Krbová kamna: funkčnost a romantika v jednom

Praha, 21. srpna 2013

Máloco dokáže vytvořit v interiéru takovou domácí pohodu jako živý oheň. Čím dál větší oblibě se už několik let těší krbová kamna. Jsou totiž levnější než klasické krby a také dokáží velmi rychle a úsporně vytopit každou místnost.

Krbová kamna mají oproti klasickým krbům několik výhod, například jsou praktičtější, pokud jde o údržbu. Hodí se i do malých interiérů, protože jsou méně náročná na prostor a nevyžadují stavební zásahy. Jediné, co potřebujete, je přístup ke komínu a nehořlavá podložka. Mnohdy rozhodující výhodou ve prospěch krbových kamen je pak cenový rozdíl.

Značka HAAS+SOHN, která je nově v nabídce MALL.CZ, se specializuje na krbová kamna s výměníkem. Technologickou výhodou kamen této značky je funkce terciárního spalování, která zvyšuje jejich celkovou účinnost. To v konečném důsledku přináší nižší spotřebu paliva a tedy i méně odpadu v podobě popela. Kamna jsou určena pro spalování dřeva, ekobriket a uhelných briket.

HAAS+SOHN Arktic 12

Krbová kamna HAAS+SOHN Arktic 12 s plotýnkou se ideálně hodí k vytápění velkých obytných prostor (až 220 m³). Díky zadnímu vývodu kouřovodu zbylo ve vrchní části kamen místo pro varnou plotýnku, takže je lze využít i pro ohřev vody nebo jídel. Výhodou jsou rovněž postranní dvířka, která umožňují boční přikládání.

Cena na MALL.CZ: 17 750 Kč (s výměníkem 23 990 Kč)

HAAS+SOHN Grand Max plus 11

Kamna s teplovodním výměníkem a účinností spalování až 83 % HAAS+SOHN Grand Max plus 11 se dají využít i v nízkoenergetickém domě v kombinaci s akumulační nádobou či zásobníkem vody. Externí přívod vzduchu umožňuje čerpání vzduchu z venkovních prostor, díky čemuž nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti. Tuto vlastnost oceníte zejména v dobře izolovaných prostorách. Kamna se hodí také k vytápění větších domů.

Cena na MALL.CZ: 26 990 Kč

HAAS+SOHN Empoli

Krbová kamna HAAS+SOHN Empoli jsou určena k vytápění středních obytných prostor (do 150 m³). Velmi stylově působí kachlové obložení na boční a horní stěně. Kachle jsou na výběr v zelené nebo hnědé barvě, pod kamny se nachází úložný prostor pro dřevo.

Cena na MALL.CZ: 24 990 Kč