Jak zapojit myčku?

Po výběru a zakoupení té pravé myčky přichází na řadu otázka její instalace na to správné místo ve vaší kuchyni. Pokud si na instalaci troufáte vlastními silami, přečtěte si nejprve náš návod, který vás provede všemi důležitými kroky. Nezapomeňte si ale také důkladně prostudovat návod k obsluze vašeho spotřebiče, postup se u konkrétních zařízení může lišit. A pokud si na instalaci netroufáte, nechte to klidně na nás. Objednejte si při koupi spotřebiče službu MALL Comfort a my za vás vše zařídíme.

Základní instalace myčky sestává ze tří kroků:

  • připojení vody
  • připojení odpadu
  • zapojení do elektrické sítě

Připojení vody

Myčku doporučujeme umístit do blízkosti dřezu, kde se nachází přívod vody. Přívodní i odpadní hadice jsou součástí balení myčky, nicméně standardní hadice měří kolem 1,5 m, odpadní je o něco delší. Pokud myčku nebudete umisťovat do blízkosti dřezu a přibalená hadice bude příliš krátká, budete si muset dokoupit delší hadici.

Přívodní hadici snadno našroubujete na vývod při zadní straně myčky. Po připojení hadice můžete zapnout přívod vody a vyzkoušet, jestli vše dobře těsní.

Připojení odpadu

Pro instalaci odpadní hadice použijte dřezový sifon s vývodem na napojení odpadu. Může se stát, většinou u starších kuchyní, že na sifonu žádný vývod navíc nebude. V tuto chvíli musíte dokoupit sifon s více vývody a vyměnit ho za ten starý.

Vývody mohou mít uzavřené vstupy záslepkami, které jednoduše vytáhnete, případně odříznete. Nyní už můžete nasadit hadici na odpad a šroubovákem přitáhnout úchytovou sponku.

Zapojení do elektrické sítě

Nakonec myčku zapojte do elektrické sítě. Nezapomeňte zkontrolovat, jestli se napětí v síti shoduje s požadovaným napětím v návodu.

Instalace vestavné myčky a podstavba volně stojící myčky

V případě instalace vestavné myčky je potřeba připravit prostor, do kterého se myčka vsadí. Pozorně zkontrolujte, že se myčka do tohoto prostoru vejde.

Kromě výše uvedených kroků je u vestavné myčky třeba myslet také na dvířka. Ta jsou připravená k montáži desky ve stylu kuchyňské linky, kterou ovšem výrobce myčky nedodává. Nezapomeňte si proto tuto desku opatřit. Kromě toho, že by myčka bez desky vypadala velmi nevzhledně, dvířka by se bez ní zavírala, protože jsou příliš lehká.

Před zasunutím myčky do připravené skříňky aplikujte zespodu na desku kuchyňské linky parotěsnou folii. Ta zabezpečí, že provozem myčky neponičíte kuchyňskou desku.

I některé volně stojící myčky je možné po odejmutí horní desky zasunout pod kuchyňskou linku. U myček, u nichž výrobce tuto možnost uvádí, se přitom nemusíte bát, že byste v důsledku toho přišli o záruku na spotřebič. Na MALL.CZ u takových spotřebičů vždy uvádíme, že je možná podstavba. V případě, že nakupujete jinde, doporučujeme si tuto možnost ověřit.

Objednání instalace a odvozu

Instalace myčky

Pokud se na montáž ale necítíte, vůbec nevadí. Dopřejte si pohodlí a objednejte si k samotnému doručení spotřebiče i službu MALL Comfort. My vám vaši novou myčku doneseme přímo do bytu a zajistíme připojení. Připojíme vodu, elektřinu i odpad, a dokonce odvezeme spolu s obalovaným materiálem i starý spotřebič. Služba se vztahuje na volně stojící myčky.

mall-comfort

Odvoz myčky

V případě, že plánujete instalaci sami, ale nevíte si rady se starým spotřebičem, jistě oceníte bezplatnou možnost odvozu. Termín odvozu si můžete navolit při třetím kroku objednávky. MALL.CZ vám dodá novou myčku a původní starou odveze na své náklady. Při demontáži nezapomeňte z myčky vypustit vodu a utěsnit uvolněné hadice, aby se na podlahu zbytečně nerozlila zbytková voda. Spotřebič připravte k transportu a umístěte za první uzamykatelné dveře.