Milfaitová Blanka: Příběh psaný do vody
549 Kč

444 Kč

Cestopisný recepis marmeládové čarodějky z ostrovní expedice

Blanka Milfaitová byla obyčejná holka: chodila do práce, která ji nebavila, žila ve vztazích, které ji nenaplňovaly, a pochybovala o tom, jestli tohle je ten skutečný život.


kolektiv autorů: Slovinsko - Lonely Planet
499 Kč

403 Kč

Zasněžené horské štíty, tyrkysově zelené řeky a Benátkami inspirované jadranské pobřeží. V celém Slovinsku se za rustikálně venkovským šarmem ukrývá kulinářská a kulturní sofistikovanost.


Island - Velký průvodce
690 Kč

557 Kč

Velký průvodce Islandem, aktuální novinka. Nechte se inspirovat poutavými fotografiemi a vydejte se na dovolenou, na kterou se nezapomíná.


Longley Susanna: Slovinsko - Turistický průvodce
598 Kč

483 Kč

Poznejte zelené a aktivní Slovinsko s turistickým průvodcem Rough Guide.

Pohostinné, úchvatné, neokoukané – takové je Slovinsko, malá evropská země, která nabízí velké množství zimního i letního vyžití.


Island - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

O tomto ostrově se píše na předních stranách, lidé ho chtějí alespoň jednou v životě navštívit, láká milovníky přírody a okouzluje čím dál více návštěvníků – je to severská země, která má kouzla na rozdávání a jejíž krása vám vyrazí dech.


Sugliano Claudia: Bulagé / Praha - místa a historie
249 Kč

201 Kč

Bulagé – Exploring Prague, the „magical city“, is like leafing through a precious book in which history, legend, fable and literature are interwoven with the art for which it has always been famous.


Gardon Nicolas: Nejkrásnější procházky světa
799 Kč

679 Kč

Cesta svatého Jakuba, řeka Colorado, tropická údolí Kapverd, Himaláje, římské silnice a islandské louky – to všechno jsou některé z posledních nepřístupných krás naší planety, které lze objevit jen jedním způsobem: chůzí.


Česko - autoatlas/1:150 000
269 Kč

218 Kč

Jeden z nejprodávanějších atlasů vychází v aktualizované verzi pro rok 2017. Nové vydání obsahuje, mimo jiné, všechny úpravy v klasifikaci rychlostních silnic a dálnic, změny na silnicích nižších tříd a nové plánky placených úseků na území Česka.


Česká republika - autoatlas 1:100.000
400 Kč

323 Kč

• 194 stran nejpodrobnější automapy České republiky 1 : 100 000 • praktický formát A4 • průjezdní mapa České republiky • přehled placených úseků silnic • administrativní dělení ČR • mapa a tabulka vzdáleností • 13 plánů krajských měst a Prahy


kolektiv autorů: Irsko - Turistický průvodce
748 Kč

604 Kč

V novém, aktualizovaném a doplněném vydání turistického průvodce Irskem najdete přehledně a detailně popsané hlavní turistické trasy, pamětihodnosti, hotely, ale i tipy na individuální turistiku, včetně cen ubytování, dopravy a potravin.


Emmert František: Zikmund a Hanzelka - s Tatrou kolem světa
690 Kč

579 Kč

Legendární čeští cestovatelé v neobyčejné knize plné přátelství, dobrodružní a unikátních fotografií z jejich cest

Jména, jež se stala legendami! Zná je každý dobrodruh, cestoval a snílek. Zikmund a Hanzelka.


Filipíny - Lonely Planet
699 Kč

565 Kč

Filipíny se vyznačují svými smaragdově zelenými rýžovými poli, rušnými velkoměsty, pomalovanými taxi džípy, doutnajícími sopkami, okatými nártouny, huňatými vodními buvoly a usmívajícími se spokojenými lidmi.


Úchvatné světové trekingové trasy
699 Kč

565 Kč

Cestování je o poznávání nového a nejvíc nových zážitků nasbíráte, budete-li cestovat co nejpomaleji, tedy pěšky! Pěší turistika neboli treking má mnoho podob a úrovní obtížnosti.


Skotsko - Lonely Planet
699 Kč

565 Kč

Navzdory své malé velikosti ukrývá Skotsko mnoho pokladů – širou oblohu, liduprázdnou krajinu, podivuhodnou zvířenu, prvotřídní ryby a plody moře a pohostinné, zemité obyvatele.


Busny: Busny: Tam
348 Kč

281 Kč

Na co všechno narazíte, když se rozhodnete cestovat napříč Afrikou ve zpola nepojízdném růžovém autobuse?

Jsme Marika a David a vydali jsme se do Afriky natáčet seriál. Nápad vyrazit na dobrodružnou cestu vznikl spontánně jednoho večera u piva.


Stewart Iain: Vietnam - Lonely Planet
699 Kč

559 Kč

Vietnam, s ohromujícími přírodními krásami a komplexní kulturou, dynamickými megaměsty a vesnicemi horských etnik, je exotickou a podmanivou zemí.

S tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet se dostanete přímo k srdci země!


Úchvatné světové cyklistické trasy
699 Kč

559 Kč

Není nad objevování světa z cyklistického sedla… Šlápnete do pedálu a do brašny si přibalte tuto knihu s nejkrásnějšími cyklistickými trasami planety.


Itálie - Velký průvodce
690 Kč

557 Kč

Nový podrobný průvodce pro náročnější cestovatele představuje Itálii ze všech stran. Doporučí nejzajímavější památky i méně známá místa, kde si i v plné sezóně odpočinete od náporu turistů.


Norsko - Velký průvodce
690 Kč

557 Kč

Nový velký průvodce po Norsku. Nechte se zlákat a vydejte se objevovat Skandinávii. Kniha nabízí nejkrásnější místa, nejzajímavější města i dobrodružství, která zažijete jenom na severu.


Gavin Thomas: Srí Lanka - Turistický průvodce
648 Kč

523 Kč

Nový celobarevný průvodce po Srí Lance, perle Indického oceánu.

Celobarevný průvodce Rough Guide po Srí Lance je ten nejlepší průvodce po této čarovné a rychle se měnící zemi.


Zibura Ladislav: Pěšky mezi buddhisty a komunisty
299 Kč

252 Kč

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.

Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce.


Poznáváme Čína - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

Čína se jako obrovský koráb řítí vstříc dalším úspěchům, tak naskočte na palubu, alespoň na chvíli se svezte a podívejte se, kam míří.


Treking v Nepálu - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

Kde jinde můžete týdny putovat pod majestátními horskými štíty s uklidňujícím vědomím, že na konci každého dne na vás čeká teplé jídlo? Vítejte v Nepálu!


New York - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

Epicentrum umění. Metropole hodování a nakupování. Tvůrce trendů. New York City se pyšní mnoha prvenstvími a svá neodolatelná lákadla nabízí všem. S tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet se dostanete přímo k srdci města!


Poznáváme Japonsko - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

Japonsko je vskutku nadčasové. Je to místo, kde se starobylé tradice mísí s duchem moderní doby, jako by to byla ta nejpřirozenější věc na světě.


Rakousko - Lonely Planet
599 Kč

484 Kč

Inspirativní fotografie, informace o aktivitách a nejzajímavější místa. Naplánujte si dokonalý výlet – užitečné tipy na cestu a nejlepší navrhované trasy vám dávají možnost sestavit si cestu podle vlastních představ.


Bedford,Eberle: Vídeň a okolí - Lonely Planet
299 Kč

242 Kč

Představíme vám Vídeň tak, jak je to obvyklé u Lonely Planet. Ukážeme vám nádherné barokní paláce, ale také vás provedeme těmi nejrázovitějšími skrytými uličkami.


Čína - Inspirace na cesty
279 Kč

226 Kč

Čína je země, jež se dá jednoduše charakterizovat několika slovy – obrovská, s dlouhou a bohatou historií, prudce se rozvíjející a vzrušující. Návštěva této země se pro mnohé stává zážitkem na celý život.


Hocek Jan: Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku
499 Kč

403 Kč

Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku

•Přes 1600 km pěšky, na kole, lodí i na lyžích •Jednodenní výlety s dětmi i výpravy pro dobrodruhy •Příroda deseti národních parků a šestnácti chráněných oblastí •Profesionální a panoramatické f


Madeira do kapsy - Lonely Planet
249 Kč

201 Kč

Pronikněte přímo k srdci ostrova. Tento nejkouzelnější portugalský ostrov, geologicky dramatický, plný exotických barev a po celý rok prohřívaný atlantickým sluncem, je místem, které beze zbytku splní všechny své prázdninové sliby.


Nejlepší kempy 2019 - Velký průvodce
99 Kč

79 Kč

Průvodce Kempy v České a Slovenské republice vychází každý rok na počátku sezóny a je jediným a největším uceleným tištěným přehledem ověřených kempů a karavanových stání v ČR a SR. Katalog vzniká ve spolupráci s provozovateli těchto zařízení.


Moskva - Inspirace na cesty
199 Kč

161 Kč

Nové vydání průvodce po Moskvě představuje hlavní dominanty města – Kreml, Rudé náměstí, chrám Vasilije Blaženého a další. Moskva zažívá neuvěřitelný boom, oprašte tedy svoje znalosti ruštiny a vydejte se vše spatřit na vlastní oči.


Petrohrad - Inspirace na cesty
199 Kč

161 Kč

ový průvodce do Petrohradu představuje ta nejzajímavější místa ve městě i v okolí. Nabízí také inspirace z oblasti kultury, gastronomie i nakupování. Nechte se inspirovat naším průvodcem a zažijte jedinečnou atmosféru tohoto města.