LEDA Velký česko-ruský slovník - M. Sádlíková
1 299 Kč

Nové, zcela přepracované a podstatně doplněné vydání stěžejního díla české rusistiky zahrnuje přibližně 121 000 českých výrazů a více než 236 000 ruských ekvivalentů.

LEDA Učebnice čínské konverzace - D. Uher
599 Kč

Ojedinělá, zcela nová učebnice uvádí studenta začátečníka i mírně pokročilého do problematiky konverzační praxe čínského mluveného jazyka. Na základě jednoduchých dialogů z každodenního života si uživatel zafixuje celé konverzační kontexty čínštiny.

LEDA 1984 - George Orwell
348 Kč

WINSTON SMITH provede v dubnu 1984 něco nepřípustného. Ve válečných podmínkách Oceánie drcené krutovládou jedné Strany si začne psát deník, kterému svěřuje pochyby, jež ho už léta mučí.

LEDA 3x HARARI - Yuval Noah Harari
980 Kč

Soubor všech tří dosud vydaných knih Yuvala Noaha Harariho v dárkovém boxu za výhodnou cenu. Jedná se o knihy Sapiens, Homo deus a 21 lekcí pro 21. století.

LEDA Albánsko-český a česko-albánský slovník - H. Tomková, V. Monari
590 Kč

První slovník svého druhu na českém knižním trhu! První slovník v historii české albanistiky! V albánsko-české části přináší 19 800 albánských výrazů a 25 200 českých ekvivalentů, v česko–albánské části 19 600 českých výrazů a 26 300 albánských ekvivalentů.

LEDA Anglická gramatika v kostce - Jiřina Svobodová
250 Kč

Základní přehled anglické mluvnice kladoucí důraz na jednoduchost použité terminologie, která je navíc v úvodu vysvětlena, jasný, srozumitelný výklad a přehlednost, jíž napomáhá využití tabulek a dvoubarevný tisk.

LEDA Anglické hodiny - Henry James
329 Kč

Henrymu Jamesovi je v Anglii dobře, tak dobře, že ji poctil magií výřečnosti, v níž svého času nenašel mezi Američany konkurenta.

LEDA Anglicko-český letecký slovník - I. Řáda
590 Kč

Slovník obsahuje na 28 000 anglických výrazů (a jim odpovídajících 45 000 českých ekvivalentů) pokrývajících celou oblast civilního letectví (leteckou techniku, provoz, dopravu, sport, meteorologii) a základní výrazy z vojenského letectví, včetně normalizovaných zkratek ICAO i dalších nejčastěji s…

LEDA Angličtina ihned k použití (do kapsy) JAZYKOVÝ PRŮVODCE
169 Kč

Tematicky uspořádaná příručka, která v 18 kapitolách pokrývá základní komunikační situace. Zamýšlena je především pro rychlé vyhledání informací při setkáních s cizinci za hranicemi i doma, hodit se vám ale bude také při soustavném studiu jazyka jako doplňková pomůcka.

LEDA Angličtina pro pokročilé samouky - L. Kollmannová
459 Kč

Učebnice, která svou úrovní navazuje na publikaci Angličtina pro mírně a středně pokročilé samouky, je určena nejen studentům-samoukům, ale je použitelná i v nejrůznějších jazykových kurzech odpovídající úrovně.

LEDA Arizona - Jaroslav Jan Paulík
278 Kč

Dějovou zápletku sugestivního a čtivého, stylově pozoruhodného románu, jenž se vyznačuje i nádechem grotesky, představuje vzpoura trampů proti oficiální moci, jíž reagují na zákaz promítání kovbojských filmů.

LEDA Asi to skončím (I Am Thinking of Ending Things) - Iain Reid
318 Kč

„Napínavý thriller vynalézavě stupňuje muka psychického utrpení a nápaditě si pohrává s tím, jak jsou někteří z nás uvnitř zoufale křehcí.“ (Kirkus Reviews)

„Skvěle děsivá novela, jejíž napětí nepovolí ani na vteřinu.“ (The Independent)

„Po delší době je tu opět výrazný a originální knižní horor…

LEDA Bílá Hora - Josef Pekař
248 Kč

V Bílé Hoře uvádí autor domácí názory a spory do širšího kontextu evropského ducha tragické epochy. Kniha proto nevychází vstříc ani jedné z ideologicky rozvášněných stran.

LEDA Bratři Karamazovi - Dostojevskij Fjodor Michajlovič
289 Kč

Po Zločinu a trestu, Idiotovi a Běsech jsou Bratři Karamazovi vyvrcholením románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele „karamazovštiny“, byla by jím vedle smyslnosti vášnivá zamilovanost do života a touha žít za každou cenu.

LEDA Bylo nás pět - Karel Poláček
149 Kč

Poláčkův intenzivní pohled na šťastné dětství nemá ve světové literatuře obdoby, neboť své vrcholné dílo psal v tragické době, kdy nejenže nesměl publikovat, ale v roce 1944 už věděl, že ho čeká transport do pekla, odkud se lidé nevracejí.

LEDA Červený a černý - Stendhal
298 Kč

Julián Sorel, mladý muž vyšlý z chudých poměrů, se ocitá na životních křižovatkách díky touze vzít osud do vlastních rukou a dobýt svět.

LEDA Česko-anglický letecký slovník - I. Řáda
590 Kč

Vůbec první česko-anglický slovník odborného leteckého názvosloví tvoří protiváhu Anglicko-českému leteckému slovníku stejného autora a pokrývá celou oblast civilního letectví a základní výrazy z vojenského letectví.

LEDA Česko-anglický právnický slovník - M. Chromá
490 Kč

Tento slovník široce a vyváženě pokrývá pojmoslovní hlavních odvětví českého práva pozornost je věnována i ostatním odvětvím, jako jsou právo patentové, autorské, ochrany životního prostředí atd. Dílo je výsledkem dlouhodobého srovnávání českého práva a angloamerického právního systému.

LEDA Česko-finská konverzace - audio CD - H. Kučerová
199 Kč

Audio CD namluvené rodilými mluvčími k moderní tematicky uspořádané konverzační příručce. Nově zpracovaná příručka v 18 tematických oddílech obsahuje přes 3000 konverzačních obratů a vět, rozšiřující slovní zásobu k jednotlivým tématům a vybrané finské reálie.

LEDA Česko-indonéský slovník - J. Olša
390 Kč

Jedná se o první česko-indonéský slovník, který přináší asi 10 000 českých hesel a 25 000 indonéských ekvivalentů. Hesla jsou obohacena příklady použití českých slov a nejběžnějšími frazeologismy spolu s jejich indonéským překladem.

LEDA Česko-islandský slovník - Helgi Haraldsson
699 Kč

První slovník svého druhu na českém knižním trhu přináší na více než 400 stranách

  • 53 200 českých výrazů a 72 600 islandských ekvivalentů
  • současnou slovní zásobu včetně hovorových výrazů
  • četné příklady a bohatou frazeologii
  • vysvětlivky a charakteristiky usnadňující českým mluvčím aktivní ú…
LEDA Česko-portugalský slovník - J. Jindrová, S. Hamplová
799 Kč

Cestujete do Portugalska či do Brazílie? V tom případě si do zavazadla nezapomeňte přibalit první větší česko-portugalský slovník v dějinách české portugalistiky. Dílo je určeno všem, kdo přicházejí s portugalštinou do styku ať už na úrovni studijní, zájmové či profesní.

LEDA Český etymologický slovník - elektronická verze pro PC - J. Rejzek
680 Kč

Moderní český etymologický slovník přináší více než 11 000 základních hesel včetně jejich odvozenin a téměř 64 000 odkazů na ekvivalenty v dalších jazycích. Poslouží tedy nejen filologům, lexikografům, překladatelům a dalším profesionálům činným ve sféře vědy a kultury, ale i širší veřejnosti.

LEDA Český etymologický slovník - J. Rejzek
699 Kč

Nové, upravené a rozšířené vydání českého etymologického slovníku pro širší veřejnost. Pro toto nové vydání byla přidána nová hesla, některá hesla byla zásadně změněna, přibližně 1000 hesel bylo upraveno. Nově se v heslech uvádí století prvního zjištěného výskytu slova v češtině.

LEDA spol. s r.o. je jediným českým vydavatelstvím specializovaným na jazykové slovníky, učebnice a příručky a na naučné slovníky. Autory našich publikací jsou renomovaní odborníci s hlubokou jazykovou a metodickou erudicí. Jako jediné nakladatelství u nás se systematicky věnujeme jak hlavním světovým jazykům, tak jazykům menších národů a států. Ediční řady našich slovníků a učebnic v současné době zahrnují 22 evropských jazyků, dále čínštinu, indonéštinu a japonštinu.

LEDA spol. s r.o. je jediným českým vydavatelstvím specializovaným na jazykové slovníky, učebnice a příručky a na naučné slovníky. Autory našich publikací jsou renomovaní odborníci s hlubokou jazykovou a metodickou erudicí. Jako jediné nakladatelství u nás se systematicky věnujeme jak hlavním světovým jazykům, tak jazykům menších národů a států. Ediční řady našich slovníků a učebnic v současné době zahrnují 22 evropských jazyků, dále čínštinu, indonéštinu a japonštinu.