Počet nalezených produktů: 14

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Caldecott Andrew: Opskurno
389 Kč

314 Kč

Vítejte v Opskurnu!

Město Opskurno si žije uzavřeno samo do sebe — navzdory pozoruhodné architektuře, průkopnické vědě a neobvyklým rituálům se o něm nezmiňují žádné mapy ani průvodci. Královna Alžběta I.


Denemarková Radka: Peníze od Hitlera (Letní mozaika)
219 Kč

177 Kč

Druhá autorčina prozaická kniha je opět groteskně potemnělým příběhem, panoptikem, v němž se ve dvou časových rovinách léta 1945 a léta 2005 odvíjí osud Gity Lauschmanové, dívky, která po návratu z koncentračního tábora, zjistila, že se nemá kam vrát


Donner Christophe: Král bez zítřka
299 Kč

242 Kč

Francouzská revoluce přivádí pod gilotinu krále Ludvíka XVI. a brzy po něm i jeho manželku Marii Antoinettu. Na scéně ale zbývá jejich nezletilý syn, vévoda z Normandie, nyní vlastně nový francouzský král Ludvík XVII.


Dotlačil Jakub: Jiné životy Hynka Harry
299 Kč

242 Kč

Šedesátá léta 19. století. Česká společnost ožívá a hlásí se o své místo v monarchii. Rozvíjejí se politické strany a české deníky.


Durych Jaroslav: Bloudění
499 Kč

403 Kč

Vrcholné románové dílo Jaroslava Durycha (1886—1962). Jako nesmiřitelně konzervativní katolík byl Durych oponentem liberální demokracie a ve svém díle se často vracel k baroku.


Filip Ota: Valdštejn a Lukrecie
229 Kč

185 Kč

Historický román významného českého autora Když byl jeden z nejvýznamnějších vojevůdců a politiků z doby třicetileté války Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) ještě neznámým a chudým šlechticem, učinil z dnešního pohledu dva taktické k


Hykisch Anton: Milujte královnu
369 Kč

298 Kč

Historický román s tématem vlády a osudem Marie Terezie, jedné z velkých postav světových dějin.

Milujte královnu je zároveň příběhem silné ženy i příběhem tereziánské epochy.


Hykisch Anton: Věřte císaři
349 Kč

282 Kč

Historický román o císaři Josefovi II.

Je možné udělat miliony lidí šťastnými rychle, bez lásky a často i proti jejich vůli? Tuto otázku si pokládá nový historický román situovaný na konec osmnáctého století, v předvečer Francouzské revoluce.


Klabal Daniel: Isidorias
329 Kč

266 Kč

Debutový historický román z dob Osmanské říše

Kupec Džásim putuje od Alexandrie po Istanbul, mezi Smyrnou a Tabrízem, z orientálních bazarů do cel pravoslavnéhokláštera, miluje, bojuje, ztrácí, stárne. A neustále hledá.


Leine Kim: Proroci z fjordu věčnosti
369 Kč

298 Kč

Fascinující historický román o střetu evropského a grónského pohledu na svět.

Mladý misionář Morten Falk přijíždí na konci osmnáctého století do dánské kolonie v Grónsku, aby mezi tamními obyvateli šířil křesťanství a obrátil je na víru.


Svozilová Zlata: Josefův pivovar
369 Kč

298 Kč

Román o životních osudech zakladatele litovelského pivovaru Josefa Svozila.

Rukopis románu nalezli potomci Zlaty Svozilové (1921—1994) až po její smrti a zhruba padesát let poté, co jej napsala.


Tučková Kateřina: Vyhnání Gerty Schnirch
329 Kč

266 Kč

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíčnídcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta“společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň.


Tučková Kateřina: Vyhnání Gerty Schnirch - brož.
229 Kč

185 Kč

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta" společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň.