Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Dům, byt i zahrada potřebují neustálou péči a údržbu a neobejdou se tedy bez kvalitních pomocníků usnadňujících práci. Pokud k tomu přidáme ještě vlastní dílnu, sortiment potřebného nářadí se značně rozšíří. Nemusíte však ani být vášnivým domácím kutilem, a přesto je i toho nejzákladnějšího náčiní potřeba poměrně dost – tráva na zahradě se sama neposeče, živý plot se sám neostříhá, polička se sama nepřivrtá, drobky ze země samy nezmizí… Jak tedy pořídit vše potřebné a přitom nezruinovat rodinný rozpočet?

Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Úsporu hledejte v pohonu

Ať už potřebujete venkovní nářadí pro úpravu zahrady, všestranné čisticí zařízení pro vylepšení domácnosti či nářadí pro dokončení kutilských činností, setkáte se na trhu s nejrůznějšími modely. Upustíme-li teď od nejrůznějších technických parametrů a speciálních vychytávek, jsou těmi hlavními rozlišovacími znaky, podle kterých byste měli vybírat, druhy pohonu

V domácnostech a dílnách bylo vždy nejběžnější elektrické nářadí, tedy klasičtí pomocníci s kabelem, kteří pro svůj provoz potřebují zásuvku, do které je připojíte. Na poli zahradního nářadí spolu vyváženě soupeří elektrické a benzínové modely, přičemž ty druhé zmíněné mají výhodu v tom, že se obejdou bez elektrické energie, ale zase jsou hlučnější a také méně ekologické. Fenoménem posledních let se proto stalo akumulátorové nářadí (často zkráceně jen aku nářadí), které kombinuje výhody předchozích typů, a oslovuje tak čím dál více uživatelů – a to i díky možnosti vysokých úspor.


Aku nářadí neznamená nižší výkon

I když se akumulátorové nářadí těší stále větší oblibě, najdou se i tací, kteří se staví do role odpůrců, jelikož se obávají především nízkého výkonu či krátké životnosti akumulátoru. Jedná se však o obavy, které jsou zcela zbytečné. Veškeré nezbytné nářadí pro údržbu domu a zahrady (ať už jde o sekačku na trávu, křovinořez, nůžky na živý plot, foukač listí či vysavač) nebo vybavení do dílny (šroubovák, hoblík, pila, bruska, vrtací kladivo, řetězová pila atd.) dnes svým výkonem plně konkurují elektrickému provedení a z hlediska použitelnosti jej dokonce ještě předčí

Akumulátorové nářadí:

  • je bezpečné – nikde nepřekáží kabely, nehrozí tedy riziko jejich přeseknutí/přeříznutí, nebo zakopnutí o kabel;
  • může být používáno i na místech, kde není k dispozici elektřina;
  • lehké baterie, proto i samo nářadí vyniká nižší hmotností a dobře se s ním manipuluje i ve stísněnějším prostoru;
  • je výrazně méně hlučné a také ekologičtější oproti benzínovému provedení;
  • nevyžaduje náročnou údržbu.
Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Vytvořením sbírky nářadí ušetříte tisíce

Akumulátorové nářadí samozřejmě potřebuje pro své fungování dobíjecí akumulátor – a tedy i nabíječku, ve které ho budete nabíjet. A právě tyto dvě položky představují i poměrnou (a ne zrovna zanedbatelnou) část kupní ceny. Abyste na tomto příslušenství ušetřili a zároveň si doma nevytvářeli skládku nejrůznějších typů baterií a dobíječek, přišla společnost Black+Decker s unikátním řešením – systémem BLACK+DECKER™ POWERCONNECT™.


Výhody systému BLACK+DECKER™ POWERCONNECT™ 

Díky tomuto systému můžete všechny výrobky řady 18 V Black+Decker pohánět pomocí jediného akumulátoru – a stejně tak tento jeden akumulátor nabíjet jedinou rychlonabíječkou. Vám tedy stačí, když si zakoupíte akumulátor a rychlonabíječku s prvním aku nářadím značky Black+Decker a veškeré další nářadí z řady 18 V Black+Decker už můžete pořídit výrazně levněji bez investice do baterie a rychlonabíječky. Kromě úspory peněz přináší systém BLACK+DECKER™ POWERCONNECT™ i celou řadu dalších výhod:

  • Jeden 18V Li-Ion bateriový systém stačí pro více než 30 modelů 18V nářadí – můžete si tak vytvořit dokonalou sbírku pomocníků, na které výrazně ušetříte.
  • Akumulátor se snadno nasazuje – stačí ho zakliknout a můžete se pustit do práce, ať už s vrtačkou, vysavačem či křovinořezem.
  • Akumulátor je lehký, kompaktní, snadno se s ním manipuluje a můžete si vybrat požadovanou kapacitu od 1,5 Ah až po 4,0 Ah.
  • Rychlonabíječka s nabíjecím proudem 2 A dobije vaše baterie opravdu rychle, abyste si mohli naplno užívat radost z práce s aku nářadím.
Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Vsaďte na kvalitu a výkon od dílny až po zahradu

Při výběru akumulátorového nářadí rozhodně nemusíte volit mezi kvalitou a výkonem. Pro vaše aktivity doma, na zahradě i v dílně najdete celou řadu pomocníků, kteří vám usnadní vaši práci a potěší vás svým výkonem. A které „kousky“ by neměly ve vašem repertoáru chybět? Vsaďte na naše osvědčené tipy a pořiďte si pomocníka, který nadchne i náročné uživatele.


Tip na pomocníka do domácnosti 
I když se snažíme sebevíc, ne vždy se podaří udržet pořádek tak, jak bychom si představovali. Abyste pro vysátí drobků od snídaně či rozsypaných psích granulí nemuseli hned vytahovat velký vysavač, neměl by vám doma chybět 18V akumulátorový ruční vysavač BCHV001C1-QW, který se svým výkonem sání 43 AW a dvoustupňovou filtrací pojme i větší nečistoty. Kromě toho je lehký, rychle se vyprazdňuje a snadno čistí. Obsluhu hravě zvládnou i vaše děti a poslouží dokonce i při úklidu auta nebo v dílně při vysávání prachu a zbytků pilin.

Tip na pomocníka do dílny 
V žádné dílně bezesporu nesmí chybět vrtačka, šroubovák či pila. Bez čeho se však správný kutil také neobejde, je 18V akumulátorová multifunkční oscilační bruska BDCOS18D1K-QW Black+Decker. Ta díky výměnným nástavcům umožňuje řezat do dřeva a dřevitých desek, dělit plasty i kov a dokonce se s její pomocí dají čistit povrchy různých materiálů, například rez ze zahradního nářadí po sezóně, nebo doladit tvar opracovávaného materiálu. Výměna jednotlivých nástrojů je rychlá a snadná, takže máte po ruce opravdu flexibilního pomocníka při vašich nejrůznějších činnostech.
Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Tip na pomocníka na zahradu
Péče o zahradu vyžaduje mnohem více činností než jen sekání trávy. Pokud jste si svůj kousek zeleně obohatili o nejrůznější keře či okrasné trávy, pak víte, že jejich údržba není vždy úplně nejjednodušší. Skvělým pomocníkem, který zkrotí i to nejdivočejší rostlinstvo, jsou 18V akumulátorové nůžky na trávu/keře BCSS18D1-QW – ty skvěle padnou do ruky, jsou lehké a ergonomicky vyvážené, takže se s nimi skvěle manipuluje. K výměně čepelí navíc není potřeba žádné nářadí, takže můžete operativně rychle přecházet z úpravy keře na zastřižení travin či okrajů trávníku. A jestliže máte kolem své zahrady i živý plot, pak vsaďte na 18V aku nůžky na živý plot GTC18452PCB-XJ s 45cm lištou, 18mm roztečí a POWERCOMMAND tlačítkem proti zaseknutí nožů – díky nim budete mít svůj živý plot opravdu pod kontrolou a dodáte mu dokonalý tvar, který bude obdivovat každá návštěva.
Nářadí na zahradu, domů i do dílny: Jak si ušetřit nejen práci, ale i peněženku?

Až se tedy budete rozhodovat, jaké nářadí na zahradu, do dílny či domů pořídit, rozhodně zvažte možnost aku nářadí. Odmění se vám skvělým výkonem, snadnou údržbou, jednoduchým ovládáním a zvolíte-li provedení s možností využívání jednoho akumulátoru pro více typů, ušetříte značně i svůj rozpočet.


Další zajímavé články:

Jak vybrat akuvrtačku a akušroubovák

Akušroubovák je vlastně akuvrtačka s nižším výkonem. Oboje jsou multifunkční nástroje – můžete je použít na vrtání, šroubování, rozmíchání barvy...celý článek

Jaké základní elektrické nářadí je dobré mít v bytě?

Profesionálové i kutilové mají jasno. Potřebují plně vybavenou dílnu. Ostatní by měli mít doma alespoň pár kousků základního elektrického nářadí...celý článek

Jak vybrat brusku?

Brusek najdeme na trhu celou řadu. Na první pohled se možná liší jen vzhledem či velikostí, rozdílů je však mnohem více a některé jsou opravdu zásadní... celý článek