Farinaux-Le Sidaner Yann: Poslední impresionista Henri Le Sidaner (1862-1939)
1 990 Kč

1 606 Kč
+ doprava zdarma

Po úspěchu sedmi výstav konaných v Evropě věnovaných v posledních dvaceti letech Le Sidanerovi, dále výstavy zorganizované v loňském roce v pěti japonských muzeích a při příležitosti retrospektivy, která začne příští podzim v Holandsku, vydáváme tuto


Scaletti Fabio: Leonardo 500
1 999 Kč

1 614 Kč
+ doprava zdarma

Malíř, sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér. Tím vším byl Leonardo da Vinci. Byl dokonalou renesanční osobností, která i 500 let po své smrti rozpoutává vášnivé debaty jak mezi odborníky, tak mezi laiky.


Neumann Ivan: Vladimír Novák /1967 - 2017/
1 699 Kč

1 372 Kč

Monografie Vladimír Novák (1967 – 2017) představuje rozsáhlé dílo tohoto malíře od konce šedesátých let po díla zcela současná. Novák studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, patří do generace 70.


Burian Zdeněk: Dobrodružný svět Zdeňka Buriana
1 499 Kč

1 259 Kč

Velká monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace Zdeňka Buriana. Knihu tvoří povětšinou kompletní soubory ilustrací ke knihám z nakladatelství J. R. Vilímek a několika dalších nakladatelů z let 1921–1947.


kolektiv autorů: Český les – příroda, historie, život
1 550 Kč

1 251 Kč

Druhá publikace ediční řady Krajina a lidé navazuje na první svazek Šumava – příroda, historie, život a na jejím vzniku se opět podílela celá řada renomovaných odborníků všech vědních oborů (geologové, geografové, meteorologové, zoologové, botanici,


Lada
1 490 Kč

1 207 Kč

Obrazová monogra?


Vano Robert: Robert Vano - Memories
1 490 Kč

1 203 Kč

Kniha fotografických vzpomínek Roberta Vana je sestavena z více než sto devadesáti snímků, pocházejících z archivu fotografa. Kromě černobílých fotografií tu umělec poprvé zveřejňuje také barevné snímky.


Matěj Michal: Ladislav Hodný
1 450 Kč

1 171 Kč

Pro milovníky umění je určena výpravná a velmi pečlivě vypravená monografie jednoho z našich největších současných výtvarných umělců Ladislava Hodného.


Saudek
1 299 Kč

1 049 Kč

Nejrozsáhlejší monografie představuje nejkomplexněji dílo světově proslulého českého fotografa Jana Saudka. Základem je chronologický sled tvorby, včetně dosud nezveřejněné.


Schwartz Gary: Hieronymus Bosch
1 299 Kč

1 049 Kč

U příležitosti výročí 500 let od úmrtí významného malíře Hieronyma Bosche vychází výpravná monografie shrnující jeho život a dílo, včetně dosud nepublikovaných reprodukcí nově restaurovaných děl.


Secese
1 299 Kč

1 049 Kč

Secese vzniká a rozvíjí se koncem 19. a počátkem 20. století jako hnutí oponující akademismu a eklektismu 19. století a rozšiřuje se na mezinárodní úrovni v Evropě a ve Spojených státech. Odmítá stylové směry minulosti a inspiruje se přírodou.


Saudek Kája, Saudková Berenika: Saudek 18+
990 Kč

901 Kč

Publikace Saudek 18+ vychází z aktuální výstavy v Tančícím domě a nabízí ucelený soubor děl Káji Saudka, jejichž hlavním tématem a pojítkem je vztah mezi mužem a ženou, erotika, sex a pornografie, jež byla autorovou celoživotní doménou a inspirací.


Purgert Angelo: První republika
999 Kč

849 Kč

Nechte se omámit nostalgií. Charitativní fotografický projekt Angelo Purgerta vás přenese o několik desítek let zpátky v čase. Pronikněte do atmosféry první republiky prostřednictvím autentických snímků.


kolektiv autorů: Jan Švankmajer
990 Kč

829 Kč

Vítejte v obrazotvorném světě Jana Švankmajera, světové legendy české kinematografie.

Výpravná publikace mapuje tvůrčí principy celosvětově uznávaného umělce Jana Švankmajera.


Anderle 2012 - nová monografie
999 Kč

807 Kč

Jiří Anderle se nám svým dosavadním dílem jeví jako uvědomělý člověk 20. století, jako článek řetězu v kulturně historickém vývoji evropského umění. Proto také není obtížné předpovědět jeho další vývoj.


Knížák Milan, Budínský Václav: Génius Milana Knížáka
999 Kč

807 Kč

Říká se, že doma není nikdo prorokem. Vždy když slyším toto přísloví, vzpomenu si na Milana Knížáka. Umělec a teoretik umění známý a oceňovaný na celém světě je doma vnímán spíše jako recesista a provokatér.


Martinez Manuel: Manuel Martinez - Monografie malíře
996 Kč

804 Kč

Martinezova tvorba je známá po celém světě. Ačkoliv žije trvale ve Francii, vystavuje nejen tam, ale i ve vzdáleném brazilském Sao Paulu. Jeho obrazy jsou součástí sbírek milovníků umění v Německu, Francii, Švýcarsku a nyní i v České republice.


Lindaurová Lenka a kolektiv: Mezera - Mladé umění v Česku (1990- 2014)
990 Kč

802 Kč

Tato kniha mapuje současné české vizuální umění od roku 1990 do roku 2014 na pozadí doby, která radikálně změnila způsob života naší společnosti a v níž jsme poprvé dostali šanci skutečně vstoupit do světového kontextu. Publikace vznikla k výročí 25.


Margolius Ivan, Rogers Richard: Jan Kaplický výkresy
900 Kč

727 Kč

Tato kniha je souborem a zároveň oslavou mnoha skic, izometrických řezů a fotomontáží. Tyto výkresy se datují od raných let po nezávislé praxe, přes práce Future Systems ze sedmdesátých let až po poslední výkresy tuší z poloviny let devadesátých.


Doležal Stanislav: František Drtikol – Duchovní cesta 1
790 Kč

719 Kč

Nové rozšířené a upravené vydání knihy „František Drtikol – Duchovní cesta 1“, která je esencí myšlenek, rozhovorů a důležity´ch svědectví, mapující nejpodstatnější část života Drtikola myslitele.


Ludvová Jitka: Až k hořkému konci
895 Kč

723 Kč

Práce, která je založena na autorčině mnohaletém výzkumu a studiu pramenů, se zabývá historií nejdůležitějším obdobím fenoménu, který byl po druhé světové válce na více než čtyři desetiletí takřka vymazán z obecného povědomí, třebaže ve své době tvoř


Sixtová Olga: Hebrew printing in Bohemia and Moravia
850 Kč

686 Kč

Kniha kolektivu domácích i zahraničních odborníků na dějiny knihtisku, hebrejskou typografii či židovské dějiny vychází k pětisetletému výročí vytištění první hebrejské knihy v Praze (1512). Pražské hebrejské tisky vynikají především v 16.


Turner Steve: The Beatles všechny písně
799 Kč

645 Kč

Víte, že melodie Yesterday přišla k Paulovi „sama“, ale že s textem se dost natrápil, a dokonce chvíli zpíval o míchaných vejcích? Nebo že inspirací pro Johnovu Lucy in the Sky with Diamonds nebylo LSD, ale obrázek jeho syna?