Tipy na vánoční dárky pro psy i další mazlíčky

Vánoce se blíží a s nimi i nákup dárků pro vaše nejbližší! Nezapomeňte ani na své věrné zvířecí mazlíky, kterým dárek pod stromečkem udělá ohromnou radost. Přemýšlíte, co jim pořídit? Přinášíme tipy na ty nejlepší dárky pro psy, kočky a další zvířecí parťáky, které rozhodně nezklamou!

Chutným pamlskem nepohrdne žádný pes

Nejsnazším řešením jsou samozřejmě psí pamlsky, které naši mazlíčci milují! Vybírejte takové, které jsou vyrobeny z kvalitních surovin, a budou tak prospěšné i psímu organismu!

Pokud váš pes klasické pamlsky zhltne během chvilky, vyzkoušejte paroží pro psy nebo například sušené býkovce, které mu vydrží o poznání déle. Paroží obsahuje prospěšné minerální látky, a navíc skvěle čistí zuby. Pro starší pejsky volte raději měkčí pamlsky. Pokud mají sklon k obezitě, vybírejte ty s nižším obsahem tuku. Skvělé jsou například dentální pamlsky, které napomáhají odstraňovat zubní kámen. Na výcvik psa, nebo do oblíbených čichacích koberečků pro psy se nejlépe hodí drobné psí sušenky, u kterých se ani při častějším odměňování nemusíte obávat, že psa překrmíte.

Tipy na vánoční dárky pro psy i další mazlíčky

Pořiďte pejskovi novou hračku, kterou si zamiluje

Psí pamlsky jsou sice skvělým dárkem, ale rychle se po nich zapráší. Pokud hledáte něco trvanlivějšího, vyberte pejskovi novou hračku! V poslední době roste obliba interaktivních hraček, které psa nejen zabaví, ale také trénují jeho mysl! Pořídíte je v podobě míčků nebo nejrůznějších hlavolamů. Jejich princip fungování je jednoduchý – do hračky uschováte jako motivaci drobné pamlsky, a úkolem psa je pomocí nejrůznějších technik pochoutky odhalit.

Zbožňuje pes aportování míčků? Vyberte některou z aportovacích hraček. Jestliže vítězí balonky, můžete si k nim pořídit také ruční nebo automatický vrhač míčků, se kterým dohodíte o poznání dál, a navíc vás nebude bolet ruka! Většina psů, a především štěňat, zbožňuje pískací hračky, vybírat můžete z nejrůznějších tvarů a velikostí pejskovi na míru!

Dopřejte psímu parťákovi pohodlný pelíšek, zaslouží si ho

Každý pes by měl mít své místo, ve kterém se cítí pohodlně a bezpečně. Pokud vašemu pejskovi kvalitní pelíšek chybí, jsou Vánoce skvělou příležitostí, kdy jej pořídit! Vysledujte, v jaké poloze váš chlupáč nejraději spí a dle toho vyberte tvar pelíšku. Pro psy, kteří spí nejraději stočení v klubíčku, se hodí kulaté nebo oválné pelíšky. Pro psy, jež tráví spánek na boku, vybírejte spíše hranaté pelíšky. Bázlivý pejsci obvykle ocení uzavřené kukaně, naopak ti, kteří chtějí mít o domácnosti přehled, dají přednost matraci nebo otevřenému pelechu.

Pokud máte doma staršího pejska, kterého trápí artróza nebo má problémy s páteří, vybírejte ortopedické matrace z paměťové pěny, které psovi uleví od bolesti kloubů i zad a bude se mu lépe vstávat.

Tipy na vánoční dárky pro psy i další mazlíčky


Obojek se jménem jako praktický dárek

Pořídit můžete také obojek nebo postroj se jménem psa a telefonním číslem, který pomůže psa rychle identifikovat a navrátit zpátky domů, jestliže se zaběhne. Iniciály mohou být vyšívané, v případě kožených obojků nebo postrojů vyražené nebo vypálené přímo do kůže. Myslete na to, aby šířka obojku odpovídala velikosti psa – na příliš úzkém obojku se větší pes může nepříjemně škrtit.

Pokud jste s obojkem nebo postrojem spokojeni, můžete k označení psa využít přívěšky, kam doplníte jméno a telefon a zavěsíte je na obojek.

Tipy na vánoční dárky pro psy i další mazlíčky

Nezapomeňte ani na další domácí mazlíčky

Máte doma kromě psa také kočku, morče nebo papouška? I ti si zaslouží vánoční dárky! Kočky nepohrdnou zajímavou hračkou pro kočky, která si získá jejich pozornost! Vyzkoušejte například hračky s příměsí šanty kočičí – bylinky, kterou kočky zbožňují!

Drobné hlodavce můžete potěšit vitaminovými pamlsky nebo novou, prostornější klecí! Co udělá radost papouškům? Ti uvítají pestrobarevné a pohyblivé hračky pro papoušky a prolézačky, se kterými si do sytosti vyhrají, a během pobytu v kleci se tak hravě zabaví!

Tipy na vánoční dárky pro psy i další mazlíčky
TIP NA ZÁVĚR Obdarovat během Vánoc můžete i volně žijící zvířata. Ptáčci například velmi ocení zob v krmítku, které můžete zavěsit na zahradě nebo před domem a těšit se z jejich přítomnosti.

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vybrat postroj pro psa

Chystáte se svému mazlíčkovi pořídit postroj pro psa, který mu bude perfektně sedět a neomezovat ho v pohybu... celý článek

Psí obleček není jen módní záležitost

Až půjdete na zimní procházku, klidně svého čtyřnohého mazlíčka vymóděte. Vhodně... celý článek

Jak naučit psa poslouchat? Buďte důslední a trpěliví

Přivedli jste si domů štěňátko nebo staršího pejska z útulku a nevíte, jak začít s výcvikem? Nemusíte hned na cvičák... celý článek