Originální i tradiční dárky pro milovníky kávy

Je mnoho situací, které si bez kávy neumíme představit. Káva je krásným praktickým dárkem i milou pozorností. Milovníky kávy můžete potěšit celou řadou doplňků a pomůcek, díky kterým si šálek kávy vychutnají s ještě větším nadšením. Najděte inspiraci na dárky pro milovníky kávy.

Káva jako drobná pozornost

Jako drobnou pozornost můžete darovat kvalitní balení kávy. Na výběr je řada mletých směsí i zrnkových káv. Jen je třeba ohlídat si, zda obdarovaný připravuje kávu v presovači, má doma mlýnek na kávu, je milovníkem tradičního „turka“ z mleté kávy nebo s kávou jen koketuje a pije instantní kávu.

Jakmile odhalíte, jak si bude milovník kávy šálek připravovat, můžete zakoupit jen jeden balíček nebo připravit rovnou degustační vzorek různých druhů kávy. Na výběr jsou i nejrůznější kávové dárkové sady.

Originální i tradiční dárky pro milovníky kávy

Pomůcky na přípravu kávy

I bez kávovaru je možné připravit lahodný šálek doma. S některými pomůckami se příprava kávy stává téměř obřadem. A právě rituál kolem přípravy kávy dělá šálek ještě lahodnější. Základem je mít kvalitní mlýnek na kávu, abyste si mohli kávová zrna čerstvě namlít a nepřišli o kávové aroma.

Domácí příprava kávy bez presovače

  • Džezva – kovová nádoba s dlouhým držadlem. Připravuje se v ní turecká káva.
  • French press – káva se zalije a poté stlačí sedlina pístem ke dnu.
  • Moka konvička – jednoduchá příprava kávy, kdy se káva pod tlakem dostává do horní části.
  • Chemex – příprava kávy probíhá ve skleněné baňce.
Originální i tradiční dárky pro milovníky kávy
TIP K domácí přípravě kávy nesmí chybět napěňovač mléka nebo šlehač mléka. S bohatou pěnou si vychutnáte kávu, kapučíno i latte.

Termohrnky a termosky

Uspěchané ráno velí vzdát se dobrého šálku kávy. To vůbec není potřeba. Pokud v okolí máte také někoho, komu je každá ranní minuta drahá, obdarujte jej termohrnkem nebo termoskou. Pak si může vzít šálek kávy na cestu. Těm, kteří jsou často v pohybu a na cestách, se může hodit i některý z jednoduchých cestovních kávovarů.Kávové doplňky do domácnosti

Základní vybavení pro přípravu kávy už se nachází v mnoha domácnostech. Zakoupit můžete ale i celou řadu doplňků. Šálky a hrnečky na kávu, krásné sklenice nebo praktické stojánky a zásobníky na kávové kapsle.

CHYTRÁ RADA K šálku kávy můžete vybrat některou z knih o kávě. Najdete tipy na domácí přípravu, příběhy z plantáží, informace o historii kávy nebo rady, jak založit vlastní kavárnu.

Kávový dárek pro kamarádku

Zvláštním druhem kávy je zelená káva, je to káva na hubnutí. Nepraží se a má vysoký obsah antioxidantů. Pomáhá při spalování tuků, udržuje pleť svěží a reguluje hladinu cukru v krvi. Mezi dobrými kamarádkami si takový dárek můžete dovolit, ale pozor na to, že shazování kilogramů je choulostivé téma.

Vybrat můžete i celou řadu zdravých kávových směsí. Například kávu z ječmene, čekankovou kávu nebo špaldovou kávu.

Zážitek pro gurmány

Nejdražším druhem kávy je káva cibetková. Pokud vás neodradí netradiční způsob sběru, určitě stojí za to ji alespoň jednou za život ochutnat. Balení cibetkové kávy je rozhodně dárkem, který vyrazí dech.

Prémiové dárky pro milovníky kávy

Nejlepším dárkem je určitě kávovar. Vybrat můžete profesionální modely z automatických kávovarů ale i modely pro domácí použití z řady pákových kávovarů za příznivou cenu. K vybranému modelu nezapomeňte zakoupit kapsle na kávu nebo základní sadu kávových směsí či zrnkové kávy. Obdarovaný bude určitě chtít vyzkoušet kávu co nejdříve.Originální i tradiční dárky pro milovníky kávy

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vybrat kávovar

Káva. Pomáhá nám vstávat, soustředit se i zůstat vzhůru. Pijeme ji už více než 500 let. Nikdy jsme ale neměli na výběr z tolik... celý článek

Tipy na drobnosti, které na Vánoce potěší vaše blízké!

Hledáte drobné vánoční dárky, kterými potěšíte rodinné příslušníky, pracovní kolegy nebo kamarády?... celý článek

Jak vybrat kávu?

Filtrovaná káva, pravé italské espresso nebo silný turek. Existují různé způsoby přípravy kávy a výsledek každého chutná jinak... celý článek