10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Obrazové publikace
    ×
Jan Saheb: Dějiny Paskova Monisha Rajeshová: Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa - 50 legendárních železničních tratí naší planety
Jan Saheb: Dějiny Paskova

Historie provinčních městeček nemusí být vždycky zajímavé čtení. Pokud se jí ovšem neujme autor, který ji dokáže propojit s konkrétními osudy lidí, ne jen těch významných, a dějinami širšího kraje. Jinak řečeno, polidštit ji.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Bohuš Schwarzbacher: Gelnica a okolie z neba Monisha Rajeshová: Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa - 50 legendárních železničních tratí naší planety
Bohuš Schwarzbacher: Gelnica a okolie z neba

Členitý horský a podhorský charakter najlesnatejšieho okresu na Slovensku určujú jeho okolité vrchy. Takmer celé územie okresného mesta Gelnica a 19 priľahlých obcí patrí do oblasti Slovenského rudohoria, ktoré sa rozprestiera po brehoch dolného toku Hnilca.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Monisha Rajeshová: Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa - 50 legendárních železničních tratí naší planety Monisha Rajeshová: Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa - 50 legendárních železničních tratí naší planety
Monisha Rajeshová: Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa - 50 legendárních železničních tratí naší planety

Kniha Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa do jednoho průvodce shrnuje ty nejzajímavější a nejkouzelnější železniční tratě světa. Můžete na nich cestovat jak luxusními vlaky, tak levnými místními spoji. Překonávat hory i tropické džungle.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Vladimír Bárta: Sitno, milé Sitno Matej Schwarzbacher: Slovenské Hrady, Zámky a Kaštiele z neba
Vladimír Bárta: Sitno, milé Sitno

Kniha Sitno, milé Sitno je v histórii prvou reprezentačnou, obrazovo-textovou knihou, ktorá o tomto vrchu vyšla, po takmer 130 rokoch od čias Andreja Kmeťa a jeho monografie Veleba Sitna.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Lajos Kemény: Bratislavský hrad a Podhradie Matej Schwarzbacher: Slovenské Hrady, Zámky a Kaštiele z neba
Lajos Kemény: Bratislavský hrad a Podhradie

Zaujímavé detaily z archívov o Hrade v jeho starej podobe i stáročných premenách. Autor nás zavedie do komnát so vzácnymi umeleckými dielami a rozpráva o živote obyvateľov Hradu. Oživí kráľovské návštevy, zásnuby, svadby, veľkolepé slávnosti na počesť hradného panstva.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Matej Schwarzbacher: Slovenské Hrady, Zámky a Kaštiele z neba Matej Schwarzbacher: Slovenské Hrady, Zámky a Kaštiele z neba
Matej Schwarzbacher: Slovenské Hrady, Zámky a Kaštiele z neba

Viac ako 100 fotografií najkrajších slovenských hradov,zámkov a kaštieľov s krátkou povesťou o každom z nich.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Ľuboš Balažovič: Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie Ľuboš Balažovič: Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie
Ľuboš Balažovič: Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie

V dnešnej rozprávke prichádzame k Beckovskej bráne, ktorá rozširuje údolie Váhu do úrodných lánov. Obdarená nížina je ohraničená Bielymi Karpatmi, Myjavskou pahorkatinou a Považským Inovcom.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Bohuš Schwarzbacher: Pezinok a okolie z neba Ľuboš Balažovič: Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie
Bohuš Schwarzbacher: Pezinok a okolie z neba

Na rozhraní Podunajskej roviny a Malých Karpát sa rozprestiera poľnohospodársky, ale najmä vinársky kraj. Mestá Pezinok, Modra, Svätý Jur a okolité obce sú „mekkou“ slovenského vinohradníctva a vinárstva.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Róbert Hlava: Čarovná Stará Ľubovňa a okolie Ľuboš Balažovič: Čarovné Nové Mesto nad Váhom a okolie
Róbert Hlava: Čarovná Stará Ľubovňa a okolie

Na severe Slovenska, v regióne horného Spiša, rozprestiera sa mestečko obklopené všetkými odtieňmi zelenej. Rozprávkový les obopína mesto a historický hrad, ktorý si podáva ruku s Ľubovnianskou vrchovinou. Tá dotvára obraz čarovnej oázy pokoja pre oči aj pre dušu.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II. Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II.
Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II.

Celobarevná publikace srovnávacích fotografií „Havlíčkův Brod včera a dnes II.“ je, stejně jako první díl z roku 2018, připravená ve spolupráci s Muzeem Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Čarovná Skalica a okolie Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II.
Čarovná Skalica a okolie

Práve sa ocitáme v okolí okresného mesta najsevernejšieho okresu v Trnavskom kraji, kde akoby zastal čas. Čarovná Skalica vyrástla uprostred Záhorskej nížiny medzi riekou Moravou a výbežkami Chvojnickej pahorkatiny a Bielych Karpát.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II.
Čarovné Bánovce nad Bebravou a okolie

V povodí rieky Bebrava rozpína sa dlhočizná kotlina, ktorá je zo všetkých strán obklopená svojimi pahorkami. Hôrky, kopce aj hory sú však len pozadím čarovných scenérií, ktoré so sebou Bebrava a jej kotlina prinášajú.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Čarovná Rožňava a okolie Čarovné Partizánske a okolie
Čarovná Rožňava a okolie

Na juhovýchode Slovenska, medzi svahmi Slovenského rudohoria a planinami Slovenského krasu, stojí už trištvrte tisícročia mesto, ktoré sa svojím rozvinutým baníctvom a železiarstvom nezmazateľne zapísalo do priemyselnej histórie Európy.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Čarovná Ilava a okolie Čarovné Partizánske a okolie
Čarovná Ilava a okolie

V srdci Ilavskej doliny obklopenej dychberúcimi končekmi Bielych Karpát, z juhovýchodu chránenými Strážovskými vrchmi, leží mestečko s niekoľkostoročnou históriou. Na strednom Považí, po ľavej strane najdlhšej slovenskej rieky Váh, rozprestiera sa mesto Ilava.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Čarovné Partizánske a okolie Čarovné Partizánske a okolie
Čarovné Partizánske a okolie

Malý rozlohou, ale zato plný krásnych zákutí. Začíname pri románsko-gotickom kostolíku na Sádku, odtiaľ príjemnou prechádzkou na vrchy Kozlica a Vres, kde sa dá kochať výhľadmi na pohorie Tribeč a Považský Inovec. Za dobrej viditeľnosti zazrieme aj bratislavský Kamzík.

můžete mít 28.5. - 29.5.

Vojtěch Říha: Kempiči - (Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku Vojtěch Říha: Kempiči - (Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku
Vojtěch Říha: Kempiči - (Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku

Tak schválně! All inclusive dovolená v neskutečně buržoazním hotelu *****, nebo plátěný stan, spacák a rozvrzaný šlapadlo? Pokud volíš za bé, jsi blázen. A to se nám líbí! Rozhodli jsme se vyrazit do kempů po celé naší vlasti a náležitě je ohodnotit.

můžete mít 27.5. - 28.5.

Michal Kleslo: Hory Vojtěch Říha: Kempiči - (Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku
Michal Kleslo: Hory

Poutavé černobílé fotografie z vyoských hor Asie – Altaj, Kyrgyz Alatau, Fanské hory, Kavkaz, Pamír, Ťan Šan a mnoho dalších.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Viktor Kolář: Canada 1968 - 1973 Vojtěch Říha: Kempiči - (Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku
Viktor Kolář: Canada 1968 - 1973

Jméno Viktora Koláře bývá spojováno s Ostravou. Kniha Canada, která je jakýmsi doplňkem k velké monografii Ostrava, ukazuje však méně známé snímky z Kolářova pětiletého kanadského exilu v letech 1968 –1973.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Vladimír Birgus: Vnitřní okruh v současné české fotografii Vladimír Birgus: Vnitřní okruh v současné české fotografii
Vladimír Birgus: Vnitřní okruh v současné české fotografii

Přirozená snaha vymezit se vůči předchozí generaci, která část svého života prožila v prudérních a pokryteckých časech komunistického režimu a většinou se neodvažovala se ve své tvorbě prozradit něco ze svých privátních sfér.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Václav Vokolek: Svět kamenů Vladimír Birgus: Vnitřní okruh v současné české fotografii
Václav Vokolek: Svět kamenů

Kniha textů Václava Vokolka a fotografií Hany Rysové hledá a sděluje posvátnost kamenů, jež tolik fascinovala naše předky. Výsledkem tohoto výjimečného setkání dvou umělců je vizualizovaný příběh o setkávání citlivého člověka s kameny v jejich různých podobách.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Josef Jindřich Šechtl: Deník fotografa 1928—1954 Vladimír Birgus: Vnitřní okruh v současné české fotografii
Josef Jindřich Šechtl: Deník fotografa 1928—1954

Deník fotografa 1928—1954 oslovuje impulsivností vidění Josefa Jindřicha Šechtla (1877—1954). Uspokojit očekávání technicky a kompozičně precizním snímkem autorovi nestačilo. Zajímalo ho nekonvenční komentování doby. Projevuje se volbou motivů i letmým podáním záběrů.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Zdeněk Thoma: Tam, kde kameny mají duši Zdeněk Thoma: Tam, kde kameny mají duši
Zdeněk Thoma: Tam, kde kameny mají duši

Působivé fotografie Zdeňka Thomy vás zavedou do fascinujícího světa zenových zahrad určených k nekonečným meditacím, jež „hledajícím“ pomohou prožít satori, těžko postižitelný pocit duševního klidu a rovnováhy spojený s nenadálým prohlédnutím smyslu bytí.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Karel Císař: Markéta Othová Zdeněk Thoma: Tam, kde kameny mají duši
Karel Císař: Markéta Othová

První monografie Markéty Othové sleduje její intuitivní sestup dějinami fotografie.

můžete mít 30.5. - 3.6.

Jaroslav Kučera: Rybáři na Třeboňsku Zdeněk Thoma: Tam, kde kameny mají duši
Jaroslav Kučera: Rybáři na Třeboňsku

Ačkoliv to podle názvu Rybáři na Třeboňsku nevypadá, nevypráví kniha prostřednictvím fotografií známého fotografa Jaroslava Kučery (držitele Hlavních cen Euro Press Photo a Czech Press Photo ) jen o třeboňském, ale vlastně o českém rybářství a rybníkářství.

můžete mít 30.5. - 3.6.