Warmpeace

Co je WARMPEACE a kde se vzal?

  • Výrobou vybavení do přírody se zabýváme zhruba od poloviny osmdesátých let. Nejprve to byly jen péřové bundy a spací pytle, které jsme šili pro sebe, své přátele a jejich známé v kuchyni malého vesnického domku. Počátkem roku 1990 se pak z pokoutní výroby stala oficiálně fungující živnostenská firma, které jeden kamarád vymyslel „péřové logo“ a název WARMPEACE, jakožto jednoslovný ekvivalent k výrazu či spíše pocitu „pohoda v teple“.
  • V roce 1991 se firma WARMPEACE odstěhovala z kuchyně do prvních pronajatých prostor v Praze a přijala první zaměstnance. Výroba se rozšířila a péřové výrobky byly postupně doplňovány o další součásti sportovního vybavení a oblečení .
  • V roce 1994 získává Warmpeace licenci firmy Gore a začíná šít z materiálů Gore-Tex a Windstopper. Důraz na kvalitu výroby a fakt, že se WARMPEACE zařadil do úzké rodiny zpracovatelů materiálů Gore a později i dodavatelů dalších prověřených a ve světovém outdooru ověřených textilií, umožnily rozšířit oblast jeho působnosti z domácího i na zahraniční trh, jehož je dnes zavedenou součástí.
  • Roku 1996 se centrum firmy spolu s obchodem přestěhovaly na pražské Vinohrady do Slavíkovy ulice u náměstí Jiřího z Poděbrad, kde sídlí dodnes. Během historie změnil WARMPEACE dvakrát své logo. Vynutil si to odklon od výhradně péřového programu. Dnes je panáček „varmpísák“ dobře známý mezi vyznavači outdoorových aktivit nejen v Čechách, ale také v přilehlých evropských zemích, ve Skandinávii, v Německu, Dánsku…
  • Mezi plány naší firmy do nejbližší budoucnosti patří práce na vývoji našich výrobků a technologií, stálé zdokonalování zákaznického servisu a obchodně přátelských vztahů s partnery a zejména soustavná snaha o spokojenost uživatelů našeho zboží.

Výrobky značky Warmpeace jsou zastoupeny v následujících kategoriích: