Rady a tipy bílé zboží

Jak vybrat espresso nebo kávovar

Pití kávy patří ke každodenním rituálům a návykům velké části naší populace. Každý, kdo zatouží po povýšení z instantní kávy na opravdové espresso, si musí zodpovědět hned několik otázek. Nabídka přístrojů na trhu je široká a před zvolením toho pravého je nutné zvážit, jaké funkce má nový kávovar splňovat. Plně automatické přístroje ovládané pouhým stiskem tlačítka doplňují klasické pákové verze. Nevíte, který typ zvolit?


Jak vybrat pračku

Pokud tedy kupujete novou pračku, kromě pořizovací ceny, rozvažte i ostatní aspekty, jako jsou otáčky, spotřeba vody a elektrické energie nebo třeba hlučnost. Pokusíme se vám výběr pračky usnadnit.


Jak vybrat mrazák

Před nákupem mrazničky je vždy nutné si určit priority co od mrazáku očekáváte. Základními kritérii pro výběr mrazničky jsou spotřeba energie, rozměry, objem, kvalita a v neposlední řadě cena.


Jak vybrat myčku nádobí

Myčky nádobí v dnešní době patří mezi standard v moderním kuchyních, a to z několika důvodů. Pro většinu mytí nádobí stále patří k nejméně oblíbeným činnostem, dále pak tu máme i čistě racionální důvody jako úspora času, úspora peněz nebo skrytí již použitého nádobí.


Jak vybrat vysavač

Vysavač je nenahraditelným pomocníkem při udržování pořádku. Moderní přístroje si poradí nejen s kobercem, ale dokážou i vytřít podlahu a vysát tekutiny. Revoluce proběhla i v systému ukládání nasbíraného odpadu. Klasické sáčky nahrazují speciální nádoby, které lze bez problémů vysypávat po každém luxování a zabránit tak množení roztočů a plísní. Pro vaše absolutní pohodlí byli vyrobeny robotické vysavače, které šetří váš čas a výsledkem je dokonale čistá podlaha bez námahy. Vysávání bez kabelu umožní akumulátorové vysavače a vysávání všech možných povrchů umožní víceúčelové vysavače.


Jak vybrat sporák

Sporák je srdcem celé kuchyně. Může být buď volně stojící plynový, elektrický nebo kombinovaný či řešený jako vestavba do kuchyňské linky = sestava varné desky a trouby.


Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Mikrovlnka se v našich domácnostech zabydlela takřka nepostradatelně. Umí značně urychlit přípravu jídla, rozmrazit jej nebo kdykoli ohřát, u multifunkčních typů je možné péct, opékat i vařit. Začněme ale od začátku.


Jak vybrat chladničku

Chladnička je obvykle prvním spotřebičem, který si do domácnosti pořizujete. Jde o poměrně vysokou a dlouhodobou investici, proto je třeba mít při výběru dostatek informací tak, aby chladnička sloužila k maximální spokojenosti. Vše kolem vás prochází dynamickými změnami, u domácích spotřebičů to platí dvojnásob, ať už jde o módní trendy nebo technické parametry. Není proto od věci si připomenout nejdůležitější kritéria, která byste měli mít při výběru nové chladničky na zřeteli.


Jak vybrat sušičku

Sušička ještě stále není zcela běžným spotřebičem, ale její obliba stále stoupá. Šetří čas, protože vyprané prádlo není třeba pověsit a navíc nemusíte čekat, až se prádlo usuší. Velkou výhodou je rychlost, s níž dokáží prádlo usušit, ale i změkčit a téměř vyžehlit.


Jak vybrat klimatizaci

Klimatizace je v současné době skoro v každé kanceláři a v obchodech samozřejmostí a již jí mnoho lidí začalo využívat i v domácnostech. Upravuje okolní teplotu dle potřeby, defakto nasává venkovní vzduch, který pak filtruje, upravuje teplotu a vlhkost na požadované hodnoty. Klimatizace automaticky udržuje nastavenou teplotu bez ohledu na venkovní prostředí.