10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Nedílnou součástí filtračních konvic jsou výměnné vodní filtry. Ty mají přibližnou životnost okolo 30 dní nebo 150 l přefiltrované vody. Obecně platí, že každý výrobce filtrační konvice nabízí pro daný typ nádoby také náhradní filtry. Jak filtry ve skutečnosti fungují, a co vše dokáží zachytit?

Zobrazit více

Funkce vodního filtru

Proces filtrace probíhá díky několika stupňovému čištění vody:

  • 1. stupeň filtrace: voda protéká jemným síťovým filtrem, který z ní odstraňuje větší usazeniny a nečistoty
  • 2. stupeň filtrace: díky iontové technologii je voda zbavena vodního kamene, v přefiltrované vodě jsou však i nadále obsaženy důležité minerály jako je vápník a hořčík
  • 3. stupeň filtrace: probíhá skrze vrstvu aktivního uhlí. Ta vodu zbavuje látek, které negativně ovlivňují zejména chuť vody.
  • 4. stupeň filtrace: se stará o zachycení i těch nejmenších nečistot (některé filtry do filtračních konvic disponují i 5. filtračním stupněm, který zpravidla dokáže zachytit i sloučeniny chlóru či zabránit množení bakterií)

Proč filtrovat vodu?

  • Díky několikastupňovému filtračnímu procesu je voda po filtraci, jak po chuťové, tak po kvalitativní stránce, na daleko vyšší úrovni, než byla před filtrací.
  • Přefiltrovanou vodu můžete ihned konzumovat, případně využít pro přípravu čaje nebo kávy.
  • Přefiltrovaná voda zbavená vodního kamene je vhodná do kávovarů či rychlovarných konvic.

Jak dlouho vydrží vodní filtr?

O tom, za jak dlouho je vhodné filtr z filtrační konvice vyměnit vás průběžně informuje ukazatel životnosti filtru:

  • Mechanický ukazatel: funguje na principu počítadla objemu profiltrované vody. Po cca 150 přefiltrovaných litrech vody vás upozorní na nutnost výměny.
  • Elektronický ukazatel: funguje na 30 denním intervalu, po kterém vás upozorní na nutnosti výměny.
TIP!

Filtry je výhodné pořídit v sadě několika kusů. Pokud pořizujete novou filtrační konvici, sledujte obsah balení. Některé modely filtračních konvic v rámci svého balení zahrnují i sadu náhradních vodních filtrů, což vám pro začátek ušetří nemalé finanční prostředky.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
SkyShowtime zdarma
Laica Bi-flux filtr, 10+2 ks Magnesiumactive Laica Bi-flux filtr, 10+2 ks Magnesiumactive
Laica Bi-flux filtr, 10+2 ks Magnesiumactive

Vodní filtr Bi-flux s pětistupňovou filtrací vody. Filtr Laica je určen do filtračních konvic na pitnou vodu různých značek. Redukuje těžké kovy, chlór, vodní kámen a další nečistoty, které se ve vodě nacházejí. Zlepšuje chuť a kvalitu vody. Jeden filtr vydrží 30 dní.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
AQUA OPTIMA - 1x náhradní filtr EVO1PLUS Laica Bi-flux filtr, 10+2 ks Magnesiumactive
AQUA OPTIMA - 1x náhradní filtr EVO1PLUS

Náhradní filtr pro konvice AQUA OPTIMA. Model EVO1PLUS obsahuje 1 filtrační patronu* pro zachování čisté pitné vody. Jedna patrona přefiltruje **cca 100 litrů vody. Pasuje i do konvice typu Brita Maxtra a Maxtra+.

můžete mít DNES

Od MALL
AQUA OPTIMA - 3x náhradní filtr EVO3PLUS Laica Bi-flux filtr, 10+2 ks Magnesiumactive
AQUA OPTIMA - 3x náhradní filtr EVO3PLUS

Náhradní filtr pro konvice AQUA OPTIMA. Model EVO3PLUS obsahuje 3 filtrační patrony pro zachování čisté pitné vody. Jedna patrona přefiltruje cca 100 litrů vody. Pasuje i do konvice typu Brita Maxtra a Maxtra+.

můžete mít DNES

Od MALL
Laica Filtr Fast Disk 3 ks Brita MAXTRA+ filtr Pure Performance - 6 ks
Laica Filtr Fast Disk 3 ks

Náhradní filtr FAST DISC do filtrační láhve FLOW'N GO filtruje pitnou vodu pomocí postříbřeného aktivního uhlí. Snižuje obsah chlóru, uchovává minerály přítomné ve vodě.

můžete mít DNES

Od MALL
Brita MAXTRA+ filtr Pure Performance - 6 ks Brita MAXTRA+ filtr Pure Performance - 6 ks
Brita MAXTRA+ filtr Pure Performance - 6 ks

Mikroperličky s aktivovaným uhlíkem na sebe vážou chlór a snižují obsah stopových nečistot, jako jsou vybrané herbicidy, pesticidy nebo farmaceutické látky. Extrémně hustá síťka zachycuje nečistoty z vodovodního potrub. Ekonomická a praktická varianta šetrná k životnímu prostředí.

můžete mít 6.12. - 7.12.

SkyShowtime zdarma
BWT Roční balení náhradních filtrů + láhev Brita MAXTRA+ filtr Pure Performance - 6 ks
BWT Roční balení náhradních filtrů + láhev

Roční balení 12 kusů filtrů BWT s unikátní patentovanou technologií obohacující přefiltrovanou vodu o hořčík. Filtry odstraňují z vody škodlivé látky a zlepšují chuť kohoutkové vody. Součástí je plochá láhev na pití o objemu 420 ml jako dárek.

můžete mít DNES

Od MALL
Philips Originální filtr AquaClean CA6903/10 BWT náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA
Philips Originální filtr AquaClean CA6903/10

Filtr Philips Saeco AquaClean CA6903/10 Originální pro kávovary Saeco Philips Vhodné pro kávovary Saeco/Philips, jejichž nádoba na vodu je označena nálepkou AquaClean.

můžete mít 6.12. - 7.12.

SkyShowtime zdarma
BWT náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA BWT náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA
BWT náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA

Náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA od značky BWT. Celkový objem 2,6 l. Objem přefiltrované vody 1,4 l. Mechanický indikátor výměny filtru. Dokáže přefiltrovat až 120 l vody na 1 filtr.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Philips On-Tap filtrace AWP3703/10, 2 režimy proudu BWT náhradní vodní filtry Mg2+ 6 ks + konvice VIDA MEI 2,6 l ZDARMA
Philips On-Tap filtrace AWP3703/10, 2 režimy proudu

Filtr na vodu disponuje časovačem pro indikaci výměny filtru. Možnost přepnutí mezi filtrovanou a nefiltrovanou vodou. Philips On-Tap filtrace AWP3703/10, 2 režimy proudu je vhodný do každé kuchyně.  

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
BWT Roční balení náhradních filtrů + sportovní láhev na pití BWT Roční balení náhradních filtrů + sportovní láhev na pití
BWT Roční balení náhradních filtrů + sportovní láhev na pití

Balení 12 ks filtrů BWT, které vydrží celý rok. BWT vodní filtry s unikátní patentovanou technologií obohacují přefiltrovanou vodu o hořčík. Filtrací vody odstraňujeme škodlivé látky, jako je olovo, kadmium, zinek a měď. V balení najdete zdarma sportovní láhev.

můžete mít DNES

Od MALL
SkyShowtime zdarma
Brita ON TAP vodní filtrační systém na vod.baterii BWT Roční balení náhradních filtrů + sportovní láhev na pití
Brita ON TAP vodní filtrační systém na vod.baterii

Vodní filtr od značky Brita ON TAP vodní filtrační systém na vod.baterii určen k montáži přímo na vodovodní kohoutek. Jeho kapacita je 600 l, digitální odečet informuje o momentálním stavu. Dopřejte si čistou vodu bez mikroplastů pokaždé, když otočíte kohoutkem.

můžete mít DNES

Od MALL

Filtry do filtračních konvic

Vyberte si náhradní filtry pro vaší filtrační konvici či filtrační lahev na Mall.cz. Na skladě pro vás máme připravené filtry do filtračních konvic značek Brita, Laica a mnoho dalších.

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné filtry na vodu do filtračních konvic.