Knihy životní prostředí a ekologie

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Matt Kracht: Pitomí ptáci celýho podělanýho světa Judy Hallová: Kameny od A do Z - Podrobný průvodce světem léčivých krystalů
Matt Kracht: Pitomí ptáci celýho podělanýho světa

Ukazuje se, že ptáci jsou idioti bez ohledu na to, kde žijí. Profesionální ptačí amatér Matt Kracht vás vezme na cestu kolem světa, aby vám připomněl, že tihle pitomci se vyskytují opravdu úplně všude.

můžete mít 23.9. - 24.9.

Judy Hallová: Kameny od A do Z - Podrobný průvodce světem léčivých krystalů Judy Hallová: Kameny od A do Z - Podrobný průvodce světem léčivých krystalů
Judy Hallová: Kameny od A do Z - Podrobný průvodce světem léčivých krystalů

Drahé kameny zná lidstvo už celá tisíciletí a od počátků civilizace je považuje za mocné léčivé, ochranné a magické prostředky. A protože jejich obliba přetrvala až do dnešní doby, na jejich účincích určitě něco bude.

můžete mít 23.9. - 24.9.

Naomi Kleinová: Tím se všechno mění - Kapitalismus versus klima Judy Hallová: Kameny od A do Z - Podrobný průvodce světem léčivých krystalů
Naomi Kleinová: Tím se všechno mění - Kapitalismus versus klima

Primární příčinou klimatické krize není zvyšování emisí skleníkových plynů. Je to kapitalismus. Klimatická změna se stala jedním z hlavních témat současnosti, ne-li tím hlavním. Řešíme ji se stejnou vážností jako zdravotnictví, ekonomiku nebo politické kauzy.

můžete mít 23.9. - 24.9.

Heiko Bellmann: Atlas rostlin - Přes 900 rostlin, mechorostů a hub Heiko Bellmann: Atlas rostlin - Přes 900 rostlin, mechorostů a hub
Heiko Bellmann: Atlas rostlin - Přes 900 rostlin, mechorostů a hub

Ve střední Evropě roste přibližně tři tisíce domácích druhů cévnatých rostlin a k nim přistupuje velké množství kapraďorostů, mechorostů, řas a hub. Z celého souboru je v této publikaci představeno zhruba 900 druhů, přičemž velkou část tvoří cévnaté rostliny.

můžete mít 23.9. - 24.9.

Al Gore: Nepříjemná pravda Heiko Bellmann: Atlas rostlin - Přes 900 rostlin, mechorostů a hub
Al Gore: Nepříjemná pravda

Málokterá kniha s tematikou životního prostředí se stane bestsellerem. Bývalý americký viceprezident Al Gore to však dokázal, a dokonce podruhé.

můžete mít 26.9. - 30.9.

Alexandra-Maria Kleinová: Co to tady roste? Heiko Bellmann: Atlas rostlin - Přes 900 rostlin, mechorostů a hub
Alexandra-Maria Kleinová: Co to tady roste?

Křez, hulevník, zvěšinec, děrkavka, škarda, kuřinka – víte, že ve městě můžete potkat rozmanitou přehlídku rostlin ze všech koutů světa?

můžete mít 23.9. - 24.9.

Alexandra Witzeová: Ostrov v plamenech - Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou Alexandra Witzeová: Ostrov v plamenech - Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou
Alexandra Witzeová: Ostrov v plamenech - Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou

Výbuch islandské sopky Laki je jednou z největších přírodních katastrof v dějinách. Vychrlila jedovatou mlhu, která přetrvávala osm měsíců a Evropu ovlivňovala ještě několik dalších let.

můžete mít 23.9. - 24.9.

Andrew J. Hoffman: Jak kultura utváří diskusi o klimatické změně Alexandra Witzeová: Ostrov v plamenech - Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou
Andrew J. Hoffman: Jak kultura utváří diskusi o klimatické změně

Ačkoliv se vědecká komunita shoduje, že v současné době probíhá změna klimatu a významně se na ní podílí lidská činnost, veřejnost tento konsenzus nesdílí. Někteří považují klimatickou změnu za uměle zveličovaný problém, jiní naopak bijí na poplach.

můžete mít 24.9. - 25.9.

Anton Markoš: Evoluční tápání - Podoby planetárního životopisu Alexandra Witzeová: Ostrov v plamenech - Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou
Anton Markoš: Evoluční tápání - Podoby planetárního životopisu

Kniha je jedním z pokusů o zodpovězení otázek Co je život? a Jak život vznikal? Autor s použitím hraničního oboru biosémiotiky nasvěcuje odpovědi z oblastí nauk přírodních i humanitních a pokouší se o jejich sjednocení.

můžete mít 25.9. - 26.9.

autorů kolektiv: Netradiční metody ve výuce biologie Bill McGuire: Horúca planéta - Aká bude budúcnosť planéty, ak neurobíme vôbec nič?
autorů kolektiv: Netradiční metody ve výuce biologie

Představuje ukázku kreativního propojení metody učení prožitkem a využití interaktivních počítačových simulací pro vybraná přírodovědná témata jako např. stabilita ekosystému, šíření viru v populaci nebo problematika učení zvířat.

můžete mít 24.9. - 25.9.

Beloslav Riečan: Príbehy o integráloch Bill McGuire: Horúca planéta - Aká bude budúcnosť planéty, ak neurobíme vôbec nič?
Beloslav Riečan: Príbehy o integráloch

Tieto príbehy súvisia s jedným z naväčších výdobytkov ľudského myslenia všetkých čias, s diferenciálnym a integrálnym počtom. Geniálny Newtonov–Leibnizov vzorec možno pokojne prirovnať k Pytagorovej vete.

můžete mít 24.9. - 25.9.

Bill McGuire: Horúca planéta - Aká bude budúcnosť planéty, ak neurobíme vôbec nič? Bill McGuire: Horúca planéta - Aká bude budúcnosť planéty, ak neurobíme vôbec nič?
Bill McGuire: Horúca planéta - Aká bude budúcnosť planéty, ak neurobíme vôbec nič?

Náš niekdajší svet sa stáva skleníkom, ktorý sme si sami vytvorili. Horúce letá, nedostatok vody, úhyn živočíchov, problémy s úrodou, silné búrky. Zmena klímy dnes zasahuje už takmer každého z nás.

můžete mít 24.9. - 25.9.