Reissner Martin: Století motocyklu
648 Kč

551 Kč

Novinka

Unikátní původní česká publikace o technických, společenských, ekonomických a sportovních souvislostech a dějinách motocyklu od počátků 20. století dodnes.


Hovorka Libor: Primky
1 499 Kč

1 209 Kč

Druhé, rozšířené vydání úspěšné publikace.

Snad v každé české domácnosti se dodnes najdou alespoň jedny hodinky Prim — proč si tedy nevyměřit trochu času i pro poznání jejich pozoruhodné historie?


TRAKTORY: velký obrazový průvodce
599 Kč

484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem historii traktorů, od průkopnických strojů Fowlera a Froelicha po špičkovou moderní techniku.


Willey David: TANKY: velký obrazový průvodce
599 Kč

479 Kč

Komplexní encyklopedická kniha o tancích zachycuje celou historii těchto obrněných vozidel a v závěru nabízí i výhled do budoucna. Více než 400 typů tanků, včetně bezpilotních.


Sedlák Milan: Velká kniha traktorů Zetor
419 Kč

339 Kč

Pokračování edice velkých knih traktorů, tentokrát věnované tuzemské značce Zetor. Na více než 180 stranách je představena bohatá historie české značky traktorů Zetor.


Průvodce automobilovými znaky - Loga a jejich grafické zpracování
349 Kč

297 Kč

Loga automobilek se vyznačují jedinečnou schopností upoutat pozornost. Průvodce automobilovými znaky vypráví příběhy skrývající se za těmito emblémy, jež reprezentují posledních 120 let velké i malé výrobce – současné, stejně jako již neexistující.


Spitzer Manfred: Digitální demence
339 Kč

274 Kč

Digitální média — počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize — nám mění život. V USA dnes mladiství věnují digitálním médiím více času — alespoň sedm a půl hodiny denně — než spánku.


Fichou Bertrand, Beynié Marc: Věda není nuda
229 Kč

185 Kč

Tato kniha vám dodá chuť zajímat se o okolní svět. Je určena všem zvídavým čtenářům od 7 do 107 let! Přesvědčte se sami, že věda rozhodně není nuda!


VLAKY: velký obrazový průvodce
599 Kč

484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem fascinující dějiny železnice od samého počátku až do současnosti. Najdete v ní přes 400 pamětihodných vlaků, od Stephensonovy „Rakety“ po TGV.


Králík Jan: Historie automobilů Jawa
380 Kč

307 Kč

První souborně zpracovaná publikace o vzniku a výrobě automobilů Jawa doplněná cca 400 dobovými fotografiemi, zveřejněnými většinou poprvé.Kniha je vhodná jak pro motoristy, tak i pro milovníky historie.


Lokomotivy: Ilustrované dějiny techniky
399 Kč

322 Kč

Lokomotivy jsou symbolem síly a mobility už od počátku 19. století. První parní lokomotivy se používaly hlavně v těžebním průmyslu, ale inženýři jako Georgie Stephenson byli brzy schopní zkonstruovat stroje určené k použití pro osobní vlaky.


Tuček Jan: Auta první republiky 1918-1938
599 Kč

509 Kč

Kniha podrobně popisuje osobní automobily vyráběné na území Československa v letech 1918 až 1938, včetně jejich základních technických údajů.


Vlaky - Kompletní historie
369 Kč

298 Kč

50 MODELŮ JEDNA KNIHA PRO SBĚRATELE I MODELÁŘE

Nastupte na velkolepou cestu po historii železnice s 50 ikonami železnic od první Trevithickovy lokomotivy z roku 1804 až po japonskou hybridní lokomotivu HD 301 901 z roku 2012.


100 hoaxů a omylů, které napálily vědce
399 Kč

339 Kč

I vědci dostanou občas kopačky – a často od jiných vědců nebo odborníků. Některé hoaxy jsou pouze dobře míněnými žerty, zatímco jiné jsou závažnými podvody těch, co touží po slávě a penězích.


100 vynálezů, které změnily svět
399 Kč

339 Kč

Tento jedinečný svazek se zaměřuje na fascinující příběhy vynálezů, které hrají klíčovou roli v našich každodenních životech.


100 záhad, které věda vysvětlila
399 Kč

339 Kč

Od úbytku včel po teorie konce světa a ještě dál. Odborníci časopisu Popular Science odhalí tajemství vesmíru a odpoví na 100 nejzapeklitějších vědeckých otázek.


Archibald John: 1+1=1 - Rovnice života a symbiotická (r)evoluce
318 Kč

268 Kč

Fascinující témata současné molekulární, buněčné a evoluční biologie v podání jednoho z nejlepších světových odborníků Spojením dvou buněk vznikne nový život

Kniha jednoduše, stručně a především čtivě seznamuje čtenáře-neodborníka s tím, co to vl


AUTA: Velký obrazový průvodce
699 Kč

565 Kč

Publikace AUTA: Velký obrazový průvodce zahrnuje celé dějiny automobilismu a automobilu, od prvních vozů z 80. let 19. století až po současnost.


Ayala Francisco: Velké otázky. Evoluce
299 Kč

242 Kč

Série VELKÉ OTÁZKY předkládá základní otázky vědy a filosofie, které v průběhu historie trápily zvídavé jedince, a nabízí odpovědi těch největších myslitelů.


Bann David: Polygrafická příručka
499 Kč

403 Kč

Polygrafická příručka slouží jako jedinečný, praktický a přehledný zdroj, který dokáže odkrýt a objasnit každý aspekt produkce tisku od tradičních i specializovaných tiskových a vázacích technologií přes staré i nové materiály až po nejprozíravější a


Barták Roman: Co je nového v umělé inteligenci
240 Kč

194 Kč

Ze života chytré techniky.

Roboti, drony a různý software se z laboratoří přesouvají do běžného života. Již dnes řeší automatizované systémy řadu úkolů lépe než lidé, ale také dělají z lidského hlediska nepředstavitelné chyby.


Bartlett Tim: COLREG - komentovaná pravidla
299 Kč

242 Kč

COLREG je zkratka pro mezinárodní pravidla pro zabránění námořním nehodám, tato pravidla jsou platná pro všechna plavidla na moři a závazná pro jejich kapitány.