10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Helma na kolo efektivně chrání hlavu cyklisty při pádu z kola. Klíčová je její velikost – vždy vám musí perfektně padnout a držet na svém místě. Jak tedy vybrat vhodnou přilbu na horské či silniční kolo? Poradíme vám i v případě, že hledáte helmu na downhill či BMX!

Zobrazit více

Jak vybrat helmu na kolo – velikost helmy

Správnou velikost cyklistické helmy na jízdní kolo určíte změřením obvodu hlavy těsně nad obočím. Správně by měla helma stabilně držet na hlavě i při naklánění či rychlých pohybech. Nesmí sjíždět do stran ani do obličeje. Zároveň vás nesmí příliš škrtit a svírat.

Obvod hlavy v centimetrech Odpovídající velikost helmy
55 – 56 cm S
57 – 58 cm M
59 – 60 cm L
61 – 62 cm XL

*Tabulka je pouze orientační, vždy závisí na konkrétním výrobci cyklistických helem.

→ Velikost cyklistické přilby lze obvykle zčásti regulovat nastavením přezek a vycpávkami.

TIP!

Komfort jízdy výrazně zvýší cyklistické oblečení.

Silniční cyklistická helma

Silniční přilba je vždy zaměřena na výkon a svižnou cyklistiku na zpevněných površích. Proto hledejte aerodynamický tvar a nízkou hmotnost. Skořepina přilby by měla být perforovaná, aby mohl dobře proudit vzduch, a nedocházelo k enormnímu pocení. Systém zapínání žádejte co nejjednodušší, aby vám nasazování a sundávání helmy zabralo minimum času.

MTB helma na kolo

Přilba na MTB by měly mít robustní konstrukci a kšilt, který při jízdě v terénu chrání hlavu před větvemi nebo kamínky. Dohlédněte, že je přilba vybavena větracími otvory se síťovinou, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

→ Důraz přikládejte i nízké hmotnosti a důkladnému polstrování.

Cyklo přilba na BMX

Přilba na BMX neboli tzv. kokoska je určena k extrémní jízdě a trikům. Měla by dobře ochránit týl i uši. Oproti předchozím typům přileb je výrazně pevnější a nemá tolik větracích otvorů.

→ Pokud se jízdě na BMX věnujete aktivně, hledejte přilbu s odnímatelným chráničem spodní čelisti.

Helma na kolo pro rekreační jízdu

Helma na rekreační jízdu je vhodná pro všechny, kteří nemají vyhraněný styl a na kole jezdí občasně a jen na kratší trasy. Helma musí na hlavě pevně sedět, chrání především lebku. Může mít kšilt, který částečně stíní před sluncem. Výhodou je pevné ale jednoduché zapínání na přezku.

Info:

Cyklistické helmy by měly splňovat min. normu ČSN EN 1078 +A1. Tato norma stanovuje požadavky na odolnost konstrukce helmy, schopnost tlumit nárazy, dostatečný rozsah zorného pole a fixačního systému.

Helma na kolo pro downhill

Helma na kolo pro downhill patří mezi nejodolnější přilby. Musí ochránit jezdce i při pádu ve vysoké rychlosti, proto má dlouhý kšilt a chránič čelisti (integrální přilba), který je nutností. Vyžadujte tedy maximální odolnost i pevnost a bohaté polstrování, navzdory horšímu odvětrávání či nasazování a sundávání.

Integrální helma na kolo

Integrální cyklo helmy chrání celou hlavu včetně temene, krku a čelisti. Chránič čelisti je pevně spojen se zbytkem helmy, nelze jej jednoduše odejmout.

→ Tyto helmy se užívají v těch nejnáročnějších cyklistických disciplínách (např. freeride, enduro, downhill apod.), při kterých je vysoké riziko pádu nebo zranění.

Kdy je povinná helma na kolo

V České republice jsou cyklistické helmy povinné při jízdě u osob do 18 let věku. Helma musí být na hlavně řádně nasazena a zapnuta. V některých zemí EU jsou cyklistické helmy na určitých úsecích pozemních komunikací povinné také pro dospělé cyklisty.

Co by u cyklistické přilby nemělo chybět

  • Kvalitní odvětrávání – zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu uvnitř helmy./li>
  • Kšilt – chrání před větvemi a kamínky.
  • Pratelná vložka – je výhodou pro snadnou údržbu helmy.
  • Zapínací popruhy – pomocí karabin nebo moderního stahovacího systému za pomoci kolečka.
  • Reflexní prvky – bezpečnostní prvky, zvyšují viditelnost v terénu i na silnici.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Aga4Kids Dětská helma Černá 54-58 cm Aga4Kids Dětská helma Černá 54-58 cm
Aga4Kids Dětská helma Černá 54-58 cm

Aga4Kids helma, která se stará o bezpečnou jízdu ať už jezdíte na koloběžce, bruslích, nebo skateboardu.

můžete mít 16.4.

Aga4Kids Dětská helma Černá 51-54 cm Aga4Kids Dětská helma Černá 54-58 cm
Aga4Kids Dětská helma Černá 51-54 cm

Aga4Kids helma, která se stará o bezpečnou jízdu ať už jezdíte na koloběžce, bruslích, nebo skateboardu.

můžete mít 16.4.

Aga4Kids Dětská helma Bílá 54-58 cm Aga4Kids Dětská helma Černá 54-58 cm
Aga4Kids Dětská helma Bílá 54-58 cm

Aga4Kids helma, která se stará o bezpečnou jízdu ať už jezdíte na koloběžce, bruslích, nebo skateboardu.

můžete mít 16.4.

Aga Přilba + chrániče červené Paw Patrol Dětská cyklo přilba tlapková patrola boys
Aga Přilba + chrániče červené

Senzační sportovní helma a chrániče. Poskytují základní ochranu při rekreační jízdě na kolečkových bruslích, skateboardu nebo koloběžce. Obsahuje: helmu, chrániče loktů, rukou a kolen. Rozměry. vnitřní strana přilby: 20×16,5 cm. Hloubka přilby: přibližně. 10cm.

můžete mít 19.4.

Paw Patrol Dětská cyklo přilba tlapková patrola boys Paw Patrol Dětská cyklo přilba tlapková patrola boys
Paw Patrol Dětská cyklo přilba tlapková patrola boys

Tato bezpečnostní přilba pro děti, splňující nejpřísnější bezpečnostní standardy, je jedním z nezbytných doplňků nutných pro jízdu Vašeho dítěte na dětském kole nebo kolečkových bruslí.

můžete mít 17.4.

Hamax Skydive Paw Patrol Dětská cyklo přilba tlapková patrola boys
Hamax Skydive

Cyklistická helma pro děti disponuje 8 ventilačními otvory, které zajišťují potřebné odvětrávání a zamezují nadměrnému pocení hlavy dítěte. Obvod helmy lze nastavit snadným otočným mechanismem. Hamax Skydive má skořepinu vyrobenou pomocí In-Mold technologie.

můžete mít 14.4.

Od MALL
Etape Rebel Modrá/Červená Toimsa Dětská cyklistická helma T10896 Tlapková Patrola dívčí
Etape Rebel Modrá/Červená

Dětská cyklistická přilba Etape Rebel díky technologii HardShell zajistí bezpečí i těch nejmenších na kolech či kolečkových bruslích. Upínací systém EFS umožňuje nastavení přilby podle obvodu hlavy. Certifikace podle EN 1078 +A1.

můžete mít 14.4.

Od MALL
TEMPISH dětská helma C-MEE Toimsa Dětská cyklistická helma T10896 Tlapková Patrola dívčí
TEMPISH dětská helma C-MEE

Univerzální dětská helma s pevnou skořepinou z EPS je velice odolná vůči nárzům. Výstelka uvnitř helmy je vyrobena z příjemného rychleschnoucího mikrovlákna, které spolu s ventilačními otvory zaručují výborný odvod tepla a vlhkosti. Helma nabízí dodatečné bezpečnostní prvky nejen svou fluorescentní barvou ale i LED světlem se 3 módy blikání, které je chytře umístěno v kolečku utahovacího mechanismu na temeni hlavy.

můžete mít 14.4.

Od MALL
Toimsa Dětská cyklistická helma T10896 Tlapková Patrola dívčí Toimsa Dětská cyklistická helma T10896 Tlapková Patrola dívčí
Toimsa Dětská cyklistická helma T10896 Tlapková Patrola dívčí

Dětská cyklistická helma Toimsa – Tlapková Patrola dívčí (Paw Patrol girl) má hmotnost 220 g. Přilba je velmi lehká a prodyšná. Má 8 větracích otvorů, 6 měkkých polštářků pro vysoký komfort. Přilba je vyrobena v souladu s normou EN 1078. Velikost junior, vhodné pro obvod hlavy 52 – 56 cm.

můžete mít 17.4.

FOX cyklo přilba RAMPAGE černo-bílá 2XL Paw Patrol Dětská cyklo přilba in mold tlapková patrola girls
FOX cyklo přilba RAMPAGE černo-bílá 2XL

Vyhledávaná cyklo přilba od výrobce FOX v barevné kombinaci černá, bílá. Rampage od značky Fox je originální celoobličejová DH přilba s agresivním vzhledem a ultralehkou vstřikovanou ABS skořepinou.

můžete mít 16.4. - 17.4.

Pecka cena
Hornit Dětská přilba s blikačkou Mops Paw Patrol Dětská cyklo přilba in mold tlapková patrola girls
Hornit Dětská přilba s blikačkou Mops

Mini Hornit dětská přilba s blikačkou je stylovější a zábavnější než většina dětských přileb! Plně nastavitelné, pohodlné a lehké. Integrovaná LED blikačka pro jízdu ve snížené viditelnosti.

můžete mít 14.4.

Od MALL
Paw Patrol Dětská cyklo přilba in mold tlapková patrola girls Paw Patrol Dětská cyklo přilba in mold tlapková patrola girls
Paw Patrol Dětská cyklo přilba in mold tlapková patrola girls

Tato bezpečnostní přilba pro děti, splňující nejpřísnější bezpečnostní standardy, je jedním z nezbytných doplňků nutných pro jízdu Vašeho dítěte na dětském kole, kolečkových bruslí a skateboardu.

můžete mít 16.4.

Přilby na kolo

Přilby na kolo by vás měly provázet na každém cyklovýletu. Na Mall.cz můžete vybírat dámské přilby na kolo, pánské cyklistické přilby i dětské přilby na kolo, zdobené dětskými motivy.

Dámské přilby na kolo

Dámské cyklistické přilby jsou vhodné pro ženy. K dostání jsou v mnoha barevných variantách, snadno je tak sladíte se zbytkem cyklistické výbavy. Některé modely mají v zadní části otvor, kterým lze pohodlně prostrčit culík nebo cop.

Pánské cyklistické přilby

Cyklistické přilby pánských designů i velikostí. Od dámských přileb se výrazně neliší, mohou však být mírně robustnější.

Dětské přilby na kolo

Helmy na kolo jsou zdobeny dětskými motivy všech žánrů. Přilby mají účinné ale jednoduché zapínání, aby je pohodlně zvládly ovládat i ty nejmenší děti.

Přilba na kolo Uvex

Cyklistické helmy Uvex mají propracovaný, ergonomický tvar. Díky speciálnímu systému upínání udrží helmu ve správné pozici i při extrémních nárazech.

Cyklistická helma Giro

Cyklistické helmy Giro vynikaní In-Mold skořepinou, která poskytuje vysoký stupeň ochrany s nízkou hmotností.