Filtrační konvice dodá kohoutkové vodě ty správné chuťové vlastnosti a zbaví ji nadměrného obsahu chloru, vodního kamene či dalších pevných částic. Vyjma chuťových a zdravotních benefitů přefiltrovaná voda prospěje také vaší peněžence a životnímu prostředí. Jak fungují filtrační konvice a jaké mají výhody a nevýhody?

Zobrazit více

Jak funguje filtrační konvice?

Nedílnou součástí filtračních konvic je výměnný filtr o přibližné životnosti odpovídající 1 měsíci nebo 150 l přefiltrované vody. Pro správnou účinnost je posléze nutné filtr vyměnit za nový. Většina filtračních konvic disponuje ukazatelem životnosti filtru, který vás postupně upozorňuje na nutnost blížící se výměny. Filtry jsou složeny zpravidla ze 4 částí, a dochází tak k několika stupňové filtraci.

  • 1. stupeň filtrace – voda se filtruje přes jemný síťový filtr, který zachytí usazeniny a větší nečistoty obsažené ve vodě
  • 2. stupeň filtrace – tzv. iontová technologie odfiltruje z vody vodní kámen, ale ponechá v ní důležité minerály jako je hořčík či vápník
  • 3. stupeň filtrace – voda je dále přefiltrována skrze aktivní uhlí, dochází ke snížení obsahu látek, které negativně ovlivňují zejména chuťovou složku vody
  • 4. stupeň filtrace – zaručuje zachycení i těch nejmenších usazenin (existují i filtry s 5. stupněm filtrace, ten dokáže zpravidla zachytit sloučeniny chlóru, či omezit množení bakterií)

Výsledkem procesu filtrace je kvalitativně a chuťově daleko lepší voda, než byla před filtrací. Přefiltrovanou vodu je možno ihned konzumovat nebo použít pro přípravu kávy a čaje. Díky odbourání vodního kamene ocení kvalitu vody také vaše domácí spotřebiče jako je kávovar či varná konvice.

TIP!

Patříte-li již ke spokojeným zákazníkům, kteří si filtrační konvici v minulosti pořídili? Nezapomeňte si prohlédnout naši nabídku náhradních filtrů

Výhody a nevýhody filtračních konvic

+ Chuť přefiltrované vody daleko přívětivější. - Filtrace je určená pouze k vylepšení pitné vody, jako zdroj je tedy vhodná kohoutková „městská“ voda.
+ Oproti baleným vodám v PET lahvích je filtrovaná voda levnější (cena filtrované vody je cca 1 – 2 Kč/1 l). - Filtrací rovněž nedocílíte kvality kojenecké vody.
+ neřešíte přepravu balených vod a její kvality
+ Filtrovaná voda prodlouží životnost kávovaru či varné konvice díky odbourání vodního kamene.

Důležité parametry filtračních konvic

Tvar filtrační konvice

Vyjma klasických filtračních konvic, které své místo naleznou kdekoliv v domácnosti nebo kanceláři a tvarem nádoby připomínají rychlovarnou konvici, existují i kompaktní filtrační konvice, které se vlezou vejdou do dveří od lednice. V naší nabídce naleznete také další filtrační nádoby:

  • Filtrační karafy se svým vzhledem hodí pro konferenční pracovní prostory, do zasedacích místností či jako moderní doplněk obývacího pokoje.
  • Přenosné filtrační láhve ocení především sportovci a milovníci outdoorových aktivit.

Objem filtrační konvice

Filtrační konvice je tvořena dvěma částmi – horní část, sloužící pro nalití vody je oddělena filtrem od spodní částí, kde se uchovává již přefiltrovaná voda. Při výběru filtrační konvice proto nezapomeňte odlišit celkový objem filtrační konvice a objem přefiltrované vody.

  • Běžné filtrační konvice pojmou celkový objem okolo 2,4 l vody, přičemž objem přefiltrované vody z této kapacity tvoří cca 1,4 l.
  • Na trhu existují i filtrační konvice s větší objemovou kapacitou určené například do sdílených kanceláří apod. Ty dokážou na jedno přefiltrování poskytnout až 5,5 l přefiltrované vody.

Cena výměnných filtrů

Kromě tvaru a objemu filtrační konvice se zaměřte i na cenu náhradních filtrů. Ta při celoročním provozu obvykle převýší pořizovací cenu samotné filtrační konvice. Filtry je výhodné pořídit v sadě několika kusů. Některé modely filtračních konvic navíc již zahrnují i sadu náhradních vodních filtrů, což bývá ekonomicky výhodnou počáteční koupí.

-31%
Brita Style LED modrá
6x

Brita Style LED modrá

830 Kč
569 Kč
Akce

Filtrační konvice Brita Style LED modrá s prvotřídním filtrováním vody pomocí technologie MicroFlow redukuje obsah vodního kamene a odstraňuje chlór, těžké kovy, herbicidy, pesticidy i zbytky léků. Celý objem horní části konvice se přefiltruje za 5 minut. Používáním filtrační konvice nejen dosahujete čistší vody s lepší chutí, ale také prodlužujete život spotřebičům, které tak chráníte před vodním kamenem.

Od prodejce MALL
-32%
Brita Marella modrá, 2,4 PO
33x

Brita Marella modrá, 2,4 PO

530 Kč
359 Kč
Akce

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 2,4 litru přefiltruje 1,4 litru vody. Brita Marella Cool PO disponuje displejem, digitálním indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a jeden filtr.

Od prodejce MALL
Brita STARTERPACK Marella černá vč. 3 ks filtru
211x

Brita STARTERPACK Marella černá vč. 3 ks filtru

720 Kč
654 Kč

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 2,4 litru přefiltruje 1,4 litru vody. Brita Marella Starter pack (vč. 3MX+) disponuje displejem, elektronickým indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a tři filtry.

Od prodejce MALL
-32%
Brita Aluna Memo bílá 2,4 L (včetně 3MX+)
32x

Brita Aluna Memo bílá 2,4 L (včetně 3MX+)

730 Kč
493 Kč

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 2,4 litru přefiltruje 1,4 litru vody. Brita Aluna Memo bílá disponuje displejem, elektronickým indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a tři filtry.

Od prodejce MALL
BWT BWT Slim MEI 3,6l Blue + 2ks filtru
7x

BWT BWT Slim MEI 3,6l Blue + 2ks filtru

399 Kč
377 Kč

Filtrační konvice BWT Slim MEI s velkým objemem 3,6 litrů se hodí do velké domácnosti nebo kavárny. Mechanický indikátor výměny filtru a automatické plnicí víko s ergonomickou rukojetí pro snadnou obsluhu a manipulaci. I přes svůj velký objem se vejde do dveří běžných ledniček. Lze mýt v myčce (bez víka).

Od prodejce MALL
Brita Marella bílá Starter pack PO (vč. 3MX+)
113x

Brita Marella bílá Starter pack PO (vč. 3MX+)

720 Kč
678 Kč

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 2,4 litru přefiltruje 1,4 litru vody. Brita Marella bílá Starter pack PO (vč. 3MX+) disponuje displejem, elektronickým indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a tři filtry.

Od prodejce MALL
-38%
Brita Marella XL 2,4 L Memo šedá (včetně 1MX+)
49x

Brita Marella XL 2,4 L Memo šedá (včetně 1MX+)

690 Kč
424 Kč

Filtrační konvice Marella XL Memo značky Brita zjistí čistou vodu bez škodlivých látek a mikroplastů. Přefiltruje 1,4 l kohoutkové vody, lze ji umývat v myčce nádobí. Indikátor oznámí, kdy je třeba vyměnit filtr

Od prodejce MALL
-16%
Laica Light Graffiti set filtrační konvice + 3ks filtrů Bi-flux
43x

Laica Light Graffiti set filtrační konvice + 3ks filtrů Bi-flux

699 Kč
583 Kč

Set obsahující filtrační konvici Light Graffiti ve fialové barvě a tři kusy filtrů Bi-Flux. Konvice na vodu s digitálním indikátorem stavu filtru a celkovým objemem 2,3l. Praktický otvor pro rychlé plnění.

Od prodejce MALL
-25%
Laica XXL Firenze Filtrační konvice + 3 filtry
30x

Laica XXL Firenze Filtrační konvice + 3 filtry

799 Kč
599 Kč

Laica XXL Firenze je filtrační konvice předurčená k tomu, aby Vám zásoba vody vydržela co nejdéle. Disponuje celkovým objemem 3,7 litru a dokáže přefiltrovat až 2,2 litru vody. Je vybavena zlatým mechanickým indikátorem na výměnu filtru a dobře vypadá. V balení naleznete hned 3 náhradní filtry.

Od prodejce MALL
-14%
BWT VIDA bílá mechanická 3x filtr
152x

BWT VIDA bílá mechanická 3x filtr

499 Kč
429 Kč

Filtrační konvice BWT VIDA v bílé barvě s objemem 2,6 l a mechanickým indikátorem výměny filtru. Balení obsahuje 3 ks filtrů.

Od prodejce MALL
-35%
Brita Flow zásob. na vodu 8,2l PO
37x

Brita Flow zásob. na vodu 8,2l PO

1 799 Kč
1 168 Kč

Další nabídky od 998 Kč

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 8,2 litru přefiltruje 5,2 litru vody. Brita Flow zásob. na vodu 8,2l PO disponuje displejem, elektronickým indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a jeden filtr.

Od prodejce MALL
-32%
Brita Marella Cool Memo bílá PO
33x

Brita Marella Cool Memo bílá PO

530 Kč
359 Kč

Další nabídky od 338 Kč

Akce

Filtrační konvice s celkovou kapacitou 2,4 litru přefiltruje 1,4 litru vody. Brita Marella Cool Memo bílá PO disponuje displejem, elektronickým indikátorem výměny filtru a je vhodná do myčky nádobí. Balení obsahuje konvici a jeden filtr.

Od prodejce MALL

Filtrační konvice

Přestaňte se tahat s balíky PET lahví a zažeňte žízeň čerstvě přefiltrovanou kohoutkovou vodou již toto léto. Vyberte si svou filtrovací konvici na Mall.cz

MALL.CZ – příroda i vaše peněženka váš nákup ocení. Na skladě pro vás máme připravené oblíbené značky filtračních konvic oblíbené značky filtračních konvic Brita, Laica, Orion a mnoho dalších.

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné filtrační konvice.