Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Dějiny
    ×
Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky Tomáš Dvořák: Žižkov, svéráz pavlačí a strmých ulic / Peculiar Balconies and Steep Streets
Jaroslav Mareš: Největší záhady kriminalistiky

Publicista Jaroslav Mareš se ponořil do bádání největších českých i československých kriminálních případů. Prošel tisíce stran spisů, znovu vyzpovídal některé svědky a odkryl příběhy plné zločinu a tajemna. Napětí ještě podtrhují dobové fotografie.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Michal Osoba: Nemůžeš? Přidej! - Český olympijský výbor 120 let, 1899-2019 Tomáš Dvořák: Žižkov, svéráz pavlačí a strmých ulic / Peculiar Balconies and Steep Streets
Michal Osoba: Nemůžeš? Přidej! - Český olympijský výbor 120 let, 1899-2019

Reprezentativní publikace vychází k výročí založení 120 let Českého olympijského výboru. Projděte si znovu největší úspěchy československého a českého sportu. Knihu doprovázejí unikátní fotografie.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Tomáš Dvořák: Žižkov, svéráz pavlačí a strmých ulic / Peculiar Balconies and Steep Streets Tomáš Dvořák: Žižkov, svéráz pavlačí a strmých ulic / Peculiar Balconies and Steep Streets
Tomáš Dvořák: Žižkov, svéráz pavlačí a strmých ulic / Peculiar Balconies and Steep Streets

Publikace je již třetím dílem mnohaletého projektu Muzea hlavního města Prahy o pražských čtvrtích. Seznamuje s proměnami Žižkova v prostoru i čase: od sídla s několika desítkami obyvatel v polovině 19.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Pavla Státníková: Vinohrady, dobrá čtvrť pro dobré bydlení / A Good Quarter to Live in Zdeněk Dragoun: Kamenný most v Praze - Obrazové svědectví historie Juditina a Karlova mostu
Pavla Státníková: Vinohrady, dobrá čtvrť pro dobré bydlení / A Good Quarter to Live in

Publikace je již čtvrtým dílem mnohaletého projektu Muzea hlavního města Prahy o pražských čtvrtích. Představuje pozoruhodnou oblast Prahy v celé její pestrosti a mnohovrstevnatosti.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Karel Hvížďala: Výslech revolucionářů Zdeněk Dragoun: Kamenný most v Praze - Obrazové svědectví historie Juditina a Karlova mostu
Karel Hvížďala: Výslech revolucionářů

K výročí 30 let od sametové revoluce opětovně vychází úspěšná kniha Karla Hvížďaly Výslech revolucionářů. Připomeňte si události listopadu 1989 očima přímých aktérů. Publikace může být velmi poučná i pro mladou generaci.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Zdeněk Dragoun: Kamenný most v Praze - Obrazové svědectví historie Juditina a Karlova mostu Zdeněk Dragoun: Kamenný most v Praze - Obrazové svědectví historie Juditina a Karlova mostu
Zdeněk Dragoun: Kamenný most v Praze - Obrazové svědectví historie Juditina a Karlova mostu

Reprezentativní soubor historických vyobrazení představuje minulost unikátní památky středověké architektury a připomíná i historické události spjaté s mostem.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Petr Hora: Toulky českou minulostí 15 - Zlatý věk české literatury Martin Herzán: Vzpomínky na Vyšehrad - Z tajného deníku Františka Buzka
Petr Hora: Toulky českou minulostí 15 - Zlatý věk české literatury

Nový, už 15. díl Toulek českou minulostí se plně věnuje historii české literatury v jejím „zlatém věku“, v 19. a na počátku 20. století. Mapuje její vývoj od vzniku první silné tvůrčí generace, která se už mohla opřít o Máchovu romantickou skladbu Máj.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Martin Herzán: Vzpomínky na Vyšehrad - Z tajného deníku Františka Buzka Martin Herzán: Vzpomínky na Vyšehrad - Z tajného deníku Františka Buzka
Martin Herzán: Vzpomínky na Vyšehrad - Z tajného deníku Františka Buzka

Kniha je sepsána na základě vzácného deníku a zápisků desátníka rakousko-uherské armády Františka Buzka, nedávno objevených v jeho pozůstalosti. Autor deníku se narodil v roce 1887 a po celý svůj plodný život pracoval a vlastně i žil na Vyšehradě.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Monika Langrock: Libanonské rozhovory Martin Herzán: Vzpomínky na Vyšehrad - Z tajného deníku Františka Buzka
Monika Langrock: Libanonské rozhovory

Libanon je barometrem politického dění na Blízkém východě a libanonští křesťané intelektuální elitou křesťanů Středního východu. Léta po skončení občanské války (1990) však popisují jako léta deziluze a deprese z politického vývoje země.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Jaroslav V. Mareš: Nacistické poklady a StB Josef Veselý: Zánik pražského ghetta aneb Nezapomenutelný večer doktora Preiningera
Jaroslav V. Mareš: Nacistické poklady a StB

Více než čtyřicet let se Státní bezpečnost pokoušela najít domnělé nacistické poklady. Mnohokrát skončilo nadějné hledání monstrózní blamáží, ale několikrát byla velmi blízko.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Pavla Státníková: Praha 1580-1680, místo konfesijních střetů Josef Veselý: Zánik pražského ghetta aneb Nezapomenutelný večer doktora Preiningera
Pavla Státníková: Praha 1580-1680, místo konfesijních střetů

Publikace vznikla jako součást projektu Muzea hlavního města Prahy, připravovaného za odborné spolupráce Archivu hlavního města Prahy a předních odborníků na dané téma.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Vráťa Ebr: Zorničky z Prahy Daniela Tinková: Osvícenství v českých zemích I. - Formování moderního státu (1740-1792)
Vráťa Ebr: Zorničky z Prahy

Lehce úsměvné kapitolky této knihy osloví každého čtenáře, jenž na svět hledí s otevřenýma očima. Před našimi zraky ožívají známé osobnosti, jako je Josef Hlávka, Vojta Náprstek, Karel Hašler či Alfons Mucha.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Julian Barnes: Historie světa v deseti a půl kapitolách Daniela Tinková: Osvícenství v českých zemích I. - Formování moderního státu (1740-1792)
Julian Barnes: Historie světa v deseti a půl kapitolách

Kniha Historie světa v deseti a půl kapitolách, která začíná vyprávěním nepravděpodobného černého pasažéra o životě na palubě Noemovy archy, představuje překvapivé.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Daniela Tinková: Osvícenství v českých zemích I. - Formování moderního státu (1740-1792) Daniela Tinková: Osvícenství v českých zemích I. - Formování moderního státu (1740-1792)
Daniela Tinková: Osvícenství v českých zemích I. - Formování moderního státu (1740-1792)

Kniha představuje první díl připravované trilogie věnované osvícenství v českých zemích. Věnuje se procesu „budování (moderního) státu“ pomocí série reforem.

můžete mít 19.6. - 20.6.

Pavel Kosatík: Zápasy slepého muže - Život a doba komunisty Klementa Lukeše Pavel Kosatík: Zápasy slepého muže - Život a doba komunisty Klementa Lukeše
Pavel Kosatík: Zápasy slepého muže - Život a doba komunisty Klementa Lukeše

České dějiny 20. století by nebyly úplné bez příběhu Klementa Lukeše (1926–2000). Po roce 1945 se nadchl pro politiku komunistické strany, která člověku se závažným zdravotním handicapem (byl nevidomý) dala nečekanou šanci: Svěřila mu školení stranických kádrů.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Raven Kennedy: Glow Pavel Kosatík: Zápasy slepého muže - Život a doba komunisty Klementa Lukeše
Raven Kennedy: Glow

THE BRAND NEW BOOK IN THE TIKTOK FANTASY SENSATION THAT'S SOLD OVER HALF A MILLION COPIES, PERFECT FOR FANS OF SARAH J. MAAS AND JENNIFER L. ARMENTROUT 'It scares me – what I did that night. Because I don't know my own power . . .

můžete mít 25.6. - 27.6.

Karel Jordán: Naše zlatá šedesátá - Malý průvodce velkou dekádou Pavel Kosatík: Zápasy slepého muže - Život a doba komunisty Klementa Lukeše
Karel Jordán: Naše zlatá šedesátá - Malý průvodce velkou dekádou

Šedesátá léta 20. století v Československu byla desetiletím tak dynamickým, že podobné byste jen stěží hledali.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Martin Kovář: Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě Martin Kovář: Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě
Martin Kovář: Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě

Dvacátá léta minulého století v Americe. Období boomu, nevídané prosperity, ale i nastupující velké krize. Historik Martin Kovář v pětadvaceti barvitých kapitolách popisuje, jak se z poválečného zmaru začala rodit moderní doba.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Zahi Hawass: Království faraonů Martin Kovář: Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě
Zahi Hawass: Království faraonů

Význačný egyptolog Zahi Hawass nás v této bohatě ilustrované knize provází památkami starověkého Egypta – od paláců a sídel živých přes chrámy bohů až po hrobky zemřelých. Rozkrývá přitom mnohá tajemství, která dávnou egyptskou civilizaci opřádají.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Milan Syruček: Andrej Vlasov: Vlastenec nebo vlastizrádce Martin Kovář: Osudová dvacátá - Doba, která řvala, v USA i v Evropě
Milan Syruček: Andrej Vlasov: Vlastenec nebo vlastizrádce

Autor v knize strhujícím způsobem líčí osobnost a život Andreje Andrejeviče Vlasova, snaží se objektivně nalézt odpovědi na důležité otázky a poskytuje ucelený pohled na jedno z velkých témat Druhé světové války.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Pavel Juřík: CHOTKOVÉ Paul Johnson: Dějiny 20. století - .
Pavel Juřík: CHOTKOVÉ

Unikátní obrazová publikace Chotkové – ve službách státu nás seznámí s tímto významným staročeským šlechtickým rodem, který se díky Václavu Antonínovi Chotkovi (1674–1754) dostal mezi politicky nejvýznamnější rody říše.

můžete mít 25.6. - 27.6.

Paul Johnson: Dějiny 20. století - . Paul Johnson: Dějiny 20. století - .
Paul Johnson: Dějiny 20. století - .

Johnsonovy DĚJINY 20. STOLETÍ představují strhující příběh úděsného věku velkých technických vynálezů, ohromného bohatství i nekonečné bídy a teroru.

můžete mít 18.6. - 19.6.

Hana Hrachová: Plískov Paul Johnson: Dějiny 20. století - .
Hana Hrachová: Plískov

Historicky první kniha, která je věnována obci Plískov, připomíná dávné i novější dějiny tohoto místa. Plískov se nachází v Plzeňském kraji zhruba 3 km jihozápadně od Zbiroha a 15 km severovýchodně od Rokycan.

můžete mít 25.6. - 27.6.