Počet nalezených produktů: 174

Pro daný výběr nebyly nalezeny žádné nabízené výrobky.

Al-Khalili Jim: Paradox
299 Kč

242 Kč

Nejhlubší a nejdůležitější fyzikální zákony vynikají průzračně jasnými formulacemi – kdyby je totiž omezovaly četné podmínky, nemohly by mít tak dalekosáhlé důsledky. Polemizovat s nimi v myšlenkách proto může každý.


Amos Martyn: Na úsvitu živých strojů
399 Kč

322 Kč

V první knize o DNA výpočtech nám odborník světového formátu osvětluje skutečnost, že počítače blízké budoucnosti budou živé. Věk křemíku končí, věk DNA je před námi. Věk strojů, které se mohou rozmnožovat, se blíží.


Anděra Miloš: Encyklopedie naší přírody
349 Kč

282 Kč

Od prvního vydání Encyklopedie naší přírody uběhlo už 17 let, během kterých vyšla opakovaně v nákladu několika desítek tisíc výtisků. Našla si široký okruh čtenářů všech věkových kategorií, obzvlášť příznivé ohlasy přicházejí ze škol.


Bodlák Jiří: Příroda léčí - Bylinář s recepty
449 Kč

363 Kč

Kniha představuje 150 druhů léčivých rostlin. Předvádí pouze ty druhy, které lze v naší přírodě nalézt nebo vypěstovat. Jednotlivé popisy léčivek poskytují informace o jejich původu, sběru, sušení, obsahových složkách, případně o způsobu pěstování.


Browne John: Sedm prvků, které změnily svět
359 Kč

289 Kč

Revoluční kniha britského autora Johna Browneho, která se stala bestsellerem ve Velké Británii a USA, netradičním způsobem představuje základy současného hospodářského vývoje prostřednictvím sedmi chemických prvků, které změnily svět.


Cheney Margaret: Tesla - Člověk mimo čas
399 Kč

322 Kč

Knížka je velice hodnotným historickým dílem. Autorka zde o známém vynálezci a zajímavém člověku Nikolovi Teslovi pojednává jednak v rovině čistě lidské, jednak v rovině jeho vědecké činnosti a nevyhýbá se ani dobovým souvislostem.


Cheshire Gerard: Evoluce - Malá historie velkého objevu
198 Kč

159 Kč

Proč Darwin považoval želvy za tolik zajímavé? Pocházejí lidé opravdu z opičích předků? Jak přišel páv ke svému obrovskému ocasu? Jak by mohl asi vypadat život jinde ve vesmíru?


Cichá Martina: Integrální antropologie
599 Kč

484 Kč

Tato odborná kniha předkládá zcela originální, dosud nepublikovanou koncepci integrální antropologie, která paradigmaticky čerpá z filozofické antropologie Karla Máchy.


Clark Stuart: Neznámý vesmír v 10 kapitolách
279 Kč

226 Kč

Aktuální příručka o vesmíru a o tom, jak nás naše poslední objevy o hlubokém kosmu nutí přehodnocovat, co o něm vlastně víme a co ne. Dne 21. března 2013 zveřejnila Evropská kosmická agentura mapu zbytkového záření po velkém třesku.


Clegg Brian: Před velkým třeskem
388 Kč

314 Kč

Pojem velkého třesku je všeobecně známý, i když o podrobnostech mají laikové jen mlhavou představu.


Cílek Václav: Krajiny domova
369 Kč

309 Kč

Vydejte se na cestu krajinou našeho domova s Václavem Cílkem a Renátou Fučíkovou!


Cílek Václav: Krajiny vnitřní a vnější
298 Kč

241 Kč

Krajina se od 90. let 20. století stala jedním z klíčových pojmů přírodních i některých humanitních věd. Texty V.


Cook William: Po stopách obchodního cestujícího
399 Kč

322 Kč

Představte si, že máte seznam měst, která potřebujete navštívit, každé jednou, a na konci cesty se chcete dostat zpátky domů. Jak najít nejkratší cestu? Tak zní zadání problému obchodního cestujícího.


Curtsinger Bill: Příroda - od pólu k pólu
999 Kč

807 Kč

Fotografie v knize Nejvzdálenější příroda jsou svědectvím o lásce autora k planetě, na které žijeme. Jde o originální práci. A také důležitou práci.


Devlin Keith: Jazyk matematiky
389 Kč

314 Kč

„Ve velké knize přírody může číst jen ten, kdo zná jazyk, v němž je napsána,“ řekl kdysi Galileo, "a tímto jazykem je matematika.


Englert Christoph: Cíl mise - Vesmír
299 Kč

255 Kč

Naskoč na palubu raketoplánu a připrav se na svou životní cestu, protože se svým týmem pěti kamarádů kosmonautů prozkoumáš hluboký vesmír.

Tato cesta objevování tě provede Sluneční soustavou až k dalekým galaxiím.


Falk Kateřina: Co je nového ve fyzice
240 Kč

194 Kč

Jak blízko jsou vědci teorii všeho? Co je to Higgsův boson a proč se o něm tolik mluví? Lákala vás vždy astrofyzika, ale neměli jste šanci jí porozumět?


Flegr Jaroslav: Evoluční biologie
650 Kč

525 Kč

Podrobná učebnice evoluční biologie určená zejména posluchačům magisterských a doktorandských kurzů evoluční biologie, molekulární fylogenetiky a evoluční parazitologie.


Flegr Jaroslav: Evoluční tání aneb o původu rodů
345 Kč

279 Kč

Kniha volně navazuje na předchozí dílo Zamrzlá evoluce aneb Je to jinak, pane Darwin a představuje teorii zamrzlé evoluce poprvé v celé šíři. Jak mohou podle této teorie pohlavně se rozmnožující druhy evolučně odpovídat na přirozený i umělý výběr?


Flegr Jaroslav: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin
350 Kč

283 Kč

Většina biologů i studentů přicházejících studovat biologii na vysokou školu se domnívá, že evoluční biologie je v podstatě uzavřená kapitola vědy. Ale co když je všechno úplně jinak? Co když právě evoluční biologie v 70. a 80.


Gardner Martin: Zábavné matematické hádanky
198 Kč

159 Kč

Matematika je jistě základem moderní vědy, ale kvůli tomu nemusí jít o disciplínu přehnaně vážnou. V rozporu s názorem mnoha studentů mohou být matematické úlohy současně chytré, inspirativní i velice zábavné.


Gómez Joan: Neeukleidovské geometrie - Když se přímky zakřivují
298 Kč

241 Kč

Už od dob Eukleida, který žil před více než dvěma tisíci lety, si všichni mysleli, že geometrie je jen jedna. To se však radikálně změnilo s novými matematickými objevy, které v zakřivených prostorech odhalily nové, alternativní geometrie.