Míla Fürstová: Všechny mé řeky
999 Kč 807 Kč

Představujeme vám výjimečnou uměleckou knihu o životě a díle Míly Fürstové, významné české umělkyně žijící ve Velké Británii.

Příběhy slavných vil renesančního Říma
690 Kč 621 Kč

Posledních pár kusů za tuto cenu!

Vyprávění o římských vilách z období renesance a raného baroka je pojato nejen jako zasvěcený průvodce architektonickými a výtvarnými skvosty 15. a 16. století, ale čtivou formou uvádí čtenáře do obecně kulturních a politických dějin, které předurčily moderní Evropu.

Christine Paxmann: Z chýší do mrakodrapů
299 Kč 269 Kč

Chcete podniknout cestu časem? Historie architektury vám prostřednictvím pohledu na místa, kde lidé žili a pracovali, ukáže, jak lidstvo v průběhu tisíciletí měnilo způsob života.

F. Sehnaz Bac: Malování na kameny - 30 vzorů, které probudí vaši kreativitu
289 Kč 260 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Proměňte obyčejné kameny v barevná umělecká díla. Dovezli jste si z dovolené spoustu vyhlazených oblázků a teď přemýšlíte, co s nimi? Zkuste je namalovat a vytvořit si tak překrásný dekorativní prvek do domu i na zahradu nebo originální přívěsek.

Marcus Aurelius: Hovory k sobě
265 Kč 238 Kč

Marcus Aurelius (121–180) je neobvyklým zjevem ve starověkém písemnictví. Proslul jako římský císař (161–180) a zároveň filozof. Vládl ve velmi neklidné, krizové době, plné válečných konfliktů s barbarskými kmeny, jež útočily na římskou moc.

Bohumil Beránek: Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč
479 Kč 431 Kč

Tato knížka, kterou připravilo nakladatelství FOIBOS BOOKS představuje sondu do pozoruhodného urbánního prostoru Prahy, souboru vilových staveb v Praze-Bubenči, tvořících výjimečnou enklávu v městské aglomeraci.

Barbezatová Suzanne: Frida Kahlo doma
599 Kč 484 Kč

Frida Kahlo doma ukazuje vliv mexické kultury a tradic, Modrého domu i jiných míst na tvorbu a život významné malířky. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen ukázky z tvorby Fridy Kahlo, ale i fotky z rodinného archivu.

Jan van Helsing: Tajné společnosti - Válka svobodných zednářů
410 Kč 369 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Věříte, že na světě existuje tajné spiknutí několika lidí? Jste otevření myšlence, že několik málo mocných organizací ovlivňuje dějiny lidstva? Na toto téma už byl napsán bezpočet knih, a přece je většina lidí nebere příliš vážně.

Umění velkých mistrů - Klimt
499 Kč 425 Kč

Gustav Klimt, kontroverzní a fascinující umělec, vytvořil rozsáhlý konvolut malířských děl, mnoho grafických návrhů a nesčetné množství skic a kreseb. V tomto svazku najdeme rozsáhlý soubor obrazových příloh, doplněný četnými detaily.

Jan Kozák: Kořeny indoevropské duchovní tradice
390 Kč 351 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Český religionista a překladatel ze sanskrtu Jan Kozák (Ašvaghóša: Příběh Buddhova života, Praha 2005; Manuův zákoník, Praha 2012) vykládá přehlednou učebnicovou formou původní ideologii a náboženství Indoevropanů založených na védské moudrosti, tj.

Burckhardt Jacob: Kultura renesance v Itálii
498 Kč 402 Kč

Po předlouhé odmlce se českým čtenářům dostává do rukou jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal roku 1860 a které v dosud jediném českém překladu vyšlo roku 1912.

Annie Lowrey: Dejte lidem peníze
348 Kč 313 Kč

Vláda vám každý měsíc pošle na účet částku, s níž dokážete pokrýt své základní výdaje, a nic za to nebude chtít. Zní to neuvěřitelně. Ale přesně tento koncept se pod názvem základní nepodmíněný příjem (ZNP) stal jedním z velkých témat naší doby.

Justin Maas: Realistické portréty tužkou
315 Kč 283 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Jednoduchou technikou k dokonalým kresbám. Kreslení je základní formou vizuálního umění. Každý umělec, od sochaře po malíře, se kresbě v nějaké podobě věnuje. Je to také nejjednodušší a nejpřístupnější forma uměleckého vyjádření.

Kristin Van Leuven: Akvarelové barvy
287 Kč 258 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Nastal čas ušpinit si ruce akvarelovými barvami! Často naše jediná zkušenost s vodovkami pochází ze školních lavic a jediná představa o obrázku, který je s nimi možné vytvořit, spočívá v rozpitých barvách na pokrouceném papíře.

Laurent Gounelle: A objevíš poklad, který v tobě dřímá
248 Kč 223 Kč

Autor světoznámého románu Muž, který chtěl být šťastný na pozadí poutavého příběhu, jehož děj je zasazen do malebného historického městečka v srdci Burgundska, důmyslně propojuje téma osobnostního rozvoje s duchovním hledáním.

Anthony De Mello: Minutová moudrost
240 Kč 216 Kč

Každou anekdotu v této knize přečtete za minutu. Budete mít mistrův jazyk za poněkud matoucí, nadnesený, dokonce přímo za bezobsažný. Bohužel to není lehká kniha ke čtení. Nebyla napsána jako instruktážní příručka, ale jako nástroj, který nás má probudit.

Anthony De Mello: Bdělost
218 Kč 196 Kč

Probouzet lidi a odhalovat jim pravdu o jejich vlastní velikosti – to je cíl, který si Anthony de Mello kladl při své práci s lidmi, a tedy i cíl této knihy, jež jeho práci s lidmi zpětně zachycuje.

Projekty rodinných domů 2020
99 Kč 89 Kč

Tradiční katalog Projekty rodinných domů 2020 vychází již 25. rokem. Do katalogu je vybráno více jak 150 nejoblíbenějších domů, rozdělených do několika sekcí a navíc 14 novinek pro rok 2020.

René Descartes: Meditace o první filosofii
178 Kč 160 Kč

Klasické dílo novověké filosofie vychází v novém překladu s paralelním latinským textem a poznámkami, obsahujícími mimo jiné hlavní odchylky francouzského autorizovaného překladu od původní latinské verze.

Pravidla českého pravopisu - Vydání pro školu a veřejnost
199 Kč 89 Kč

Nejmodernější dílo spojující pravidla českého pravopisu s výkladem mluvnice. Srozumitelný návod pro každého, jak správně a dobře mluvit a psát česky. S touto knihou se budete bezpečně orientovat v současné české mluvnici, užívat správná slova a psát bez chyb.

Pavel Vlček: Colloredo-Mansfeldský palác na Starém Městě pražském
60 Kč 54 Kč

Drobná publikace ve formátu kapesního průvodce nabízí nejširší laické i odborné veřejnosti shrnutí poznatků o stavebním vývoji a proměnách významného pražského staroměstského barokního paláce. Specialista na barokní architekturu, prof.

Psaní velkých písmen v češtině
295 Kč 265 Kč

Publikace je výsledkem grantového projektu Velká písmena v češtině, zpracovávaného v letech 2011–2013. Přináší zevrubný popis této problematické pravopisné oblasti. Co jsou vlastní jména? Jaké jsou obecné zásady pro psaní velkých písmen?

Vladimír Daněk: Mechanika letu I. Letové výkony
440 Kč 396 Kč

Učebnice je určena posluchačům technických univerzit, studujícím jakýkoliv obor zaměřený na letecké inženýrství, budoucím pilotům dopravních letadel i odborníkům z letecké praxe, kteří si chtějí oživit problematiku letových výkonů.

Béla Hamvas: Unicornis a iné eseje
388 Kč 349 Kč

Kratšie filozofické texty maďarského spisovateľa a filozofa. V humorom okorenených reflexiách sa zameriava na rôzne duchovné, spoločenské a estetické témy.

Eva Žáčková: K čemu konvergují nové technologie?
186 Kč 167 Kč

Monografie se zaměřuje na nové nastupující technologie a koncept tzv. konvergujících technologií, které jsou reflektovány z pozice transformativních humanitních věd a filozofie dialogu inspirované dílem českého filozofa Milana Machovce.

Jan Sokol: Čas a rytmus
338 Kč 304 Kč

Kniha Čas a rytmus je pokusem o shrnutí celé tradice myšlení o čase od antiky po současnost. Především tradice filosofické, od Hésioda a Platóna až po Heideggera, Patočku a Lévinase, ale také tradice vědecké.

Jiří Pechar: Imaginace a myšlení ve hře dějin
349 Kč 314 Kč

Vztah mezi myšlením a imaginací má zcela zásadní význam pro literaturu i filosofii. Kniha, v níž je konfrontováno středoevropské vnímání reality s myšlením sousedních kultur ovlivněných odlišnou historií.

Marek Pavlík: Regiony budoucnosti - Spolupráce, bezpečí, efektivita
299 Kč 269 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Na trhu ojedinělá publikace se věnuje řízení regionů a spolupráci všech zainteresovaných skupin s cílem kvalitnějšího života v regionech a zvýšení jejich konkurenceschopnosti: Přibližuje metody hodnocení ukazatelů kvality života v regionu.

Abraham J. Heschel: Člověk hledá Boha
249 Kč 224 Kč

Abraham Joshua Heschel (1907–1972), jeden z nejvýznamnějších židovských myslitelů 20. století, je českému čtenáři s výjimkou drobné studie o Šabatu dosud neznámý.

Adresát nezastižen...
90 Kč 81 Kč

Katalog, v němž může zájemce nalistovat vedle medailonů s ukázkami tvorby i mapu s orientačními souřadnicemi dnes již legend Žižkova. Cesta vede kolem bydlišť spisovatelů, básníků a malířů, kteří ve čtvrti žili a tvořili v první polovině 20. století.

Adrian Kezele: Překročení karmy - Jak se osvobodit z pout osudu
480 Kč 432 Kč

Srdcem této knihy je legendární stav probuzení, osvobození či osvícení. Pokud už dlouho hledáte a nenalézáte odpovědi na základní životní otázky, zhluboka se nadechněte, protože tento text je konečným krokem duchovní cesty.

Adyshanti: Pád do milosti - Cesta k vnitřnímu probuzení
234 Kč 210 Kč

Milost – rozporuplné slovo, alespoň v češtině. A přece jde o stav bytí, kterého je nám tolik zapotřebí. Adyshanti, mladý u nás ještě neznámý autor, se zabývá příčinami utrpení, které si ale často způsobujeme sami. A zároveň nabízí návod, jak z toho ven.

Alain de Benoist: Za horizontem lidských práv
325 Kč 292 Kč

Ideologie lidských práv se stala sekulárním náboženstvím naší doby. Má svá dogmata, své svaté, své mučedníky, své křížové výpravy a svou inkvizici. Ačkoli byla formulována s úmyslem zabránit tyranii a přinést svobodu, nakonec se sama stala svazující.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Knihy kultura a dějiny umění.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Knihy kultura a dějiny umění výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Knihy kultura a dějiny umění akce.