10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců) Kód: 18223713

Contec CMS50D - prstový pulzní oxymetr

Contec CMS50D - prstový pulzní oxymetr

Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Pulzní oxymetr CONTEC CMS50D slouží ke zjištění saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální krvi. Je vhodný k použití doma i ve zdravotnické oblasti a je praktickým pomocníkem pro osoby s onemocněním srdce a astmatiky, ale i zdravé osoby a sportovce, kteří se pohybují ve velkých výškách. Celý popis
739 Kč
739 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
S novou kartou za

24.7.2024 na výdejním místě
24.7.2024 na vaší adrese

Popis

Pulzní oxymetr CONTEC CMS50D slouží ke zjištění saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální krvi. Je vhodný k použití doma i ve zdravotnické oblasti a je praktickým pomocníkem pro osoby s onemocněním srdce a astmatiky, ale i zdravé osoby a sportovce, kteří se pohybují ve velkých výškách. Přístroj s barevným OLED  displejem slouží i k měření tepové frekvence.

Okamžité měření
Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu v arteriální krvi je nasyceno kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují tyto příznaky: dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení. Chronická a známá snížená saturace kyslíkem vyžaduje sledování pomocí pulzního oxymetru a kontroly u lékaře. Náhlé snížení saturace kyslíkem, s průvodními symptomy nebo bez nich, je nutno ihned řešit s lékařem, může se jednat o život ohrožující situaci. CONTEC CMS50D pulzní oxymetr podává okamžité informace o nasycení hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště, což je důležitý parametr pro posouzení funkce dýchání. Neinvazivní měření probíhá za pomoci světelných paprsků, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Náhlé snížení saturace kyslíkem, je nutno ihned řešit s lékařem. 

Hlavní vlastnosti:

 • neinvazivní měření nasycení hemoglobinu kyslíkem
 • měření srdeční/tepové frekvence
 • měření se provádí z prstu ruky

Technické údaje:

 • OLED barevný displej
 • Měřící rozsah saturace krve kyslíkem: 0–100 % (SpO2), s rozlišením po 1 %
 • Přesnost: 70–100 % +/-2 %, pod 70 % nedefinováno
 • Měřící rozsah tepové frekvence: 30–235 tepů/minutu, s rozlišením po 1 tepu/minutu
 • Přesnost: +/-2 tepy za min. nebo +/-2 % (platí vyšší odchylka)
 • Životnost baterií: 2× mikro-tužková typu „AAA“ 1,5V – nové alkalické baterie vystačí přibližně 20 hodin souvislého provozu
 • Spotřeba energie: 30 mA
 • Hmotnost přístroje: cca 50 g (vč. baterií)
 • Rozměr přístroje: cca 31 (Š) x 32 (V) x 57 mm (H)
 • CE 0123 – zdravotnický prostředek, třídy IIb

Balení obsahuje:

Přístroj/oxymetr, 2 mikro-tužkové baterie typu AAA 1,5 V, řemínek s poutkem na zavěšení, kompletní CZ návod.

Použití:
CONTEC CMS50D pulzní oxymetr je určen pro dospělé pacienty a děti od 4 let, při tělesné hmotnosti 15–110 kg. Přístroj není vhodný pro nepřetržité sledování. Při stálém užívání zařízení se může vyskytnout nepříjemný či bolestivý pocit, zejména u pacientů s problémy s mikrocirkulací. Z tohoto důvodu se doporučuje aplikace oxymetru na stejném prstu nejvýše dvě hodiny. Přístroj nesmí nasazovat na otok ani na citlivou tkáň, při aplikaci u jednotlivých pacientů je třeba zvýšené pozornosti. Pacient nesmí mít příliš dlouhé nehty. Nehty nesmí být umělé nebo nalakované. Chraňte pulzní oxymetr před prachem, otřesy, vlhkostí, extrémními teplotami.

Upozornění:
Přístroj slouží jako doplněk k získávání informací o zdravotním stavu pacienta. Výsledky nenahrazují lékařem stanovenou diagnózu. Přístroj nesmí používat osoby alergické na gumové výrobky.