Motivační literatura

Motivace – slovo v dnešní době velmi používané, velmi rozebírané. Přesto by jej každý popsal jiným způsobem. Motivační literatura je inspirující čtení a záleží na každém čtenáři, zda si z toho něco odnese. V dnešní době se s tímto druhem knih doslova roztrhl pytel. Je proto potřeba se v tomto žánru trochu zorientovat.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Jiří X. Doležal: Velký obrazový atlas zen Jiří Zounek: Normální život v nenormální době - Základní školy a jejich učitelé (nejen) v období normalizace
Jiří X. Doležal: Velký obrazový atlas zen

Jiří X. Doležal již léta píše seriál o lidech, kteří zneužívají slabost, bezradnost či hloupost jiných lidí. Poprvé odjel do Tibetu roku 1993, aby poznal podstatu buddhismu, jelikož v Čechách odpověď nedostal.

můžete mít 10.5. - 14.5.

Jiří Zizler: Aristokrat katakomb - K životu a dílu Zdeňka Rotrekla Jiří Zounek: Normální život v nenormální době - Základní školy a jejich učitelé (nejen) v období normalizace
Jiří Zizler: Aristokrat katakomb - K životu a dílu Zdeňka Rotrekla

Poezie jako vztah mezi existenciálním a duchovním, mezi všedním, mytickým a religiózním Osud, genezi i recepci díla Zdeňka Rotrekla (1920–2013) poznamenaly fatálním a dramatickým způsobem dějinné okolnosti.

můžete mít 6.5. - 7.5.

Jiří Zounek: Normální život v nenormální době - Základní školy a jejich učitelé (nejen) v období normalizace Jiří Zounek: Normální život v nenormální době - Základní školy a jejich učitelé (nejen) v období normalizace
Jiří Zounek: Normální život v nenormální době - Základní školy a jejich učitelé (nejen) v období normalizace

Kniha vytváří plastický obraz československého socialistického školství, který se zakládá jak na vzpomínkách pamětníků, získaných metodou orální historie, tak na studiu archivních, mnohdy pro podobné účely dodnes nevyužitých dokumentů.

můžete mít 7.5. - 9.5.

Jiří Zounek: Socialistická základní škola pohledem pamětníků - Sonda do života učitelů v Jihomoravském kraji Jiří Zounek: Socialistická základní škola pohledem pamětníků - Sonda do života učitelů v Jihomoravském kraji
Jiří Zounek: Socialistická základní škola pohledem pamětníků - Sonda do života učitelů v Jihomoravském kraji

Jak se učilo na základních školách v období normalizace? Nabízíme unikátní soubor vzpomínek učitelů pamětníků, tedy přímých aktérů školního i mimoškolního života. Jejich životní příběhy jsou doplněny o zajímavé tištěné dokumenty.

můžete mít 7.5. - 9.5.

Jiřina Bednářová: Čtení s porozuměním a hry s jazykem - Čteme se skřítkem Alfrédem Jiří Zounek: Socialistická základní škola pohledem pamětníků - Sonda do života učitelů v Jihomoravském kraji
Jiřina Bednářová: Čtení s porozuměním a hry s jazykem - Čteme se skřítkem Alfrédem

Kniha je určena dětem ve věku 6 až 10 let, všechny strany jsou ilustrované. Pracovní listy jsou určeny dětem, které se učí číst a ve čtení se zdokonalují. Každý list je rozdělen na dvě části.

můžete mít 6.5. - 7.5.

Jiřina Bednářová: Diagnostika dítěte předškolního věku, 2. díl - Co by dítě mělo umět ve věku od 3 do 6 let Jiří Zounek: Socialistická základní škola pohledem pamětníků - Sonda do života učitelů v Jihomoravském kraji
Jiřina Bednářová: Diagnostika dítěte předškolního věku, 2. díl - Co by dítě mělo umět ve věku od 3 do 6 let

Pokračování edukativní publikace reaguje na nejčastější otázky týkající se pedagogické diagnostiky a rozšiřuje tematický záběr prvního dílu. Autorky věnují velký prostor zejména diagnostice dynamické, zaměřené na proces učení a podporu rozvoje každého dítěte.

můžete mít 10.5. - 14.5.

Jiřina Bednářová: Školní zralost a její diagnostika Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová: Diagnostika dítěte předškolního věku - Co by dítě mělo umět ve věku od 3 do 6 let
Jiřina Bednářová: Školní zralost a její diagnostika

První titul z ediční řady Školní zralost, určené zejména pedagogům mateřských škol a prvního stupně základních škol, se věnuje tématu připravenosti dítěte na vstup do základní školy a tomu, co pro její optimální úroveň mohou udělat mateřské školy.

můžete mít 7.5. - 9.5.

Jiřina Bednářová: Školní zralost - Co by mělo umět dítě před vstupem do školy Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová: Diagnostika dítěte předškolního věku - Co by dítě mělo umět ve věku od 3 do 6 let
Jiřina Bednářová: Školní zralost - Co by mělo umět dítě před vstupem do školy

Publikace osvědčené autorské dvojice dává prostor rodičům a pedagogům, aby se dlouhodobě zabývali podněcováním dítěte v době přípravy na nástup do školy. V knize naleznete základní informace o tom, co by mělo dítě umět a zvládnout mezi pátým a šestým rokem věku.

můžete mít 10.5. - 14.5.

Jiřina Klenková: Logopedie - Narušení komunikační schopnosti... Jiřina Prekopová: Malý tyran - Příčiny dětské panovačnosti, poruchy vývoje osobnosti dítěte...
Jiřina Klenková: Logopedie - Narušení komunikační schopnosti...

Komunikace představuje jednu z nejdůležitějších lidských schopností. K tomu, aby člověk s ostatními lidmi mohl komunikovat, potřebuje dobře rozvinutou komunikační schopnost. Její narušení jsou mnohdy překážkou v edukaci a socializaci jedince.

můžete mít 7.5. - 9.5.

Jiřina Langhammerová: Fenomény lidových tradic * kroje * obřady * masky Jiřina Prekopová: Malý tyran - Příčiny dětské panovačnosti, poruchy vývoje osobnosti dítěte...
Jiřina Langhammerová: Fenomény lidových tradic * kroje * obřady * masky

Publikace s etnologickou tematikou s výrazným zaměřením na obrazovou část přibližuje i nezasvěceným čtenářům problematiku lidových tradic. Vybrali jsme dva základní okruhy českých tradic: lidový oděv a kroj a tradiční obřady a masky.

můžete mít 10.5. - 14.5.

Jiřina Prekopová: Malý tyran - Příčiny dětské panovačnosti, poruchy vývoje osobnosti dítěte... Jiřina Prekopová: Malý tyran - Příčiny dětské panovačnosti, poruchy vývoje osobnosti dítěte...
Jiřina Prekopová: Malý tyran - Příčiny dětské panovačnosti, poruchy vývoje osobnosti dítěte...

Nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí. Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany.

můžete mít 6.5. - 7.5.

Osobní rozvoj

Jako jeden z nejlepších autorů je bezpochyby Timothy Ferriss, kterého dostala mezi celebrity kniha Čtyřhodinový pracovní týden – ihned po vydání se stala světových bestsellerem. Ne jinak to bylo i u nás. Timothy Ferriss je proslulý především tím, že vše, co radí, poctivě zkouší nejdříve na sobě.

Don Miguel Ruiz, který se věnuje předávání učení starých Toltéků, je pro mnohé výborným učitelem. Jeho nejznámějším a velmi inspirativním dílem je titul Čtyři dohody.

Recenze:

Přečtěte si v naší literární kavárně recenzi knihy: Don Miguel Ruiz - Čtyři dohody - Kniha moudrostí starých Toltéků

Poselství Napoleona Hilla: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout“. Tento americký spisovatel nám zanechal opravdové motivační skvosty. Každý, kdo má zájem na sobě pracovat, by se měl s jeho tituly seznámit.

Poslední dobou často slýcháme slovo prokrastinace. Jak se vyhnout tomuto nešvaru se dozvíte v knize Konec prokrastinace, napsané Petrem Ludwigem.

Další český autor, významný český psychiatr Radkin Honzák, se usadil na žebříčcích naučné literatury s dílem Psychosomatická prvouka.

Pomoc v práci či v podnikání

Za kultovní titul pro každého podnikatele se dá zcela právem považovat Restart od Frieda Jasona. Tento průvodce podnikatelským minimem je mimořádně poučný. Jak řekl slavný marketingový guru Seth Godin: „Tuto knihu lze přehlížet jen na vlastní nebezpečí“. Za zmínku také stojí Ben Horowitz a jeho kniha S potížemi je jedna potíž.

Důležitým autorem je beze sporu Stephen R Covey, který získal pro rok 2012 druhou pozici v celosvětovém žebříčku nejvlivnějších profesionálů. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí se stala mezinárodním bestsellerem.

Postřehy od úspěšných

Inspirujme se od lepších a úspěšnějších, oni si tu svoji cestu už vyšlapali a mohou nám pomoci ušetřit spoustu energie. Z českých autorů je nutné zmínit „Břicháče Toma“ – Tomáše Kosačíka. Nejen jeho knihy o hubnutí se staly bestsellery. Kniha Promrhané dny – Myšlenky, které mi změnily život je výborný titul, psaný skvělou formou a zcela jistě by si ho měl každý, kdo touží po změně ve svém životě, pořídit. Jeho knihy pomohly už tisícům lidí. Proto je také jedním z nejoblíbenějších českých autorů a neustále se jeho tituly pohybují na předních příčkách TOP titulů.

Mark Manson zaujal svojí knihou Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le. Titul se okamžitě dostal na vrchol žebříčků a stal se právem bestsellerem. Kniha se opírá o jeho životní zkušenosti a měla by se stát povinnou četbou každého, kdo se ocitá na prahu dospělosti.

Knih toho typu je velká řada a každý si v té škále najde právě to, co potřebuje. Motivační literatura většinou slouží k uvědomění si toho, co dobře víme, ale denně na to zapomínáme. Pomůže nám utřídit si své myšlenky a dokáže nás posunout správným směrem. V dnešní době je to velmi populární žánr, který získává oblibu u stále větší masy čtenářů.

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší literární kavárně