CZ 2018-11-MJ-XmasGifthelper


Čerpadla

Vybrali jsme pro vás

Gardenius GE9CPK110

Gardenius GE9CPK110

Hodnocení: 2
1 590 Kč

1 249 Kč
+ doprava zdarma


Elpumps VP 300

Elpumps VP 300

Hodnocení: 4,5
1 499 Kč
+ doprava zdarma

Poslední kus za tuto cenu!


Elpumps JPP 1300 F

Elpumps JPP 1300 F

Hodnocení: 5
3 399 Kč
+ doprava zdarma

Poslední kus za tuto cenu!


Nejprodávanější

Hecht 3602

Hecht 3602

Hodnocení: 4,5
1 199 Kč
+ doprava zdarma


Čerpadla

Vybíráte čerpadlo? Na MALL.CZ svého nového pomocníka najdete. V naší nabídce jsou čerpadla na naftu a olej ve verzi s pumpou, nebo se samonasávacím mechanismem. Většina z nich je dodávána včetně hliníkové nebo plastové pistole a hadice. U těchto čerpadel sledujte parametry, jako je výkon a přečerpávací kapacita.

Největší prostor v nabídce však zaujímají čerpadla vodní, a to v několika typech:
Motorová čerpadla fungují tak, že pro jejich pohon spotřebováváte benzin, nebo naftu, a proto se mohou chlubit silnějším výkonem, než elektrická čerpadla. Jsou rovněž vhodná pro čerpání vody v případech, kdy by elektrické čerpadlo bylo nebezpečné. U motorového čerpadla zkoumáme hlavně maximální nasávací výšku, maximální čerpací výkon a maximální výtlak podle jednoduché logiky: čím vyšší hodnota, tím výkonnější čerpadlo.

Ponorná čerpadla na čistou vodu využijete hlavně pro napouštění a vypouštění bazénů, nádrží, cisteren, studen a kádí všude tam, kde není voda silně znečistěna. Vodu ponorné čerpadlo nasává plovákem a hadicí ji přenáší tam, kam potřebujete. Proto je u těchto výrobků potřeba sledovat max. dopravní výšku, max. ponornou hloubku, max. velikost pevných příměsí, max. teplotu přečerpávané vody a max. dopravované množství vody. Ponorná hlubinná čerpadla se pak chlubí větší ponornou hloubkou, než umožňují obyčejná ponorná čerpadla.

Naopak povrchová čerpadla čerpají jen z jedné nádoby do další, aniž by byla ve vodě - hodí se např. pro zalévání zahrady z dešťových sudů nebo cisteren. Alternativou jsou jim přímo sudová čerpadla, jejichž plovák vložíte rovnou do zásobníku vody a pohodlně zavlažujete. Pro větší kousky nečistot zvolte ponorné kalové čerpadlo. Hodí se k vyčerpávání vody z jezírek, sklepů či stavebních jam.

_____

^ Zpátky nahoru