Komiks, comics, comix nebo grafická novela. Ať už knížkám, kde příběh vypráví kromě textu také obrázky, říkáte jakkoli, společné mají jedno. Filmový spád, rychlou akci a názornost, díky které si tento specifický žánr získal srdce nejen mladších čtenářů.

Marvel Spider-Man: Spider-Manův příběh

Marvel Spider-Man: Spider-Manův příběh

199 Kč
179 Kč

Peter Parker je jen obyčejný kluk… dokud ho nekousne radioaktivní pavouk, který navždy změní jeho život! Dokáže zkrotit své ohromující pavoučí schopnosti a zařadit se mezi superhrdiny?

Pavel Čech: Rychlé šípy - sešit 1

Pavel Čech: Rychlé šípy - sešit 1

249 Kč
224 Kč

Rychlé šípy vycházejí pro malé čtenáře i jejich rodiče v novém sešitovém vydání. V každém svazečku najdete původní komiksový seriál a zároveň zbrusu nové komiksy ze světa Jaroslava Foglara od současných tvůrců.

-18%
Kid Cube: Deník malého Minecrafťáka: komiks komplet 1

Kid Cube: Deník malého Minecrafťáka: komiks komplet 1

549 Kč
445 Kč

Souborné vydání Minusových dobrodružství v komiksu Minus rozhodně není vesničan jako ostatní, sní o tom stát se bojovníkem a jednoho dne se vydá se vstříc dobrodružství. Zombie Chropt, kterou potká, naopak sní o tom, že se stane člověkem.

Partner: BOOKTOOK
-24%
Gage Christos: Batman Fortnite - Bod nula: Komplet 1-6
1x

Gage Christos: Batman Fortnite - Bod nula: Komplet 1-6

449 Kč
337 Kč

BATMAN VSTUPUJE DO SVĚTA FORTNITE! Na nebi nad Gothamem se objevila trhlina. Zdá se, že každý, kdo jí projde, je přenesen do jiného světa… a tenhle svět přitahuje nejen Batmana, ale i další, dost nebezpečné lidi.

Partner: BOOKTOOK
Dav Pilkey: Dogman: Volání kočičiny

Dav Pilkey: Dogman: Volání kočičiny

299 Kč
269 Kč

Premiéra velkolepého dogmaního bijáku se blíží! Jenže kdesi v tmách už číhají zloduši – konkrétně BLECHY z předchozího dílu –, kteří chtějí Dogmanovi jeho slávu překazit.

Tove Janssonová: Muminek omnibus I

Tove Janssonová: Muminek omnibus I

988 Kč
889 Kč

Sebrané muminí spisy patří k povinné zimní i letní výbavě každého komiksového fanouška (o obdivovatelích Tove Janssonové se asi nemusíme vůbec zmiňovat).

-18%
Liniers Ricardo: Macanudo 10

Liniers Ricardo: Macanudo 10

338 Kč
274 Kč

Desátý díl Vašeho oblíbeného Macanuda – které se v Argentině i v dalších zemích po celém světě již stalo klasikou – přináší kromě obvyklé porce zábavy… ještě jednu neobvyklou porci navíc!

Partner: BOOKTOOK
Mariko Tamaki: Můj první komiks Spider-Man a Venom Trable na druhou

Mariko Tamaki: Můj první komiks Spider-Man a Venom Trable na druhou

199 Kč
179 Kč

Připravte se, že uvidíte Spider-Mana a Venoma tak, jak jste je ještě nikdy neviděli – jako rozhádané spolubydlící! Je to vážně zábava toho nejulítlejšího druhu. Spidey a Venom si navzájem vymění těla. Ale kdo za tímhle šíleným experimentem stojí… a o co mu jde?

Český komiks

Zatímco v předrevoluční éře u nás reprezentoval komiks pro děti především legendární Čtyřlístek a komiks dospělácký geniální malíř Kája Saudek, v devadesátých letech na náš trh konečně vtrhli američtí superhrdinové. Nutno dodat, že ti jediní z něj nikdy nezmizeli – v novém miléniu totiž prošla image komiksu u nás překotným vývojem.

Superhrdinové

Nejslavnější z hrdinů, česky s láskou přezdívaných „pláštěnkáři“, patří pod společnosti DC a Marvel – dva vydavatelské giganty, kteří spolu zápolí nejen na stránkách knih a sešitů, ale i na stříbrném plátně a televizních obrazovkách. Zatímco postavy z univerza DC jsou takřka živoucí polobozi, rozhodující o osudu světa a vesmíru (dokonalý Superman, zachmuřený Batman nebo ultrarychlý Flash) Marvel vsadil spíše na vtip a propojení každodenního života se zachraňováním světa (Spider-Man bydlí v podnájmu u tety, Hulk jen tak tak zvládá záchvaty vzteku a Iron Man se z excentrického nezodpovědného playboye stává nedobrovolným vůdcem týmu nadlidí, kteří ho překonávají silou i schopnostmi).

Komiks pro dospělé

Tím ovšem vývoj komiksového fenoménu u nás pouze začíná. První vlaštovkou komiksového čtení pro starší čtenáře se u nás stal Lobo. Nutno říci, že šlo o vlaštovku hrubou, zlou, věčně opilou a se sklony k extrémnímu násilí. Jeho eskapády, které jako by vypadly ze scénáře k akčnímu filmu z osmdesátých let, vydláždily trasu pro vážnější série, jako je Sin City Franka Millera nebo kultovní zombie odyseu Živí mrtví.

Postupem času se dostalo i na náročnější díla světově proslulých autorů. Nešlo přitom jen o knihy, kde tečou potoky krve – v knihách Alejandra Jodorowskéhog, Moebia nebo Enkiho Bilala se pojí fantastické sci-fi světy s politickými a filozofickými tématy, které doprovází dechberoucí kresba. Decentní erotiku potom kromě českého nestora Saudka zastoupili také uznávaní umělci jako Milo Manara nebo Paolo Serpieri. Komiksovým fajnšmekrům je přímo určená celá sběratelská edice Legendy evropského komiksu, ve které se stěžejním dílům dostává vydavatelské péče, jakou si zaslouží.

Manga

Japonská manga vtrhla na český komiksový trh počátkem desátých let doslova jako vichřice. Vyšlo již několik set knih od japonských autorů a popularitu si získaly především série zaměřené na teenagery – nindžovský Naruto, postapokalyptický Útok titánů, akční sci-fi Alita, steampunkový Ocelový alchymista, zombie noir Tokijský ghúl nebo nekompromisní Gantz. Pokud chcete zkusit něco naprosto nového a neotřelého, proč nezkusit mangu?

^ Zpátky nahoru

Přečtěte si více v naší Literární kavárně