Edwards Elwyn Hartley: Velká encyklopedie koní
599 Kč 484 Kč

Nově přepracované a doplněné vydání úspěšné encyklopedie, která se prodávala pod názvem Velká kniha o koních, uvádí vybrané zástupce jednotlivých plemen, podává jejich základní znaky, původ, rozlišení chodů, chování a komunikace, vývoj hříběte, zbarv

Askani Tanja: Vlčí stopy - Můj život s vlčí smečkou
399 Kč 322 Kč

Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli.

Dutcher Jim, Dutcher Jamie,: Skrytý život vlků
790 Kč 638 Kč

Předmluvaf Robert Redford

Dokumentaristé divoké přírody Jim a Jamie Dutcherovi vypráví příběh, který je stejně fascinující a jedinečný jako portrétované zvíře.

Šťastný Karel, Hudec Karel,: Ptáci 1 - Fauna ČR
675 Kč 545 Kč

V rámci edice Fauna ČR vychází po dvaceti letech třetí, doplněné a přepracované vydání svazku Ptáci 1 (řády vrubozobí, potáplice, trubkonosí, potápky, plameňáci, čápi, brodiví a pelikáni a veslonozí), tentokrát již zaměřené jen na území České republi

Arce José: Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa
299 Kč 242 Kč

Autorem knihy je mezinárodně uznávaný „zaříkávač psů z Mallorky“. Na tomto ostrově provozuje výcvikové a rehabilitační centrum, v němž dává poslední šanci zdánlivě beznadějným problémovým psům z celé Evropy, které by jinak čekala smrt.

Arce José: Týmová spolupráce mezi člověkem a psem
299 Kč 242 Kč

José Arce, proslulý „zaříkávač psů z Mallorky“, je uznávaný odborník, který provozuje výcvikové a rehabilitační centrum. Dává v něm poslední šanci problémovým psům z celé Evropy, které by jinak čekala smrt.

Morganová Sally: Inteligentní kočka
299 Kč 242 Kč

Kočky jsou nezávislá zvířata se zvláštními povahovými rysy. Mohou být hravé i odměřené, komunikují s námi, ale svým specifickým způsobem a často je jasné, že nestojí o naši společnost.

Bogusch Petr: Domečky pro včely a užitečný hmyz
229 Kč 195 Kč

Aby byl hmyzí domeček brzy plný života, potřebujete vědět, jaký materiál na jeho stavbu použít. Důležitá je nejenom vnější konstrukce, ale i výplň. Různé druhy hmyzu totiž potřebují ke svému hnízdění různé typy dutin a úkrytů.

Weeksová Jo: Mistrovské lekce jezdeckého umění
399 Kč 339 Kč

Výuka s deseti současnými špičkovými trenéry… Aktivním jezdcům nabízí tato kniha zdokonalení jezdeckých dovedností tím, že alespoň na dálku absolvují několik lekcí s nejlepšími trenéry světa.

Führmann a kolektiv Petra: Škola pro štěňata
399 Kč 322 Kč

Velké oči, vlhký čenich, nejisté pohyby – štěně je zkrátka rozkošné. Jedině správnou výchovou se z tohoto drobka stane veselý, spokojený a vysněný kamarád.

Vágner Jakub: Můj život s rybami
379 Kč 306 Kč

Jakub Vágner je proslulý český sportovní rybář, držitel mnoha světových rybářských rekordů. Pro splnění svého snu – zmapování největších a nejvzácnějších sladkovodních ryb naší planety – procestoval kromě Antarktidy všechny kontinenty.

Chaloupek Václav: Africká abeceda
369 Kč 298 Kč

Lvy, slony, zebry, žirafy většinou dobře známe, ať již ze ZOO nebo z televizní obrazovky. Co je anhinga, kde roste baobab, jak vypadá daman a jak snovač? Kde bychom mohli potkat vodušku a je welwitschie zvíře, nebo rostlina?

Vágner Jakub: Na stopě gigantům
369 Kč 298 Kč

RYZÍ DOBRODRUŽSTVÍ

V Amazonii ulovil čtyři metry dlouhou arapaimu, v jezeru Turkana v Keni vypátral tlamouna nilského o váze 200 kilogramů, v Texasu se seznámil s majestátně působícím kostlínem obrovským.

Haus Kai: Úspěšný chov ovcí
349 Kč 282 Kč

Správná péče a chov ovcí v souladu s přírodou

Ovce jsou nenáročné na chov, proto velmi oblíbené.

Kiefner Ralf: Na svou první velrybu - nikdy nezapomeneš
349 Kč 282 Kč

Je jedno, jak dlouho o tom člověk sní a jak dobře se na to připraví – první setkání s velrybou nebo s delfínem je pro každého jedinečným zážitkem, který se vám nesmazatelně zapíše do duše.

Komárek Julius: Lovy v Karpatech
350 Kč 283 Kč

Vynikající přírodovědec, myslivec a znalec karpatské přírody profesor Julius Komárek přináší ve dvaceti kapitolách poutavé příběhy inspirované loveckými toulkami v karpatské divočině. Ale kniha není určena jenom lovcům a myslivcům.

Tabor Roger: 100 způsobů, jak rozumět vaší kočce
349 Kč 282 Kč

Základní příručka obsahuje všechny důležité informace pro chovatele a milovníky koček Podivili jste se někdy, proč kočka přede i u veterináře nebo proč vám vytrvale nosí „dárky“ ze zahrady, i když jí za to nadáváte?

Hourdebaigt Jean-Pierre: Masáže koní
319 Kč 258 Kč

Masáž koně zvyšuje jeho výkon a kvalitu jeho života, zvyšuje svalovou pružnost a zkracuje rekonvalescenci po zranění. Mimo mnoha zdravotních výhod, které masáž koni přináší, také posiluje pouto mezi koněm a jeho majitelem, trenérem, nebo chovatelem.

Caugheyová Melissa: Co nevíme o slepicích
299 Kč 242 Kč

Návrat k přírodním zdrojům a chov drobného domácího zvířectva jsou na vzestupu a tato přehledná a nápaditě upravená příručka se zaměřuje právě na domácí odchov slepic.

Ziemer-Falkeová Kristina, Ziemer Jörg: Výcvik štěněte
299 Kč 242 Kč

Přehledná příručka uvádí vše podstatné, co je potřeba znát, když si poprvé pořizujete štěně do rodiny: od zdravotní péče, výživy, návyku na obojek a výcviku základních povelů až po řešení problémového chování, výběr nejpraktičtějších tréninkových pom

Eis Vilém: Pachové práce služebních psů
299 Kč 242 Kč

Kniha „Pachové práce služebních psů“ patří ke stěžejním dílům naší kynologické literatury a od svého prvního vydání v roce 1954 nebyla ve svém oboru dosud překonána.

Gritsch Heinrich: Silná včelstva po celý rok
299 Kč 242 Kč

V příručce se autor podrobně měsíc po měsíci zabývá pracemi a postupy, které se mu osvědčily pro dosažení opravdu silných včelstev, protože jenom silná včelstva mohou dát včelaři vysoký výnos medu.

Křivánek Jiří: Lovecké maličkosti
299 Kč 242 Kč

Jiří Křivánek na stránkách své nové knihy loveckých povídek zaznamenává příhody tak, jak je přinesl jeho dosavadní myslivecký život a jak mu je vyprávěli jeho přátelé. Žádný z příběhů není smyšlený a jejich postavy jsou skutečné.

Novosádová Kateřina: Barf - kuchařka
299 Kč 242 Kč

V mých předcházejících knihách BARF krmení psa přirozenou stravou a BARF otázky a odpovědi jsem čtenářům nabídla přehledný souhrn všeho, co vím o barfování.

Swift Sally: Ježdění podle Sally Swift
290 Kč 235 Kč

Převratná výuková filozofie ježdění na koni, zdůrazňující uvědomování si těla, význam „měkkých očí, správného dýchání, centrování a rovnováhy. Autorka byla půl století průkopníkem mezi instruktory jezdectví.

Goodfellow Peter: Ptáci střední Evropy
269 Kč 218 Kč

Člověk na okamžik zahlédne zářivě barevné peří, zaslechne zvláštní zpěv, zpozoruje fascinující ptačí chování a napadne ho: „Kdybych tak věděl, co to bylo za ptáka!

Schlegl-Koflerová Katharina: Co nám říká pes?
129 Kč 105 Kč

Naučit se psí řeči je tak snadné! Naši čtyřnozí miláčkové mají bezpočet možností jak vyjádřit své potřeby a pocity. Vrtí ocasem, štěkají, upřeně se na vás dívají, střídavě zvedají uši, naježí srst…

Potřebujete poradit s výběrem vánočního dárku? Inspirujte se naším vánočním rádcem: