Gibneyová Patricia: Stará tajemství
399 Kč 319 Kč

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi.

Kealey Imogen: Osvobození
359 Kč 288 Kč

Inspirováno skutečným příběhem hrdinky druhé světové války Nancy Wakeové.

V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille.

Aaronovitch Ben: ROBOT100
398 Kč 315 Kč

Robot. Slovo, kterým bratři Čapkové obohatili světovou slovní zásobu. A letos je tomu právě sto let, kdy se slovo robot poprvé objevilo v tisku, což je jedinečný důvod k oslavě, protože robot je slovo z budoucnosti, která se stala dneškem.

Adamovičová Ana: Nebojte se češtiny
270 Kč 219 Kč

Učebnice Nebojte se češtiny vychází z běžně mluveného jazyka a je určena všem zahraničním studentům, kteří si chtějí nejen zdokonalit svou češtinu, ale zároveň se chtějí systematicky seznámit s nejnápadnějšími rozdíly mezi češtinou spisovnou a běžně

Addair Theo, Musilová Anna, Šardická Kat: Nejkrásnější dárek
319 Kč 256 Kč

Soubor dvanácti young adult povídek českých autorů spojených obdobím vánočních svátků. Vedle známých jmen české literatury pro mládež, jakými jsou Theo Addair, Anna Musilová nebo Kateřina Šardická, nabízí kniha i pár překvapivých debutů.

Adichieová Chimamanda Ngozi: Purpurový ibišek
369 Kč 277 Kč

Nádherný román od autorky bestselleru Amerikána o emočních bouřích dospívání, pevných rodinných poutech a zářivém příslibu svobody. Patnáctiletá Kambili a její starší bratr Jaja žijí privilegovaným životem v nigerijském Enugu.

Aleksejev Tiit: Cesta do svaté země
448 Kč 336 Kč

Putování, se odehrává v posledních letech 11. století. Hlavní hrdina, bojovník Dieter, bojuje v armádě hraběte z Toulouse za osvobození Palestiny z rukou nepřátel.

Ames Lee J.: Nakresli 50 koček
199 Kč 168 Kč

S touoto knihou to zvládne každý! Nakresli 50 koček je jasný a nenáročný průvodce, jak krok za krokem nakreslit nejrůznější kočky. Snadno pomůže dětem i dospělým získat a rozvinout dovednosti a perfektně zvládnout kresbu těchto krásných šelem.

Ansel Dominique: Péct dokáže každý
499 Kč 399 Kč

Dominique Ansel je cukrář, tvůrce inovativních, lákavých a lahodných dezertů, jako je Frozen S´More nebo cronut, hybrid croissantu a donutu. Je považován za jednoho z nejlepších světových cukrářů. Vlastní síť cukráren po celém světě.

Archer Jeffrey: Hidden in Plain Sight
239 Kč 206 Kč

Hidden in Plain Sight is the second brilliant and captivating novel featuring William Warwick by the master storyteller and bestselling author of the Clifton Chronicles, Jeffrey Archer.

Architekt Carl Seidl 1858-1936
460 Kč 382 Kč

Nová publikace Architekt Carl Seidl 1858 – 1936 je vydána v rámci řady architektonických monografií vydávaných spolkem architektů Obecní dům Brno.

Arden Katherine: Zima čarodějnice
399 Kč 339 Kč

Po dobrodružstvích v Medvědovi a Slavíkovi a Dívce ve věži se Vasja a Mrazík vracejí v tomto úchvatném závěru bestsellerové série Trilogie zimní noci a bojují se smrtelnými i kouzelnými nepřáteli, aby zachránili obě Rusi – tu, která je vidět, i tu, k

Aristotelés: Etika Eudémova
293 Kč 244 Kč

Etika Eudémova bývá společně s Etikou Níkomachovou a Velkou etikou (Magna Moralia) řazena mezi Aristotelovy etické spisy.

Austenová Jane: Emma
349 Kč 279 Kč

Úspěšný román Jane Austenové z prostředí anglické „lepší společnosti“ počátku 19.

Bachová Tabea: Návrat na ostrov kamélií
349 Kč 279 Kč

Sylvie a Maël čekají narození vytouženého dítěte. Maëla však náhle dostihne rodinná minulost. Jeho matka, s níž už téměř třicet let neudržuje kontakt, těžce onemocněla. Přestože Sylvie nemá dobrý pocit, Maël odcestuje.

Baco Emília Miluše: Je dobrej
342 Kč 257 Kč

Nenapravitelný pes neexistuje, nikdy není pozdě podat pomocnou ruku problematickým tlapkám.

Toto je moto celého příběhu, který volně navazuje na knihu: „bude dobrej“ a přináší další vyprávění o soužití paní účetní s impozantním psem.

Bailey James: The Flip Side
249 Kč 215 Kč

One coin, one year and one new shot at love.

It's New Year's Eve and Josh has a high-flying proposal planned.

An exclusive pod on the London Eye, with champagne, truffles and the ring.

It's perfect.

Until she says no.

Bakerová Chandler: Tichá pošta
399 Kč 299 Kč

Čtyři ženy zjistí, že jejich šéf, muž známý nevhodným chováním k opačnému pohlaví, se má stát výkonným ředitelem firmy. Co se stane, když se rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou?

Baldingová Clare: Závodní kůň, který se ztratil
249 Kč 212 Kč

Kája se vrací! A s ní i její neskutečně vtipná rodina zvířat a lidí.

Vznešený Bojovník, závodní kůň, který odmítal běhat, vyhrál Derby a s Kájou a poťouchlým poníkem Percym zachránili rodinu před krachem. Vše se pomalu vrací do normálu.

Bálek Jaroslav: TRABLE
229 Kč 172 Kč

Příběh o pěti kamarádech, kteří se scházeli v hospodě při partičkách mariáše od konce šedesátých let, kdy dokončovali vysoké školy, až do současnosti.

Ballantyne Lisa: Malá lhářka
319 Kč 256 Kč

Obviněný Zatímco si Nick Dean užívá poklidný večer se svojí rodinou, nemá nejmenší tušení, že jedna z jeho studentek proti němu právě vznesla obvinění ze zneužívání.

Banáš Jozef: Kód 7 - Konec zla
369 Kč 277 Kč

Dramatický souboj mezi trpaslíkem a obrem. Bhútán a proti němu celosvětově působící společnost Global Power usilující o světovou nadvládu.

Bardugo Leigh: Devátý spolek
399 Kč 336 Kč

Mysteriózní román z prostředí elitní univerzity od bestsellerové autorky Leigh Bardugo! Alex Sternová není zrovna typickou adeptkou pro studium na Yale. Právě naopak – bezcílně se potácí světem drog, ubíjejících zaměstnání a špatných rozhodnutí.

Bardugo Leigh: Ninth House
269 Kč 232 Kč

Galaxy ‚Alex‘ Stern is the most unlikely member of Yale's freshman class. A dropout and the sole survivor of a horrific, unsolved crime, Alex was hoping for a fresh start.

Bártová Gabriela: Hotel García
279 Kč 235 Kč

Příběh ze slunečného Korfu o jedné trochu zvláštní rodině, která se teprve musí dát dohromady. Nebo se úplně rozpadnout. Romantika? Spíše ne. Komedie? Možná. Akce? Jak kdy. Zamyšlení? Vlastně ano.

Bártová Jindřiška: Osobnosti Hudební fakulty JAMU II
400 Kč 332 Kč

Publikace s názvem Osobnosti Hudební fakulty JAMU vyšla v roce 2017 k 70. výročí založení Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a vzbudila natolik kladný ohlas, že nyní drží čtenář v rukou její pokračování.

Baslík Vladimír: Management v obrazech bez návalů korektnosti
259 Kč 218 Kč

Novinka

Netradiční obrázkové povídání o lidech ve firmách, jejich vedoucích a nekritickém obdivu k pozitivním příkazům doby. Taky jste si mysleli, že budete ten nejlepší šéf (kolega, partner, lektor)? Trochu kamarád, trochu dospělý, trochu pes?

Batel Pavel: Jom Kipur a poslední německý rytíř
299 Kč 249 Kč

Fiktivními mosty… Tato kniha představuje příběhy zapomenutých hrdinů druhé světové války. Je sepsána volně, na základě skutečných událostí… Kniha vznikla na základě svědectví přeživších holokaustu, které autor osobně vyhledal a vyzpovídal.

Battaggion Victor: Assassin’s Creed - 2 500 let historie
678 Kč 509 Kč

Nic není pravda, vše je dovoleno. Poznej historii díky legendární videoherní sérii.

Série Assassin’s Creed® již od prvního dílu milionům hráčů po celém světě otevírá cestu k poznávání dějin lidstva.

Bauer Jan: Zamilované královny
379 Kč 304 Kč

Adléta Míšeňská z lásky zachraňuje vyhnance z Čech, prince Přemysla. Jenže když se tento princ po mnoha dobrodružných zvratech stane jako Přemysl Otakar I. českým králem, čeká ji ten nejsmutnější osud.

Bazger Petr: Nebylové
229 Kč 193 Kč

Sbírka povídek o cestách do světa a k sobě samému. O zázracích a běsech v nás a kolem nás. Povídková kniha zve čtenáře na pouť do různých koutů Evropy – na Faerské ostrovy, Mallorcu, ostrov Skye nebo do Porta –, ale hlavně k sobě samému.

Benedictová Marie: Lady Clementine
399 Kč 336 Kč

Píše se září roku 1908 a Clementine Hozierová se vdává za mladého, geniálního politika s progresivními názory: Winstona Churchilla. Nejde však o tradiční spojení, neboť Clementine stojí svému muži po boku nejen v manželství, ale i v politice.

Beneš Bohuš: Synovcem prezidenta - Paměti Bohuše Beneše
425 Kč 319 Kč

Bohuš Beneš (1901–1977) byl synovcem muže, který se stal jedním z nejdůležitějších politiků Československa. Edvard Beneš na Bohuše od mládí dohlížel a pomohl mu ke kariéře na ministerstvu zahraničí.