Je možné digestoř připojit i na recirkulaci?

Digestoře jsou primárně vyráběny pro montáž s odtahem do komína, dnes snad všechny digestoře mají i možnost připojení na recirkulaci (čistý vzduch se vrací zpět do kuchyně) přes uhlíkový filtr, kdy je nutné si dokoupit daný typ uhlíkového filtru. Filtry máme v záložce k dokoupení u daného typu odsavače par. Všechny uhlíkové filtry lze také zakoupit přes servis výrobce. Trvanlivost uhlíkového filtru je cca 6 měsíců, záleží samozřejmě také na tom, jak často se vaří, co se vaří atd. Indikátorem pro výměnu je potom náš nos.

To, zda je možné digestoř použít i jako recirkulační máme vždy uvedeno v parametru "recirkulace" ANO/NE. Pokud se bude digestoř montovat na odtah do komína, potom je dobré mít zpětnou klapku, která zabraňuje vrácení par zpět do místnosti. Také máme v parametrech "zpětná klapka" ANO/NE (Myslí se tím, zda je přímo součástí balení, pokud není, dá se dokoupit přes servis výrobce).

Jaký je rozdíl mezi uhlíkovým filtrem a tukovým filtrem?

Uhlíkový filtr odstraňuje pachy.

Tukový filtr odfiltruje tuk a výpary z vaření. Je buď klasický látkový (mění se), nebo kovový (myje se v jarové vodě nebo někteří výrobci doporučují i myčky nádobí). Kovový tukový filtr se doporučuje vrátit zpět do digestoře pouze úplně suchý.

Mohu sušičku postavit na pračku?

Pokud chcete dát pračku se sušičkou do věžové sestavy, tak je nutné, aby pračka měla stejné rozměry jako sušička a musí být jedné značky. Aby spotřebiče na sobě držely, tak se musí dokoupit mezikus, který přímo pasuje na dané modely praček a sušiček. Někteří výrobci přikládají mezikus jako standardní příslušenství k sušičce, není tedy nutné si mezikus dokoupit. Vždy se staví sušička na pračku.

Na jakém principu pracuje pyrolytické samočištění u trub?

Při spuštění čištění se zbytky smažení nebo pečení za teploty kolem 500°C spálí na popel, který pak stačí jen otřít vlhkým hadrem. Vznikající zápachy jsou eliminovány katalyzátorem. Pro vyšší bezpečnost jsou dveře trouby během pyrolýzy zavřené a nelze je za provozu otevřít – po zchladnutí na bezpečnou teplotu dveře lze bez problémů otevřít. Toto je nejpohodlnější způsob, jak troubu vyčistit. Při spuštění pyrolýzy je nutné vyndat teleskopické kolejnice z trouby, pokud je máte v troubě namontované.

Jak vysoko nad varnou deskou lze umístit digestoř?

V návodu výrobci uvádějí doporučenou vzdálenost digestoře nad varnou deskou. Pokud výrobce tuto skutečnost v návodu neuvádí, potom se doporučuje 65 cm nad elektrickou varnou deskou a 75 cm nad plynovou varnou deskou.

Jsou hadice součástí pračky? Jak jsou dlouhé?

Součástí pračky jsou vždy přívodníodpadní hadice. Jejich délka je 1,3 – 1,5 m. Přívodní hadice je většinou smotaná v bubnu pračky, odpadní hadice je u pračky přidělaná na pevno.

Kam mohu nainstalovat varnou desku v kuchyni?

Varné desky samostatné, které mají vlastní ovládání můžete umístit kdekoliv v kuchyni, není zde podmínka, že musí být nad pečicí troubou. Varné desky určené pro kombinaci s danou pečicí troubou se musí umístit přímo nad troubu, která má na svém ovládacím panelu ovládací prvky i pro varnou desku.

Mohu sporák připojit i na propan butan?

Sporáky jsou koncipovány na zemní plyn, pokud sporák přetryskujete, potom je možné ho napojit i na PB. Trysky mohou být součástí balení, pokud ne, potom si je zákazník může zakoupit přes servis daného výrobce.

Na jaké napětí mohu připojit varnou desku?

Záleží na maximálním příkonu varné desky. 2–plotýnkové varné desky se připojují na 230 V, 4–plotýnkové se připojují na 400 (380) V, na 3 fáze – je to z důvodu plného využití desky.

Jaké druhy pečících programů má pekárna?

Každá pekárna má cca 8 programů na různé druhy chleba (žitný, bezlepkový, celozrnný, bílý, atd.) a pak speciální programy (např. marmeláda, těstoviny, bagety, jen pečení, jen těsto, atd.) – vždy dle druhu modelu pekárny.

Jaké příslušenství má podlahový vysavač ve výbavě?

Každý vysavač má ve výbavě standartní přepínatelnou vysávací hubici + může mít hubici na parkety či turbokartáč na vysávání koberců. Dále může mít ve výbavě malé příslušenství - prachový kartáč, stěrbinovou hubici, hubici na čalounění. Do výbavy dále patří také filtry, případně sáčky. Vždy záleží na druhu modelu, ceně vysavače, atd.

Jaké příslušenství má ve výbavě kuchyňský robot, co umí?

Kuchyňský robot může mít ve výbavě základní až "profi" vybavení – záleží samozřejmě na modelu robotu, jeho ceně, apod. Funkce robotu jsou strouhání, sekání-krájení, mixování, šlehání, hnětení, odšťavování. Dále může mít ve výbavě lis na citrusy a mlýnek na maso. Robot může být s displejemi i bez displeje.

Jaké příslušenství mají ve výbavě dámské strojky a jaké je jejich použití?

Dámské strojky můžete použít buď na epilování nebo depilování, některé modely zvládnou obojí. Strojek může mít ve výbavě i další nástavce, jako je např. nástavec na třísla a podpaží, některé mají i masážní systém, který stimuluje pokožku před epilací, či osvětlení, které pomáhá odhalit do konce i ty nejjemnější chloupky. Holící strojky můžete nabíjet buď do sítě, na aku či obojí. Co se týče vybavenosti i funkcí, vždy záleží na druhu modelu, ceně strojku, apod.

Jakou umí kávu espresso?

Espressa máme automatická, pákováespressa na kapsle. S každým espressem můžete udělat různou kávu. Např. espressa na kapsle mají své příslušenství – kávové kapsle s různou chutí, jako je např. klasické Espresso, Espresso Intenso, Latte, Cappuccino, Moccacino, Choccocino, Caffe Lungo, Aroma, Cortado či Cappuccino Ice nebo Ice Tea Peach. S pákovým espressem vytvoříte lahodnou překapávanou kávu. V případě, že použijete parní trysku a horké mléko, máte hned vytvořené cappuccino.

Jaký je rozdíl mezi pákovým a automatickým espressem?

Automatická espressa zvládnou připravit kávu zmáčknutím jednoho tlačítka. U pákového espressa musíte nejprve nasadit "páku", do které nasypete kávu a po té zapnete.

Je možné použít mixér pro horké nápoje, polévky?

Jestliže má mixér kovovou nohu, je možné jej použít na mixování horkých polévek, s plastovou nohou se nedoporučuje.

Jaký je rozdíl mezi konstantní párou a parním rázem?

Konstantní pára je to samé jako automatická pára – to znamená, že pokud si nastavíte na žehličce napařování, žehlička bude vypouštět páru automaticky po určitých intervalech (např. 50g/min. – 50 gramů za minutu). Parní ráz je defakto funkce (tlačítko) navíc, kde si můžete dle potřeby páru zvýšit. Pokud budete mít např. více zmuchlanou utěrku, zmáčkenete jednoduše tlačítko parní ráz a žehlička vydá větší páru pro snadší žehlení.

Jaký je rozdíl mezi Roombou a Scoombou?

Vysavače Roomba vysávají, vysavač Scoompa pouze vytírá.