10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

WEBHIDDENBRAND

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Biografie, Autografie
    ×
Aleš Dvořák: Rudolf Jedlička - Samaritán v bílém plášti Aleš Fuchs: Dlouhá svatební cesta - Bibi Haasová vzpomíná na Hugo Haase
Aleš Dvořák: Rudolf Jedlička - Samaritán v bílém plášti

Rudolf Tomáš Jedlička (1869 Lysá nad Labem – 1926 Nový Svět) – průkopník moderního lékařství, chirurg, zakladatel samostatné rentgenologie a radiologie a léčebné rehabilitace.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Aleš Fetters: Zanechali stopu - Osobnosti kultury v Náchodě Aleš Fuchs: Dlouhá svatební cesta - Bibi Haasová vzpomíná na Hugo Haase
Aleš Fetters: Zanechali stopu - Osobnosti kultury v Náchodě

Rozsáhlá publikace obsahuje téměř 300 medailonů osobností Náchoda, jež se zasloužily o město v oblasti kultury (literatura, hudba, výtvarné umění včetně architektury, historie, pedagogika).

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Fuchs: Dlouhá svatební cesta - Bibi Haasová vzpomíná na Hugo Haase Aleš Fuchs: Dlouhá svatební cesta - Bibi Haasová vzpomíná na Hugo Haase
Aleš Fuchs: Dlouhá svatební cesta - Bibi Haasová vzpomíná na Hugo Haase

Herečka, baletka a po svém otci baronesa Marie Bibi Haasová, žijící ve Vídni, se svěřila divadelnímu kritikovi a spisovateli Aleši Fuchsovi se svými vzpomínkami na muže, s nímž prožila od svých dvaceti let celý svůj život.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Aleš Kisil: Eva Fuka - pábení | fabulation Aleš Kovalčík: Ladislav Fuks - Tvář a maska
Aleš Kisil: Eva Fuka - pábení | fabulation

Dvojjazyčná monografie žijící legendy české fotografie 20. století Evy Fuka, prezentující celý její život a tvorbu. Kniha není pojata jako suše popisná a konstatující, ale svým charakterem odpovídá deníkovým záznamům a také charakteru tvorby autorky samotné.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Kovalčík: Ladislav Fuks - Tvář a maska Aleš Kovalčík: Ladislav Fuks - Tvář a maska
Aleš Kovalčík: Ladislav Fuks - Tvář a maska

Kniha je svéráznou monografií významného českého prozaika Ladislava Fukse. Perspektivou dílčího motivu „masky“ autor nahlíží nejen celé spisovatelovo dílo, ale do značné míry i Fuksův osobní život, poznamenaný permanentním skrýváním.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Lamr: Lov začíná očima - vzpomínky Aleš Kovalčík: Ladislav Fuks - Tvář a maska
Aleš Lamr: Lov začíná očima - vzpomínky

Memoárový text výtvarníka Aleše Lamra pokrývá období od druhé světové války po současnost. Momenty ze soukromého života se v knize prolínají se vzpomínkami z oblasti výtvarného umění.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Marek: Vzpomínání na dědečka + DVD Aleš Opatrný: S Pánem Bohem se žije naživo - Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem
Aleš Marek: Vzpomínání na dědečka + DVD

Vzpomínky na pátera Petra Barana. Podrobný životopis mimořádné osobnosti. Salesián Petr Baran prošel komunistickými kriminály, ale zůstal nezlomen. Zasloužil se o postavení salesiánského centra v Brně – Žabovřeskách . Ovlivnil několik generací.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Opatrný: S Pánem Bohem se žije naživo - Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem Aleš Opatrný: S Pánem Bohem se žije naživo - Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem
Aleš Opatrný: S Pánem Bohem se žije naživo - Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem

Aleš Opatrný je známý jako plodný autor duchovních knih, „doprovázeč“ a zpovědník i jako přednášející na (nejen) charismatických konferencích. Celý jeho životní příběh ale zná málokdo.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Aleš Palán: Jako v nebi, jenže jinak - Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy Aleš Opatrný: S Pánem Bohem se žije naživo - Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem
Aleš Palán: Jako v nebi, jenže jinak - Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy

Samotáři nežijí jen na Šumavě. Aleš Palán, autor bestselleru Raději zešílet v divočině, přináší setkání s dalšími solitéry žijícími stranou civilizace. Rok a půl za nimi jezdil do odlehlých oblastí od Chodska po Bílé Karpaty, od Jizerských hor po Beskydy.

můžete mít 27.5. - 28.5.

Aleš Palán: Spánek rozumu plodí příšery - Jan Konvalinka v rozhovoru o covidu, právu na omyl a historickém optimismu Aleš Palán: Spánek rozumu plodí příšery - Jan Konvalinka v rozhovoru o covidu, právu na omyl a historickém optimismu
Aleš Palán: Spánek rozumu plodí příšery - Jan Konvalinka v rozhovoru o covidu, právu na omyl a historickém optimismu

Může virus zemřít? A jak se z virů chcípáčků stávají světoví šampióni? Máme se obávat silného státu? A jaký smysl má mýlit se? Pandemie nemoci covid-19 přináší záplavu otázek, ale málo jasných odpovědí. Komu věřit, když je všude plno „odborníků“?

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alessandro Catalano: Historie života Albrechta z Valdštejna - Vévody Frýdlantského Aleš Palán: Spánek rozumu plodí příšery - Jan Konvalinka v rozhovoru o covidu, právu na omyl a historickém optimismu
Alessandro Catalano: Historie života Albrechta z Valdštejna - Vévody Frýdlantského

Čtenářské vydání dosud knižně nepublikovaného životopisu slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna od neméně slavného italského barokního historika Gualda Priorata. Doplněno předmluvou Alessandra Catalana, ukázkami původního vydání a řadou dobových ilustrací.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou - Česká literatura mezi socialismeme a underoundem Aleš Palán: Spánek rozumu plodí příšery - Jan Konvalinka v rozhovoru o covidu, právu na omyl a historickém optimismu
Alessandro Catalano: Rudá záře nad literaturou - Česká literatura mezi socialismeme a underoundem

Catalanova obsáhlá monografie je zevrubným výkladem českého literárního života od konce druhé světové války do roku 1959.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alex Hofstetter: Marcel Hirscher - Autorizovaná biografia Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály
Alex Hofstetter: Marcel Hirscher - Autorizovaná biografia

Národný bestseller „Marcel spadol do čarovného elixíru ako dieťa rovnako ako Obelix“. Je to kniha, ktorú sa oplatí prečítať, nielen keď na Vianoce prší…

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alexander Balogh: Ján Langoš. Strážca pamäti Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály
Alexander Balogh: Ján Langoš. Strážca pamäti

Strážca pamäti je kniha o Jánovi Langošovi.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály
Alexander Korženkov: Ludvík Lazar Zamenhof - Život, dílo, ideály

Mezinárodní jazyk esperanto je právem spojován především se jménem Zamenhof. O tom, že Zamenhof je autorem esperanta není pochyb (i když on sám se považoval pouze za jeho iniciátora), kolem jeho života a myšlenek je však stále řada nejasností a pochybností.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47 Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47

Denníkové záznamy a listy Alexandra Macha zachytávajú jeho osud od 30. marca 1945. Cesta do Rakúska, krátky pobyt s rodinou, väzenia, zajatecké tábory, návrat do Bratislavy, súd a napokon dramatický zvrat, ktorý pekvapil jeho, ale aj politické kruhy a verejnosť.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alexandr Aljechin: Na cestě k nejvyšším šachovým cílům Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexandr Aljechin: Na cestě k nejvyšším šachovým cílům

Alexandr Aljechin, 1892–1946, byl 4. mistr světa v šachu v letech 1927–1935, 1937–1946. Český překlad Alechinovy knihy, který obsahuje 100 partií s Aljechinovými podrobnými poznámkami z let 1924–1927, než se stal mistrem světa.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alexandr Kliment: Tři žíně Alexander Mach: Alexander Mach Pred rozsudkom Denníky 1945 - 47
Alexandr Kliment: Tři žíně

V rozhovoru se svými vnuky vykresluje český prozaik (* 1929) celý svůj život. Kliment je mistrem krajinokresby, dokáže evokovat dávno zmizelé dětství na Turnovsku a Liberecku, svého ruského tatínka, maminku, sestru. A také svou životní cestu spisovatelskou i lidskou.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alexandra Harrisová: Virginia Woolfová Alexandra Harrisová: Virginia Woolfová
Alexandra Harrisová: Virginia Woolfová

Virginia Woolfová patří k literárním ikonám dvacátého století: málokdo měl na vývoj moderní prózy větší vliv než ona. Proč tomu tak je, ukazuje výmluvně přední britská kulturní historička Alexandra Harrisová.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME Alexandra Harrisová: Virginia Woolfová
Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME

Čo všetko ovplyvnilo príbeh Slovenska? Ako Vladimír Mečiar vyburcoval novinárov k založeniu SME?

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alfonz Lukačin: V tmavých uličkách Alexandra Harrisová: Virginia Woolfová
Alfonz Lukačin: V tmavých uličkách

Autor v knihe rozpráva pútavým spôsobom o živote Ľudovíta Felda, maliara, kresliča, ktorý prežil koncentračný tábor Auschwitz, vďaka kresleniu si síce zachránil svoj žit v koncentráku, ale zato musel kresliť Mengeleho zverstvá.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alfred Brendel: Abeceda klavíristy Alfred Rosenberg - Deníky od roku 1934 do roku 1944
Alfred Brendel: Abeceda klavíristy

Alfred Brendel (5. ledna 1931) je rakousko-britský klavirísta, básník a spisovatel. Bývá považován za jednoho z největších pianistů všech dob. Narodil se v Loučné nad Desnou v okrese Šumperk v rodině nehudebníků.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Alfred Brendel: Hudba, smysl a nesmysl Alfred Rosenberg - Deníky od roku 1934 do roku 1944
Alfred Brendel: Hudba, smysl a nesmysl

Alfred Brendel je bezesporu jedním z nejvýznamnějších klavíristů a umělců 20. století. Je historicky prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena. Když firma Philips v roce 1999 vydala prestižní edici „Velcí klavíristé 20.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alfred Rosenberg - Deníky od roku 1934 do roku 1944 Alfred Rosenberg - Deníky od roku 1934 do roku 1944
Alfred Rosenberg - Deníky od roku 1934 do roku 1944

Deníky ideologa nacistické strany a státu (1893–1946), který se již velmi záhy stal jedním z nejradikálnějších antisemitů a až do samého konce aktivně podporoval nacistickou vyhlazovací politiku.

můžete mít 31.5. - 4.6.