Činky a závaží patří k základní výbavě každé posilovny i domácnosti běžného sportovce. Vybírat můžete jednoruční činky, kettlebelly i celé sety činek. Neměly by chybět ani stojany na činky a závaží, díky kterému lze jednoduše regulovat hmotnost při zvedání.

Zobrazit více

Proč si pořídit činky

  • Jednoduchá alternativa silového cvičení bez velkých nároků na prostor.
  • Jejich pořízení je oproti posilovacím strojům finančně nenáročné.
  • Při správném užívání přináší efektivní výsledky v poměrně krátkém čase.
  • Budují svalstvo a tvarují postavu.
  • Jsou vhodné pro začátečníky, pokročilé i profesionály.
TIP!

Vybírat můžete i další posilovací fitness pomůcky, které jsou skladné a finančně dostupné.

Pro trénování rovnováhy a posilování svalů se hodí balanční míče, dlaně můžete při posilování chránit pomocí fitness posilovacích rukavic.

Jednoruční činky

Jednoruční činky jsou, jak již název napovídá, určeny k posilování v jedné ruce. Činky se obvykle prodávají v setech po dvou a běžně dosahují hmotnosti 0,5 – 10 kg. Najdete však také jednoruční činky s hmotností až 60 kilogramů určené pro profesionální využití. Hmotnost některých modelů můžete regulovat pomocí závaží, které lze libovolně přidávat a odebírat dle potřeby.

→ Jednoruční činky jsou vhodné pro ženy i muže především k silovému tréninku rukou.

Kettlebelly

Kettlebelly jsou činky specifického kulovitého tvaru, které mají v horní části madlo pro pohodlné uchopení. Hmotnost kettlebellů dosahuje 2 – 40 kilogramů. Pro začínající ženy je optimální hmotnost kettlebellu při běžném posilování cca 8 kilogramů, později lze hmotnost zvyšovat.

→ Kettlebelly jsou vhodné pro sportovce, kteří chtějí posilovat různé partie těla. Lze je využít k silovým i kardio tréninkům, dřepování, výpadům a podobně.

Závaží na kotníky a zápěstí

Závaží na kotníky a zápěstí pomáhá zvýšit odpor při cvičení, a tím zvyšuje jeho efektivitu i růst svalů. Závaží je vhodné na aerobik i jiné druhy cvičení. Hmotnost se pohybuje mezi 0,5 – 2 kilogramy, prodává se nejčastěji v párech. Závaží je všité do pohodlných vyztužených popruhů, které k zápěstí i kotníku připevníte pomocí přezek nebo suchých zipů.

Vzpěračské tyče

Vzpěračské tyče slouží k posilování svalů oběma rukama. K dostání jsou 2 druhy vzpěračských tyčí:

  • Vzpěračská tyč rovná – vhodná k posilování formou dřepů, mrtvého tahu či benche.
  • Vzpěračská tyč lomená – se užívá k posilování bicepsů a tricepsů.

→ Součástí vzpěračských tyčí obvykle není závaží, to je třeba pořídit zvlášť. Fixuje se pomocí jednoduchého šroubovacího mechanismu.

Závaží na činky

Závaží na činky je nejčastěji k dostání v podobě disků nebo kotoučů se středovým otvorem, díky kterému ho jednoduše nasadíte na vzpěračskou tyč nebo činku a zajistí. Závaží může mít hmotnost od 0,5 do 50 kilogramů. Díky závaží můžete hmotnost činky regulovat dle aktuální kondice.

Stojany na činky

Stojany na činky slouží k primárně k bezpečnému uložení činek. V posilovnách s větším množstvím činek se postarají také o pořádek a přehled o aktuálním vybavení. Stojany mohou mít vertikální nebo horizontální systém uložení. Disponují vysokou nosností (i více jak 300 kg) a spolehlivou stabilitou.

Info:

Také posilovací lavice jsou často vybaveny stojanem na činky, který slouží primárně k odložení činky během samotného cvičení.

Jak vybrat činky

Výběr činky závisí na typu i kondici sportovce a druhu cvičení.

Typ sportovce nebo cvičení Druh činky*
Žena, která chce zpevnit postavu Jednoruční činky
Muž, který chce budovat svaly Vzpěračské tyče se závažím
Aerobik a kardio cvičení Závaží na zápěstí a kotníky
Dřepování, posilování nohou Kettlebelly

*Tabulka je pouze orientační, vždy záleží na konkrétním cvičebním plánu každého sportovce.

HMS činkový set v kufru STC-15, 15 kg

HMS činkový set v kufru STC-15, 15 kg

2 299 Kč

Sada jednoručních činek v kufříku. Kufřík obsahuje 2 jednoruční hřídele, sadu chromovaných kotoučů. 4 kusy matek. Díky balení v plastovém uzaviratelném kufříku, lze činky jednoduše přenášet a skladovat.

HMS činkový set v kufru STC-20, 20 kg

HMS činkový set v kufru STC-20, 20 kg

2 539 Kč

Sada jednoručních činek v kufříku. Kufřík obsahuje 2 jednoruční hřídele, sadu chromovaných kotoučů. 4 kusy matek. Díky balení v plastovém uzaviratelném kufříku, lze činky jednoduše přenášet a skladovat.

HMS olympijská obouruční osa GOP220

HMS olympijská obouruční osa GOP220

3 269 Kč

Olympijská obouruční hřídel HMS GOP o rozměrech 220 × 5 cm. Hmotnost osy je 20 kg a maximální zatížení 250 kg. Jako zámky jsou přibaleny pružinové svorky.

Iso Trade Rotační disk na cvičení | Twister
1x

Iso Trade Rotační disk na cvičení | Twister

170 Kč

Rotační disk na cvičení | Twister Twister, tedy zařízení určené k všeobecné vývojové cvičení. Stačí položit Twister na podlahu, vyšlapat na ni chodidly a provést zatáčky boků. Pouze 10–15 minut denně a budete cítit, jak pracují celé vaše boky, stehna a pás.

Vidaxl Sada činek barbell a dumbbell, 30 kg

Vidaxl Sada činek barbell a dumbbell, 30 kg

2 155 Kč
1 959 Kč
Doprava zdarma

Naše všestranná sada činek barbell a dumbbell je ideální pro cvičení zaměřené na hruď, biceps, paže, triceps a zádové svalstvo. Obsahuje dva 5kilové kotouče, čtyři 2kilové kotouče, čtyři 1,25kilové kotouče, jednu činkovou tyč typu barbell a dvě činkové tyče typu dumbbell. Celková váha činek je zhru

Partner: vidaXL
-29%
HMS Nakládací činky SGC30
13x

HMS Nakládací činky SGC30

2 249 Kč
1 590 Kč

Další nabídka za 2 137 Kč

Akce

Kompletní nakládací sada dvou jednoručních a jedné obouruční činky ideální pro domácí posilovny. Šestihranný tvar kotoučů zamezuje odvalování. HMS Nakládací činky SGC30 mají kotouče z trvdého plastu vyplněným cementem.

Od prodejce MALL
Iso Trade Posilovací hrazda na stěnu 350kg | černá

Iso Trade Posilovací hrazda na stěnu 350kg | černá

690 Kč

Posilovací hrazda na stěnu 350kg | černá Multifunkční – díky univerzální poloze tyčí můžete provádět jakékoliv cviky potřebné k budování svalů horní a střední části těla. Je ideální na přítahy, zdvihy, poklesy a další cviky. Má tři pohodlné varianty úchopu: úzký, široký a neutrální.

-21%
Acra Závaží 5kg černé
5x

Acra Závaží 5kg černé

395 Kč
309 Kč
Akce

Závaží k činkám 1× 5 kg, průměr otvoru 25 mm.

Od prodejce MALL

Činky a závaží

Ať jste začínající sportovec nebo profesionál, činka by rozhodně neměla ve vaší výbavě chybět. Na domácí cvičení se skvěle hodí jednoruční činky nebo závaží na zápěstí a kotníky, pro zkušenější sportovce zabývající se silovým tréninkem, jsou tu vzpěračské tyče a odpovídající závaží na činky.

Set činek

Činky lze často pořídit v cenově výhodném setu. Jednoruční činky se obvykle prodávají v párech, k dostání jsou také sety činek s odlišnou hmotností.

Sada závaží na činky

Sada závaží umožňuje redukovat hmotnost činek dle potřeby. Závaží můžete libovolně přidávat a odebírat, zajistíte jej pomocí jednoduchého šroubovacího mechanismu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Činky a závaží.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Činky a závaží výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Činky a závaží akce.