Sagan Peter: Můj svět
379 Kč

304 Kč

Peter Sagan jako první cyklista v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Už jen tím se zařadil mezi nejlepší cyklisty všech dob.


Gombrich Ernst Hans: Příběh umění
1 598 Kč

1 289 Kč

Kniha světoznámého historika umění umožňuje základní orientaci ve zvláštní a fascinující oblasti lidské činnosti, jakou je právě umění.


Schwartz Gary: Hieronymus Bosch
1 299 Kč

1 049 Kč

U příležitosti výročí 500 let od úmrtí významného malíře Hieronyma Bosche vychází výpravná monografie shrnující jeho život a dílo, včetně dosud nepublikovaných reprodukcí nově restaurovaných děl.


Matragi Blanka: Jedu dál
399 Kč

322 Kč

Proslulá oděvní výtvarnice je známá především svým haute couture pro manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu.


Saviano Roberto: Gomora (brož.)
299 Kč

243 Kč

Odvážné svědectví sedmadvacetiletého italského novináře o nemilosrdném světě současné neapolské mafie a ničivých důsledcích jejího působení v řadě oblastí domácího i mezinárodního průmyslu, obchodu a veřejného života zaujme zasvěceným a detailním vyl


Belmondo Jean-Paul: Mých tisíc životů
299 Kč

242 Kč

„Těch tisíc životů uplynulo rychle, až příliš rychle
– uběhly stejnou rychlostí, jakou jsem řídil auta.“

Víc než jen autobiografie. Vyprávění o výjimečném a šťastném životě.

Nula! Divnej ksicht! Ohyzda!


Saudek Kája, Saudková Berenika: Saudek 18+
990 Kč

901 Kč

Publikace Saudek 18+ vychází z aktuální výstavy v Tančícím domě a nabízí ucelený soubor děl Káji Saudka, jejichž hlavním tématem a pojítkem je vztah mezi mužem a ženou, erotika, sex a pornografie, jež byla autorovou celoživotní doménou a inspirací.


Strayedová Cheryl: Divočina
349 Kč

282 Kč

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť.


Morton Andrew: Meghan - Hollywoodská princezna
349 Kč

279 Kč

V tomto zcela prvním životopise Meghan Markle, nyní vévodkyně ze Sussexu, se uznávaný královský životopisec Andrew Morton vrací k jejím kořenům: k dětství v losangeleské čtvrti The Valley, studiu v dívčí katolické škole a napjatým vztahům v rodině.


Joza Petr: Historie pivní lahve v Čechách
499 Kč

403 Kč

Kniha popisuje vývoj českého pivovarnictví z pohledu obchodu s lahvovým pivem, který sleduje od jeho prvopočátků po napoleonských válkách až do současnosti.


Litera Bohuslav, Pečenka Marek: Dějiny Ruska v datech
499 Kč

403 Kč

Přehledná publikace zachycuje dějiny Ruska od počátku Kyjevské Rusi v 9. století po současnost. Zaměřuje se na území osídlené ruským, ukrajinským a běloruským etnikem, později pak na území Ruské říše, Sovětského svazu a Ruské federace.


Roberts Gregory David: Šantaram
449 Kč

363 Kč

Hlavní hrdina převážně autobiografického románu Šantaram přilétá do Bombaje, aniž kdo tuší, že jeho příjezdu předcházel útěk z přísně střežené australské věznice, kde si odpykával devatenáctiletý trest za loupežná přepadení.


Pohlreich Zdeňka: Místo v srdci
299 Kč

239 Kč

Nic z toho, co zazní v této knize, nemůže vyjádřit stav bytí, který zažívám. I kdybych vládla košatou řečí, není možné tento stav popsat.


Lang Hans Joachim: Ženy z bloku 10: Lékařské pokusy v Osvětimi
299 Kč

242 Kč

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách.


Doležal Stanislav: František Drtikol – Duchovní cesta 1
790 Kč

719 Kč

Nové rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol – Duchovní cesta 1“, která je esencí myšlenek, rozhovorů a důležity´ch svědectví, mapující nejpodstatnější část života Drtikola myslitele.


Hinke Jana, Bárková Dana,: Účetnictví 2 - Pokročilé aplikace
269 Kč

229 Kč

Nové vydání praktické publikace se zabývá problematikou finančního účetnictví podnikatelů. Kniha je kompletně aktualizována s ohledem na změnu DPH a další úpravy právních předpisů a doplněna o nové informace k otázkám, které účetní nejčastěji pálí.


Fučíková Renáta: Historie Čechů v USA
890 Kč

719 Kč

Od objevení Ameriky v roce 1492 až do roku 1990 zanechali Češi na území dnešních Spojených států nesmazatelnou stopu

Objevitelé, poutníci, uprchlíci, osadníci… Z jejich řad pak významní umělci, vědci, sportovci, politici… Kniha bude zároveň zrcad


Fielder Hugh: Pink Floyd - Odvrácená strana zdi
799 Kč

645 Kč

Kniha Pink Floyd: Odvrácená strana zdi pokrývá téměř půl století rocku a popisuje dramatickou a barvitou historii nejpopulárnější psychedelické kapely světa a jedné z nejpřevratnějších kapel, jaké kdy stály na pódiu.


Montefiore Simon Sebag: Romanovci 1613-1918
749 Kč

637 Kč

Romanovci byli nejvlivnější dynastií novověku, která po tři staletí ovládala šestinu planety. Jak se jedné rodině podařilo z válkou zruinovaného knížectví vybudovat jednu z největších říší v historii? A jak o ni přišli?


Chinaski: Chinaski - Zpěvník na mejdan
399 Kč

322 Kč

Znáte to. Rozjede se mejdan a dřív nebo později někdo vytáhne kytaru. „Zahraj něco!“ Kytarista se začne probírat ve strunách a něco zpívá, spíš sám pro sebe. „Zahraj něco, co známe!“ Kytarista tedy nasadí jinou písničku, ale všichni mlčí.


Bowen James: Kocour Bob a jeho životní moudrost
249 Kč

199 Kč

Příběh pouličního muzikanta Jamese a jeho rezavého kocoura Boba okouzlil před lety celý svět a autorovi se po vydání první knihy zcela změnil život. Pomohlo mu to dostat se z ulice a začít vést normální život.


Christiane F.: My děti ze stanice ZOO
249 Kč

199 Kč

Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem.


kolektiv autorů: Freddie Mercury & Queen + DVD
699 Kč

595 Kč

Freddie Mercury, nezaměnitelná postava celosvětové rockové scény, proslul především jako frontman skupiny Queen, s níž spojil prakticky celou svou hudební kariéru.


Horsting Jessie: Stephen King ve filmu
699 Kč

595 Kč

Novinka

Stephen King je nepochybně největším americkým vypravěčem – díla žádného jiného spisovatele nejsou adaptována tak často a pravidelně jako ta jeho.


Assante Ernesto: Woodstock 69 - Rocková revoluce
699 Kč

595 Kč

Barvitá výprava za příběhem Woodstocku, která přichází k českému čtenáři téměř rovných padesát let po jeho konání. Zavede nás přímo doprostřed dění tohoto proslulého festivalu rockové hudby.


Elliott Paul: Guns N´ Roses
699 Kč

595 Kč

Rockový novinář Paul Elliott skupinu zpovídal už před vydáním debutového alba a od té doby ještě mnohokrát. Nyní přináší skutečně zasvěcený pohled na hudbu, úspěch y i peripetie Guns N‘ Roses během posledních více ne ž třiceti let.


Horáček Radek: Umění bez revolucí?
395 Kč

319 Kč

Druhé aktualizované vydání úspěšné knihy, uvádějící čtenáře do problematiky současného výtvarného umění. Namísto obvyklého chronologického výkladu je zde u vývojových etap a uměleckých směrů zkoumána otázka novátorství a revolučních změn.


Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem: