Počet nalezených produktů: 157

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

100 divů světa
299 Kč

255 Kč

Jsou natolik podivuhodné a ohromující, že je lidstvo začalo označovat za divy světa. Jedná se nejen o fantastické přírodní hříčky, ale také o stavby vytvořené člověkem.


100 hradů a zámků
299 Kč

255 Kč

Tyčí se na vrcholcích kopců nebo jsou strategicky položené na řekách či poloostrovech s výhledem na moře. Vznešené paláce králů, hrabat a vévodů, které sloužily jako obranné pevnosti, lovecké zámečky i výletní a kratochvilná místa.


100 měst
299 Kč

255 Kč

Ne nadarmo jsou výlety do měst tak populární. Co může být báječnějšího než objevovat krásy některé ze světových metropolí, nacházet v ní velkolepé historické památky, místní trhy, obchůdky i malebná zákoutí?


100 muzeí
299 Kč

255 Kč

V muzeích a galeriích se nacházejí nejvzácnější poklady lidstva – ať už se jedná o královské hrobky starého Egypta, současný finský design, nebo čínskou terakotovou armádu. Totéž platí o dílech holandských mistrů 17.


100 náměstí
299 Kč

255 Kč

Role náměstí ve městech je klíčová. Jsou jejich srdcem, centrem dění, místem.

setkávání obyvatel a v neposlední řadě vzkvětu revolucí. Fungují jako prostranství, kde se bojuje, slaví, vzpomíná, demonstruje, koncertuje nebo se zde konají trhy.


Architektura v třetí říši
599 Kč

484 Kč

Někomu by se mohlo zdát, že architektura je vůči ideologii a politice, tedy společenskému procesu, ve své podstatě imunní, že musí být chápána pouze jako umělecké dílo.


Assmann Jan Nepomuk: Pražské maličkosti
169 Kč

137 Kč

Nemusíte vědět, kde je v Praze Grébovka, Kanálka, Míčovna, Portheimka, Platýz, Strakovka, přeražený Ďáblův sloup, kaple Nalezení sv. Kříže, kašna s delfíny, pomník Františka I., nemusíte vědět, kde bylo Ernestinum nebo Eggenberg.


Atlas současných interiérů
1 999 Kč

1 614 Kč
+ doprava zdarma

Interiérový design je v dnešní době čím dál komplexnějším odvětvím. Designéři již často neplánují pouze přestavby či nové členění stávajících budov, ale zabývají se též navrhováním designu novostaveb.


Atlas světové architektury
1 999 Kč

1 614 Kč
+ doprava zdarma

Všechna důležitá témata naší doby vnímáme dnes v evropské perspektivě. Nazrál k tomu čas také v oblasti architektury.


Atlas světové krajinné architektury
1 999 Kč

1 614 Kč
+ doprava zdarma

Krajinná architektura představuje širokou a pestrou paletu různých designů venkovního prostoru, strohých i hravých, romantických i extravagantních. Hlavními stavebními materiály zde jsou stromy a trávníky, květiny a keře.


Berková Jana: Historická sídla v kulturní krajině
370 Kč

299 Kč

S postupujícím poznáváním hodnot a významu krajiny je stále zřejmější nutnost věcné diskuse o možnostech uchování širšího obrazu vesnic i s jejich přirozeným krajinným zázemím.


Boněk Jan: Barokní Praha
299 Kč

249 Kč

La baroque, nepravidelná perla. Skutečně příznačné označení pro umělecké období, kterému dala jméno. Symbol nadpozemské krásy, zázrak barev a umění architektů, kterým se dokonalostí podařilo oslovit chudáky i krále.


Borngässer Barbara: Baroko
2 999 Kč

2 429 Kč
+ doprava zdarma

Po velkém úspěchu knihy Ars Sacra přichází na trh další velkoformátová obrazová umělecká publikace.


Coleová Emily: Průvodce architekturou
699 Kč

565 Kč

Tato kniha je srozumitelným a vyčerpávajícím průvodcem historií architektury. Obsahuje 750 krásných kreseb a tisku, které ilustrují velké množství detailů.


Daniels Klaus: Technika budov - Příručka pro architekty a projektanty
999 Kč

807 Kč

Vynikající a obsahově velmi bohatá kniha, ve které jsou zahrnuty nejaktuálnější poznatky prezentovaných oborů. Autoři upustili od přísného odvolávání se na příslušné normy, které se v jednotlivých zemích různě mění a upravují.


Design - Vrcholy světového designu 19. a 20. století
999 Kč

807 Kč

Vrcholy světového designu 19. a 20. století Fascinující přehled dynamických dějin designu od 60. let 19. století až do současnosti, který nabízí komplexní obrázek moderního designu, od návrhů a prototypů po konečné výrobky.


Žáček Jan: Deset hvězd - česká verze
499 Kč

403 Kč

Kniha Deset hvězd seznamuje čtenáře s projektem Revitalizace židovských památek v ČR, díky kterému se podařilo zachránit a zrekonstruovat patnáct významných historických budov v deseti místech v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.


Žáček Jan: Zehn Sterne (Deset hvězd) - německá verze
499 Kč

403 Kč

Kniha Deset hvězd seznamuje čtenáře s projektem Revitalizace židovských památek v ČR, díky kterému se podařilo zachránit a zrekonstruovat patnáct významných historických budov v deseti místech v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.


Frederick Matthew: 101 věcí, které jsem se naučil na architektuře
249 Kč

212 Kč

Toto je kniha, kterou chtějí mít studenti architektury na stole ve studiu a ve své tašce. Možná ji nebudou číst před svými profesory, protože je psaná jasným a jednoduchým jazykem, který se při výkladu ve škole často spíše komplikuje.


Haroldová Veronika: Styly interiérů
520 Kč

419 Kč

Kniha je napsaná pro Vás všechny, které nejen baví a zajímá interiérový design, ale současně rádi přemýšlíte o souvislostech mezi svým domovem a životem. Publikace přehledně shrnující současné styly interiérů na trhu dosud citelně chyběla.


Hollis Edvard: Historie architektury
399 Kč

322 Kč

Přehledná a podrobně zpracovaná publikace mapuje průřez toho nejlepšího z architektury v průběhu věků.


Jestřáb Otakar: Prague
249 Kč

201 Kč

Fotografická publikace Praha – Město v srdci Evropy vás seznámí s nejzajímavějšími pražskými památkami a zajímavostmi. Podíváte se i do okolí Prahy, třeba na slavný Karlštejn.


Jones Will: Abeceda architektury - Domy
399 Kč

322 Kč

Detailní průvodce rezidenční architekturou Zasvěcený průvodce, který umožňuje rozpoznat a ocenit rezidenční architekturu, jež odráží charakter určité oblasti, stavební styl a technologické savoir-faire dané doby – od tudorovských dřevěných rámů až p


Klein Zach: Cabin Porn - Chaty na konci světa
499 Kč

425 Kč

„Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až ho postavíme.“ To je hlavní myšlenka publikace Cabin Porn. Tento domov může mít podobu chatičky, srubu nebo přístřešku.


Koch Wilfried: Evropská architektura
499 Kč

403 Kč

Dějiny evropské architektury od antických dob přes románský a gotický sloh, španělský islám, renesanci a manýrismus, baroko, klasicismus a secesi po současnost.


kolektiv autorů: Design a konstruování
365 Kč

303 Kč

V publikaci naleznete praktické přípravy s tematikou designu a konstruování – konstrukce alarmu, elektromotoru, zkoušečky. Materiály jsou doplněny o pracovní listy pro učitele a žáky a rozsáhlý obrazový materiál.