Knihy Daniela

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
  • Kategorie
    Dějiny
    ×
Helena Grycová: Zmizelá Morava Telč a okolí Zdeněk Kárník: Na úsvitu dějin české sociální demokracie - Od prvopočátků hnutí k základům moderní politické strany (1844–1893)
Helena Grycová: Zmizelá Morava Telč a okolí

Středověká Telč byla malou osadou rozkládající se na dně dnešního Staroměstského rybníka. Na malém ostrohu nad Telčským potokem vznikl zeměpanský dvorec s vysokou ománskou strážní věží a ve 14. století poblíž něho gotický hrad.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Martina Drijverová: České dějiny podle kata Mydláře Zdeněk Kárník: Na úsvitu dějin české sociální demokracie - Od prvopočátků hnutí k základům moderní politické strany (1844–1893)
Martina Drijverová: České dějiny podle kata Mydláře

Prostřednictvím mistra popravčího Jana Mydláře nahlédnete do Čech v těžkých dobách, do let 1601–1635. Kat vypráví o lidech, s kterými se setkal, o těch, které podrobil útrpnému právu, o těch, které sťal či oběsil.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Zdeněk Kárník: Na úsvitu dějin české sociální demokracie - Od prvopočátků hnutí k základům moderní politické strany (1844–1893) Zdeněk Kárník: Na úsvitu dějin české sociální demokracie - Od prvopočátků hnutí k základům moderní politické strany (1844–1893)
Zdeněk Kárník: Na úsvitu dějin české sociální demokracie - Od prvopočátků hnutí k základům moderní politické strany (1844–1893)

Poslední dílo prof. Zdeňka Kárníka se zabývá nejstarší historií dělnického hnutí v českých zemích. Badatelsky objevné dílo začíná líčením prvních pokusů dělníků organizovat se na obranu svých zájmů v Čechách koncem první poloviny 19.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Tereza Šupová: Bělorusko na cestě ke svobodě Emil Hruška: Heydrich na Pražském hradě - Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora
Tereza Šupová: Bělorusko na cestě ke svobodě

V létě 2020 se v Bělorusku konaly prezidentské volby, ve kterých pošesté zvítězil Alexandr Lukašenko. Výsledky zpochybnila tamní opozice i většina demokratických států, což spustilo sérii protestů žádajících změnu vlády.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Neznámý: Staroislandské ságy Emil Hruška: Heydrich na Pražském hradě - Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora
Neznámý: Staroislandské ságy

Nové vydání základního pramene poznání světa starých Seveřanů obsahuje pět nejznámějších islandských rodových ság, které realisticky líčí každodenní život na Islandu v 10.–11.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Emil Hruška: Heydrich na Pražském hradě - Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora Emil Hruška: Heydrich na Pražském hradě - Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora
Emil Hruška: Heydrich na Pražském hradě - Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora

Plány, opatření a názory zastupujícího říšského protektora Reinhard Heydrich nastoupil do funkce zastupujícího říšského protektora 27.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Francois-Xavier Nérard: Atlas dějin Ruska - Od Ivana III. po Vladimira Putina Francois-Xavier Nérard: Atlas dějin Ruska - Od Ivana III. po Vladimira Putina
Francois-Xavier Nérard: Atlas dějin Ruska - Od Ivana III. po Vladimira Putina

Atlas na více než 90 mapách a infografikách zachycuje územní vývoj Ruska od středověku do dnešních dnů. Podává přehledný a ucelený pohled na dějiny ruského impéria.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Hélene Carrere d'Encausse: Romanovci - Dynastie pod vládou krve Francois-Xavier Nérard: Atlas dějin Ruska - Od Ivana III. po Vladimira Putina
Hélene Carrere d'Encausse: Romanovci - Dynastie pod vládou krve

V roce 1613, po stovkách temných let, kdy se moc nepředávala či nezískávala jinak než vraždou, usedla na ruský trůn dynastie Romanovců. Mezi roky 1613 a 1917 se na něm vystřídalo patnáct panovníku této dynastie, mezi nimi i tři ženy.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Karel Černý: Jezídové - komunita na útěku Francois-Xavier Nérard: Atlas dějin Ruska - Od Ivana III. po Vladimira Putina
Karel Černý: Jezídové - komunita na útěku

Jednou z nejdramatičtějších událostí Blízkého východu posledních let byl útěk statisíců civilistů, kteří v roce 2014 na severu Iráku prchali před postupujícími jednotkami tzv. Islámského státu.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Jacob Burckhardt: Kultura renesance v Itálii Moderní analýza biologických dat 4 - Analýza času do události a další metody v prostředí R
Jacob Burckhardt: Kultura renesance v Itálii

Po předlouhé odmlce se českým čtenářům dostává do rukou jedno ze základních děl evropské historiografie Kultura renesance v Itálii, které Jacob Christoph Burckhardt vydal roku 1860 a které v dosud jediném českém překladu vyšlo roku 1912.

můžete mít 28.6. - 2.7.

Milan Paprčka: Mostecko z nebe Moderní analýza biologických dat 4 - Analýza času do události a další metody v prostředí R
Milan Paprčka: Mostecko z nebe

"Víte, jak vypadá podhůří Krušných hor z nebe? Do kolika odstínů zbarvuje podzim koruny stromů? A kolik komínů můžeme v celém regionu napočítat? To vše a mnohem více vám prozradí tato kniha.

můžete mít 28.6. - 2.7.

Moderní analýza biologických dat 4 - Analýza času do události a další metody v prostředí R Moderní analýza biologických dat 4 - Analýza času do události a další metody v prostředí R
Moderní analýza biologických dat 4 - Analýza času do události a další metody v prostředí R

Kniha doplňuje předchozí tři díly o další regresní modely, konkrétně parametrické i semiparametrické modely pro analýzu času do události, regresní stromy a vybrané mnohorozměrné metody, jako je PCA nebo LDA. Text knihy je praktickou příručkou analýzy dat v prostředí R.

můžete mít 28.6. - 2.7.

Zdeněk Volný: Toulky minulostí světa 7 - Evropa v konfliktech,osvícení,Francouská revoluce,napoleonské války,barok Zdeněk Volný: Toulky minulostí světa 7 - Evropa v konfliktech,osvícení,Francouská revoluce,napoleonské války,barok
Zdeněk Volný: Toulky minulostí světa 7 - Evropa v konfliktech,osvícení,Francouská revoluce,napoleonské války,barok

Vítejte opět, už posedmé, na našich toulkách po minulosti světa. V této knize budeme sledovat zejména zákruty evropské historie v 18. století a uvidíme, že se propast mezi civilizacemi na jednotlivých kontinentech dále prohloubila.

můžete mít 28.6. - 2.7.

Václav Cílek: O památné hoře Blaníku a jejím kraji - Příběhy posvátných hor Zdeněk Volný: Toulky minulostí světa 7 - Evropa v konfliktech,osvícení,Francouská revoluce,napoleonské války,barok
Václav Cílek: O památné hoře Blaníku a jejím kraji - Příběhy posvátných hor

Kniha O památné hoře Blaníku a jejím kraji pojednává o přírodě a památkách regionu, který leží pod Blaníkem. Ten je víc než jen jedním z mnoha českých kopců, protože kolem něj se vytvářel kus identity českého národa.

můžete mít 21.6. - 24.6.

Elizabeth Montfortová: Karel a Zita Habsburští - Duchovní životopis Zdeněk Volný: Toulky minulostí světa 7 - Evropa v konfliktech,osvícení,Francouská revoluce,napoleonské války,barok
Elizabeth Montfortová: Karel a Zita Habsburští - Duchovní životopis

O posledním císařském páru Rakouska-Uherska už vyšla řada publikací a neustále přibývají další. Elizabeth Montfortová však zvolila nebývalou perspektivu – přibližuje nám duchovní život Karla a Zity Habsburských.

můžete mít 28.6. - 2.7.

Viktor Kubík: Praha - průvodce/japonsky Jiří Pernes: Velké dějiny zemí Koruny české XVII. 1948 - 1956
Viktor Kubík: Praha - průvodce/japonsky

Obrazový průvodce hlavním městem České republiky plný tipů, přehledů, zajímavostí, včetně mapy města, centra a plánu Hradu.Historická část města, památky, kultura.

Momentálně nedostupné

Magdalena Beranová: Slované Jiří Pernes: Velké dějiny zemí Koruny české XVII. 1948 - 1956
Magdalena Beranová: Slované

Kniha archeoložky M. Beranové je věnována civilizaci starých Slovanů, kteří se na sklonku starověku dostali na historickou scénu, aby záhy ovládli značnou část Evropy. Autorka sleduje jejich etnogenezi a územní expanzi přes vytvoření států a říší až na samotný práh 13.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Jiří Pernes: Velké dějiny zemí Koruny české XVII. 1948 - 1956 Jiří Pernes: Velké dějiny zemí Koruny české XVII. 1948 - 1956
Jiří Pernes: Velké dějiny zemí Koruny české XVII. 1948 - 1956

Tak hladký průběh převratu v roce 1948 nečekali ani komunisté. Prezident Beneš se nakonec veškerému nátlaku podvolil a většina zákonodárců, včetně členů demokratických stran, nové pořádky posvětila.

můžete mít 21.6. - 24.6.

Peter Szalay: Moderná Bratislava Ladislav Kudrna: Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace
Peter Szalay: Moderná Bratislava

Po rozpade Rakúsko-Uhorska a vzniku Československa sa Bratislava postupne začína meniť na modernú metropolu. Zriaďujú sa nové inštitúcie, prichádzajú českí úradníci, buduje sa štátna správa.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Igor Janota: Oprášené historky zo starej Bratislavy Ladislav Kudrna: Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace
Igor Janota: Oprášené historky zo starej Bratislavy

Už tretie vydanie jednej z najúspešnejších kníh o Bratislave z pera Igora Janotu.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Ladislav Kudrna: Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace Ladislav Kudrna: Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace
Ladislav Kudrna: Fakta a lži o komunismu - Co byla normalizace

Ladislav Kudrna připravil ve spolupráci se spolkem Free Czech Media a deníkem FORUM 24 knihu textů, v nichž reaguje na relativizaci zločinů období normalizace. V předchozích letech téma otevřel například děkan Filozofické fakulty Michal Pullmann.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Tomáš Hejna: 50 zajímavostí Kralupska, Slánska, Kladenska Lukáš Fasora: Akademická věž ze slonoviny - Státní financování a autonomie vysokých škol 1849-1939
Tomáš Hejna: 50 zajímavostí Kralupska, Slánska, Kladenska

Kralupsko, Slánsko a Kladensko jsou ve skutečnosti jen velmi malým územím ve středních Čechách, ale i tak toho mají mnoho co nabídnout. Důkazem je tato kniha, v níž autor přináší čtenářům celkem padesát zajímavostí z tohoto regionu.

můžete mít 24.6. - 25.6.

Lukáš Fasora: Akademická věž ze slonoviny - Státní financování a autonomie vysokých škol 1849-1939 Lukáš Fasora: Akademická věž ze slonoviny - Státní financování a autonomie vysokých škol 1849-1939
Lukáš Fasora: Akademická věž ze slonoviny - Státní financování a autonomie vysokých škol 1849-1939

Kniha si klade otázku po vzájemném vztahu akademických samosprávných privilegií a společenské zodpovědnosti vysokých škol. Přináší tím historické argumenty a zkušenosti do aktuálně probíhající debaty o stavu a perspektivách vysokého školství.

můžete mít 26.6. - 28.6.

Michal Dlouhý: Století četnické kriminalistiky Lukáš Fasora: Akademická věž ze slonoviny - Státní financování a autonomie vysokých škol 1849-1939
Michal Dlouhý: Století četnické kriminalistiky

Publikace „Století četnické kriminalistiky“, kterou vydá nakladatelství Svět křídel v Chebu je završení črvrtstoletí trvající vědeckovýzkumné činnosti JUDr.

můžete mít 21.6. - 24.6.