17. 9. 2019: Více než čtvrtina Čechů začíná s nákupem vánočních dárků již v září, zjistil průzkum MALL.cz

Praha, 17. září 2019

Praha, 17. září 2019 - Vánoce jsou často provázené stresem a obavami, zda se všechno včas stihne. Přispívá k tomu i nakupování dárků na poslední chvíli. Co Čechům na Vánocích nejvíce vadí? Jak předejít zbytečnému stresu a užít si je v klidu? To zjišťoval zářijový průzkum* pro nákupní galerii MALL.cz, která tento týden spouští svou vánoční kampaň. E-shop v ní Čechům nabízí pomocnou ruku a radí jim začít s přípravami včas.

Třetina Čechů si s Vánocemi spojuje stres

Většina Čechů (82 %) vnímá Vánoce především jako příležitost strávit více času s rodinou. Naopak třetině Čechů vadí hlavně přeplněné obchody a všudypřítomný stres. „Stres si často vytváříme sami odkládáním věcí, do kterých se nám příliš nechce. Obdarovávat své blízké přitom není povinnost. Časový tlak, který z toho plyne, pak často přenášíme na své blízké, a narušujeme si tak zbytečně vztahy a rodinnou pohodu,“ říká vztahový terapeut Lucian Kantor. To potvrdila čtvrtina Čechů, která přiznala, že stres u nich o Vánocích často vyústí v partnerské a rodinné hádky.

Začít letos včas plánuje 28 % Čechů

Na to, jak přežít letošní Vánoce v klidu, existuje jednoduché řešení, a sice začít s přípravami včas, stejně jako to má v plánu 28 % Čechů, kteří dárky pořizují už v září, aby vše stihli bez stresu a mohli si vánoční svátky užít v klidu se svými blízkými. 49 % z nich uvádí jako jeden z důvodů touhu vyhnout se davům, 34 % vnímá pozitivně úsporu času, kterou brzké přípravy přinášejí a pro 31 % je to možnost, jak získat dostatek času na pečlivý výběr každého dárku. „Většina Čechů chce o Vánocích trávit více času se svou rodinou, chtějí být doma, ujídat bramborový salát a koukat společně na pohádky. Realita ale často bývá velmi odlišná, kdy do poslední chvíle řeší chybějící dárky a stresují se návštěvami přelidněných obchodů,“ říká Olda Bajer, CEO skupiny MALL, a dodává: „Na to, jak přežít Vánoce v klidu, máme pro zákazníky jednoduché řešení. Vánoce nemusí být o stresu, pokud začnou včas.“ Proto také MALL.cz startuje první fázi své kampaně již v polovině září. Chce lidem ukázat, že Vánoce se sice už blíží, ale čím dřív je začnou řešit, tím spíš je přežijí v klidu. Podle průzkumu MALL.cz necelá polovina Čechů letos plánuje nákup do 10 dárků, 25 % dotazovaných uvádí 11-15 dárků a více než 30 dárků se chystá pořídit 6 % Čechů.

Vánoce v klidu na MALL.cz

Kromě produktů za zvýhodněné ceny napříč celým sortimentem si pro zákazníky MALL.cz připravil i několik benefitů. Nákupy jim usnadní například dopravou zdarma na vše po celé České republice prvních 14 dní kampaně. Své objednávky si zákazníci budou moci ještě v den objednání vyzvednout na jednom z více než 450 výdejních míst, jejichž počet MALL.cz v posledních dvou měsících výrazně navýšil. Vybírat mohou z více než 400 tisíc dárků a s jejich výběrem jim pomůže dárkový rádce. Při platbě kartou Visa za jakýkoliv nákup od 16. září do konce října získají zákazníci také slevovou knížku v celkové hodnotě 50 tisíc Kč na oblíbené produkty.

Více informací o vánoční nabídce najdou zákazníci na www.mall.cz/vanoce.

S námi Vánoce v klidu přežijete

* Zářijového průzkumu pro MALL.cz od agentury Perfect Crowd se zúčastnilo 510 respondentů ve věku od15 do 60 let z celé České republiky.