Frejtichová Jarmila: Můj rok 1970
299 Kč 252 Kč

Zavzpomínejme na rok, kdy se láme nejen desetiletí, ale také charaktery. Rok 1970 asi nebude v českých dějinách zapsán zrovna zlatým písmem. Je to rok tvrdého nástupu normalizace, vyhazovů z práce i čistek ve straně.

František Palacký: Dějiny národu českého I. - V.
1 999 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Ottovo nakladatelství připravilo 17. souborné vydání díla Františka Palackého Dějiny národu českého v Čechách i v Moravě. Nová edice textově vychází z vydání v letech 1930–1931 v pražském Nakladatelství L. Mazáč a je uspořádána do pěti svazků.

Dějiny českých zemí
599 Kč 539 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Jedinečná syntéza českých dějin sleduje vývoj na našem území od prvních stop člověka po současnost.

Tatíček Pavel: Můj rok 1980
299 Kč 252 Kč

Zpívající bubeník Víťa Vávra, Rubikova kostka a Spartakiáda na Strahově – rok 1980 v plné kráse.

Rok 1980, kterému je věnována tato kniha, byl rokem velkých sportovních událostí, ale také nenápadných, o to však významnějších politických posunů.

Breuerová Alena: Můj rok 1950
299 Kč 252 Kč

Vydejte se zpátky v čase. vítejte v roce 1950. Rok 1950 patří k těm temnějším. Vrcholily politické procesy i studená válka. Velké dějiny zažívaly své velké dny.

Jared Diamond: Rozvrat: Jak se národy vyrovnávají s krizemi
449 Kč 404 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Vítejte v naší nové historické edici H!story. Začínáme světovou legendou – nejnovější knihou Jareda Diamonda, nositele Pulitzerovy ceny, kterého znáte například díky knize Svět, který skončil včera. Většina z nás projde alespoň jednou za život osobní krizí.

Holland Tom: Dynastie - Vzestup a pád Caesarova rodu
499 Kč 403 Kč

Římu nejprve vládli králové a pak se stal republikou. Ale poté co dobyl svět, se jeho republika zhroutila a Řím se topil v krvi. Občanské války byly tak strašné, že římský lid nakonec přivítal vládu autokrata, který mu dokázal přinést mír.

Mistr Sun: Umění války
179 Kč 161 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba?

Münkler Herfried: Němci a jejich mýty
448 Kč 362 Kč

Významný německý politolog a historik Herfried Münkler ve své prestižními cenami ověnčené knize podává celistvý obraz německých dějin, od nejstarších časů až po současnost, přičemž na rozdíl od standardních historiografických publikací se nespokojuje

Jarmila Frejtichová: Můj rok 1970
299 Kč 269 Kč

Rok 1970 asi nebude v českých dějinách zapsán zrovna zlatým písmem. Je to rok tvrdého nástupu normalizace, vyhazovů z práce i čistek ve straně. Ale žije tady s námi více než 150 tisíc těch, pro které tento rok vůbec nebyl špatný. V tomto roce se totiž narodili.

Luboš Xaver Veselý: Moje Las Vegas - aneb hlavní město zábavy
299 Kč 269 Kč

Las Vegas není pouze městem hazardu a neonů. Je to místo, které žije svým vlastním specifickým životem, má za sebou bohatou historii, která je spojena s mnoha významnými osobnostmi nejen z oblasti hazardu či showbyznysu, ale také zločinu.

Lenka Hůlková: Východní Šumava
289 Kč 260 Kč

Další svazek edice Zmizelé Čechy nazvaný Východní Šumava představuje slovem i obrazem oblast, která zahrnuje Trojmezenskou hornatinu, Vltavickou brázdu, Želnavskou hornatinu a Českokrumlovskou vrchovinu.

Martin Pitro: Průvodce husitskými válkami
279 Kč 251 Kč

Populárně-naučná publikace pro širokou veřejnost přináší čtivou a srozumitelnou formou informace o husitské éře, která české země během první poloviny 15. století uvrhla do období bezvládí, zmatků, hrůz a utrpení a citelně zasáhla i do dějin střední Evropy.

Jiří Padevět: Odbojová skupina bratří Mašínů
250 Kč 225 Kč

V knize navštívíme místa spojená s životem, odbojovou činností a především útěkem členů odbojové skupiny bratří Mašínů do Západního Berlína. Ať už si myslíme o třetím odboji cokoli, je nesporné, že tento útěk je jedním z největších příběhů studené války.

Vondruška Vlastimil: Život staré Šumavy
298 Kč 251 Kč

Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým a přitom fundovaným způsobem o proměnách život staré Šumavy. Je doplněna téměř stem unikátních dobových fotografií ze sbírek Muzea Šumavy v Sušici.

Mareš Jaroslav V.: Přísně tajné skandály
299 Kč 242 Kč

Když se přihodí nějaká ostuda, aktéři se s ní obvykle moc nešíří. Když se stane skandál, aktéři se ho snaží ututlat stůj co stůj. V mnoha případech se to i podaří. Zamést veškeré stopy je ale daleko těžší.

Michael Kerrigan: Temné dějiny Bible
399 Kč 89 Kč

Lidské oběti, povodně, morové rány, vraždy, masakry, zrada, války, incest, mořské příšery a draci – příběhy obsažené v Bibli jsou mnohdy temnější a krvavější, než bychom čekali.

Ackroyd Peter: Dějiny Anglie - Tudorovci
499 Kč 403 Kč

Nově a přehledně Kniha předního anglického popularizátora historických témat navazuje na předcházející první díl Dějin Anglie a zahrnuje celé 16. století, plné převratných událostí a zvratů. Začíná nástupem Jindřicha VIII.

Brown Kevin J.: Cesta časem na starých mapách
799 Kč 679 Kč

Tato bohatě ilustrovaná knížka se prostřednictvím map zabývá dějinami našeho světa – od nejstarších známých map až po propagandistické výtvory 20. století.

České dějiny - Stručný přehled historických událostí
139 Kč 89 Kč

Tato kniha Vás provede klíčovými okamžiky naší historie od příchodu Slovanů po současnost. Naleznete zde obsáhlý přehled o českých dějinách plný důležitých faktů i zajímavostí. Zároveň si můžete vyzkoušet své znalosti v závěru jednotlivých kapitol.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Historické knihy.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Historické knihy výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Historické knihy akce.