BRANQ WC kbelík 15,5l - modrý
1x

BRANQ WC kbelík 15,5l - modrý

580 Kč

rozměry 275 × 245 × 230 mm praktický kbelík/sedák vyroben z vysoce kvalitního polypropylenu pevná konstrukce barevné provedení – modrá

Cattara Kempingová sprcha 20l

Cattara Kempingová sprcha 20l

242 Kč
Poslední kus za tuto cenu!

Kempingová sprcha s objemem 20l vhodná pro k zavěšení na strom, v kempu a na jiných místech.

Partner: kltools.cz
shumee Samorozkládací stan na sprchu modrý

shumee Samorozkládací stan na sprchu modrý

1 409 Kč
Doprava zdarma
Výprodej

Tento stan na sprchu poskytuje potřebné soukromí a zároveň vás chrání před neočekávaným deštěm nebo přímým slunečním světlem.

Partner: Shumee
Zolta InBlue univerzální přípravek pro přenosné toalety 2L

Zolta InBlue univerzální přípravek pro přenosné toalety 2L

324 Kč

InBlue univerzální přípravek pro přenosné toalety 2L Inovativní a efektivní koncentrát pro přenosné toalety s vůní citronu. Vůně obsažená v přípravku eliminuje nepříjemné pachy a dodává místnosti dojem čistoty a svěžesti.

Partner: Zolta

Chemická WC

Chemické WC využijete na cestách v karavanech a obytných přívěsech. Použít jej můžete i na chatě a chalupě či na stavbách, zkrátka všude tam, kde není možné napojení na septik či kanalizaci. Odpad se pomocí rozkladové chemie rozloží, a nádoba se následně vyprázdní například do kanalizace. Díky tzv. zelené chemii je odpad biologicky snadno odbouratelný.

Jak funguje chemické WC

Chemické WC se skládá ze dvou části. Horní část má vzhled klasické toalety s oplachem a je doplněna nádrží na vodu. Spodní část je sběrná nádoba na odpad a vodu. Ve spodní části dochází k rozkladu nečistot a eliminaci zápachu s pomocí rozkladové chemie.

Jak dlouho vydrží chemické WC

Doba používání závisí na objemu sběrné nádoby. Ta má obvykle objem mezi 15 až 20 l. Větší objem obvykle nedoporučujeme, vyprazdňování by bylo příliš náročné. Objem nádoby umožní cca 50 spláchnutí. Vyprázdnění se provádí do kanalizace (kanál, běžné WC), v kempech jsou pro vyprázdnění vyhrazena místa. Pokud používáte chemii šetrnou k životnímu prostředí (takzvaně zelenou chemii), můžete obsah vylít do vykopané díry a následně zahrnout.

Pevné chemické WC

Pevné chemické WC předpokládá zabudování a uchycení horní části. Spodní nádoba je poté snadněji přístupná pro vyprázdnění. Pevně zabudované chemické WC může být doplněno ukazatelem naplnění. Některé modely se pro splachování připojují k vodovodu. Pevné chemické WC se hodí na často užívané chaty a chalupy, kam jezdíte i mimosezónně.

Přenosné chemické WC

Přenosné chemické WC nemá pevně zabudovanou základnu a je plně mobilní. Nádrž na odpad má ale menší objem než u pevných chemických WC, proto se hodí do sezóně užívaných chat či chalup.

Chemie pro chemické WC

→ Speciální chemikálie, které se starají o rozložení odpadu, dezinfekci a eliminaci zápachu.

Rozkladová chemie

Prostředky na rozklad se nalévají přímo do odpadní nádoby při každém vylévání. Můžete je zakoupit v balení o objemu až 0,5 až 2 l. Dávkování závisí na objemu nádoby. Vybrat můžete modrou nebo zelenou chemii.

  • Modrá chemie obsahuje Bromo-Nitropan-diol a dusičnan vápenatý. Chemie ničí veškeré bakterie a zápach.
  • Zelená chemie obsahuje dusičnan vápenatý a je biologicky odbouratelná.

Chemie pro údržbu

Nalévá se do prostoru nádrže na oplachování. Během splachování provoní toaletu a dezinfikuje nádrž.

Čisticí chemie

K použití v odpadní nádrži. Doporučuje se čištění vždy po 3 měsících používání. Prostředek rozpustí odolné nečistoty a usazeniny.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Chemická WC.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Chemická WC výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Chemická WC akce.