Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Dějiny
    ×
Ondřej Vojtěchovský: Z Prahy proti Titovi! - Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu Ondřej Vojtěchovský: Z Prahy proti Titovi! - Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu
Ondřej Vojtěchovský: Z Prahy proti Titovi! - Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu

Koncem června 1948 se v Bukurešti sešli zástupci členských stran Informačního byra, aby jednali o situaci v Komunistické straně Jugoslávie. Výsledný dokument nazvaný Rezoluce o situaci v KSJ hrubě napadl jugoslávské vůdce a vyzval tzv. zdravé síly k jejich odstranění.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Anna Mur i Raurell: „La Mancha Roja“ y „la Montaňa Blanca“ Ondřej Vojtěchovský: Z Prahy proti Titovi! - Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu
Anna Mur i Raurell: „La Mancha Roja“ y „la Montaňa Blanca“

Práce španělské historičky Anny Mur i Raurell je příspěvkem ke studiu vztahů střední Evropy a Španělska v šestnáctém a sedmnáctém století.
Zatímco klasická historiografie setrvává u obecného konstatování existence bohatých kontaktů.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Petr A. Bílek;Bohumil Jiroušek;Lukáš Novotný: Československo 1918–1938/2018 Ondřej Vojtěchovský: Z Prahy proti Titovi! - Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu
Petr A. Bílek;Bohumil Jiroušek;Lukáš Novotný: Československo 1918–1938/2018

Texty obsažené v této knize vznikly z podnětu Filozofických fakult Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Západočeské univerzity v Plzni v rámci připomínání stoletého výročí vzniku Československa.
Nezaměřují se však pouze na zrod nové republiky.

můžete mít 26.6. - 28.6.

František Červinka: Česká kultura a okupace Vít Vlnas: Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět
František Červinka: Česká kultura a okupace

Kniha významného českého historika přináší text přednášek.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Vít Vlnas: Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět Vít Vlnas: Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět
Vít Vlnas: Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět

Jestliže se historikové při hodnocení osobnosti Emanuela Arnošta z Valdštejna, šestého biskupa litoměřického, na něčem shodnou, pak zřejmě na faktu, že tento muž vynikal vzděláním a že jeho charakteristickou vlastnost představovala ustavičná touha po poznání.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Kontradikce / Contradictions 1-2/2019 Vít Vlnas: Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět
Kontradikce / Contradictions 1-2/2019

Dvojjazyčná ročenka nazvaná Kontradikce/Contradictions je médiem věnovaným odbornému bádání a diskusím o dějinách a současnosti kritického sociálního myšlení ve střední a východní Evropě.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Bohuslav Šotola: Nepomucko na starých pohlednicích Marek Starý: Agent, který se neprostřílel… a ti ostatní - Příspěvek k dějinám třetího odboje a politických procesů
Bohuslav Šotola: Nepomucko na starých pohlednicích

Publikace nabízí prostřednictvím téměř 600 historických pohlednic a fotografií procházku po Nepomuku a okolních 48 obcích, které tvořily až do roku 1959 soudní okres Nepomuk.
Kromě toho je zde také kapitola věnovaná zámku Zelená Hora.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Vladimír Lajsek: Přísedící a laický prvek v justici Marek Starý: Agent, který se neprostřílel… a ti ostatní - Příspěvek k dějinám třetího odboje a politických procesů
Vladimír Lajsek: Přísedící a laický prvek v justici

Monografie se zabývá otázkami, zda je laický prvek v justici stále demokratizujícím elementem, jestli jsou v případě přísedících dostatečně naplněny ústavní předpoklady nezávislého, nestranného a zákonného soudce.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Marek Hanzlík;Zdeněk Rafaj: Lipnice nad Sázavou včera a dnes Marek Hanzlík;Zdeněk Rafaj: Lipnice nad Sázavou včera a dnes
Marek Hanzlík;Zdeněk Rafaj: Lipnice nad Sázavou včera a dnes

Lipnice nad Sázavou, městečko s hradem na vrcholu kopce v malebné krajině Vysočiny, je magickým místem, které odedávna svou bohatou historií a atraktivním prostředím přitahuje umělce, nacházející zde inspiraci pro svou tvorbu, i návštěvníky.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Vladimír Cisár: Bystřice nad Pernštejnem včera a dnes II Marek Hanzlík;Zdeněk Rafaj: Lipnice nad Sázavou včera a dnes
Vladimír Cisár: Bystřice nad Pernštejnem včera a dnes II

Po loňském prvním dílu celobarevné knihy „Bystřice nad Pernštejnem včera a dnes", který byl věnován středu města ležícím ve východní části okresu Žďár nad Sázavou, připravili autoři Vladimír Cisár a Eva Straková společně s fotografkou Pavlou Benešovou druhý díl.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Pierre Sautreuil: Prohrané války Jurije Běljajeva Marek Hanzlík;Zdeněk Rafaj: Lipnice nad Sázavou včera a dnes
Pierre Sautreuil: Prohrané války Jurije Běljajeva

Bývalý policista, později mafián, takřka přes noc milionář, který později zase o všecko přišel, předseda extrémně pravicové strany, účastník války v bývalé Jugoslávii, podezřelý z vražd šedesáti čtyř Bosňáků, pokusil se i o atentát na Borise Jelcina.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Hanuš Jordan: Krása němých svědků Petr Kadlec: Vzdělání * společnost * hospodářství - Utváření profesně vzdělávací infrastruktury v Předlitavsku od poloviny 19. století do roku 1914 na příkladu rakouského Slezska
Hanuš Jordan: Krása němých svědků

Kniha je věnována památkám na osobnosti českého divadla ze sbírek Národního muzea. Po úvodní historické stati přináší obrazový katalog vybraných sbírkových předmětů, dále soupis všech památek na osobnosti spjaté s českým divadlem a medailony těchto osobností.

můžete mít 26.6. - 28.6.

František Štambera: Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové Martin Jindra: Sáhnout si do ran tohoto světa - Perzekuce a rezistence Církve československé (husitské) v letech 1938-1945
František Štambera: Jen života více! - Válečný deník volyňské Češky Dobromily Šebestové

Komentovaná a historickým úvodem doprovozená edice deníků volyňské Češky Dobromily Šebestové. Ve svých zápiscích zachycuje dobu před 2. světovou válkou, ale především válečné události ve Svobodově armádě. Obrazovou přílohu tvoří dobové fotografie.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Martin Číhalík;Václav Slouk;Zuzana: Kostel svatého Jakuba v Brně Martin Jindra: Sáhnout si do ran tohoto světa - Perzekuce a rezistence Církve československé (husitské) v letech 1938-1945
Martin Číhalík;Václav Slouk;Zuzana: Kostel svatého Jakuba v Brně

Kostel svatého Jakuba v Brně se od dob konce 2. světové války zásadně odlišuje od ostatních gotických kostelů v Evropě velkou intenzitou bílého světla, protože jeho barevné vitráže v oknech nebyly po jejich zničení již obnoveny.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Zdeněk Bauer: Stavební stroje firmy Lanna Petra Bubeníčková;Michal Čuřín;Nella: Příběh budovy čp. 301
Zdeněk Bauer: Stavební stroje firmy Lanna

Se jménem Lanna je v českých zemích spojeno mnoho aktivit na poli průmyslu a stavebnictví. S tímto jménem je však spojeno i velké množství osudů strojů, které si pro své potřeby i na zakázku firma vyráběla nebo nakupovala.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Jiří Krutina;Jiří Vacek: Němci Petra Bubeníčková;Michal Čuřín;Nella: Příběh budovy čp. 301
Jiří Krutina;Jiří Vacek: Němci

Kniha byla napsána proto, že před českou veřejností je trvale zamlčována pravda o německé okupaci a genocidě českého národa, se kterou Němci začali zcela plánovitě již ve válce. V případě jejich vítězství měl být český národ vyvražděn.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Petra Bubeníčková;Michal Čuřín;Nella: Příběh budovy čp. 301 Petra Bubeníčková;Michal Čuřín;Nella: Příběh budovy čp. 301
Petra Bubeníčková;Michal Čuřín;Nella: Příběh budovy čp. 301

Paměťová studia posledních desetiletí se zabývají kulturní pamětí a charakterizují privátní vzpomínky i oficiální prezentace událostí jako kulturní a sociální konstrukt, jako nepřetržitý proces vybavování si a reinterpretace transferu vzpomínek.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Jan Kvirenc: České dějiny - 100 památných míst František Kressa: Brno-střed Františka Kressy - Normalizační Brno II. / Brno under Communism: the City of František Kressa II.
Jan Kvirenc: České dějiny - 100 památných míst

100 let od vzniku Československé republiky 100 památních míst českých dějin Moderní dějiny Čechů jsou nemyslitelné bez návaznosti na dávnější období – a právě těmi se zaobírá náš historický průvodce.

můžete mít 24.6. - 25.6.

František Kressa: Brno-střed Františka Kressy - Normalizační Brno II. / Brno under Communism: the City of František Kressa II. František Kressa: Brno-střed Františka Kressy - Normalizační Brno II. / Brno under Communism: the City of František Kressa II.
František Kressa: Brno-střed Františka Kressy - Normalizační Brno II. / Brno under Communism: the City of František Kressa II.

Kniha fotografií významného brněnského autora Františka Kressy představí největší městskou část Brna v době normalizace. Pod názvem Brno-střed si většina z nás představí brněnskou pěší zónu s přilehlými uličkami.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Záviš Kalandra: České pohanství - Svazek 5 František Kressa: Brno-střed Františka Kressy - Normalizační Brno II. / Brno under Communism: the City of František Kressa II.
Záviš Kalandra: České pohanství - Svazek 5

Reedice stěžejního Kalandrova díla, které dokončil na počátku druhé světové války. Rukopis se ale po jeho zatčení a odvlečení do koncentračních táborů ztratil a Kalandra tuto monumentální knihu po svém návratu sepsal v letech 1945 a 1946 znovu.

můžete mít 24.6. - 25.6.