10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Navigace se hodí do starších i nových aut. Jednoduše ji připevníte na držák a poskytuje nejen mapové informace, ale také informace aktuální vytíženosti provozu, ukazuje nejbližší benzínovou či dobíjecí stanici, a najde dokonce vhodné místo k parkování poblíž cíle. Pokud máte navigaci do auta s kamerou, můžete pomocí ní nahrávat záznamy z jízdy, a následně je použít v případě dopravní nehody.

Zobrazit více

Proč si pořídit navigaci do auta

Přenosné navigace můžete zakoupit s velkým displejem a mají pokročilé funkce. Snadno se ovládají a při cestě je neruší příchozí hovory nebo zprávy, jako v případě použití navigace na chytrých telefonech. Jaké mají další výhody?

 • velký výběr modelů
 • příznivá cena
 • mobilní zařízení, možnost využití v jiném autě
 • jednoduše se aktualizuje
 • podpora aktualizací bývá široká
 • částečně brání ve výhledu
 • nutnost připojení na dobíjení

Kam a jak uchytit navigaci v autě

Nutné je umístit navigaci tak, aby nezasahovala do zorného pole. Umísťuje se na palubní desku nebo na spodní stranu skla. Uchytíte ji pomocí držáku na GPS navigace.

 • Aktivní držák – pevně připojený držák s integrovaným napájecím kabelem. Uchycení je magnetické.
 • Externí držák – mobilní, přenositelný držák, který můžete umístit dle potřeby. Napájecí kabel se k navigaci připojuje ze zásuvky vozu.
TIP!

Pro snadnější jednání v případě nehody si nahrávejte záznam jízdy. Jsou k tomu ideální kamery do auta.


Důležité parametry navigace do auta

Velikost displeje

Vybírejte podle úhlopříčky udávané v palcích. Sortiment navigací nabízí přístroje s úhlopříčkou od 4" (10,92 cm) do velikosti 7" (17,78 cm). Přehlednější a snadnější na ovládání jsou větší displeje, zároveň ale více brání ve výhledu a jsou těžší.

 • Do osobního auta se doporučuje navigace s displejem 5 nebo 6".
 • Do nákladního automobilu displej o velikosti 7 palců.

→ Při výběru navigace dbejte také na rozlišení displeje. U navigací nad 6" volte HD rozlišení – obraz bude jemnější.

Paměť navigace

Interní paměť zpravidla stačí na uložení základních map. Kapacitu paměti můžete zvýšit externí paměťovou kartou až na 64 GB. Navigace musí být vybavena slotem pro paměťovou kartu.

Navigační funkce

Základní a doplňkové funkce konkrétních modelů se mohou lišit. Zaměřte se na to, aby navigace obsahovala uvedené praktické funkce.

 • Hlasová navigace – nejen zobrazení směru na displeji, ale hlasové navádění řidiče. Standardem by měla být hlasová navigace v českém jazyce.
 • Asistent řazení do pruhů – navádí na složitých a frekventovaných křižovatkách.
 • Povolená rychlost – alarm při překročení rychlosti.
 • Upozornění na radar – označení místa stacionárního radaru.

Navigace s RDS-TMC přijímačem

Služba RDS-TMC vysílá dopravní informace. Jedná se o bezplatnou službu, díky které máte informace o závažných událostech na pozemních komunikacích a můžete se vyhnout omezení. Pro využívání služby je zapotřebí navigace se SIM a datový tarif.

GPS do auta s parkovacím asistentem

Asistent parkování vám vyhledá dostupné parkovací místo, a to v okruhu například jednoho kilometru od cíle cesty. Funkci oceníte zejména ve velkých městech, kde je parkování problematické. Při propojení navigace s parkovací kamerou vám navigace pomůže i bezpečně zaparkovat v místě.

Navigace do auta s kamerou

Navigace do auta s kamerou umožní nahrávat záznam jízdy. Je to kombinace dvou přístrojů, navigace i kamery do auta. Záznam nahrává veškeré dění na silnici včetně zvuku. Záznam jízdy je cenným dokladem například při řešení pojistných událostí.

Mapy do GPS navigací

K GPS navigacím jsou dostupné podrobné mapy. Na výběr jsou mapy ČR, Evropy i Světa. Mapy jsou dostupné v různých balíčcích ke stažení zdarma či za poplatek.

Mapy se liší vyhledáváním. Praktická je možnost vyhledávání podle čísel popisných a zvýraznění bodů zájmu (nemocnice, obchod, parkoviště aj.).

Aktualizace map

Podle typu zakoupeného přístroje si vybíráte i aktualizaci map.

 1. Doživotní a bezplatná (po dobu životnosti přístroje)
 2. Po určitou dobu od zakoupení
 3. Zpoplatněná

Doplňkové funkce navigací

 • Handsfree – propojení s telefonem přes Bluetooth. Lze telefonovat či číst SMS přes navigaci.
 • Vestavěná kamera – pořizování videa během cesty.
 • SIM – se SIM a datovým tarifem můžete sledovat kolony, nehody i uzavírky.
 • Wi-Fi – snadná aktualizace dat, možnost stažení bodů zájmu, propojení s telefonem.
 • Multimediální prohlížeč – pro fotografie, videa, přehrávání hudby.
 • 3D zobrazení – mapu lze přepnout do realistického 3D. Zobrazí klesání i kopce.
TIP!

Snadnější a bezpečnější parkování vám zajistí také parkovací senzory.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Garmin Bezdrátová zadní kamera BC 50 AMIO FM transmitter s funkcí nabíječky 2.4A a lokalizací
Garmin Bezdrátová zadní kamera BC 50

Bezdrátová zadní kameradržákem na SPZ Garmin BC 50. Dosah signálu 15 metrů, široký úhel záběru 160º, ve spojení s kompatibilní Garmin navigací živý obraz s HD rozlišením až 720p. Voděodolnost s krytím IP67, možnost dalšího prodloužení signálu.

můžete mít DNES

Od MALL
Garmin DriveSmart 76 MT-S EU AMIO FM transmitter s funkcí nabíječky 2.4A a lokalizací
Garmin DriveSmart 76 MT-S EU

Autonavigace s detailními mapami Čr a Evropy včetně informací pro řidiče a doživotní aktualizací přes PC. Garmin DriveSmart 76 MT-S EU je vybavená vysoce citlivou GPS a velkým 7" dotykovým displejem s vysokým rozlišením, na kterém skvěle vynikne 3D zobrazení budov a všechny dopravní informace. Nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth, slot na paměťovou microSD kartu, hlasové pokyny v českém jazyce, databáze radarů a další smart funkce.

můžete mít DNES

Od MALL
AMIO FM transmitter s funkcí nabíječky 2.4A a lokalizací AMIO FM transmitter s funkcí nabíječky 2.4A a lokalizací
AMIO FM transmitter s funkcí nabíječky 2.4A a lokalizací

Bezdrátově přenáší hovory a hudbu do FM rádia v automobilu Aplikace, která lokalizuje auto a monitoruje napětí akumulátoru

můžete mít 7.3.

AMIO FM transmitter s funkcí nabíjení 2,4 A AMIO FM transmitter s funkcí nabíjení 2,4 A
AMIO FM transmitter s funkcí nabíjení 2,4 A

Bezdrátový přenos volání a hudby FM v automobilu vestavěné ochrany proti přetížení a přehřátí dva USB porty pro nabíjecí zařízení podporu USB, paměťové karty TF a AUX v konstrukčním mikrofonu Automatické připojení Technické parametry: Vstup: DC 12–24V, 2A Výstup: 5 V , 2.4 a Bluetooth Verze: 5.0 Pře

můžete mít 7.3.

TomTom GO Expert Plus 7" AMIO FM transmitter s funkcí nabíjení 2,4 A
TomTom GO Expert Plus 7"

GPS navigace ideální pro profesionální řidiče. TomTom GO Expert Plusvýkonný reproduktor, dotykový displej s úhlopříčkou 7" a obrazovku v HD rozlišení. Poskytuje nejaktuálnější světové mapy, které aktualizuje přes 5GHz Wi-Fi. Trasy pro velká nákladní vozidla, vylepšené vizuální podněty, více profilů vozidel, upozornění na nízkoemisní zóny, aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary, pohodlné navádění jízdními pruhy a naplánování trasy dle typu vozidla. Možnost hlasového ovládání, aplikace TomTom My Drive, technologie Bluetooth, 3D stavby, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 32GB s 2GB RAM. Součástí balení držák Click-and-Drive.

můžete mít DNES

Od MALL
Garmin Drive 55 AMIO FM transmitter s funkcí nabíjení 2,4 A
Garmin Drive 55

Autonavigace s detailními mapami Evropy včetně informací pro řidiče a aktualizacemi. Garmin Drive 55 je vybavena vysoce citlivou GPS a jasným 5.5" dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Má připojení Wi-Fi a Bluetooth, hlasové pokyny a řadu smart funkcí pro maximální bezpečnost a pohodlí na cestách. Funkce doprava živě a upozornění řidiče před nástrahami. Doprovodná aplikace Garmin Drive.

můžete mít DNES

Od MALL
Podofo 1DIN USB SD GPS navigace Android 10 Hizpo 1DIN autorádio s 6,8" LCD, Android 10, WI-FI, GPS, Mirror link, Bluetooth, 2x USB
Podofo 1DIN USB SD GPS navigace Android 10 + DÁREK Nextbase Autokamera 222G

7palcová velkokapacitní dotyková obrazovka ručně výsuvná, Android 10, RAM 1GB, ROM 16GB.

můžete mít 20.3. - 25.3.

TomTom GO Superior 6 Hizpo 1DIN autorádio s 6,8" LCD, Android 10, WI-FI, GPS, Mirror link, Bluetooth, 2x USB
TomTom GO Superior 6 + DÁREK Nextbase Autokamera 222G

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO Superiordotykový displej s úhlopříčkou 6" a HD rozlišením 1280×720px, poskytuje nejaktuálnější světové mapy TomTom a aktualizuje se přes 5GHz Wi-Fi. Poskytuje aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary a další informace. Technologie TomTom Traffic, informace o cenách pohonných hmot, vyhýbání se nízkoemisním zónám, vylepšené vizuální podněty, USB-C konektor. Připojení Bluetooth, nastavení barevného motivu, statistika trasy. Interní paměť 32GB. Součástí držák Click-and-Drive pro připevnění.

můžete mít DNES

Od MALL
TomTom GO CLASSIC 6" TomTom GO Discover 6"
TomTom GO CLASSIC 6" + DÁREK Nextbase 122 HD

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO CLASSICdotykový displej s úhlopříčkou 6", poskytuje nejaktuálnější mapy Evropy TomTom a aktualizuje se přes Wi-Fi. Poskytuje aktuální dopravní informace v reálném čase, zkušební verze Rychlostní radary. Neomezená technologie TomTom Traffic, Bluetooth, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 16 GB, slot na microSD karty až do 32 GB. Funkce předčítání textových zpráv z telefonu, navádění jízdními pruhy, předpovědi cílů. Součástí balení je oboustranný držák pro připevnění navigace.

můžete mít DNES

Od MALL
Pecka cena
TomTom GO Discover 6" TomTom GO Discover 6"
TomTom GO Discover 6" + DÁREK Nextbase 122 HD

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO Discover má dotykový displej s úhlopříčkou 6" a obrazovku s kvalitou HD, poskytuje nejaktuálnější světové mapy TomTom a aktualizuje se přes Wi-Fi3× rychleji. Poskytuje aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary, volná parkovací místa či ceny pohonných hmot. Neomezená technologie TomTom Traffic, Bluetooth, 3D stavby, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 32GB s 2GB RAM. Součástí je držák Click-and-Drive pro připevnění navigace.

můžete mít DNES

Od MALL
TomTom GO EXPERT 5" TomTom GO Discover 6"
TomTom GO EXPERT 5" + DÁREK Nextbase 122 HD

Chytrá automobilová GPS navigace. TomTom GO EXPERT má výkonný reproduktor, dotykový displej s úhlopříčkou 5" a kvalitní rozlišení. Poskytuje nejaktuálnější světové mapy, které aktualizuje přes Wi-Fi, a to až 3× rychleji. Podává aktuální dopravní informace v reálném čase, upozorňuje na radary a umožňuje pohodlné navádění jízdními pruhy a naplánování té nejlepší trasy podle typu vozidla. Funkce hlasového ovládání, aplikace TomTom My Drive, technologie Bluetooth, 3D stavby, zjednodušené uživatelské rozhraní. Interní paměť 32GB s 2GB RAM. Součástí balení držák Click-and-Drive.

můžete mít DNES

Od MALL

Nejčastěji kladené otázky při výběru navigace do auta

1️⃣ Jaká je nejlepší navigace do auta?

Nejlepší GPS navigace do auta, které můžete na trhu sehnat, jsou vybaveny kvalitním balíčkem map celého světa, prostorným displejem s vysokým rozlišením, magnetickým držákem a řadou nadstandardních funkcí, jako je například handsfree nebo databáze radarů.

2️⃣ Jak často aktualizovat mapy v GPS navigaci?

O nutnosti aktualizace vás informuje přístroj automaticky, obvykle se tak děje několikrát do roka.