Folman Ari, Polonsky David,: Deník Anne Frankové
388 Kč 295 Kč

Komiksové vydání světové klasiky.

Annelies Marie Franková (12. června 1929 – březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4.

Marvel Studios: Obrazový průvodce
499 Kč 449 Kč

Marvelácké filmy jsou popkulturní fenomén: projděte si je do nejmenších detailů, potkejte své oblíbené postavy a prohlédněte si zblízka jejich unikátní zbraně i obleky!

Defoe Daniel: Robinson Crusoe
159 Kč 136 Kč

Komiksová adaptace slavného románu anglického spisovatele Daniela Defoea je určena dětem od 9 let. Strhující děj, výstižné ilustrace a forma obrázkového románu nadchne každé dítě a čtení se tak pro něj stane velkou zábavou.

Alexandro Jodorowsky: Incal
689 Kč 620 Kč

Incal je jeden z nejslavnějších a nejzásadnějších komiksů našeho kontinentu. Je to monument, který s neskutečnou výtvarnou nápaditostí zachycuje všechno od androidů až po zkázu světa, ale navíc přidává velikou porci poezie, humoru a mystiky.

Joker: Oslava 75 let

Joker: Oslava 75 let

Hodnocení: 5
999 Kč 807 Kč

Galerie batmanovských padouchů je početná, ale Joker je ze všeho rozhodně nejslavnější a provází Temného rytíře věrně už po víc než sedmdesát let.

Houser Jody: Stranger Things - Šestka
249 Kč 187 Kč

PÍŠE SE ROK 1978. AMERIKA SE STÁLE NACHÁZÍ UPROSTŘED STUDENÉ VÁLKY A PROBÁDÁVÁ NEBEZPEČNÉ HRANICE VĚDY. Jak daleko doktor Brenner, ředitel tajného projektu MK ULTRA, zajde, aby získal moc, po které touží?

Pilkey Dav: Dogman: Peťulka čili život kotěte
299 Kč 242 Kč

Hrdina s psí hlavou se představuje ve světově proslulém komiksu! Dogman je nejpřítulnější ze všech psů a nikdo by nehádal, že je zároveň nejobávanější strážce zákona v ulicích zlotřilého města!

Luke Pearson: Hilda a král hory
299 Kč 269 Kč

Dobrodruzi, dobrodružkyně, dobrodružčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Mohl by to totiž ve skutečnosti být troll nebo starý obr… Budiž vám varováním i nový příběh s Hildou, kterou jsme opustili v momentě, kdy sama přestala být člověkem.

Sarah Graleyová: Minecraft - První kniha příběhů
199 Kč 179 Kč

Tyler je obyčejný kluk, ale jeho život se změnil, když se s rodinou odstěhoval ze svého rodného města. Naštěstí má Tyler věrnou partu kamarádů, se kterou zůstává ve spojení prostřednictvím Minecraftu.

Willingham Bill: Mýty 16 - Supertým
439 Kč 329 Kč

TOHLE VYPADÁ JAKO PRÁCE PRO… SUPERMÝTY! Kolem hranic Azylu se plíží zlo! Pan Temný, krmící se strachem a poháněný temnotou, povstal a je ještě mocnější než kdy předtím! Mytické obrany brzy padnou, a pak přijde den zhouby!

Foglar Jaroslav: Rychlé Šípy
799 Kč 645 Kč

Romantická dobrodružství a veselé příhody, které chtějí prožívat snad všechny děti. Rychlé Šípy vás pobaví i poučí.

Renda Hitori: Královská hra 3
199 Kč 149 Kč

Počet žáků třídy se povážlivě snižuje a každý další úkol je děsivější. Časový limit stále odtikává… a navíc to vypadá, že tajemný Král se skrývá mezi přeživšími žáky. Kdo z nich to je? A o co mu jde?

Cube Kid: Deník malého Minecrafťáka: komiks - Nový bojovník
169 Kč 152 Kč

Minus rozhodně není vesničan jako ostatní. Pěstování mrkve ho vůbec nezajímá a obchodování ještě méně. Jeho snem je stát se bojovníkem. Jednoho dne sebere odvahu a vydá se vstříc dobrodružství. Zombie, se kterou se setká, naopak sní o tom, že se stane člověkem.

Alan Moore: Batman: Kameňák a další příběhy
499 Kč 449 Kč

Poslední kus za tuto cenu!

Dva klasické batmanovské příběhy, jejichž společným jmenovatelem (kromě hvězdného autorského obsazení) je jedna z největších Nemesis temného rytíře: věčně usmívavý Joker.

Shaun Tan: Cikáda
245 Kč 220 Kč

Nová kniha oceňovaného australského výtvarníka Shauna Tana, autora knih Nový svět a Pravidla léta, přináší vizuálně podmanivý a zároveň minimalistický příběh cikády pracující v kancelářském prostředí uprostřed nepřátelsky naladěných lidí.

Beagle Peter S.: Poslední jednorožec
699 Kč 565 Kč

Čarovná, lyrická a emotivní komiksová adaptace kultovního a po generace oblíbeného románu Petera S. Beagla Poslední jednorožec. Příběh nás uvádí do světa kouzel, ukazuje sílu lásky i bolest nad ztrátou.

Petersen David: Myší hlídka 1 - Podzim 1152
699 Kč 565 Kč

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku.

Jodorowsky Alejandro: Incal - brož.
689 Kč 517 Kč

Všechno, co jste kdy od SF komiksu chtěli, ale netroufli jste si o to říct.

Incal je jeden z nejslavnějších a nejzásadnějších komiksů našeho kontinentu.

Erben Karel Jaromír: Komiksová Kytice
599 Kč 484 Kč

Karel Jaromír Erben by v letošním roce oslavil 205. narozeniny. I na tuto počest proto vzniklo v rukou 12– ti českých ilustrátorů unikátní komiksové zpracování jeho nejslavnějšího díla – Kytice.

Milo Manara: Caravaggio
399 Kč 359 Kč

Michelangelo Merisi de Caravaggio. Jeden z nejslavnějších umělců historie. Citlivý i vzteklý, hedonista i dobrodruh, člověk, který se přes svůj krátký život zapsal do dějin umění, hlavně díky své práci se světlem a stínem.

Stan Sakai: Usagi Yojimbo Cesta poutníka
196 Kč 176 Kč

V této knize sebraných příběhů úžasné série Usagi Yojimbo Stana Sakaie potkává králičí osobní ochránce staré přátele i nové nepřátele – a dokonce si pořídí domácího mazlíčka!

Thibault Damour: Záhada kvantového světa
398 Kč 358 Kč

Je tu komiks, který vám objasní základy kvantové fyziky! Vydejte se společně s dobrodruhem Bobem a jeho psem Rickem na výpravu po záhadách kvantového světa!

Mignola Mike: Frankenstein v podzemí
599 Kč 484 Kč

SOUČÁST HELLBOY UNIVERSA

Po zápasu s Hellboyem uniká Frankenstein z děsuplné mexické laboratoře, kde byl vězněn, a objevuje podivuhodný svět v podzemí, kde se mu podaří odhalit několik neuvěřitelných tajemství záhadné říše.

Aleš Kot: Zero Krize - Kniha 1
369 Kč 332 Kč

„Zero je Bond pro tohle století.“ Zero je akční špionážní drama rozložené do uzavřených příběhů, které dohromady dávají příběh agenta jménem Edward Zero, člověka, který byl od dětství formovaný do podoby všeho schopného robota.

Barone Adriano: Andy Warhol: Život v komiksu
499 Kč 419 Kč

Komiksový rozhovor s ikonou pop-artu Andy Warhol byl ikonou své doby – byl nezaměnitelný, originální a rád bořil konvence. Ve své proslavené Factory se obklopoval těmi nejzajímavějšími lidmi a žil bohémský život superhvězdy.

Bray Adam: Marvel Studios: Obrazový průvodce
499 Kč 419 Kč

Přidejte se k Thorovi, Iron Manovi a Strážcům galaxie na cestě filmovým světem Marvelu Marvelácké filmy jsou popkulturní fenomén: projděte si je do nejmenších detailů, potkejte své oblíbené postavy a prohlédněte si zblízka jejich unikátní zbraně i o

Unesená - komiksový gamebook
349 Kč 314 Kč

"Kniha Unesená je komiksový gamebook, tedy komiks kombinovaný se hrou. Při čtení/hraní gamebooku prožijete s hlavním hrdinou v knize příběh, jehož průběh zavisí na vašich rozhodnutích.

Scott Melanie: Marvel - Kniha plná faktů
229 Kč 193 Kč

Otestujte si své znalosti! Soupeřte se svými přáteli! Z které planety pochází Groot? Kdo naučil Doctora Strange mystickým uměním? Jak Black Widow získala své superschopnosti?

Brian Posehn: Deadpool Mrtví prezidenti
329 Kč 296 Kč

Deadpool stojí proti největšímu nebezpečí, kterému svět kdy čelil – proti americkým prezidentům. Proti mrtvým a zombifikovaným americkým prezidentům, abychom byli přesní. Prezidentům, kteří se vracejí a hodlají dát USA do pořádku. Ať to stojí, co to stojí.

Paul Tobin: Zaklínač Skleněný dům
329 Kč 296 Kč

Zaklínač Geralt potkává rybáře, jehož mrtvá a vražedně nebezpečná žena ovládá tajemný dům se zdánlivě nekonečným množstvím prázdných pokojů. Zdá se, že to je jen další práce pro zaklínače…

Gaiman Neil: Sandman 5 - Hra o tebe
489 Kč 367 Kč

Co se stane, když se vaše dětské sny stanou skutečností? Nic hezkého. Aspoň pokud k tomu dojde v krajině poetických hororů Neila Gaimana.

Český komiks

Zatímco v předrevoluční éře u nás reprezentoval komiks pro děti především legendární Čtyřlístek a komiks dospělácký geniální malíř Kája Saudek, v devadesátých letech na náš trh konečně vtrhli američtí superhrdinové. Nutno dodat, že ti jediní z něj nikdy nezmizeli – v novém miléniu totiž prošla image komiksu u nás překotným vývojem.

Superhrdinové

Nejslavnější z hrdinů, česky s láskou přezdívaných „pláštěnkáři“, patří pod společnosti DC a Marvel – dva vydavatelské giganty, kteří spolu zápolí nejen na stránkách knih a sešitů, ale i na stříbrném plátně a televizních obrazovkách. Zatímco postavy z univerza DC jsou takřka živoucí polobozi, rozhodující o osudu světa a vesmíru (dokonalý Superman, zachmuřený Batman nebo ultrarychlý Flash) Marvel vsadil spíše na vtip a propojení každodenního života se zachraňováním světa (Spider-Man bydlí v podnájmu u tety, Hulk jen tak tak zvládá záchvaty vzteku a Iron Man se z excentrického nezodpovědného playboye stává nedobrovolným vůdcem týmu nadlidí, kteří ho překonávají silou i schopnostmi).

Komiks pro dospělé

Tím ovšem vývoj komiksového fenoménu u nás pouze začíná. První vlaštovkou komiksového čtení pro starší čtenáře se u nás stal Lobo. Nutno říci, že šlo o vlaštovku hrubou, zlou, věčně opilou a se sklony k extrémnímu násilí. Jeho eskapády, které jako by vypadly ze scénáře k akčnímu filmu z osmdesátých let, vydláždily trasu pro vážnější série, jako je Sin City Franka Millera nebo kultovní zombie odyseu Živí mrtví.

Postupem času se dostalo i na náročnější díla světově proslulých autorů. Nešlo přitom jen o knihy, kde tečou potoky krve – v knihách Alejandra Jodorowskéhog, Moebia nebo Enkiho Bilala se pojí fantastické sci-fi světy s politickými a filozofickými tématy, které doprovází dechberoucí kresba. Decentní erotiku potom kromě českého nestora Saudka zastoupili také uznávaní umělci jako Milo Manara nebo Paolo Serpieri. Komiksovým fajnšmekrům je přímo určená celá sběratelská edice Legendy evropského komiksu, ve které se stěžejním dílům dostává vydavatelské péče, jakou si zaslouží.

Manga

Japonská manga vtrhla na český komiksový trh počátkem desátých let doslova jako vichřice. Vyšlo již několik set knih od japonských autorů a popularitu si získaly především série zaměřené na teenagery – nindžovský Naruto, postapokalyptický Útok titánů, akční sci-fi Alita, steampunkový Ocelový alchymista, zombie noir Tokijský ghúl nebo nekompromisní Gantz. Pokud chcete zkusit něco naprosto nového a neotřelého, proč nezkusit mangu?

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší Literární kavárně