Džezva (cezve) má svůj původ v Turecku, kde ji již od 15. století užívají k přípravě kávy. Příprava kávy v této nádobě je natolik unikátní a rituální záležitostí, že se začala používat po celém světě, proto džezvu můžete najít také pod názvy briki či brik a neměla by chybět v domácnosti každého milovníka kávy.

Zobrazit více

Jak na přípravu kávy v džezvě?

Džezva je nerezová nebo měděná nádoba s užším hrdlem a dlouhou rukojetí. Slouží k přípravě kávy na sporáku nebo na ohni. Nejdříve se v džezvě zkaramelizuje cukr, poté se přidá voda a jemně mletá káva společně s kořením. Káva se nechá třikrát vypěnit a na krátkou dobu se vždy odstaví z plamene. Poté je připravena k podávání.

TIP!

Pro přípravu je nejvhodnější čerstvě pomletá káva. Zrnkovou kávu snadno pomelete díky elektrickému nebo ručnímu mlýnku na kávu.

Měděná džezva

Původní měděné džezvy jsou oblíbené pro svůj tradiční orientální vzhled, často jsou ručně tepané nebo zdobené ornamenty. Držátko je obvykle vyrobeno ze dřeva.

Nerezová džezva

Moderní nerezové džezvy jsou méně náročné na údržbu, snadno se čistí a dobře vodí teplo. Mají odolné plastové nebo silikonové ucho.

Elektrická džezva přípravu kávy výrazně ulehčí

Na trhu jsou k dostání také elektrické džezvy, které proces přípravy kávy odvedou spolehlivě za vás. Stačí vložit suroviny do džezvy, zmáčknout tlačítko a za pár minut je káva připravená k servírování.

Při výběru rozhoduje také objem džezvy

Džezvy se vyrábí o objemu 350 – 1 000 ml. Džezvu vybírejte dle toho, kolik šálků kávy chcete připravit.

Objem džezvy Počet šálků kávy
350 ml 2
500 ml 3
1 000 ml 6

*Údaje jsou pouze orientační.


TIP!

Moka konvice a frenchpressy nabízí další způsoby, jak připravit kvalitní a chutnou kávu s výraznou vůní i chutí.

Metalac Džezva 9 cm dekor kámen
29x

Metalac Džezva 9 cm dekor kámen

196 Kč

Džezva s kovovou rukojetí dekor kámen je určena na přípravu 4 káv. Průměr konvice je 9 cm. Smaltované nádobí je absolutně zdravotně nezávadné což ho řadí na první místo ve zdravém vaření. Je odolný proti poškrábání.

Od prodejce MALL
-22%
ILSA Džezva nerez 0,5l indukční
26x

ILSA Džezva nerez 0,5l indukční

496 Kč
385 Kč

Další nabídky od 321 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Kvalitně zpracovaná džezva z Itálie má hrdlo na nalévání kávy z obou stran. Elegantní džezva z kvalitního nerezu o objemu 500 ml odpovídá cca 6 šálkům.

Od prodejce MALL
Makro Džezva 850ml

Makro Džezva 850ml

276 Kč

Džezva 850ml. Tradiční pomocník na přípravu kávy na sporáku s praktickou rukojetí.

Partner: Widerio
Metalac Džezva Ø 9 cm, 0,4 l, na 4 kávy, capuccino
4x

Metalac Džezva Ø 9 cm, 0,4 l, na 4 kávy, capuccino

219 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Užijte si netradiční chuť kávy s klasickou džezvou o průměru 9 cm a objemu 0,4 l na 4 kávy v barvě capuccino od výrobce Metalac. Džezva nabízí jednu z nejstarších příprav kávy a je vyrobena z odolného smaltu v jednoduchém designu. Využít ji můžete na všechny typy ohřevu. A mytí již nechte na myčce.

Od prodejce MALL
Korkmaz Milk - džezva 0,5 l
1x

Korkmaz Milk - džezva 0,5 l

398 Kč

Moderní nerezová džezva je určena pro tradiční přípravu turecké kávy nebo ohřev mléka. Je vyrobena z prvotřídní nerezové oceli, leštěný povrch jí dodává elegatní vzhled. Objem 0,5 l. Snadnou manipulaci s džezvou zajišťuje praktická ergonomicky tvarovaná rukojeť.

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 350 ml - nerez

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 350 ml - nerez

279 Kč

Konvička na mléko / džezva 350 ml - nerez. Konvička na mléko z nerezové oceli v krásném lesklém provedení. Tato 350 ml  konvička vystačí na přípravu 1 – 2 šálků vašeho oblíbeného cappuccina či latté. Díky tenkým stěnám rychle poznáte, kdy je mléko správně teplé.

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 350 ml - matná černá

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 350 ml - matná černá

499 Kč

Konvička na mléko / džezva 350 ml – matná černá. Konvička na mléko z nerezové oceli v krásném matném černém provedení. Tato 350 ml  konvička vystačí na přípravu 1 – 2 šálků vašeho oblíbeného cappuccina či latté. Díky tenkým stěnám rychle poznáte, kdy je mléko správně teplé.

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 600 ml - matná černá

COFFEE LIMIT Konvička na mléko / džezva 600 ml - matná černá

599 Kč

Konvička na mléko / džezva 600 ml – matná černá. Konvička na mléko z nerezové oceli v krásném matném černém provedení. Tato 600 ml  konvička vystačí na přípravu 3 – 4 šálků vašeho oblíbeného cappuccina či latté. Díky tenkým stěnám rychle poznáte, kdy je mléko správně teplé.

Džezvy

Láká vás tradiční příprava kávy stará stovky let? Pořiďte si kávovou džezvu a připravte si chutný šálek pravé turecké kávy.

Džezva na kávu potěší všechny kávové nadšence

Džezvy můžete pořídit také jako dárek, na trhu najdete tradiční měděné džezvy s ornamentálním zdobením i moderní nerezové džezvy.

Džezva na indukci

Pokud máte doma indukční varnou desku, před koupí se vždy ujistěte, zda lze konkrétní džezvu použít na indukci.

Džezva na mléko

Džezvu můžete užívat také k ohřevu mléka nebo vody. Nerezové džezvy lze mýt v myčce, proto se nemusíte bát náročnějšího čistění.

Džezva na kávu Tescoma

Tescoma nabízí dokonce speciální skleněné džezvy pro přípravu kávy nebo čaje. Jsou vyrobeny z odolného borosilikátového skla a mají plastovou rukojeť.