BIO a EKO pleny nemusí být jen látkové. Jednorázové EKO pleny znamenají pohodlí při přebalování, šetrný přístup k životnímu prostředí a nulový obsah chloru a chemikálií.

Zobrazit více

Jednorázové EKO pleny

EKO pleny jsou vyráběny tak, aby se v přírodě snadno rozložily a nezatěžovaly životní prostředí. EKO pleny jsou obvykle kompostovatelné ve speciálním kompostovacím zařízení. Celý proces výroby je kontrolován a suroviny pocházejí z obnovitelných zdrojů. Pleny obsahují recyklovatelné materiály a nejsou běleny chlorem.

 • Jednorázové EKO pleny jsou stejně pohodlné pro přebalování jako klasické jednorázové dětské pleny.
 • Vynikají vysokou savostí, dítě udržují v suchu až 12 hodin.
 • Jsou hypoalergenní.
 • K výrobě plen se používá kukuřičný škrob.

Jednorázové BIO plenky

BIO pleny jsou vyrobeny z produktů kontrolovaného zemědělství. Plenky jsou výhradně z rostlinných zdrojů a materiálů, neobsahují chemické látky. Plenky jsou hypoalergenní. Obvykle je i tento typ kompostovatelný.

 • Přebalování je snadné, plenka je lehká a nešustí.
 • Plenky udržují dítě v suchu až po 12 hodin.
 • Lepítka se netrhají a je možné opětovné zalepení.
Info:

Pro pohodlné a bezpečné přebalování miminka je třeba pořídit přebalovací pult nebo přebalovací podložku.

Složení BIO plen

Obsahují jen minimální množství synteticky vyrobených materiálů (zpravidla jen na bočních lepítkách).

 • Certifikovaná celulóza – těžba dřeva probíhá v šetrně obhospodařovaných lesích
 • Bez chloru, bez dioxinů – dioxiny vznikají při bělení chlorem, jsou karcinogenní
 • Bez parfémů, mlék a bez barviv – žádné látky, které zatěžují citlivou pokožku miminek
 • Neobsahují latex – na latex jsou časté alergické reakce
 • Savé jádro bez polyakrylátu sodného – polyakrylát sodný může v extrémních případech způsobit syndrom toxického šoku
 • BIO bavlna – bavlna je bez pesticidů a herbicidů
 • Neobsahuje tributyl cín – tributyl cín poškozuje pohlavní hormony. Při odpadu na skládkách se dostává zpět do podzemních vod.
TIP!

Chcete při přebalování miminka ušetřit a nezatížit životní prostředí? Prohlédněte si látkové pleny a plenkové kalhotky.

Rozložitelnost a šetrnost EKO plen

Spotřeba plen jednoho dítěte je přibližně 4 000 kusů, běžné jednorázové pleny obsahují látky, které se rozkládají až 400 let. Obsažené chemické látky v plenách mohou kontaminovat spodní vodu. Rozložitelnost EKO plen, včetně obalů nepřesahuje 2 roky, neobsahují žádné nebezpečné látky či látky nešetrné k životnímu prostředí.

Ekologická stopa EKO plen

 • Certifikace plen je zárukou, že od pěstování surovin, po výrobu až k odpadu je vše v souladu s nejpřísnějšími environmentálními principy (certifikace dle modelu).
 • Plenky jsou kompostovatelné včetně obalu (dle modelu).
 • EKO pleny nejsou testovány na zvířatech.
MUUMI BABY 2 MINI (3-6 kg) 174 ks (3x58 ks)
11x

MUUMI BABY 2 MINI (3-6 kg) 174 ks (3x58 ks)

1 539 Kč 8,84 Kč/ks

Měsíční balení eko, bio plenek, plenky vyráběné ve Finsku ze 100% BIO celulozy, bez použití chemie, bez parfemace, extra savé jádro, změkčená vrchní vrstva.

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 4 Maxi (7-14 kg) 46 ks
63x

MUUMI BABY 4 Maxi (7-14 kg) 46 ks

625 Kč 13,59 Kč/ks

Muumi Baby 4 Maxi 7–14 kg (46 ks) jsou plenky pro miminka, které perfektně drží i při zvýšeném pohybu. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

Od prodejce MALL
MonPeri Bamboo Mega Pack S, 3-6 kg (200 ks)

MonPeri Bamboo Mega Pack S, 3-6 kg (200 ks)

1 739 Kč 8,70 Kč/ks
Poslední kus za tuto cenu!

Dětské jednorázové bambusové plenky značky Monperi jsou vhodné pro děti od 3 do 6 kg.  EKO plenky jsou přírodní, hypoalergenní a biologicky rozložitelné. Výborné termoregulační vlastnosti zajistí rychlý odvod tepla z plenky a zabraňuje tak zapaření a minimalizuije riziko podráždění dětské pokožky. 

Od prodejce MALL
MonPeri Bamboo Mega Pack XL, 12-16 kg (136 ks)

MonPeri Bamboo Mega Pack XL, 12-16 kg (136 ks)

1 739 Kč 12,79 Kč/ks
Poslední kus za tuto cenu!

Dětské jednorázové bambusové plenky značky Monperi jsou vhodné pro děti od 12 do 16 kg.  EKO plenky jsou přírodní, hypoalergenní a biologicky rozložitelné. Výborné termoregulační vlastnosti zajistí rychlý odvod tepla z plenky a zabraňuje tak zapaření a minimalizuije riziko podráždění dětské pokožky. 

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 4 MAXI (7-14 kg) 138 ks (3x46 ks)
30x

MUUMI BABY 4 MAXI (7-14 kg) 138 ks (3x46 ks)

1 459 Kč
1 426 Kč 10,33 Kč/ks

Měsíční balení eko, bio plenek, plenky vyráběné ve Finsku ze 100% BIO celulozy, bez použití chemie, bez parfemace, extra savé jádro, změkčená vrchní vrstva, trojité skládání, dvojité jištění postranních gumiček.

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 3 Midi (5-8 kg) 50 ks
57x

MUUMI BABY 3 Midi (5-8 kg) 50 ks

560 Kč 11,20 Kč/ks

Muumi Baby 3 Midi 5–8 kg (50 ks) jsou plenky pro miminka, které perfektně drží i při zvýšeném pohybu. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 5 Maxi+ (10-16 kg) 44 ks
24x

MUUMI BABY 5 Maxi+ (10-16 kg) 44 ks

560 Kč 12,73 Kč/ks

Muumi Baby 5 Maxi+ 10–16 kg (44 ks) jsou plenky pro miminka, které perfektně drží i při zvýšeném pohybu. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

Od prodejce MALL
Kit & Kin Eko plenky, velikost 1 (2-5 kg) 40 ks
22x

Kit & Kin Eko plenky, velikost 1 (2-5 kg) 40 ks

349 Kč 8,73 Kč/ks

Kit & Kin jsou hypoalergenní ekologické plenky v prémiové kvalitě. Obsahují součást přírodního high-tech absorpčního jádra, které využívá výrazně méně chemikálií než běžné plenky.

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 2 Mini (3-6 kg) 58 ks
44x

MUUMI BABY 2 Mini (3-6 kg) 58 ks

559 Kč
526 Kč 9,07 Kč/ks

Muumi Baby 2 Mni 3–6 kg (58 ks) jsou plenky pro miminka, které perfektně drží i při zvýšeném pohybu. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

Od prodejce MALL
MUUMI BABY 1 Newborn (2-5 kg) 25 ks
21x

MUUMI BABY 1 Newborn (2-5 kg) 25 ks

321 Kč 12,84 Kč/ks

Muumi Baby 1 Newborn 2–5 kg (25 ks) mají střih přes pupík chrání pupeční šňůru. Jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

Od prodejce MALL
KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - L (8-13 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky
6x

KOLORKY DELUXE VELVET PANTS - wild - L (8-13 kg) - jednorázové kalhotkové eko plenky

250 Kč 13,16 Kč/ks
DÁREK k nákupu: Elektronické předplatné časopisu Maminka na půl roku zdarma pro všechny členy klubu Pro děti, více informací naleznete ZDE

Jednorázové kalhotkové ekoplenky se sametovým povrchem značky KOLORKY jsou vybavené absorpčním jádrem nové generace a indikátorem vlhkosti. Plenky jsou vyrobené z přírodních a obnovitelných materiálů, které jsou šetrné ke zdraví a pokožce vašeho dítěte.

Od prodejce MALL

BIO a EKO pleny

EKO pleny a BIO pleny jsou šetrné k pokožce miminka i k životnímu prostředí. Při výběru vsaďte na certifikované značky Muumi Baby, Pampers, Bambo Nature, Nappynat či české MonPeri.

Muumi Baby pleny

Pleny Muumi Baby jsou bez chemikálií, vůní, pleťových vod. Jsou vyráběny z certifikované celulózy a běleny kyslíkem. Při výrobě se používá energie z vodní elektrárny. Mají certifikaci minimální zátěže na životní prostředí. Pohodlné jsou díky revolučnímu střihu do U.

Plenky Pampers Pure Protection

Při výrobě Pampers Pure Protection je použita prémiová bavlna. Plenky jsou bez parfemace, latexu, chloru. Jsou doplněny indikátorem vlhkosti.

EKO pleny Bambo Nature

Plenky Bambo Nature jsou s ekoznámkou. Tedy bez chloru, parfémů a alergenů. Super savé jádro udržuje dětskou pokožku suchou. EKO pleny Bambo Nature nezatěžují životní prostředí při recyklaci.

Plenky Nappynat

Pro plenky Nappynat jsou použity biologicky odbouratelné zdroje. Plenky působí preventivně proti opruzeninám. Vyrábí se výhradně z rostlinných materiálů.

MonPeri, české pleny

Kvalitní česká plenka MonPeri překvapí příznivou cenou. Vyráběna je z přírodních materiálů bez PVC, chloru, latexu. Všechny pleny jsou bez parfemace a rozložitelné.

Moltex pleny

Moltex pleny jsou vyráběny z bavlny, cukrové třtiny a kukuřice. Plenky jsou bez parfémů, chloru a latexu. Jsou vyráběny s použitím 100 % obnovitelné energie s certifikátem dokládajícím šetrnost k životnímu prostředí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Bio plenky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Bio plenky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Bio plenky akce.