Vázání na běžky se dělí na dva základní typy, které se řídí obuví na běžky. Prvním je SNS, které se na lyže upíná přivrtáním. Druhým pak NNN, které upnete na lyži bez nutnosti vrtání.

Zobrazit více

Druhy vázání na běžky

Vázání na běžky SNS

SNS vázání se na běžecké lyže upíná přivrtáním a tvoří jej pouze jedna podélná vodící drážka. Tento typ je vhodný pro rekreační nebo začínající běžkaře.

→ SNS vázání na běžky je kompatibilní s obuví systému SNS.

SNS Pilot

SNS Pilot vázání je vhodné pro závodní a sportovní lyžaře, je vybaveno dvěma hrazdičkami (fixační body, spojující běžku s obuví na běžky) pro spolehlivější upnutí.

Vázání na běžky NNN

NNN vázání tvořeno dvěma podélnými vodícími drážkami a lze jej upnout bez nutnosti vrtání na desku (NIS – Nordic Integrated System), která je součástí některých lyží již z výroby. Rekreační modely jsou navíc nášlapné, můžete je vypnout jednoduše za pomoci běžkařských hůlek, proto jsou vhodné i pro úplné začátečníky.

→ NNN vázání na běžky je určeno pro využití s obuví systému NNN.

Jaké vázání na běžky vybrat? Roli hraje styl jízdy

Vázání na běžky pro klasický styl

Vázání na klasická styl by mělo být tenčí s měkčími flexory (podpěrné gumičky různých tvrdostí), které ovlivňují pohyb běžecké boty a hlídají její návrat do správné pozice. Také omezují extrémní pohyb boty směrem dopředu.

Běžkové vázání pro bruslení (skate)

Vázání určené k bruslení je robustnější a flexory jsou tvrdší, aby odolaly vyššímu zatížení při bruslení. Flexory lze v případě poškození dokoupit zvlášť a jednoduše vyměnit.

Kombi vázání na běžky

Jedná se o univerzální vázání vhodné pro kombinovaný styl klasické a skate jízdy. Je vybaveno měkčími flexory, které lze v případě potřeby jednoduše vyměnit za flexory jiné tvrdosti.

Info:

Nepostradatelnou výbavou každého běžkaře jsou také kvalitní hole na běžky.


Vázání běžecké NN 75 černá - bílá doprodej

Vázání běžecké NN 75 černá - bílá doprodej

178 Kč
155 Kč

Vázání běžecké NN 75 mm bílá/černá barva Upozornění: U tohoto zboží nejsme schopni ovlivnit barvu. Výrobce má shodné označení u veškerých barevných variant. Materiál plast.  

Partner: Sedco
SKOL GS Snowmatic Auto Barva: Černá

SKOL GS Snowmatic Auto Barva: Černá

905 Kč

Běžecké vázání Snowmatic GS Automatické vázání kompatibilní s botami GS a SNS Pohodlné (automatické) zapínání, jednoduchá montáž přímo na lyže Určeno pro velikost

Salomon Vázání Salomon SNS Access Junior

Salomon Vázání Salomon SNS Access Junior

990 Kč

Dětské běžecké vázání.

Vedení boty po celé délce podešve poskytuje maximální kontrolu při řízení lyží. Vázání je vhodné pro boty s podešví SNS Profile a lze na něj použít i boty s podešví SNS Pilot.

Vázání na běžky

Vázání na běžky NNN i SNS najdete na Mall.cz spolu s dalším běžeckým vybavením. Podívejte se na nejhledanější výrobce vázání na běžky.

Vázání na běžky Fischer

Fischer nabízí moderní vázání TURMANIC ® pro rekreační i sportovní bruslaře z řad dětí i dospělých, které je kompatibilní se systémem NNN. Vybírat můžete z řady Junior (pro děti), Adventure (do volného terénu), Race (pro závodní běžkaře) nebo Fitness (univerzální využití).

Vázání na běžky Salomon

Vázání Salomon pořídíte pro styl klasické jízdy, skate i pro kombinované využití. V nabídce jsou modely SNS Profil a SNS Pilot. Dokoupit lze flexory různých tvrdostí dle osobních preferencí.

Vázání na běžky Rossignol

Rossignol nabízí kvalitní vázání pro všechny styly jízdy se systémem NNN. K dostání je běžecké vázání pro rekreační běžkaře i profesionální sportovce. Jeho výhodou je, že jej lze upravit bez nářadí dle potřeby nebo aktuálních sněhových podmínek pro co nejefektivnější využití.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Vázání na běžky.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Vázání na běžky výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Vázání na běžky akce.