Lešení využijete při stavbě domu, při rekonstrukcích obytných domů i při dalších pracích ve výškách. Pojízdné lešení je vhodné na menší opravy, trubkové lešení se hodí pro náročnější údržbu či rekonstrukci fasády a hliníkové lešení je lehké, ideální pro práci na nižších budovách.

Zobrazit více

Pojízdné lešení

 • Praktické, vícepatrové lešení může být opatřeno kolečky. Slouží ke krátkodobým stavebním úpravám v interiéru i exteriéru. Snadno ho přemístíte za pomoci koleček, je však třeba dbát na kvalitní a stabilní plochu, na které stojí.

Fixní lešení

 • Fixní lešení se užívá pro dlouhodobou práci na budovách. Pevně se fixuje do stěny budovy. Jedná se o nejstabilnější systém lešení pro náročné úkony na stavbě.

Rámové lešení

 • Rámové lešení se skládá z jednotlivých komponentů s velmi nízkou hmotností. Jedná se o stabilní lešení ideální pro lehčí stavební práce, jako je výmalba interiérů, sádrokartonářské práce nebo montáže. Výhodou lešení je nenáročná demontáž a snadná přeprava.
TIP!

Pro méně rozsáhlé a náročné práce postačí kvalitní a stabilní žebříky.

Trubkové lešení

 • Trubkové lešení se skládá, jak už název napovídá, z jednotlivých ocelových trubek a dalších spojovacích komponentů. Jedná se o velmi stabilní lešení, jeho nevýhodou je však vysoká hmotnost a náročnější stavba, hodí se tak proto na dlouhodobou práci například na rodinném domě.

Systémové lešení

 • Systémové lešení je moderní druh lešení, které je výrazně lehčí a jeho stavba je rychlá a snadná, přesto je lešení stabilní. Jednotlivé modulové dílce se skládají na sebe. Systémové lešení použijete při stavbě či rekonstrukci rodinných i bytových domů. Je ideální k opravě fasád, oken apod.

Ocelové lešení

 • Velmi odolné a prostorné lešení s dlouhou životností, jeho nevýhodou je však vysoká hmotnost pro manipulaci. Ocelové lešení se hodí na dlouhodobé projekty, při revitalizacích městských bytových domů, průmyslových staveb a všude tam, kde se pohybuje na lešení více pracovníků.

Hliníkové lešení

 • Jedná se o moderní druh pracovní plošiny, jehož předností je nízká hmotnost, nevýhodou pak horší stabilita oproti ostatním druhům. Jedná se o nejvyužívanější druh, který je však vhodný k méně náročné práci na budově.

Lešení kostka

 • Neboli žebříkové lešení či pracovní plošinu využijete pro méně rozsáhlé práce na stavbě, např. lokální oprava fasády. Lešení lze obvykle nastavit do maximální výšky cca 3 metrů. Lešení tvoří dva boční žebříky, mezi kterými je ukotvená plošina.

→ V menší míře jsou k dostání také bambusová a dřevěná lešení.

Info:

Při práci na lešení a ve výškách dodržujte vždy zásady bezpečnosti práce. Pořiďte si kvalitní pracovní obuv, ochrannou pracovní přilbu a další potřeby.

Venbos Pracovní plošina, 2x6
35x

Venbos Pracovní plošina, 2x6

3 463 Kč
Doprava zdarma

Pracovní plošina Venbos s úpravou na schody. Počet příček 2×6, Lze použít jako štafle nebo výsuvný opřený žebřík.

Od prodejce MALL
G21 Pracovní plošina Work Station 0,42 × 0,85 m skládací
2x

G21 Pracovní plošina Work Station 0,42 × 0,85 m skládací

1 168 Kč
Doprava zdarma

Věrný pomocník do dílny, garáže, ale také pro každodenní úkony v domácnosti. Plošina G21 Work Station s rozměrem pracovní plochy 42 × 85 cm a výškou 48,5 cm jde jednoduše rozložit díky systému vyklápění a aretace nohou. Samovolné sklopení podpěrných nohou je zcela vyloučeno díky jistícímu mechanismu.

Od prodejce MALL
G21 Multifunkční lešení, 1,96 x 1,59
2x

G21 Multifunkční lešení, 1,96 x 1,59

3 690 Kč
Doprava zdarma

Multifunkční lešení G21 Handrail má různé kombinace využití. Můžete ho použít jako samostatný žebřík o různých délkách, štafle a lešení (o velikosti plošiny 159 × 40 cm), které má 2 stabilní opěrné nohy. Lešení je vybaveno bezpečnostním zábradlím.

Od prodejce MALL
ALUMET Hliníková pracovní plošina 2 × 7 (SM 4007)
33x

ALUMET Hliníková pracovní plošina 2 × 7 (SM 4007)

3 390 Kč
Doprava zdarma

Multifunkční hliníkové lešení s celkem 14 příčkami po obou stranách. Pracovní plošina s protiskluzovou vrstvou z voděodolné překližky. Maximální nosnost o 150 kg. Kompletace bez nutnosti použití nářadí. Plastové zakončení opěrných části pro lepší stabilitu. Pojízdná funkce s dvojicí koleček. Hmotnost o 12,2 kg.

Od prodejce MALL
ALUMET Hliníková pracovní plošina 2 × 6 (SM 4006)
11x

ALUMET Hliníková pracovní plošina 2 × 6 (SM 4006)

3 090 Kč
Doprava zdarma

Multifunkční hliníkové lešení s celkem 12 příčkami po obou stranách. Pracovní plošina s protiskluzovou vrstvou z voděodolné překližky. Maximální nosnost o 150 kg. Kompletace bez nutnosti použití nářadí. Plastové zakončení opěrných části pro lepší stabilitu. Pojízdná funkce s dvojicí koleček. Hmotnost o 11,5 kg.

Od prodejce MALL
PROTECO 10.66-1-280 plošina pracovní Al 395x130x60 cm, prac. výška 2,8-5,0 m

PROTECO 10.66-1-280 plošina pracovní Al 395x130x60 cm, prac. výška 2,8-5,0 m

9 219 Kč
Doprava zdarma

Pracovní plošina 5 m představuje víceúčelového pomocníka jak pro domácnost, chatu či firmu se širokou škálou využití. Pracovní plošina 5 m je vyrobena z kvalitních hliníkových profilů a nepodléhá tak korozi, či oxidaci. Pracovní výška plošiny činí 5 metrů, při trvale garantované nosnosti 150 kg.

Partner: PROTECO
KRAUSE Lešení pojízdné 4,3 m PROTEC
1x

KRAUSE Lešení pojízdné 4,3 m PROTEC

19 659 Kč
Doprava zdarma
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Alum. pojízdné lešení Výhody a charakteristické znaky

 • zkouška TUV/GS, zatížitelnost 200 kg/m2 podle DIN EN 1004
 • maximální pracovní výška 12,30 m (volně stojící: max.
Partner: PROTECO
plošina pracovní 2x7př. 8507

plošina pracovní 2x7př. 8507

4 789 Kč
Doprava zdarma

Pracovní plošinka s úpravou na schody Eurostyl se využívá do náročných podmínek, na stavbu nebo vnitřní úpravy, lze využít i jako žebřík.

Partner: VISO TRADE
KRAUSE Lešení pojízdné řada 10 prac. výška 3 m

KRAUSE Lešení pojízdné řada 10 prac. výška 3 m

15 919 Kč
Doprava zdarma

Lešení pojízdné STABILO řada 10, pracovní výška 3 m. Výhody a charakteristikcé znaky

 • Zatížitelnost 200 kg/m2
 • Stabilní ocelový pojízdný nosník zajišťuje bezpečnost a stabilitu
 • Výškově stavitelná kola umožňují použití i na nerovném terénu
 • Podlážky lze bezproblémově zavěšovat mezi diagonály.
Partner: PROTECO
KRAUSE MINI lešení 3.00 m

KRAUSE MINI lešení 3.00 m

3 799 Kč
Doprava zdarma

Lehké pracovní lešení s pracovní výškou do cca 3 m. Výhody a charakteristické znaky

 • široká, stabilní základna
 • hliníkové zábradelní tyče i úhlopříčné výztuhy
 • integrovaná pojezdová kolečka
 • pracovní podlážky o ploše cca 1,47 m x 0,50 m
 • maximální zatížení 150 kg

Rozměry

Partner: PROTECO

Lešení

Lešení využijete na krátkodobé i dlouhodobé práce na fasádě i v interiéru. Fixní lešení je vhodné pro dlouhodobou a náročnou práci, pojízdné lešení s kolečky využijete, pokud se při práci potřebujete často přemisťovat. Oblíbené a stabilní je ocelové lešení, které je dostatečně pevné pro práci většího množství lidí.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Lešení.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Lešení výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Lešení akce.