10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Helma na kolo efektivně chrání hlavu cyklisty při pádu z kola. Klíčová je její velikost – vždy vám musí perfektně padnout a držet na svém místě. Jak tedy vybrat vhodnou přilbu na horské či silniční kolo? Poradíme vám i v případě, že hledáte helmu na downhill či BMX!

Zobrazit více

Jak vybrat helmu na kolo – velikost helmy

Správnou velikost cyklistické helmy na jízdní kolo určíte změřením obvodu hlavy těsně nad obočím. Správně by měla helma stabilně držet na hlavě i při naklánění či rychlých pohybech. Nesmí sjíždět do stran ani do obličeje. Zároveň vás nesmí příliš škrtit a svírat.

Obvod hlavy v centimetrech Odpovídající velikost helmy
55 – 56 cm S
57 – 58 cm M
59 – 60 cm L
61 – 62 cm XL

*Tabulka je pouze orientační, vždy závisí na konkrétním výrobci cyklistických helem.

→ Velikost cyklistické přilby lze obvykle zčásti regulovat nastavením přezek a vycpávkami.

TIP!

Komfort jízdy výrazně zvýší cyklistické oblečení.

Silniční cyklistická helma

Silniční přilba je vždy zaměřena na výkon a svižnou cyklistiku na zpevněných površích. Proto hledejte aerodynamický tvar a nízkou hmotnost. Skořepina přilby by měla být perforovaná, aby mohl dobře proudit vzduch, a nedocházelo k enormnímu pocení. Systém zapínání žádejte co nejjednodušší, aby vám nasazování a sundávání helmy zabralo minimum času.

MTB helma na kolo

Přilba na MTB by měly mít robustní konstrukci a kšilt, který při jízdě v terénu chrání hlavu před větvemi nebo kamínky. Dohlédněte, že je přilba vybavena větracími otvory se síťovinou, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

→ Důraz přikládejte i nízké hmotnosti a důkladnému polstrování.

Cyklo přilba na BMX

Přilba na BMX neboli tzv. kokoska je určena k extrémní jízdě a trikům. Měla by dobře ochránit týl i uši. Oproti předchozím typům přileb je výrazně pevnější a nemá tolik větracích otvorů.

→ Pokud se jízdě na BMX věnujete aktivně, hledejte přilbu s odnímatelným chráničem spodní čelisti.

Helma na kolo pro rekreační jízdu

Helma na rekreační jízdu je vhodná pro všechny, kteří nemají vyhraněný styl a na kole jezdí občasně a jen na kratší trasy. Helma musí na hlavě pevně sedět, chrání především lebku. Může mít kšilt, který částečně stíní před sluncem. Výhodou je pevné ale jednoduché zapínání na přezku.

Info:

Cyklistické helmy by měly splňovat min. normu ČSN EN 1078 +A1. Tato norma stanovuje požadavky na odolnost konstrukce helmy, schopnost tlumit nárazy, dostatečný rozsah zorného pole a fixačního systému.

Helma na kolo pro downhill

Helma na kolo pro downhill patří mezi nejodolnější přilby. Musí ochránit jezdce i při pádu ve vysoké rychlosti, proto má dlouhý kšilt a chránič čelisti (integrální přilba), který je nutností. Vyžadujte tedy maximální odolnost i pevnost a bohaté polstrování, navzdory horšímu odvětrávání či nasazování a sundávání.

Integrální helma na kolo

Integrální cyklo helmy chrání celou hlavu včetně temene, krku a čelisti. Chránič čelisti je pevně spojen se zbytkem helmy, nelze jej jednoduše odejmout.

→ Tyto helmy se užívají v těch nejnáročnějších cyklistických disciplínách (např. freeride, enduro, downhill apod.), při kterých je vysoké riziko pádu nebo zranění.

Kdy je povinná helma na kolo

V České republice jsou cyklistické helmy povinné při jízdě u osob do 18 let věku. Helma musí být na hlavně řádně nasazena a zapnuta. V některých zemí EU jsou cyklistické helmy na určitých úsecích pozemních komunikací povinné také pro dospělé cyklisty.

Co by u cyklistické přilby nemělo chybět

  • Kvalitní odvětrávání – zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu uvnitř helmy./li>
  • Kšilt – chrání před větvemi a kamínky.
  • Pratelná vložka – je výhodou pro snadnou údržbu helmy.
  • Zapínací popruhy – pomocí karabin nebo moderního stahovacího systému za pomoci kolečka.
  • Reflexní prvky – bezpečnostní prvky, zvyšují viditelnost v terénu i na silnici.
Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Uvex Přilba UNBOUND MIPS Aga Přilba + chrániče růžové
Uvex Přilba UNBOUND MIPS

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Aga Přilba + chrániče modré Aga Přilba + chrániče růžové
Aga Přilba + chrániče modré

Senzační sportovní helma a chrániče. Poskytují základní ochranu při rekreační jízdě na kolečkových bruslích, skateboardu nebo koloběžce. Obsahuje: helmu, chrániče loktů, rukou a kolen. Rozměry. vnitřní strana přilby: 20×16,5 cm. Hloubka přilby: přibližně. 10cm.

můžete mít 7.3.

Aga Přilba + chrániče růžové Aga Přilba + chrániče růžové
Aga Přilba + chrániče růžové

Senzační sportovní helma a chrániče. Poskytují základní ochranu při rekreační jízdě na kolečkových bruslích, skateboardu nebo koloběžce. Obsahuje: helmu, chrániče loktů, rukou a kolen. Rozměry. vnitřní strana přilby: 20×16,5 cm. Hloubka přilby: přibližně. 10cm.

můžete mít 7.3.

Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká modrá mat Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká anthrazit mat
Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká modrá mat

Cratoni AllRide je MTB helma s originálním vzhledem a perfektní ochranou hlavy. Super lehká Inmold konstrukce s RLS (rapid lock system) dokonale padne každému bikerovi.

můžete mít 12.3. - 14.3.

Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká anthrazit mat Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká anthrazit mat
Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká anthrazit mat

Cratoni AllRide je MTB helma s originálním vzhledem a perfektní ochranou hlavy. Super lehká Inmold konstrukce s RLS (rapid lock system) dokonale padne každému bikerovi.

můžete mít 12.3. - 14.3.

Cratoni Přilba Maxster Pro - pink-rose matt, 2020 Cratoni Přilba AllRide Junior - velikost 53-59 cm, divoká anthrazit mat
Cratoni Přilba Maxster Pro - pink-rose matt, 2020

Dětská cyklistická helma Cratoni Maxster Pro s prodlouženou zadní částí perfektně chrání celou hlavu i zátylek. RLS upínací mechanismus se snadno ovládá a poskytuje optimální nastavení velikosti.

můžete mít 12.3. - 14.3.

Peacock Batteries Cyklistická helma dětská Disney Dětská sportovní přilba marvel stamps velikost M
Peacock Batteries Cyklistická helma dětská

Cyklistická helma dětská, PVC

můžete mít 7.3. - 11.3.

Výprodej
Disney Dětská cyklistická přilba Cars Disney Dětská sportovní přilba marvel stamps velikost M
Disney Dětská cyklistická přilba Cars

Pro děti do 10 let, obvod 53 – 56 cm. Splňuje bezpečnostní normu EN1078: 2012 + A1: 2012. Certifikace CE.

můžete mít 4.3. - 5.3.

Disney Dětská sportovní přilba marvel stamps velikost M Disney Dětská sportovní přilba marvel stamps velikost M
Disney Dětská sportovní přilba marvel stamps velikost M

Dětská freestyle přilba je vysoce kvalitní a bezpečná přilba určená pro jízdu na kole, kolečkových bruslích, skateboardu či freeride. Ochranný skelet vyrobený z pevných a odolných materiálů chrání oblast hlavy proti případnému nárazu způsobeného pádem.

můžete mít 5.3.

Etape Hero Disney Dětská sportovní přilba venom
Etape Hero

Dětská helma na cyklistiku disponuje síťkou proti hmyzu a odnímatelným předním kšiltem. Obsahuje konstrukci In-Mold, díky které je helma velmi bezpečná a odolná. Součástí jsou bezpečnostní reflexní prvky. Etape Hero má pratelné polstrování.

můžete mít ZÍTRA

Od MALL
Force Přilba BMX - černá mat Disney Dětská sportovní přilba venom
Force Přilba BMX - černá mat

Cyklistická přilba Force BMX

můžete mít 8.3. - 12.3.

Přilby na kolo

Přilby na kolo by vás měly provázet na každém cyklovýletu. Na Mall.cz můžete vybírat dámské přilby na kolo, pánské cyklistické přilby i dětské přilby na kolo, zdobené dětskými motivy.

Dámské přilby na kolo

Dámské cyklistické přilby jsou vhodné pro ženy. K dostání jsou v mnoha barevných variantách, snadno je tak sladíte se zbytkem cyklistické výbavy. Některé modely mají v zadní části otvor, kterým lze pohodlně prostrčit culík nebo cop.

Pánské cyklistické přilby

Cyklistické přilby pánských designů i velikostí. Od dámských přileb se výrazně neliší, mohou však být mírně robustnější.

Dětské přilby na kolo

Helmy na kolo jsou zdobeny dětskými motivy všech žánrů. Přilby mají účinné ale jednoduché zapínání, aby je pohodlně zvládly ovládat i ty nejmenší děti.

Přilba na kolo Uvex

Cyklistické helmy Uvex mají propracovaný, ergonomický tvar. Díky speciálnímu systému upínání udrží helmu ve správné pozici i při extrémních nárazech.

Cyklistická helma Giro

Cyklistické helmy Giro vynikaní In-Mold skořepinou, která poskytuje vysoký stupeň ochrany s nízkou hmotností.