10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Jak vybrat dětské vozítko

Dětská vozítka můžeme rozdělit do několika kategorií. Motorová vozítka, tříkolky, šlapací auta, koloběžkydětská jízdní kola. Všechna vozítka na MALL.CZ patří mezi ověřené výrobky, předních značkových výrobců a potěší každé malé i velké dítě. V nabídce nalezte také vozítka s oblíbenou licencí vašeho dítěte, jak je například Cars, Minnie, John Deere, Frozen a podobně.

Věk dítěte a způsob použití

Záleží na vzrůstu dítěte – doporučený věk, který je u vozidel udáván, platí pouze orientačně. Vozidla jsou dostatečně dimenzovaná a mají rezervu v nosnosti pro děti odpovídajícího vzrůstu. Při výběru vždy záleží na tom, pro koho a pro jaký účel a terén vozidlo vybíráte.

Kvalita

Všechna dětská vozítka, která prodáváme, jsou kvalitní a nesou jména dobrých značek. U všech námi prodávaných vozidel je zajištěn odborný servis.

Zacházení s vozítkem

Před prvním použitím je potřeba si důkladně přečíst návod. Bývají zde instrukce ohledně sestavení, správném používáním baterie (to může mít vliv na její kapacitu a životnost) a bezpečnosti užívání.

Motorová vozidla

Elektrovozítka jsou vybavena jedním (6 V) nebo dvěma (12 V) motorem. 6 V mívají náhon na jedno zadní kolo, zatímco 12 V na obě zadní kola. Kola dětských elektrických vozíků bývají většinou z tvrdého plastu. Může dosáhnout maximální rychlost 25 km/h. Některá vozítka mají v balení také dálkové ovládání pro starostlivé rodiče

Tříkolky

Tato většinou multifunkční vozítka jsou určena pro děti již od 9 měsíců. V takovém případě jde o vozítko, které ovládá rodič pomocí vodící tyče. Když dítě povyroste, vodící tyč lze odejmout a nechat dítě aby se seznamovalo s řízením a vlastním pohybem na tříkolce. Sedátko je většinou vybaveno bezpečnostním pásem.

Šlapací vozítka

Šlapací vozítka jsou na řetězový pohon. Jsou určeny dětem již od 2 let. Záleží ale na vzrůstu dítěte a terénu, po kterém bude vozítko jezdit. Může se totiž stát, že dítě vozítko neušlápne. Jsou velmi odolná a stabilní. Většina modelů má posunovací sedátko, proto se nemusíte bát, že vám dítě z traktoru do příštího léta vyroste.

Koloběžky

Koloběžky lze rozdělit zejména na skládací a neskládací. Skládací koloběžky jsou vhodné na krátké vzdálenosti jako je jízda do školy. Lze je s sebou brát ve městě do dopravních prostředků a mít je tak pořád při noze. Do této kategorie patří koloběžky freestalové. Neskládací koloběžky jsou větší vozítka většinou s nafukovacími koly. Ty se skvěle hodí na delší projížďku. Jsou vhodné i pro dospěláky díky vyšší nosnosti. Až na koloběžky pro nejmenší se třemi kolečky, jsou ostatní vybaveny brzdami (nožní – blatník, ruční – páčky na řídítkách) a výškově nastavitelnými řídítky.

Dětská kola

Jak na výběr dětského kola naleznete zde Jak vybrat dětské kolo