BIO a EKO pleny nemusí být jen látkové. Jednorázové EKO pleny znamenají pohodlí při přebalování, šetrný přístup k životnímu prostředí a nulový obsah chloru a chemikálií.

Zobrazit více

Jednorázové EKO pleny

EKO pleny jsou vyráběny tak, aby se v přírodě snadno rozložily a nezatěžovaly životní prostředí. EKO pleny jsou obvykle kompostovatelné ve speciálním kompostovacím zařízení. Celý proces výroby je kontrolován a suroviny pocházejí z obnovitelných zdrojů. Pleny obsahují recyklovatelné materiály a nejsou běleny chlorem.

 • Jednorázové EKO pleny jsou stejně pohodlné pro přebalování jako klasické jednorázové dětské pleny.
 • Vynikají vysokou savostí, dítě udržují v suchu až 12 hodin.
 • Jsou hypoalergenní.
 • K výrobě plen se používá kukuřičný škrob.

Jednorázové BIO plenky

BIO pleny jsou vyrobeny z produktů kontrolovaného zemědělství. Plenky jsou výhradně z rostlinných zdrojů a materiálů, neobsahují chemické látky. Plenky jsou hypoalergenní. Obvykle je i tento typ kompostovatelný.

 • Přebalování je snadné, plenka je lehká a nešustí.
 • Plenky udržují dítě v suchu až po 12 hodin.
 • Lepítka se netrhají a je možné opětovné zalepení.
Info:

Pro pohodlné a bezpečné přebalování miminka je třeba pořídit přebalovací pult nebo přebalovací podložku.

Složení BIO plen

Obsahují jen minimální množství synteticky vyrobených materiálů (zpravidla jen na bočních lepítkách).

 • Certifikovaná celulóza – těžba dřeva probíhá v šetrně obhospodařovaných lesích
 • Bez chloru, bez dioxinů – dioxiny vznikají při bělení chlorem, jsou karcinogenní
 • Bez parfémů, mlék a bez barviv – žádné látky, které zatěžují citlivou pokožku miminek
 • Neobsahují latex – na latex jsou časté alergické reakce
 • Savé jádro bez polyakrylátu sodného – polyakrylát sodný může v extrémních případech způsobit syndrom toxického šoku
 • BIO bavlna – bavlna je bez pesticidů a herbicidů
 • Neobsahuje tributyl cín – tributyl cín poškozuje pohlavní hormony. Při odpadu na skládkách se dostává zpět do podzemních vod.
TIP!

Chcete při přebalování miminka ušetřit a nezatížit životní prostředí? Prohlédněte si látkové pleny a plenkové kalhotky.

Rozložitelnost a šetrnost EKO plen

Spotřeba plen jednoho dítěte je přibližně 4 000 kusů, běžné jednorázové pleny obsahují látky, které se rozkládají až 400 let. Obsažené chemické látky v plenách mohou kontaminovat spodní vodu. Rozložitelnost EKO plen, včetně obalů nepřesahuje 2 roky, neobsahují žádné nebezpečné látky či látky nešetrné k životnímu prostředí.

Ekologická stopa EKO plen

 • Certifikace plen je zárukou, že od pěstování surovin, po výrobu až k odpadu je vše v souladu s nejpřísnějšími environmentálními principy (certifikace dle modelu).
 • Plenky jsou kompostovatelné včetně obalu (dle modelu).
 • EKO pleny nejsou testovány na zvířatech.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Akce
MOLTEX Plenky Pure & Nature Junior 11-16 kg (25 ks) KOLORKY NIGHT - L (8-13 kg) - 19 ks - noční jednorázové eko plenky
MOLTEX Plenky Pure & Nature Junior 11-16 kg (25 ks)

Jednorázové plenky Pure & Nature značky MOLTEX jsou skvělou volbou pro vaše děti. Měkké a pohodlné na nošení. Speciální technologie kanálků zrychluje vsáknutí tekunity do jádra plenky a zadeček vašeho dítěte zůstává v suchu. Plenky jsou dermatologicky testované a ekologicky šetrné.

můžete mít DNES

Od MALL
MUUMI BABY 2 Newborn 3–6 kg eko pleny 58 ks KOLORKY NIGHT - L (8-13 kg) - 19 ks - noční jednorázové eko plenky
MUUMI BABY 2 Newborn 3–6 kg eko pleny 58 ks

Muumi Baby 2 Newborn 3–6 kg eko pleny 58 ks jsou plenky pro miminka, které perfektně drží i při zvýšeném pohybu. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru. Indikátor vlhkosti

můžete mít DNES

Od MALL
KOLORKY NIGHT - L (8-13 kg) - 19 ks - noční jednorázové eko plenky KOLORKY NIGHT - L (8-13 kg) - 19 ks - noční jednorázové eko plenky
KOLORKY NIGHT - L (8-13 kg) - 19 ks - noční jednorázové eko plenky
MALL.CZ Dny – Sleva 15 % na vybrané plenky značky KOLORKY s kódem 24MDL4CZ39 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 nebo do vyprodání zásob)!

KOLORKY NIGHT jsou tu pro klidnou noc vašeho miminka, myslí na jeho zdraví, přírodu kolem nás, ale i krásný design.

můžete mít DNES

Od MALL
Bambo Nature Night Pants Boy 8-15 years, 10 ks, pro 35-50 kg KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - XL (12-16 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky
Bambo Nature Night Pants Boy 8-15 years, 10 ks, pro 35-50 kg

Kvalitní natahovací noční plenkové kalhotky 10 ks, pro chlapce 8–15 let, pro 35–50 kg s prodyšným povrchem od značky Bambo Dreamy mění okamžitě tekutinu na gel. Prodyšné a měkké plenky bez parfému a alergenů zajišťují dokonalý pocit sucha.

můžete mít DNES

Od MALL
KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - XL (12-16 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - XL (12-16 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky
KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - XL (12-16 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky
MALL.CZ Dny – Sleva 15 % na vybrané plenky značky KOLORKY s kódem 24MDL4CZ39 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 nebo do vyprodání zásob)!

Jednorázové kalhotkové ekoplenky se sametovým povrchem značky KOLORKY jsou vybavené absorpčním jádrem nové generace a indikátorem vlhkosti. Plenky jsou vyrobené z přírodních a obnovitelných materiálů, které jsou šetrné ke zdraví a pokožce vašeho dítěte.

můžete mít DNES

Od MALL
Bambo Nature 6, 20 ks, pro 16+ kg KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - XL (12-16 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky
Bambo Nature 6, 20 ks, pro 16+ kg

Dětské univerzální plenkové kalhotky disponují dvojitým jádrem se superabsorbentem, který mění okamžitě tekutinu na gel. Součástí je indikátor pH a vlhkosti, který zajišťuje změnu barvy pásku pro připomenutí výměny. Bambo Nature 6, 20 ks, pro 16+ kg jsou bez chlóru, bělidel, parfémů a alergenů.

můžete mít DNES

Od MALL
Akce
MOLTEX Plenky Pure & Nature Maxi 7-18 kg - ekonomické balení (6 x 29 ks) MOLTEX Natahovací plenkové kalhotky Moltex Pure & Nature Junior 9-14 kg (20 ks)
MOLTEX Plenky Pure & Nature Maxi 7-18 kg - ekonomické balení (6 x 29 ks)

Jednorázové plenky Pure & Nature značky MOLTEX jsou skvělou volbou pro vaše děti. Měkké a pohodlné na nošení. Speciální technologie kanálků zrychluje vsáknutí tekunity do jádra plenky a zadeček vašeho dítěte zůstává v suchu. Plenky jsou dermatologicky testované a ekologicky šetrné.

můžete mít DNES

Od MALL
Kit & Kin eko plenkové kalhotky, velikost 4 pull ups (22 ks) MOLTEX Natahovací plenkové kalhotky Moltex Pure & Nature Junior 9-14 kg (20 ks)
Kit & Kin eko plenkové kalhotky, velikost 4 pull ups (22 ks)
MALL.CZ Dny – Sleva 15 % na vybrané plenky a kosmetiku značky Kit & Kin s kódem 24MDL4CZ37 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 nebo do vyprodání zásob)!

Ekologické jednorázové plenky značky Kit & Kin jsou urřené pro děti od 9 do 15 kg. Hypoalergenní plenky mají přírodní high – tech abpsorpční jádro, které má méně chemikáliií než běžné plenky. Chrání citlivou dětskou pokožku před podrážděním. 

můžete mít DNES

Od MALL
254 Kč s kódem
24MDL4CZ37
Akce
MOLTEX Natahovací plenkové kalhotky Moltex Pure & Nature Junior 9-14 kg (20 ks) MOLTEX Natahovací plenkové kalhotky Moltex Pure & Nature Junior 9-14 kg (20 ks)
MOLTEX Natahovací plenkové kalhotky Moltex Pure & Nature Junior 9-14 kg (20 ks)

Natahovací plenkové kalhotky Pure & Nature značky MOLTEX jsou skvělou volbou při učení vašich dětí na nočník. Kalhotky jsou elastické v bocích i kolem nožiček, což umožní vašim dětem lehce je sundat i nasadit. Plenkové kalhotky jsou dermatologicky testované a ekologicky šetrné

můžete mít DNES

Od MALL
Kit & Kin Eko plenky, velikost 5 (11+ kg) 28 ks ECO by Naty Plenky 5 Junior (11-25 kg) ECONOMY PACK, 40 ks
Kit & Kin Eko plenky, velikost 5 (11+ kg) 28 ks
MALL.CZ Dny – Sleva 15 % na vybrané plenky a kosmetiku značky Kit & Kin s kódem 24MDL4CZ37 (platí od 15. 4. do 28. 4. 2024 nebo do vyprodání zásob)!

Kit & Kin jsou hypoalergenní ekologické plenky v prémiové kvalitě. Obsahují součást přírodního high-tech absorpčního jádra, které využívá výrazně méně chemikálií než běžné plenky.

můžete mít DNES

Od MALL
305 Kč s kódem
24MDL4CZ37
ECO by Naty Plenky 5 Junior (11-25 kg) ECONOMY PACK, 40 ks ECO by Naty Plenky 5 Junior (11-25 kg) ECONOMY PACK, 40 ks
ECO by Naty Plenky 5 Junior (11-25 kg) ECONOMY PACK, 40 ks

Velké ekonomické balení obsahující 40 ks plenek, pro děti o hmotnosti 11 – 25 kg.

S plenkami Naty můžete přebalovat vaše maličké bez obav. Žádné zbytečné chemikálie. Pouze certifikovaný přírodní materiál dotýkající se dětské pokožky.

můžete mít DNES

Od MALL
Bambo Nature 5 - Tall, 44 ks, pro 12-18 kg ECO by Naty Plenky 5 Junior (11-25 kg) ECONOMY PACK, 40 ks
Bambo Nature 5 - Tall, 44 ks, pro 12-18 kg

Dětské univerzální plenkové kalhotky disponují dvojitým jádrem se superabsorbentem, který mění okamžitě tekutinu na gel. Součástí je indikátor pH a vlhkosti, který zajišťuje změnu barvy pásku pro připomenutí výměny. Bambo Nature 5 – Tall, 44 ks, pro 12–18 kg jsou bez chlóru, bělidel, parfémů a alergenů.

můžete mít DNES

Od MALL

BIO a EKO pleny

EKO pleny a BIO pleny jsou šetrné k pokožce miminka i k životnímu prostředí. Při výběru vsaďte na certifikované značky Muumi Baby, Pampers, Bambo Nature, Nappynat či české MonPeri.

Muumi Baby pleny

Pleny Muumi Baby jsou bez chemikálií, vůní, pleťových vod. Jsou vyráběny z certifikované celulózy a běleny kyslíkem. Při výrobě se používá energie z vodní elektrárny. Mají certifikaci minimální zátěže na životní prostředí. Pohodlné jsou díky revolučnímu střihu do U.

EKO pleny Bambo Nature

Plenky Bambo Nature jsou s ekoznámkou. Tedy bez chloru, parfémů a alergenů. Super savé jádro udržuje dětskou pokožku suchou. EKO pleny Bambo Nature nezatěžují životní prostředí při recyklaci.

MonPeri, české pleny

Kvalitní česká plenka MonPeri překvapí příznivou cenou. Vyráběna je z přírodních materiálů bez PVC, chloru, latexu. Všechny pleny jsou bez parfemace a rozložitelné.

Moltex pleny

Moltex pleny jsou vyráběny z bavlny, cukrové třtiny a kukuřice. Plenky jsou bez parfémů, chloru a latexu. Jsou vyráběny s použitím 100 % obnovitelné energie s certifikátem dokládajícím šetrnost k životnímu prostředí.

KOLORKY pleny

KOLORKY pleny jsou z přírodních a obnovitelných materiálů, šetrné k jemné pokožce miminek a svými barevnými motivy podtrhnou styl vašich dětí.

BIO Pampers

BIO Pampers jemně chrání pokožku dítěte díky složkám rostliného původu. Hebký bavlněný materiál je bez parfemace a neobsahuje žádné alergeny. Plenky se postarají až o 12 hodin sucha pro vaše dítě.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Bio plenky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Bio plenky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Bio plenky akce.