Bohumil J. Studýnka,Jan Struž - Zlato
299 Kč 254 Kč

Druhé vydání přináší nejaktuálnější informace o vývoji ceny zlata, objemu těžby a zlatých rezerv, věnuje se novému užití zlata v medicíně i metodám těžby zlata, přináší fotografie nejkrásnějších českých mincí a zmiňuje i nově nalezené poklady v Jeruz ..

Domečky pro včely a užitečný hmyz
229 Kč 195 Kč

Když se vám podaří přivábit samotářské včely, osy a jiný užitečný hmyz, vaše zahrada ožije ─ opylené plodiny přinesou bohatou úrodu, ekologicky a šetrně se zbavíte mnohých škůdců. Připravte jim proto hmyzí domeček, ve kterém se rádi usídlí.

Hmyz kolem nás
249 Kč 212 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

V této praktické příručce vám představíme nejběžnější druhy, které se pohybují ve vašem okolí – brouky, motýly, ploštice, blanokřídlý i dvoukřídlý hmyz. Zjistěte podrobnosti o světluškách, slunéčkách, jepicích, znakoplavkách, mouchách, pestřenkách, m ..

Holger Haag - Stromy
249 Kč 212 Kč

Poznáš stromy a keře, které rostou ve tvém okolí? Jak vypadají javor, buk, dub, modřín či lípa? Seznam se s nimi! Výstižné ilustrace, řazení podle tvaru listů, důležité údaje i zajímavosti, tipy, jak stromy zkoumat a určovat.

Kam za ptáky
299 Kč 266 Kč

Díky kapesnímu formátu můžete vzít knihu s sebou na výlet, v orientaci vám pomohou mapy, přehledné ikonky vás rychle seznámí s délkou trasy, její náročností a vhodností např. pro dětské kočárky nebo zdravotně handicapované milovníky přírody. Po přečt ..

Kniha Fauna
899 Kč 845 Kč

Objevte zvláštní svět živočichů v knize plné úchvatných fotografií.

Kniha Flóra
899 Kč 845 Kč

Objevte fantastický svět rostlin a stromů v knize plné úchvatných fotografií.

Letokruhy jako kalendář i záznamník
99 Kč 84 Kč

Do letokruhů zapisuje příroda svou minulost a my z nich můžeme vyčíst spoustu informací. Dokládá nám to nesmírně zajímavá disciplína – dendrochronologie, která byla původně založena jako pomocná věda pro astronomii, ale dnes slouží jako významný dato ..

Levy Joel: Chemie bez (m)učení
329 Kč 279 Kč

Mnoha čtenářům se při slově chemie vybaví zkumavky, kahany, bílé laboratorní pláště, podivné pachy a neurčitá naděje, že něco vybuchne. Tato kniha chce ale ukázat, že podobná povrchní školní představa chemii dost křivdí.

Metody průzkumu historických materiálů
199 Kč 169 Kč

Publikace je určena především restaurátorům, kurátorům sbírek nebo historikům umění. Tedy těm, kteří nemají speciální přírodovědné znalosti, ale přicházejí do styku s materiálovými průzkumy uměleckých děl a často je také sami zadávají. Měla by jim po ..

Mizející lžíce, růžový snih a jiskřící bonbóny
399 Kč 355 Kč

Proč Gándhí nenáviděl jód? Museli Japonci zničit Godzillu zrovna raketami z kadmia? Jak souvisí radium a dobrá pověst Marie Curie? Mohou apokalyptické vize způsobit, že někdo celý zmodrá? Je správné jíst radioaktivní guláš? Může pití piva dopomoci k ..

Moje motýlí zahrada
299 Kč 254 Kč

Pohled na jedinečný půvab pestrobarevných motýlů a jejich neobvyklé letecké manévry je nádherný. Jsou to však nejenom krásní, ale i užiteční tvorové – vedle včel se významně podílejí na opylování rostlin a jsou důležitou součástí potravního řetězce. ..

Neviditelná fyzika
399 Kč 339 Kč

Fyzika je všude kolem nás, v každé maličkosti a kdekoliv, kam se podíváme. Autorka fascinujícím způsobem spojuje věci každodenního života s velkým světem fyziky. Popcorn, skvrny od kávy i magnety na ledničce používá k vysvětlení důležitých fyzikálních jevů.

Objevujeme přírodu
99 Kč 84 Kč

„Zpátky k přírodě!“ – to je to, co si všichni stále víc přejeme – od mladých rodin až k vystresovaným lidem z velkých měst. Tato kniha ve vás probudí pravou radost z přírody. Emocionální, bohatá na informace a rozmanitá, taková je tato příručka, kter ..

Poznejte stromy podle listů
249 Kč 212 Kč

Poznávat a určovat stromy je s touto příručkou docela snadné. Listy i jehlice stromů jsou zde vyobrazeny ve skutečné velikosti, takže stačí list položit na obrázek v knize, porovnat, a rychle a jednoduše přijdete na to, o který druh se jedná.

Celk ..

Praktická botanika pro milovníky rostlin
199 Kč 169 Kč

Tato kniha je přístupných a elegantním vstupem do světa rostlin. Dozvíte se zde vše, co každý zahradník potřebuje vědět – vysvětlení termínů, vědecká fakta, užitečné tipy. Zjistěte o životě rostlin na své zahradě co nejvíc!Zahradničení je někdy zahal ..

Příběhy stromů
349 Kč 297 Kč

Stromy nás obklopují jen zdánlivě tiše a němě. Buky, jabloně i ostatní druhy ve skutečnosti komunikují nejen mezi sebou navzájem, ale i s námi – pokud dokážeme porozumět jejich jazyku.
Stromy přinášejí mnohem větší potěšení tomu, kdo ví, co v nich ..

Ptáci kolem nás
299 Kč 254 Kč

Autorka rozdělila běžné ptáky, kteří se pohybují v našem prostředí tak, abyste se v nich mohli snadno zorientovat. Proto zde po krátkém úvodu máme kapitolu „malí hnědí ptáci“, další „malí ptáci s černými znaky“, „velcí ptáci“ a „velcí vodní ptáci“.
..

Ptáci na naší zahradě
249 Kč 212 Kč

Milovníci ptáků se v této knize dozví spoustu zajímavostí ze světa svých oblíbenců. Čtyři roční období a v každém krátké články o dění v ptačím světě. Kdy ptáci začínají svůj den, čím se v tomto období živí, kde a z jakého materiálu staví hnízda, je ..

Ptáci našich zahrad
249 Kč 212 Kč

S touto přehlednou knihou, plnou výstižných fotografií, snadno dokážete poznat a určit ptáky, kteří se pohybují v zahradě. Autorka zvolila neobvyklou metodu a rozdělila hlavní zahradní ptáky do tří kategorií podle velikosti, což vám určování hodně usnadní.

Řeč zvířat
269 Kč 229 Kč

Holandská spisovatelka Eva Meijerová ve své knize zkoumá způsoby, jak zvířata komunikují mezi s sebou i s námi. Chce ukázat bohatost řečí zvířat a zjistit, jaký vliv mají na to, jak o nich, ale i o jazyce smýšlíme. Barvitě a zábavně popisuje zvířecí ..

Rostliny
249 Kč 212 Kč

Poznáš rostliny, které kvetou ve tvém okolí? Jak vypadají kakost, plicník či vrbovka? Seznam se s nimi! Výstižné ilustrace, řazení podle barvy květu, důležité údaje i zajímavosti, tipy, jak rostliny zkoumat a určovat.

Stopy zvířat v životní velikosti
249 Kč 212 Kč

Určovat stopy zvířat není tak jednoduché, jak by se zdálo. Tato knížka vám, díky výstižným a přesným kresbám, které zobrazují každou stopu ve stutečné velikosti, pomůže zvířata dobře určit.

U každého zvířete je barevná fotografie, kresba stopy v ..

Všecky krásy dřeva
369 Kč 314 Kč

Půvabná a vtipná publikace o dřevě jak ho potkáváme kolem sebe – od poraženého kmene stromu, neohoblovaného prkna, přes klasickou truhlařinu až ke šperku či dřevěném u obrazu. Autora nezajímá jenom krásný výrobek, ale i „vady“ dřeva, tedy spíše zvláštnosti růstu – jednoduše všecky krásy dřeva.

Vtáky našich záhrad
238 Kč 212 Kč

Vtáčie druhy sú v skupinách: „veľké ako sýkorka belasá alebo menšie“, „veľké asi ako vrabec“ a „veľké asi ako drozd alebo väčšie“. Vďaka tomu, že sýkorku belasú, vrabca a drozda čierneho pozná každý, ľahšie odhadnete, kde opereného návštevníka vašej ..

Začínáme včelařit
189 Kč 161 Kč

Když se řekne „pilná jako včelička", mnohdy si ani neumíme představit, co taková včelka během svého krátkého života stihne. Kvůli jednou kilogramu medu nalétá tisíce kilometrů. Ani v úlu nezahálí – čistí své obydlí, neustále krmí svou matku, aby mohl ..

Zahrada plná života
199 Kč 169 Kč

Živá a kvetoucí zahrada s různými keři, trvalkami a přirozenými úkryty dokáže přilákat užitečný hmyz a drobné živočichy včetně ptáků, ježků a ještěrek. Když se u vás usídlí, brzy získáte pomocníky, kteří pro vás připraví půdu, opylí květiny a pomůžou bojovat se škůdci.

ZOOpisník Miroslava Bobka
349 Kč 297 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Vychutnejte si jedinečné zážitky ze světa zvířat, které doplňují zcela výjimečné fotografie. Víte, kdy se slaví Světový den luskounů? Kolik má úhoř žeber? Kdo založil muzeum bobků? Jak to bylo s lanovkou v pražské zoo? Kudy jezdí Toulavý autobus? To ..

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Knihy životní prostředí a ekologie.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Knihy životní prostředí a ekologie výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Knihy životní prostředí a ekologie akce.