Reissner Martin: Století motocyklu
648 Kč 551 Kč

Unikátní původní česká publikace o technických, společenských, ekonomických a sportovních souvislostech a dějinách motocyklu od počátků 20. století dodnes.

TRAKTORY: velký obrazový průvodce
599 Kč 484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem historii traktorů, od průkopnických strojů Fowlera a Froelicha po špičkovou moderní techniku.

100 záhad, které věda vysvětlila
399 Kč 339 Kč

Od úbytku včel po teorie konce světa a ještě dál. Odborníci časopisu Popular Science odhalí tajemství vesmíru a odpoví na 100 nejzapeklitějších vědeckých otázek.

Spitzer Manfred: Digitální demence
339 Kč 274 Kč

Digitální média — počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize — nám mění život. V USA dnes mladiství věnují digitálním médiím více času — alespoň sedm a půl hodiny denně — než spánku.

Králík Jan: Prima čas - Historie hodinek Prim 1949-2019
299 Kč 255 Kč

Měření času patří k nejstarším lidským intelektuálním činnostem. Postupem doby se měnily i osobní časoměrné přístroje, od prvních kapesních objemných mechanismů po současné náramkové hodinky.

Clark Stuart: Hledání druhé Země
298 Kč 251 Kč

Nové objevy o dvojčeti Země – i jinde ve vesmíru může existovat život!

Roku 1995 dva švýcarští astronomové objevili planetu obíhající jinou hvězdu než naše Slunce.

Culík Končitíková Gabriela: S Baťou vzhůru do oblak
35 Kč 29 Kč

„Vzduch je naše moře.“ Jedno z oblíbených hesel Tomáše Bati, které zřejmě nejlépe vystihuje jeho lásku k letectví, v níž spatřoval budoucnost efektivní dopravy. Je známo, že firma Baťa aktivně rozvíjela letectví v naší zemi.

VLAKY: velký obrazový průvodce
599 Kč 484 Kč

Výpravná encyklopedie zachycuje slovem i obrazem fascinující dějiny železnice od samého počátku až do současnosti. Najdete v ní přes 400 pamětihodných vlaků, od Stephensonovy „Rakety“ po TGV.

Willey David: TANKY: velký obrazový průvodce
599 Kč 479 Kč

Komplexní encyklopedická kniha o tancích zachycuje celou historii těchto obrněných vozidel a v závěru nabízí i výhled do budoucna. Více než 400 typů tanků, včetně bezpilotních.

AUTA: Velký obrazový průvodce
699 Kč 565 Kč

Publikace AUTA: Velký obrazový průvodce zahrnuje celé dějiny automobilismu a automobilu, od prvních vozů z 80. let 19. století až po současnost.

Lokomotivy: Ilustrované dějiny techniky
399 Kč 322 Kč

Lokomotivy jsou symbolem síly a mobility už od počátku 19. století. První parní lokomotivy se používaly hlavně v těžebním průmyslu, ale inženýři jako Georgie Stephenson byli brzy schopní zkonstruovat stroje určené k použití pro osobní vlaky.

Szymezak Pascal: Harley-Davidson - Legendární modely
599 Kč 484 Kč

Tento projekt se skládá z části, která mapuje dějiny a hlavní fáze vývoje motocyklů Harley-Davidson a svazku rozkládacích čtyřstránek se 40 modely, jež nejlépe vystihují a reprezentují slavnou značku z Milwaukee.

Letadla - Kompletní historie
369 Kč 298 Kč

50 MODELŮ JEDNA KNIHA PRO SBĚRATELE I MODELÁŘE

Nastupte na palubu a vydejte se na velkolepý let historií letectví s padesáti legendárními letadly, od roku 1903 se strojem Wright Flyer až po rok 2009 s Boeingem 787 Dreamliner.

Winchester Jim: Encyklopedie moderních letadel
499 Kč 403 Kč

ENCYKLOPEDIE MODERNÍCH LETADEL podává výběrový přehled více než tří stovek civilních a vojenských letadel dneška: počínaje klasickými dopravními letadly 60.

Barták Roman: Co je nového v umělé inteligenci
240 Kč 194 Kč

Ze života chytré techniky.

Roboti, drony a různý software se z laboratoří přesouvají do běžného života. Již dnes řeší automatizované systémy řadu úkolů lépe než lidé, ale také dělají z lidského hlediska nepředstavitelné chyby.

Morelli Gianni: Velké objevy a vynálezy, které změnily svět
699 Kč 595 Kč

Jak by vypadal náš život bez aut, televize, internetu a počítačů, nebo všudypřítomných smartphonů? Bez ohledu na otázku, zda by takový život byl lepší nebo horší, víme s jistotou, že jsou vynálezy, bez kterých bychom se v dnešním světě neobešli.

Vlaky - Kompletní historie
369 Kč 298 Kč

50 MODELŮ JEDNA KNIHA PRO SBĚRATELE I MODELÁŘE

Nastupte na velkolepou cestu po historii železnice s 50 ikonami železnic od první Trevithickovy lokomotivy z roku 1804 až po japonskou hybridní lokomotivu HD 301 901 z roku 2012.

100 vynálezů, které změnily svět
399 Kč 339 Kč

Tento jedinečný svazek se zaměřuje na fascinující příběhy vynálezů, které hrají klíčovou roli v našich každodenních životech.

Žák Jan: Vynálezy
160 Kč 129 Kč

Víte, že některé druhy rakoviny jsou přenosné prostřednictvím virů? Nebo že v Čechách můžete na jednu rozhlednu vyjet autem? Varoval vás někdo, že při pití přímo z plechovky se můžete nakazit smrtelnou leptospirózou?

Králík Jan: Historie automobilů Jawa
380 Kč 307 Kč

První souborně zpracovaná publikace o vzniku a výrobě automobilů Jawa doplněná cca 400 dobovými fotografiemi, zveřejněnými většinou poprvé.Kniha je vhodná jak pro motoristy, tak i pro milovníky historie.

McTaggartová Lynne: Pole - Hledání skryté síly vesmíru
319 Kč 275 Kč

V této průkopnické knize odhaluje investigativní novinářka Lynne McTaggart nové radikální paradigma, že lidská mysl a tělo nejsou oddělené od svého okolí, ale jsou balíčkem pulzující síly, která neustále vzájemně působí s tímto obrovským mořem energi

Sannia Alessandro: Mercedes-Benz
299 Kč 242 Kč

Výroba prvního automobilu na světě v roce 1885 je prvním, ale zdaleka ne jediným úspěchem německé značky Mercedes-Benz. Má na svém kontě přes 80 000 patentů, legendární vůz Mercedes-Benz 300 SL Gullwing nebo skvělý Mercedes-Benz SLR McLaren.

Straka Martin: Martin Straka - Racing‘n‘Roll
1 490 Kč 1 203 Kč

Oslava automobilových závodů a fotogra?e. Autor, známý český fotograf a komentátor motoristických událostí Martin Straka, nechává prostřednictvím svých snímků zájemce a motoristické fanoušky nahlédnout do zákulisí automobilového sportu. Jeho fotogra?

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem: