10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Komiks, comics, comix nebo grafická novela. Ať už knížkám, kde příběh vypráví kromě textu také obrázky, říkáte jakkoli, společné mají jedno. Filmový spád, rychlou akci a názornost, díky které si tento specifický žánr získal srdce nejen mladších čtenářů.

Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Nikkarin: Rychlé šípy - sešit 3 Jaroslav Foglar: Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka - Doplněno příběhy nakreslenými Bohumírem Čermákem a Václavem Junkem
Nikkarin: Rychlé šípy - sešit 3

Moderní sešitové vydání Rychlých šípů udělá radost všem plantážníkům od 6 do 99 let! Původní díly slavného komiksu doprovázejí nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Petr Hugo Šlik: Rychlé šípy - sešit 4 Jaroslav Foglar: Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka - Doplněno příběhy nakreslenými Bohumírem Čermákem a Václavem Junkem
Petr Hugo Šlik: Rychlé šípy - sešit 4

V moderním sešitovém vydání Rychlých šípů najdete původní díly slavného komiksu i nové příběhy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Claire Beltonová: Pusheen: Košišatý návod na život Moffat Steven, Gatiss Mark,: Sherlock 1 - Studie v růžové
Claire Beltonová: Pusheen: Košišatý návod na život

Potřebujete vědět, jestli je vaše kočka mňaupír, nebo toužíte levou zadní zvládnout lenošení první ligy? Pusheen je tu pro vás.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Moffat Steven, Gatiss Mark,: Sherlock 1 - Studie v růžové Moffat Steven, Gatiss Mark,: Sherlock 1 - Studie v růžové
Moffat Steven, Gatiss Mark,: Sherlock 1 - Studie v růžové

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Jaroslav Foglar: Rychlé šípy Jana Fischera Moffat Steven, Gatiss Mark,: Sherlock 1 - Studie v růžové
Jaroslav Foglar: Rychlé šípy Jana Fischera

Losnu, nebo Mažňáka? Vydejte se po stopách legendárních dobrodružství Rychlých šípů od Jaroslava Foglara, které milují celé generace malých i dospělých čtenářů.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Mugford Simon: Fotbalové superhvězdy: Messi válí / Fakta, příběhy, čísla Mugford Simon: Fotbalové superhvězdy: Messi válí / Fakta, příběhy, čísla
Mugford Simon: Fotbalové superhvězdy: Messi válí / Fakta, příběhy, čísla

Přečti si, jak se Lionel Messi po odchodu z Argentiny stal legendou FC Barcelony, sedmkrát vyhrál Zlatý míč a vysloužil si přízvisko „Nejlepší fotbalista všech dob". Kolik úsilí a dřiny ho to stálo? A proč je nejlepší?

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Sherlock Studie v růžové Mugford Simon: Fotbalové superhvězdy: Messi válí / Fakta, příběhy, čísla
Sherlock Studie v růžové

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího.Toho shodou okolností shání i Sherlock Holmes, detektivní poradce – jediný na světě, alespoň to sám ..

můžete mít 13.10. - 17.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Čtyřlístek Znamenité příběhy Čtyřlístku 1999 (15. kniha) Mugford Simon: Fotbalové superhvězdy: Messi válí / Fakta, příběhy, čísla
Čtyřlístek Znamenité příběhy Čtyřlístku 1999 (15. kniha)

Znamenité příběhy Čtyřlístku jsou patnáctým dílem v řadě, obsahují příběhy z čísel 281 až 294 z roku 1999. Čtveřice hrdinů opět zažije spoustu dobrodružství nejen na Zemi, ale i ve Vesmíru.

můžete mít 16.10. - 18.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Sarah Graleyová: Minecraft - První kniha příběhů Templeovi Kate a Jol: Podvraťáci: Falšuj, než tě chytnou
Sarah Graleyová: Minecraft - První kniha příběhů

Tyler je obyčejný kluk, ale jeho život se změnil, když se s rodinou odstěhoval ze svého rodného města. Naštěstí má Tyler věrnou partu kamarádů, se kterou zůstává ve spojení prostřednictvím Minecraftu.

můžete mít 6.10. - 9.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Templeovi Kate a Jol: Podvraťáci: Falšuj, než tě chytnou Templeovi Kate a Jol: Podvraťáci: Falšuj, než tě chytnou
Templeovi Kate a Jol: Podvraťáci: Falšuj, než tě chytnou

V Hafburku roste kriminalita! Záhadný padělatel uměleckých děl ukradl z muzea jeden z obrazů Pabla Picapssa! Případ jako dělaný pro detektivní kancelář Rafani… kdyby se ovšem nesebrali jako jeden pes a neodjeli na zaslouženou dovolenou.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro
Václav Šorel: Zlatá kniha komiksů Templeovi Kate a Jol: Podvraťáci: Falšuj, než tě chytnou
Václav Šorel: Zlatá kniha komiksů

Kompletní vydání všech komiksů, na kterých Václav Šorel pracoval jako scenárista. U každého komiksu se čtenář nově dočte, jaké byly okolnosti a důvody jeho vzniku, a nechybí ani medailonky autorů – Václava Šorela, Františka Kobíka a Jiřího Petráčka.

můžete mít 5.10. - 6.10.

nebo
200Kč kupón za registraci na Allegro

Český komiks

Zatímco v předrevoluční éře u nás reprezentoval komiks pro děti především legendární Čtyřlístek a komiks dospělácký geniální malíř Kája Saudek, v devadesátých letech na náš trh konečně vtrhli američtí superhrdinové. Nutno dodat, že ti jediní z něj nikdy nezmizeli – v novém miléniu totiž prošla image komiksu u nás překotným vývojem.

Superhrdinové

Nejslavnější z hrdinů, česky s láskou přezdívaných „pláštěnkáři“, patří pod společnosti DC a Marvel – dva vydavatelské giganty, kteří spolu zápolí nejen na stránkách knih a sešitů, ale i na stříbrném plátně a televizních obrazovkách. Zatímco postavy z univerza DC jsou takřka živoucí polobozi, rozhodující o osudu světa a vesmíru (dokonalý Superman, zachmuřený Batman nebo ultrarychlý Flash) Marvel vsadil spíše na vtip a propojení každodenního života se zachraňováním světa (Spider-Man bydlí v podnájmu u tety, Hulk jen tak tak zvládá záchvaty vzteku a Iron Man se z excentrického nezodpovědného playboye stává nedobrovolným vůdcem týmu nadlidí, kteří ho překonávají silou i schopnostmi).

Komiks pro dospělé

Tím ovšem vývoj komiksového fenoménu u nás pouze začíná. První vlaštovkou komiksového čtení pro starší čtenáře se u nás stal Lobo. Nutno říci, že šlo o vlaštovku hrubou, zlou, věčně opilou a se sklony k extrémnímu násilí. Jeho eskapády, které jako by vypadly ze scénáře k akčnímu filmu z osmdesátých let, vydláždily trasu pro vážnější série, jako je Sin City Franka Millera nebo kultovní zombie odyseu Živí mrtví.

Postupem času se dostalo i na náročnější díla světově proslulých autorů. Nešlo přitom jen o knihy, kde tečou potoky krve – v knihách Alejandra Jodorowskéhog, Moebia nebo Enkiho Bilala se pojí fantastické sci-fi světy s politickými a filozofickými tématy, které doprovází dechberoucí kresba. Decentní erotiku potom kromě českého nestora Saudka zastoupili také uznávaní umělci jako Milo Manara nebo Paolo Serpieri. Komiksovým fajnšmekrům je přímo určená celá sběratelská edice Legendy evropského komiksu, ve které se stěžejním dílům dostává vydavatelské péče, jakou si zaslouží.

Manga

Japonská manga vtrhla na český komiksový trh počátkem desátých let doslova jako vichřice. Vyšlo již několik set knih od japonských autorů a popularitu si získaly především série zaměřené na teenagery – nindžovský Naruto, postapokalyptický Útok titánů, akční sci-fi Alita, steampunkový Ocelový alchymista, zombie noir Tokijský ghúl nebo nekompromisní Gantz. Pokud chcete zkusit něco naprosto nového a neotřelého, proč nezkusit mangu?

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší Literární kavárně