Počet nalezených produktů: 3372

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Kneblová Hana: Slavné ženy Francie-64%
249 Kč

89 Kč

Akce

V dějinách Francie najdeme mnoho výjimečných žen, jejichž jméno se zapsalo do dějin. A právě o nich vypráví tato kniha.


Rothman Herman: Hitlerova závěť
99 Kč

79 Kč

Herman Rothman se narodil několik let předtím, než se v Německu dostal k moci Adolf Hitler. Jako dítě zažil postupné oklešťování práv Židů i jejich pronásledování včetně tragické Křišťálové noci.


100 hoaxů a omylů, které napálily vědce
399 Kč

339 Kč

I vědci dostanou občas kopačky – a často od jiných vědců nebo odborníků. Některé hoaxy jsou pouze dobře míněnými žerty, zatímco jiné jsou závažnými podvody těch, co touží po slávě a penězích.


100 ilustrátorů
1 999 Kč

1 614 Kč
+ doprava zdarma

V knize jsou soustředěny nejpozoruhodnější práce z oblasti současné ilustrace. Editor shromáždil fascinující směsici dlouho zavedených jmen a nováčků, používajících širokou škálu technik.


100 let od založení Československa v textech, projevech a rozhovorech IVK
165 Kč

134 Kč

Vznik Československé republiky, jehož sté výročí si letos připomínáme, je příležitostí k ohlédnutí se za naší moderní historií, jejími vrcholy i tragickými periodami, výzvou k hledání poučení z ní a především k úvahám o budoucnosti naší republiky a h


100 vynálezů, které změnily svět
399 Kč

339 Kč

Tento jedinečný svazek se zaměřuje na fascinující příběhy vynálezů, které hrají klíčovou roli v našich každodenních životech.


100 záhad, které věda vysvětlila
399 Kč

339 Kč

Od úbytku včel po teorie konce světa a ještě dál. Odborníci časopisu Popular Science odhalí tajemství vesmíru a odpoví na 100 nejzapeklitějších vědeckých otázek.


Abécassis Éliette: Tajemství doktora Freuda
229 Kč

195 Kč

Román známé francouzské spisovatelky zpracovává poslední období života Sigmunda Freuda ve Vídni, kde se pod vlivem nacistů rozšiřuje antisemitismus.


Abdel-Samad Hamed: Islámský fašismus - Analýza
199 Kč

161 Kč

ZÚČTOVÁNÍ S ISLAMISMEM Islamismus vznikl současně s italským fašismem a německým nacionálním socialismem. Jeho fašizující ideologie však má kořeny v mnohem hlubší minulosti – je obsažena už v prapočátcích islámu.


Abdel-Samad Hamed: Účtování s Mohamedem
199 Kč

161 Kč

Islámský svět a jeho nekritické uctívání Mohameda

Islámský fundamentalismus a intolerance jsou důsledky přeceňování Koránu a Mohameda.


Abdi Hawa: Nevzdávat se naděje
299 Kč

242 Kč

Kniha je strhující autobiografií somálské gynekoložky Hawy Abdiové, angažující se v hnutí za lidská práva a nominované na Nobelovu cenu míru. Zároveň je autentickým obrazem smutného osudu a tragického stavu současné somálské společnosti.


Ackermanová Diane: Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy
349 Kč

282 Kč

Skutečný příběh ředitele varšavské zoologické zahrady Jana Żabińského a jeho ženy Antoniny, kteří po vybombardování zoo během invaze Němců do Polska v roce 1939 využili zájem nacistů o zvířata a zachránili tak přes tři stovky Židů.


Ackroyd Peter: Dějiny Anglie - Tudorovci
499 Kč

403 Kč

Nově a přehledně Kniha předního anglického popularizátora historických témat navazuje na předcházející první díl Dějin Anglie a zahrnuje celé 16. století, plné převratných událostí a zvratů. Začíná nástupem Jindřicha VIII.


Ackroyd Peter: Dějiny Anglie - Základy
499 Kč

403 Kč

Dějiny Anglie: Základy zahrnují období od pravěku až po smrt prvního Tudorovce na anglickém trůně Jindřicha VII. a končí bezprostředně předtím, než se vlády ujal jeho mnohem slavnější syn Jindřich VIII.


Adamec Tomáš: Frýdek-Místek - Historie/Kultura/Lidé
599 Kč

486 Kč

Frýdek-Místek má oproti jiným městům specifickou historii, která je dána zejména tím, že obě části města se dříve nacházely ve dvou různých historických zemích. Města Frýdek ve Slezsku a Místek na Moravě byla zároveň správními centry svých regionů.


Adkins Lesley a Roy: Starověké Řecko - Encyklopedická příručka
699 Kč

565 Kč

Příručka, napsaná dvěma vynikajícími archeology, se věnuje všem oblastem života ve starověkém Řecku/Římě, a to jak velkým a všeobecným tématům jako geografie nebo vojenství, tak každodennímu životu jednotlivce.


AEROmodel 1 - H.Hurricane Mk.IIC a B-534
149 Kč

121 Kč

Obsahuje 4 vystřihovací papírové modely v měřítku 1:48

  • Hawker Hurricane Mk.IIc.,
  • B-534 4.verze – Československé letectvo
  • B-534 4.verze – Slovenské nár. povstání 1944
  • B-534 4.

AEROmodel 2 - Avia B-35 a Avia S-199 „Mezek“
119 Kč

97 Kč

AEROmodel 2 obsahuje 2 vystřihovací papírové modely v měřítku 1:48

  • Avia B-35
  • Avia S-199 „Mezek“

a popis historie

  • Avia B-35
  • Avia B-35 měla nahradit v československém stíhacím letectvu úspěšnou Avii B-534.

AEROmodel 3 - Avia CS-199 a AERO L-29 Delfín
119 Kč

97 Kč

Obsahuje 2 vystřihovací papírové modely v měřítku 1:48 Avia CS-199 a AERO L-29 Delfín a popis historie

Avia CS-199 Ddvoumístný cvičný stíhací letoun Avia CS-199 byl v padesátých letech minulého století přechodovým typem na stíhací letoun Avia S-1


Šafránek Jakub: Brněnské pověsti  - Kam valíš to kolo draku?
159 Kč

136 Kč

Seznamte se s mladým kronikářem Květoslavem Dřímalkou a vydejte se spolu s ním do brněnské hospody Pod Špilasem, abyste se dozvěděli, co jste možná nevěděli. Kniha „Brněnské pověsti – Kam valíš to kolo draku?“ je dobrodružným výletem za poznáním.


Šafránková Ivana: Šumavští muzikanti ve vzpomínkách Karla Polaty
220 Kč

178 Kč

Muzikantské příběhy, které se mezi muzikanty dlouhá léta tradovaly, ale až na malé výjimky nebyly nikdy zaznamenány, tudíž ani publikovány. Příběhy z domova i z daleké ciziny, v níž se šumavští muzikanti často uplatňovali u cirkusů zvučných jmen.