Je myčka vhodná pro alergiky?

Pokud vy nebo jiný člen domácnosti trpíte alergiemi, rozhodně se nemusíte vzdávat pohodlí a odpírat si doma myčku nádobí. Mýt v myčce určitě můžete, ale doporučujeme si pozorně prostudovat etiketu se složením mycích přípravků. Vyvarujte se těm, které obsahují barviva, osvěžovače nebo parfémy. Tyto složky jsou totiž častou příčinou alergií.

Pro alergiky jsou vhodnější ekologické mycí prostředky, i u těchto prostředků je ale nutné vybírat podle toho, jaké konkrétní druhy alergenů vám vadí. Některé ekologické prostředky obsahují například přírodní vonnou složku limonen, která může alergie rovněž způsobovat.

Kromě výběru vhodného prostředku dbejte také na dodržování správného dávkování, aby se prostředky zbytečně neusazovaly na nádobí. Dávka prostředku by vždy měla odpovídat velikosti vaší myčky, míře jejího zaplnění a míře znečištění nádobí.

V neposlední řadě věnujte také pozornost výběru kvalitního leštidla do myčky, které z nádobí odstraní jak rozpuštěné zbytky jídla, tak zbytky mycího prostředku. I u leštidla volte varianty bez barviv, osvěžovačů a parfémů.