10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Kávové trendy pro rok 2022

Módní trendy se nevyhýbají ani kávě. A tak co se pilo loni, nemusí se pít letos. Ať již kávu milujete, potřebujete ji ke každodennímu fungování, nebo kávovar zapínáte jen kvůli návštěvě, nenechte si ujít přehled trendy kafíček pro rok 2022.


Kafe s máslem – to je vtip?

Vůbec ne. Jde o nejnovější trend a přišel s ním Američan Dave Asprey. Jeho „neprůstřelná“ ">káva dobývá především fitnessový svět. Kousek másla nebo lžíce kokosového oleje totiž obohacují kávu o zdravé tuky, zasytí na několik hodin a zrychlí spalování. Alespoň to tvrdí příznivci keto diety.

Ne každému se na tuto úpravu kávy sbíhají sliny, proto nezbývá, než si zázračnou kávu připravit a vyzkoušet na vlastní kůži.

Kávové trendy pro rok 2022

Příprava tzv. bulletproof coffee je jednoduchá:

 • V ručním nebo elektrickém mlýnku namelte 14 gramů zrnek – připravíte z nich 250 ml kávy.
 • Nasypte kávu do frenchpressu, zalijte vodou o teplotě 95 °C a nechte vyluhovat čtyři minuty.
 • Stlačte presovač a oddělte kávu od lógru. Přelijte ji do mixéru nebo šlehače.
 • Přidejte lžíci kokosového oleje a lžíci másla nebo takzvaného ghí – přepuštěného másla.
 • Vyšlehejte do pěny. Kávu si dochuťte skořicí nebo kakaem.

NÁŠ TIP: Skořice snižuje glykemický index a podporuje tak hubnutí. Moc to s ní ale nepřehánějte, snižuje totiž i srážlivost krve, bohatě stačí 4 lžičky denně.

Příprava tzv. bulletproof coffee

Cold brew – odhalte skryté chutě

Na rozdíl od běžné ledové kávy se cold brew během své přípravy vůbec nepotká s horkou vodou. Naopak – nad namletými zrnky je nádoba s ledem, který taje a kape do kávy. Tím se kafe překape studenou vodou. Proces může trvat až 24 hodin.

Pokud si chcete připravit cold brew doma, udělejte to následovně:

 • Do zavařovací sklenice nasypte 100 gramů hrubě namleté čerstvě pražené kávy.
 • Zalijete 1 litrem studené filtrované vody.
 • Sklenici zavřete, protřepte a dejte do lednice na 16 až 24 hodin.
 • Kávu přefiltrujte a máte hotovo.

Mohlo by se hodit při přípravě kávy


Kávové koktejly nejen pro horké letní dny

Pro fajnšmekry tu jsou lahodné kávové koktejly. Vyzkoušet je můžete spíše v barech a restauracích než v klasických kavárnách.

Mezi nejoblíbenější patří ledová irská káva s whiskey. Alkoholem říznutý nápoj dochuťte lehce vyšlehanou smetanou a vytvořte tak elegantní kombinaci chutí.

Espresso Martini pochází z repertoáru londýnského barmana Dicka Bradsella proslulého svým inovativním přístupem. Nenechte se ale zmást názvem koktejlu – nenajdete v něm Martini, nýbrž:

 • kvalitní vodku,
 • kávový likér Kahlúa,
 • cukrový sirup podle chuti
 • a silné espresso.

Přestože kávové koktejly potěší vaše smysly, snadno je i omámí. Vychutnávejte si je pomalu a zlehka, kombinace kofeinu a alkoholu vás totiž zaručeně rychle opije.

Kávové koktejly nejen pro horké letní dny

Frappuccino – nejsladší káva na závěr

Krémová a všemožně ochucená kafíčka mají své příznivce především mezi mladší generací. Kávový nápoj s mlékem ochucený sirupy, posypy a šlehačkou vynalezli baristé v kavárně Starbucks a název si dokonce patentovali.

Každoročně se milovníci tohoto nápoje těší na podzimní dýňové frappuccino, klasické mocha frappuccino nebo caramel popcorn frappuccino pro mlsné jazýčky. Vyzkoušet můžete až 36 příchutí. A přibývají nové.

Všechny milovníky kávy tímto zveme do našeho Kávového klubu s mnoha výhodami.


Mohlo by Vás dále zajímat

Originální i tradiční dárky pro milovníky kávy

Je mnoho situací, které si bez kávy neumíme představit. Káva je krásným praktickým dárkem... celý článek

Jak vybrat kávovar

Káva. Pomáhá nám vstávat, soustředit se i zůstat vzhůru. Pijeme ji už více než 500 let. Nikdy jsme ale neměli na výběr z tolik... celý článek

Jak vybrat kávu

Filtrovaná káva, pravé italské espresso nebo silný turek. Existují různé způsoby přípravy kávy a výsledek každého chutná jinak.... celý článek