10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Kuchyňské linky a sestavy

Modulární sestava kuchyňské linky je levná, elegantní i variabilní. Vybrat můžete rovnou nebo rohovou kuchyňskou linku. Pro větší prostory je vhodná linka do písmene U. Na co nezapomenout a čím se řídit při výběru linky do kuchyně? Poradíme vám s výběrem.

Zobrazit více

Sestava kuchyňské linky

Typové sestavy kuchyňských linek jsou cenově příznivé a dostupné v mnoha variantách. Pořadí skříněk je možné zpravidla zaměnit. Součástí některých sestav je i kuchyňská deska. K sestavám je potřeba dokoupit dřez a kuchyň je dále nutné vybavit základními spotřebiči jako sporák, digestoř a chladnička.

Kuchyňská linka rovná

 • Instaluje se po délce jedné stěny.
 • Zpravidla je doplněna o horní skříňky či police.
 • Je vhodná do menších prostor a do kuchyní v sídlištní zástavbě.

Rohová kuchyňská linka

 • Má praktické uspořádání s prostornou pracovní deskou.
 • Horní skříňky mohou být součástí jednoho nebo obou křídel.
 • Na sestavu může navazovat jídelní stůl.
 • Je vhodná do větších kuchyní.

Kuchyňská linka do písmene U

 • Jedná se o nejpraktičtější uspořádání kuchyňské linky.
 • Nabízí mnoho pracovního prostoru.
 • Mezi protějšími křídly musí být vzdálenost min. 1 m pro pohodlné otevření skříněk.
 • Horní skříňky jsou součástí jedné nebo dvou stran, sestava může být zakončena barovým pultem či stolem.
 • Je vhodná pro velké kuchyně v rodinných domech či bytech s otevřeným kuchyňským koutem.
Info:

Praktickou podlahovou krytinou do kuchyně je vinyl. Je odolný, ale měkký, příjemný na došlap a velmi dobře se udržuje. Prohlédněte si vinylové podlahy.

Jak vybrat kuchyňskou linku? Roli hraje tvar, rozměr i materiál!

Rozměr místnosti

 • Okolo linky musí být dostatek prostoru pro vaření i obsluhu spotřebičů. Kuchyň pečlivě přeměřte a nezapomeňte, že všechny skříňky musí jít plně otevřít. Délku dvířek byste tedy také měli započítat.

Kuchyňské spotřebiče

 • Naplánujte si umístění kuchyňských spotřebičů. Během plánování kuchyně s nimi počítejte. Pro vestavné kuchyňské spotřebiče je nutné vybrat sestavu s upravenými skříňkami pro vestavbu.

Počet oken v kuchyni

 • Do kuchyňského koutu s okny zvolte linku s menším počtem horních skříněk, důležitá je také výška pracovní plochy a dolních skříněk, které nesmí zasahovat do prostoru oken.

Výška linky

 • Výšku linky, a tedy i pracovní plochy, vybírejte s ohledem na výšku osob, které se budou v kuchyni pohybovat nejčastěji. Pracovní deska umístěná v maximální výšce 85 cm je vhodná pro osoby do 175 cm, ve výšce 90 cm pro osoby do 185 cm, osoby vyšší než 185 cm by měly mít desku ve výšce 95 cm.

Materiál

 • Skříňky můžete vybrat v provedení z lamina, masivu (dýhy), v kombinací s fólií nebo lakované do vysokého lesku. Pokud chcete odolné skříňky, které vydrží několik desetiletí, doporučujeme upravené masivní dřevo.
 • Pracovní deska může být z kamene, dýhy či lamina. Nejodolnější jsou kamenné kuchyňské desky, které jsou však cenově nákladné. Naopak nejlevnějšími jsou pracovní desky z lamina. Oba materiály se dobře udržují. Dřevěné kuchyňské desky jsou designové a trvanlivé, je ale nutné pravidelné ošetření olejem a čištění vhodnými čistícími prostředky.

Vnitřní rozložení kuchyňských skříněk

 • Před pořízením kuchyňských skříněk vždy zvažte, co do nich umístíte. Ve skříňkách mohou být jednoduché či výsuvné police, výsuvné koše na potraviny apod. Zaměřte se také na orientaci skříněk (vertikální, horizontální), zamezíte tím problémům s umístěním vysokých sklenic apod.

Provedení kuchyňských linek

 • Bílá kuchyňská linka – univerzální použití, snadno se kombinuje, opticky zvětšuje prostor
 • Krémová kuchyňská linka– opticky zvětšuje prostor, praktická na údržbu
 • Kuchyňská linka šedá – snadná údržba, dobře se kombinuje s bílým nábytkem a dřevem
 • Kuchyňská linka v dekoru dřeva – působí hřejivým a útulným dojmem
 • Kuchyňská linka kombinovaná– jiné provedení horních a spodních skříněk, případně zvýraznění určitých linií tmavším či světlejším dekorem
TIP!

Při zařízení kuchyně nezapomeňte na výběr vhodných svítidel. LED pásková svítidla můžete připevnit ke každé kuchyňské lince, a osvítit tak lépe pracovní prostor.

Skříně a police do kuchyně

 • Prosklené skříně – zpravidla horní skříňky s prosklenými dvířky, opticky zvětšují prostor.
 • Zakončovací police – speciálně upravené díly k umístění na konec kuchyňské linky.
 • Výklopné skříňky – horní skříňky s otevíráním směrem vzhůru.
 • Otevřené police – horní řada skříněk doplněna o díl s otevřenými policemi.
 • Vysoké skříňky – skříň určená pro vestavnou lednici nebo velká potravinová skříň.

Co dát za kuchyňskou linku

 • Nátěr – speciální odolné nátěry, nevýhodou je obvykle kratší životnost
 • Obklad – dlouhá životnost, náročnější na instalaci, údržbu a výměnu
 • Zádová deska – jednoduchá instalace, snadná údržba, vyšší pořizovací cena
 • Sklo – designové řešení, jednoduchá instalace, snadná údržba, vysoká cena
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Nejlevnější nábytek Kuchyně JAMISON 180/240 cm, korpus bílý/dvířka bílý lesk, šedý wolfram, PD beton Nejlevnější nábytek Kuchyně JAMISON 180/240 cm, korpus bílý/dvířka bílý lesk, šedý wolfram, PD beton
Nejlevnější nábytek Kuchyně JAMISON 180/240 cm, korpus bílý/dvířka bílý lesk, šedý wolfram, PD beton

Kuchyně 180/240 cm

Barva:
- korpus: bílý
- dvířka horních skříněk: bílý lesk
- dvířka dolních skříněk: šedý wolfram s ozdobnou lištou
- pracovní deska: beton

Materiál: LTD

Rozměry:
- délka: 180 cm (dolní řada)/240 cm (hor

můžete mít 29.5. - 30.5.

nabbi Kuchyně Montella 260 - bílá Nejlevnější nábytek Kuchyně JAMISON 180/240 cm, korpus bílý/dvířka bílý lesk, šedý wolfram, PD beton
nabbi Kuchyně Montella 260 - bílá

V eleganci a jednoduchosti kuchyně MONTELLA 260 se skrývá velmi oblíbený a stále více preferovaný provensálský styl. Díky svému barevnému provedení v jemné bílé barvě může z vašeho domova vytvořit místo harmonie a útulného prostředí. Celkový design kuchyně podtrhují nápadité prvky, jako jsou…

můžete mít 29.5. - 30.5.

nabbi Kuchyně Hafling 240 - dub sonoma / antracit / vanilka Nejlevnější nábytek Kuchyně JAMISON 180/240 cm, korpus bílý/dvířka bílý lesk, šedý wolfram, PD beton
nabbi Kuchyně Hafling 240 - dub sonoma / antracit / vanilka

Když se spojí praktičnost, nadčasovost a dokonalá elegance v jedno, nevznikne nic jiného než HAFLING 240. Moderní kuchyně, která jde ruku v ruce s dnešními trendy díky svému designu a dokonalé harmonii barev. Bezchybné spojení horní a dolní části kuchyně působí harmonicky a vytváří jeden čistý…

můžete mít 29.5. - 30.5.

CASARREDO Kuchyně NIVA 120 bílá CASARREDO Kuchyně GRETA 180 sonoma/rivera lanýž
CASARREDO Kuchyně NIVA 120 bílá

Moderní levná kuchyně. Korpus, sokl i dvířka jsou bílé barvy. Spotřebiče, dřez a digestoř v ceně nejsou. Dřez k zakoupení najdete v naší nabídce.

můžete mít 11.6. - 14.6.

CASARREDO Kuchyně GRETA 180 sonoma/rivera lanýž CASARREDO Kuchyně GRETA 180 sonoma/rivera lanýž
CASARREDO Kuchyně GRETA 180 sonoma/rivera lanýž

Kuchyně v moderním stylu. Tato kuchyně je navržena tak, že skříňky se dají poskládat v libovolném pořadí. To vám umožní si sestavit kuchyni podle svých představ. Korpus, sokl i dvířka jsou z kvalitní LTD desky v barevné kombinaci dub sonoma/rivera lanýž. Úchyty jsou ve stříbrné barvě.

můžete mít 29.5. - 30.5.

FORLIVING Kuchyňská linka Margaret 3 260 CASARREDO Kuchyně GRETA 180 sonoma/rivera lanýž
FORLIVING Kuchyňská linka Margaret 3 260

Termín doručení se u tohoto produktu může lišit. Rustikální kuchyňská linka v dekoru ořech patří mezi nestárnoucí klasiku.

můžete mít 31.5. - 4.6.

KONDELA KONDELA LINE 260 kuchyňa BRW Kuchyň SOLE 260 s vybavením, magnolie lesk
KONDELA KONDELA LINE 260 kuchyňa

Kuchyně Line 260 od společnosti Kondela je moderním a praktickým řešením pro každou domácnost. Jeho zářivý vzhled v bílém vysokém lesku a dubu sonoma dodá vašemu interiéru svěžest a eleganci. Tento nábytek je určen do interiéru a lze jej používat po celý rok.

Základním materiálem kuchyně…

můžete mít 29.5. - 30.5.

BRW Kuchyň SOLE 260 s vybavením, magnolie lesk BRW Kuchyň SOLE 260 s vybavením, magnolie lesk
BRW Kuchyň SOLE 260 s vybavením, magnolie lesk

Moderní kuchyňská sestava SOLE z nábytkové řady FAMILY LINE vytvoří z vaší kuchyně neokoukaný designový prostor. Má čisté hladké linie bez zbytečných ozdob, což je v dnešní době velice populární. Barevné provedení modulu SOLE je v tónu magnolie lesk, korpus je bílý.

Momentálně nedostupné

CASARREDO Kuchyně ANGEL 260 bez PD BRW Kuchyň SOLE 260 s vybavením, magnolie lesk
CASARREDO Kuchyně ANGEL 260 bez PD

Velmi atraktivní kuchyně. Tato kuchyně je navržena tak, že skříňky se dají poskládat v libovolném pořadí, popřípadě další doobjednat. To vám umožní si sestavit kuchyni podle svých představ. Korpus je bílé barvy. Spodní i vrchní dvířka jsou v barvě bílé v lesku.

můžete mít 11.6. - 14.6.

Nejlevnější nábytek Kuchyně TONKA 180/240 cm, korpus dub sonoma tmavý, dvířka dub sonoma světlý Nejlevnější nábytek Kuchyně TONKA 180/240 cm, korpus dub sonoma tmavý, dvířka dub sonoma světlý
Nejlevnější nábytek Kuchyně TONKA 180/240 cm, korpus dub sonoma tmavý, dvířka dub sonoma světlý

Kuchyňská sestava 180/240 cm Kuchyně o rozměru 180 cm (dolní řada) / 240 cm (horní řada) – jedná se jen o jednu z možných sestav, možno dokoupit další skříňky nebo celou kuchyni sestavit dle svých představ. Barva: korpus – dub sonoma tmavý, dvířka – dub sonoma světlý + pásek dub sonoma tmavý, prac

můžete mít 29.5. - 30.5.

CASARREDO Kuchyně KORAL 280 wotan/černý lesk Nejlevnější nábytek Kuchyně TONKA 180/240 cm, korpus dub sonoma tmavý, dvířka dub sonoma světlý
CASARREDO Kuchyně KORAL 280 wotan/černý lesk

Moderní a levná kuchyně. Tato kuchyně je navržena tak, že skříňky se dají poskládat v libovolném pořadí. To vám umožní si sestavit kuchyni podle svých představ. Korpus je v bílé barvě, sokl a části dvířek v barvě dub wotan. Ostatní část dvířek je v černém lesku.

můžete mít 11.6. - 14.6.

CASARREDO Kuchyně LAVENDA 220 wenge/dub kraft zlatý Nejlevnější nábytek Kuchyně TONKA 180/240 cm, korpus dub sonoma tmavý, dvířka dub sonoma světlý
CASARREDO Kuchyně LAVENDA 220 wenge/dub kraft zlatý

Moderní a levná kuchyně. Tato kuchyně je navržena tak, že skříňky se dají poskládat v libovolném pořadí. To vám umožní si sestavit kuchyni podle svých představ. Korpus je vyroben z kvalitní LTD v barvě wenge, dvířka jsou v barvě dub kraft zlatý.

můžete mít 28.6. - 3.7.

Kuchyňské linky

Kuchyňská linka vám bude sloužit mnoho let, proto její výběr nepodceňujte. I levné kuchyňské linky mohou být kvalitně zpracované. Do malých bytů doporučujeme vybrat menší linku s maximálním využitím prostoru a horními skříňkami.

Levné kuchyňské linky

 • Modulárně sestavené kuchyňské linky jsou levné, jelikož je možné je sériově vyrábět. Zároveň si je v rámci sestavy můžete uzpůsobit podle představ. Na výběr máte nepřeberné množství dekorů a povrchových úprav skříní, takže linka zapadne prakticky kamkoliv.

Kuchyňská linka na míru

 • Kuchyňská linka na míru je výrazně nákladnější na pořízení než linka zakoupena jako sestava. Pokud vám rozměrově nevyhovuje sestava, můžete i tak výrazně ušetřit při nákupu. Vyberte sestavu a nechte si na míru dohotovit jen chybějící díl.

Levné kuchyňské linky do paneláku

 • V panelových bytech bývá kuchyně zpravidla úzká. Vhodná je kuchyňská linka po jedné straně stěny nebo kuchyňská linka do písmene L. Variabilita prostoru je zde horší, proto plánujte dopředu, kam co umístíte. Doporučujeme zvolit hlubší skříně a police, kam lze umístit více věcí.

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné kuchyňské linky.

Přečtěte si více

Nabídku produktů z této kategorie naleznete i na Allegro.cz - Kuchyňské linky a sestavy