Nathanael West: Den kobylek - Ze slz mají užitek jedině ti, kdo neztrácejí naději
Nathanael West: Den kobylek - Ze slz mají užitek jedině ti, kdo neztrácejí naději
Partnerský prodej - cenu dopravy určuje partner
Vrcholný román a zároveň tvůrčí závěť Nathanaela Westa se sarkasticky trefuje do hollywoodské velkovýrobny amerických snů, nebo spíš do panoptika lidských typů potácejících se v jejích nižších patrech a na samém okraji.
Celý popis
250 Kč
Zboží od:
Knihy Daniela
250 Kč
Získejte dopravu ZDARMA se
u zásilek od 299 Kč
31.3.2025
na výdejním místě
Výdejní místa
31.3.2025 -
2.4.2025
na vaší adrese
Možnosti doručení
Popis
Vrcholný román a zároveň tvůrčí závěť Nathanaela Westa se sarkasticky trefuje do hollywoodské velkovýrobny amerických snů, nebo spíš do panoptika lidských typů potácejících se v jejích nižších patrech a na samém okraji. Krajinou oněch divotvorných náhražek nás provede rozkreslovač kulis Tod původem z kultivovaného východního pobřeží USA, jenž doufá, že tu najde inspiraci pro majestátní obraz zachycující požár prohnilého Los Angeles. Zaznamenává touhy těch, kdo si chtějí z tamějšího pozlátka urvat aspoň střípek, aby unikli fádnímu zaměstnání a na chvíli vybředli z kolotoče zmaru. Naráží při tom na všelijaké groteskní zástupce hollywoodského živočichopisu: na vysloužilé varietní umělce, prkenné statisty i podivínské šíbry, na ženy z nepřehledného pomezí mezi komparsistkami a prostitutkami, dokonce i na tragický pravzor všech budoucích ušlápnutých Homerů Simpsonů.
Z nenaplnitelných nadějí pěšáků americké „nižší střední třídy“ nakonec vzejde frustrovaný dav – dav jako v biblickém podobenství o kobylkách, který vše mimo filmové atrapy lynčuje a žene příběh k apokalypse.
- Datum vydání: 01. 09. 2020
- Počet stran: 224
- ISBN: 978–80–7335–635–4
- Vazba: Pevná bez přebalu lesklá