Počet nalezených produktů: 74

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Bauer Jan: Evangelium Máří Magdalény
299 Kč

242 Kč

Břeněk Malovec z Malovic je králem Jiřím z Poděbrad vyslán do Turecka coby vůdce diplomatického poselstva. Když se dlouho nevrací, vydává se jeho snoubenka, šlechtická dcera Kateřina z Voračova, za ním.


Bauer Jan: Hříšná světice
299 Kč

242 Kč

O počátcích českého státu toho víme pramálo, naše vědomosti se opírají jen o drobné zmínky ve starých kronikách a útržkovité archeologické nálezy, které připouštějí různý výklad.


Brabenec Jiří: Řeka osudu
319 Kč

258 Kč

Václavu Hájkovi z Libočan bylo předurčeno stát se tykadlem doby, rozporuplné jako on sám. Stát se osobností, která je svým dílem, sice diskutovaným, nikdy však pečlivě vědecky neprostudovaným, neodmyslitelnou součástí české kultury.


Dempf Peter: Tajemství Hieronyma Bosche
349 Kč

282 Kč

Když byl v madridském Pradu restaurován po záměrném poškození kyselinou triptych „Zahrada pozemských rozkoší“, mistrovské dílo Hieronyma Bosche, objevil restaurátor Michael Keie v hlubších vrstvách barvy záhadné znaky.


Dobrylovský Jiří: Omyl kronikáře Kosmy
259 Kč

209 Kč

Stál na počátku nejstarších českých dějin, neodmyslitelně spjatých s praotcem Čechem, mudrcem Krokem a jeho třemi dcerami, Přemyslem a dalšími legendárními postavami, jeden kolosální omyl?


Dvořák Otomar: Země barbarů
289 Kč

234 Kč

V temném šestém století našeho letopočtu se odehrává příběh prince Hildigise z kmene Langobardů, neprávem obviněného z vraždy. Po strastiplném útěku z Moravy najde útočiště u Slovanů. Doufá, že právě oni mu pomohou navrátit ztracenou čest.


Černá Jaroslava: Vraždy z vášně
269 Kč

218 Kč

Ludmila, dcera pšovanského knížete Slavibora netuší, že sňatek s přemyslovským knížetem Bořivojem změní nejen její osobní život, ale především si najde cestu od pohanských božstev ke křesťanství.


Grmolec Zdeněk: Pod křídlem anděla
289 Kč

234 Kč

O době panování Karla VI. Habsburského vzniklo v české i světové literatuře velmi málo beletristických děl, román Pod křídlem anděla, který zachycuje převážně dobu Karla VI.


Haidler Jaroslav: Výkupné za duši
319 Kč

258 Kč

Konflikt dvou mladíků, z nichž jeden si tiskl ruku s Hitlerem v den jeho šestapadesátých narozenin a druhý se přimotal k partyzánům a založil na tom svou kariéru. K jejich setkání došlo v Turnově, kam Wolfi odešel po zajetí za svou tetou.


Hejcman Pavel: Cesty knížecí
339 Kč

274 Kč

Historický román zpracovává námět z dávné slovanské minulosti v 9. století, z pohnutých dob Svatoplukovy vlády a pádu Velké Moravy.


Horáková Naďa: Brněnské Židovky
289 Kč

234 Kč

Moravský markrabě Jan Jindřich zachraňuje své klatbou stižené manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť.


Horáková Naďa: Brněnské nevěstky
279 Kč

226 Kč

Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů.


Horáková Naďa: Pro jméno a čest
249 Kč

201 Kč

Děj historického románu se odehrává během poslední čtvrtiny 13. století na jihovýchodě Markrabství moravského. Na pozadí historických událostí za vlády Přemysla Otakara II. a jeho syna Václava II.


Horáková Naďa: Tajemství Anny z Lampersdorfu
249 Kč

201 Kč

Anna z Lampersdorfu sní svůj věčný sen již několik staletí, ukrytá v hrobce kdesi na Hodonínsku. Říká se, že ten, kdo ji nalezne, získá nesmírné bohatství.


Koubková Zuzana: Zabitý před klášterem
259 Kč

209 Kč

Pražská města už dávno nejsou tou metropolí jako za časů posledních Přemyslovců, nějaký život v nich ale přece jen pulzuje. A tam, kde se žije, vyrábí, obchoduje a miluje, se sem tam také vraždí.


Koubková Zuzana: Záhada zlatodolu
259 Kč

209 Kč

Zemský soud je roku 1318 zavalen žalobami. Skutečné i domnělé oběti válečných událostí se po narovnání mezi šlechtou a králem Janem Lucemburským domáhají odškodnění.


Nedoma David: Zlomyslný osud
289 Kč

234 Kč

Boček, druhorozený syn pánů ze Zvonařic, si užívá klidných chvil na své rodné tvrzi.


Niedl František: Čas vlků
299 Kč

242 Kč

Volné pokračování autorova románu Čtvrtý králův pes. Píše se rok 1417 a Hynku Tasovi z Boru se konečně podařilo krále přemluvit, aby jej propustil ze služby.


Niedl František: Krajina nočních jezdců
299 Kč

242 Kč

Boj v Čechách se rozhořel splnou intenzitou. Bojuje každý s každým. Císař Zikmund spoléhá na křížovou výpravu do Čech, kdy vojska se znakem kříže mají sevřít království ze všech stran. Katoličtí páni bojují proti kališníkům, ale i mezi sebou.


Niedl František: Království meče
299 Kč

242 Kč

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana.


Niedl František: Růže a lev
299 Kč

242 Kč

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka.


Niedl František: Rozervané království
319 Kč

258 Kč

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, mýlil se.


Niedl František: Rytíři z Vřesova
299 Kč

242 Kč

Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny.


Niedl František: S vlčí hlavou v erbu
279 Kč

226 Kč

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrze v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec… Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků.


Niedl František: Útěk do pekel
329 Kč

266 Kč

Pavel Vencl sice vystudoval filozofii, ale samotné studium mu mnoho neříkalo. Tou nejužitečnější školou mu byl vždy život. Proplouvá jím jako profesionální karbaník, boxuje s přáteli v klubu na Žižkově a jeho náručí prošla řada dívek. 15.


Niedl František: Čtvrtý králův pes
299 Kč

242 Kč

Děj románu zavádí čtenáře na přelom 14. a 15. století do doby vlády Václava IV. Do království, kde každý bojuje s každým, se po mnoha letech vrací z Itálie Hynek Tas z Boru, tvrdě vycvičený středověký osobní strážce.


Niedl František: Ve službách mocných
299 Kč

242 Kč

Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti?


Sirotková Soňa: Josef I., můj přítel
269 Kč

218 Kč

Dramatický osud české šlechtičny Vilemíny Bělinské a jejího manžela Fabiana zavede čtenáře k císařskému dvoru ve Vídni, kde po smrti zbožného, a tak trochu nudného Leopolda I., přichází vláda jeho syna, Josefa I.


Sterneck Tomáš: Smrt budějovického hejtmana
299 Kč

242 Kč

Na konci června 1618 oblehne vojevůdce vzbouřených českých stavů Jindřich Matyáš Thurn České Budějovice. Vystrašení konšelé jsou připraveni otevřít rebelům brány.


Vondruška Vlastimil: Dobronínské morytáty - Letopisy královské komory
299 Kč

242 Kč

Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou.


Vondruška Vlastimil: Intimní historie od antiky po baroko
289 Kč

234 Kč

V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic.


Vondruška Vlastimil: Klášterní madrigal
299 Kč

242 Kč

Kdesi pod horami u hranic Českého království se nachází Klášter s panstvím, Bohem i generální kapitulou v Selbru opuštěným. Spravují ho líní řeholníci a obývají hříšní poddaní.