Jak vybrat dětské vozítko

Dětská vozítka můžeme rozdělit do několika kategorií. Motorová vozítka, tříkolky, šlapací auta, koloběžkydětská jízdní kola. Všechna vozítka na MALL.CZ patří mezi ověřené výrobky, předních značkových výrobců a potěší každé malé i velké dítě. V nabídce nalezte také vozítka s oblíbenou licencí vašeho dítěte, jak je například Cars, Minnie, John Deere, Frozen a podobně.

Věk dítěte a způsob použití

Záleží na vzrůstu dítěte – doporučený věk, který je u vozidel udáván, platí pouze orientačně. Vozidla jsou dostatečně dimenzovaná a mají rezervu v nosnosti pro děti odpovídajícího vzrůstu. Při výběru vždy záleží na tom, pro koho a pro jaký účel a terén vozidlo vybíráte.

Kvalita

Všechna dětská vozítka, která prodáváme, jsou kvalitní a nesou jména dobrých značek. U všech námi prodávaných vozidel je zajištěn odborný servis.

Zacházení s vozítkem

Před prvním použitím je potřeba si důkladně přečíst návod. Bývají zde instrukce ohledně sestavení, správném používáním baterie (to může mít vliv na její kapacitu a životnost) a bezpečnosti užívání.

Motorová vozidla

Elektrovozítka jsou vybavena jedním (6 V) nebo dvěma (12 V) motorem. 6 V mívají náhon na jedno zadní kolo, zatímco 12 V na obě zadní kola. Kola dětských elektrických vozíků bývají většinou z tvrdého plastu. Může dosáhnout maximální rychlost 25 km/h. Některá vozítka mají v balení také dálkové ovládání pro starostlivé rodiče

Tříkolky

Tato většinou multifunkční vozítka jsou určena pro děti již od 9 měsíců. V takovém případě jde o vozítko, které ovládá rodič pomocí vodící tyče. Když dítě povyroste, vodící tyč lze odejmout a nechat dítě aby se seznamovalo s řízením a vlastním pohybem na tříkolce. Sedátko je většinou vybaveno bezpečnostním pásem.

Šlapací vozítka

Šlapací vozítka jsou na řetězový pohon. Jsou určeny dětem již od 2 let. Záleží ale na vzrůstu dítěte a terénu, po kterém bude vozítko jezdit. Může se totiž stát, že dítě vozítko neušlápne. Jsou velmi odolná a stabilní. Většina modelů má posunovací sedátko, proto se nemusíte bát, že vám dítě z traktoru do příštího léta vyroste.

Koloběžky

Koloběžky lze rozdělit zejména na skládací a neskládací. Skládací koloběžky jsou vhodné na krátké vzdálenosti jako je jízda do školy. Lze je s sebou brát ve městě do dopravních prostředků a mít je tak pořád při noze. Do této kategorie patří koloběžky freestalové. Neskládací koloběžky jsou větší vozítka většinou s nafukovacími koly. Ty se skvěle hodí na delší projížďku. Jsou vhodné i pro dospěláky díky vyšší nosnosti. Až na koloběžky pro nejmenší se třemi kolečky, jsou ostatní vybaveny brzdami (nožní – blatník, ruční – páčky na řídítkách) a výškově nastavitelnými řídítky.

Dětská kola

Jak na výběr dětského kola naleznete zde Jak vybrat dětské kolo