Král Ivan: Naše Praha
1 056 Kč

853 Kč

Sedmijazyčná obrazová publikace s fotografiemi Ivana Krále s předmluvou profesora MUDr. Josefa Kouteckého, profesora PhDr. Jaroslava Pánka a Miroslava Horníčka.


Indonésie - Lonely Planet
999 Kč

807 Kč

"Indonésie nabízí nejlepší dobrodružství na světě; její krása je stejně rozmanitá jako její obyvatelé. Večer si můžete užít světovou zábavu a další den se ocitnout mimo vyšlapané trasy v tropické idyle.


Indonésie - Lonely Planet
999 Kč

807 Kč

Nikdo nezná Indonésii lépe než Lonely Planet. Tento podrobný průvodce vás zavede na nejlepší pláže a do baru na Bali přes svěží rýžová pole Sumatry k potápění se želvami u Gilis na Lomboku i k tradičnímu tanci v Ubudu.


Itálie - Turistický průvodce
998 Kč

806 Kč

Itálie má hodně co vyprávět, slavná města se mohou pochlubit známými památkami, ale stejně poutavá mohou být i klidnější místa, jako je vrchol Montalcino nebo kousek od pobřeží ležící ostrov Marettimo.


Čína - Lonely Planet - 2. vydání
999 Kč

807 Kč

Prastará a přitom hypermoderní, známá a přitom nepoznaná, navenek velkoměstská, leč ve své podstatě venkovská, konzervativní a zároveň pokroková, země kosmického věku a staromódních názorů – Čína je zkrátka krajem hypnotických a mnohdy nepochopitel


Nomachi Kazuyoshi: Velké putování aneb PILGRIMAGE
999 Kč

807 Kč

Sahara, Tibet, Indie, Etiopie, Mekka a Medína, Andy, Nil – jen některá z míst zájmu nejznámějšího japonského fotografa, které můžete díky unikátním velkoformátovým fotografiím a zasvěcenému textu navštívit.


Bém Pavel, Švaříček Rudolf,: Třetí Everest
990 Kč

799 Kč

Výpravná publikace plná překvapení pro čtenáře poutavě popisuje osudy expedice Everest 2007. Hlavní část knihy tvoří kapitola Everest, kterou se prolínají příběhy Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka o výstupu na nejvyšší horu světa.


Bonnett Alastair: Nové pohledy - Mapy světa, jak ho neznáme
899 Kč

765 Kč

Překvapující geografické objevy naší planety zobrazené na padesáti originálních mapách.

Moderní technologie dálkového průzkumu Země a další geografické metody dnes umožňují poznání naší planety do neuvěřitelných detailů.


Vladimír 518: Mambo? Poa! Zanzibar
900 Kč

747 Kč

Autorské duo Vladimir 518 a fotograf Tomáš Souček má za sebou v minulosti zrealizované dva další výrazné knižní projekty. Jmenovitě se jedná o první díl subkulturní trilogie KMENY (2011) a výlet do světa českých uměleckých ateliérů OBSESE (2015).


Havaj - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

Stačí se jen podívat na zdejší překrásné pláže, pestrobarevné korálové útesy a vulkány, které vábí dobrodružné povahy, a není těžké pochopit, proč se Havaj stala synonymem ráje na Zemi.


kolektiv autorů: Itálie - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

  • Dopřejte si adrenalinovou bombu na zasněžených neproježděných svazích, při túrách v Dolomitech nebo na peřejích řeky Lao
  • Uposlechněte výzvy „tutti a tavola“ a vydejte se na výpravnou pouť po italských kuchyních
  • Prolistujte si poslední výtisk

kolektiv autorů: Nový Zéland - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

Nový Zéland je tak nádherný, až vám to vyrazí dech. Vypadá jako kulisy k dobrodružnému filmu nebo jako fotografie z katalogu těch nejbáječnějších zájezdů. Alespoň jednou denně vám uklouzne nadšené „Páni!“.


kolektiv autorů: Nový Zéland - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

„V době, kdy naše planeta prochází znepokojivými klimatickými i politickými změnami, je dobré vědět, že existuje Nový Zéland. Tato řídce osídlená, zelená, poklidná a vstřícná země nabízí dokonalý únik od všech problémů.


Thajsko - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

„Thajsko, přátelská a zábavu milující země, kultivovaná a historická, vyzařuje zlatou záři ze svých třpytivých chrámů a tropických pláží i vždy uklidňujících thajských úsměvů.


Thajsko - Lonely Planet
899 Kč

726 Kč

Thajsko, přátelská a zábavu milující země, exotická a tropická, kultivovaná a historická, vyzařuje zlatou záři ze svých třpytivých chrámů, pláží i úsměvů.


Turecko - Lonely Planet
899 Kč

719 Kč

Od nádherných tyrkysových pláží přes památky, ze kterých vám poklesne brada, a lahodnou kuchyni, která vás dostane do kolen… Turecko a jeho přátelští obyvatelé nabízejí návštěvníkům pestrou paletu nevšedních zážitků, na které budete dlouho vzpomínat.


Svět - Cestovní atlas
895 Kč

723 Kč

Detailní kartografické zobrazení Cestovního atlasu Světa poskytuje obsáhlé geografické informace a spolehlivě zavede cestovatele do všech koutů Země.


Gardon Nicolas: Nejkrásnější procházky světa
799 Kč

679 Kč

Cesta svatého Jakuba, řeka Colorado, tropická údolí Kapverd, Himaláje, římské silnice a islandské louky – to všechno jsou některé z posledních nepřístupných krás naší planety, které lze objevit jen jedním způsobem: chůzí.


Trifoni Jasmina: Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí
799 Kč

679 Kč

Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější obla


Jižní Francie - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Ať již toužíte po přepychovém hotelu na nábřeží, pikantních chutích místních tržišť, či po romantickém objevování malebného středomořského pobřeží, tento podrobný a aktualizovaný průvodce jižní Francií vám poskytne vše, co potřebujete k nezapomenutel


kolektiv autorů: Severní Španělsko - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Různorodá krajina severního Španělska vzrušuje lidskou duši. Pyreneje a Picos de Europa se co do krásy mohou rovnat ostatním evropským pohořím. Oblast divokých útesů na pobřeží Atlantiku patří k nejhezčím vyhlídkovým trasám v Evropě.


Malajsie, Singapur a Brunej - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Fantastická trojice zemí jihovýchodní Asie nabízí horké džungle plné divokých zvířat, krásné pláže, idylické ostrovy, kulinářské zázraky a multietnickou kulturu.


Severní Francie - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Francie láká cestovatele svou nezaměnitelnou kulturou a atmosférou plnou kavárenských teras, vesnických trhů pod širým nebem nebo malých útulných bister, kde mají denní nabídku ručně napsanou na tabuli obyčejnou křídou.


Turecko - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Lonely Planet se v Turecku vyzná: můžete se vznášet na křídle vysoko nad sametově hebkým Středomořím, absolvovat nezbytný rituál smlouvání na bazaru a pohled na horu Ararat si vychutnat se stejným nadšením jako starý Noe a jeho zvířátka. Již 2.


Východ USA - Lonely Planet
799 Kč

645 Kč

Průvodce obsahuje: Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, Vermont, New Hampshire, Maine, Washington, D.


Velká Británie - Společník cestovatele
799 Kč

645 Kč

Podrobný průvodce po krásách Velké Británie obsahuje přes 1400 barevných fotografií, které vám představí úchvatně rozmanitou britskou krajinu, historická města, pozoruhodné paláce i starobylé hrady.


Gantzhorn Ralf: Patagonie a Ohňová země
749 Kč

605 Kč

Divoká, nespoutaná a nadpozemsky krásná země, kde bydlí vítr – to je nejvýstižnější charakteristika rozlehlé Patagonie a Ohňové země. Setkání s patagonským horským světem je nezapomenutelným zážitkem. Kdo ho navštíví, odchází vášnivě zamilován.


Schmitt Edwin: Nepál
749 Kč

605 Kč

Tam pod nebetyčným Himálajem, mezi trvale zasněženou „Střechou světa“ a tropickými nížinami Teraie, se nachází přírodní a kulturní klenot Nepál, jenž na planetě Zemi nemá obdoby.


Střední Asie - Lonely Planet
749 Kč

605 Kč

Svými středověkými městy, jejichž siluety zdobí modré kupole, rušnými orientálními tržišti a jurtami v odlehlých oblastech si Střední Asie uchovává romantiku Hedvábné stezky, jakou jinde nenajdete.