Jak vybrat chůvičku

Bezpečí je to první, na co myslíme, pokud jde o naše děti. A dětské chůvičky nám dávají potřebnou jistotu, že jsou naše děti v bezpečí i ve chvíli, kdy nejsme v jejich bezprostřední blízkosti. Zejména v prvních měsících jsou pro klid rodičů naprosto nedocenitelné. Vděčně je však využijete v řadě situací po dobu několika let.

S chůvičkou budete mít jistotu, že je všechno v pořádku.

S chůvičkou budete mít jistotu, že je všechno v pořádku.

Které vlastnosti dětské chůvičky jsou nejdůležitější?

V první řadě budete chtít ověřit dosah chůvičky, který určí, v jaké vzdálenosti od dítěte se můžete pohybovat a spolehlivě přijímat signál. Dosah kvalitní chůvičky je obvykle 300 m, ovšem pozor na rozdíl mezi dosahem v interiéru a exteriéru, oba údaje by měly být na přístroji uvedeny.

Jak dlouho vydrží baterie?

Ověřte také výdrž baterie, která je důležitá pro vaše pohodlí. Nechcete trávit většinu času dobíjením baterie nebo vyměňováním baterek. Vyberte si chůvičku s výdrží baterie aspoň 10 hodin. A nezbytný je akustický výstražný signál při vybití baterie, který vás včas upozorní na nutnost výměny.

Možnost uklidnit dítě na dálku

Určitě oceníte praktickou funkci oboustranné komunikace, která vám umožní uklidnit dítě hlasem na dálku. Většina chůviček je vybavena ovládáním hlasitosti, abyste podle hladiny okolního šumu či hluku mohli nastavit hlasitost na odpovídající úroveň.

K čemu je dobrý design?

Z praktických důvodů vás bude zajímat také design chůvičky a možnosti jejího uchycení či připevnění. Je dobré mít možnost snímač u dítěte zavěsit například nad postýlku. Stejně tak se hodí víc možností, jakým způsobem nosit přijímač chůvičky u sebe, například zavěšený za pasem apod.

Chůvička dokáže zahrát ukolébavku nebo promítat obrázky.

Chůvička dokáže zahrát ukolébavku nebo promítat obrázky.

Jaké existují speciální funkce?

  • přehrávání ukolébavek – pomáhá miminko uspat pomocí hudby
  • integrovaný světelný projektor – promítá pohyblivé obrázky
  • pokojový teploměr – snímá teplotu v dětském pokoji

Videochůvičky

Možnost ujistit se i pohledem, že je vše v pořádku, nabízejí videochůvičky. Vybírejte podle velikosti displeje a rozlišení obrazovky. Kvalitní přístroje jsou vybavené infračerveným nočním viděním, které se automaticky zapne v noci, a některé navíc senzorem pohybu, kdy se přístroj aktivuje pohybem dítěte.

Ty nejpokročilejší mají kameru s dálkovým otáčením, nakláněním a digitálním zoomem. Chytré chůvičky navíc umožňují připojit pomocí Wi-Fi na mobil či tablet. Stačí stáhnout příslušnou aplikaci a dosah chůvičky se rázem rozšíří na dosah vaší Wi-Fi sítě.

Monitory dechu

Bezpečnost nejmenších dětí zajišťují monitory dechu. Při jejich výběru zkontrolujte, zda bylo zařízení klinicky testováno a má status zdravotnického prostředku. Bude vás zajímat, kolik senzorických podložek je součástí monitoru dechu a jaké mají rozměry. Jak děti rostou a začínají lézt, přesouvají se po postýlce, což by zbytečně mohlo spustit falešný alarm.

Dětské chůvičky podle typu:

Podívejte se na další kategorie: