10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Zavařování, nakládání a odšťavňování

Je zavařování, nakládání a odšťavňování vaší oblíbenou činností v kuchyni? Hrnce na nakládání, zavařovací sklenice a hrnce i odšťavňovače vám práci výrazně usnadní. Na zpracování drobného ovoce se hodí odpeckovače.

Zobrazit více

Zavařovací sklenice

Bez zavařovací sklenice se při zavařování neobejdete. Slouží k uchování zavařenin, nakládané zeleniny, ovoce, kompotů apod.

→ K dostání jsou klasické zavařovací sklenice o objemu 500 a 700 ml, i velké zavařovací sklenice na 5 l. Velmi oblíbené jsou zavařovací sklenice s klipem.

Zavařovací víčka

Zavařovací víčka musí sklenici spolehlivě uzavřít, aby se dovnitř nedostal vzduch. Použít můžete šroubovací zavařovací víčka, k dostání jsou také zavařovací víčka s potiskem.

Zavařovací hrnce

Hrnce na zavařování slouží ke konzervaci a zavaření potravin. Jsou vyrobeny z nerezu nebo smaltu, obvykle mají objem cca 25 – 30 l, najednou zavaří až 25 běžných zavařovacích sklenic.

  • Klasický zavařovací hrnec – jednoduchý zavařovací hrnec je třeba ohřívat na běžném sporáku. Jeho výhodou je nižší pořizovací cena, vyžaduje však neustálou kontrolu při zavařování.
  • Elektrický zavařovací hrnec – elektrický zavařovací hrnec se nahřívá automaticky. Lze nastavit mnoho způsobů zavařování, proces zavařování je automatický a výrazně snazší.

Jaké další zavařovací pomůcky práci usnadní?

Pomůcky na zavařování v podobě cukroměru nebo lihoměru zajistí přesnější postup při zavařování a tím i lepší výsledek. Dokoupit samostatně můžete také víka na zavařovací hrnce.

Hrnce na nakládání zeleniny a masa

Hrnce na nakládání pomohou s naložením masa, zeleniny, utopenců, zelí, nebo hermelínů a dalších pochutin. Součástí hrnce je víko, objem hrnců se pohybuje mezi 2 – 30 l.

  • Hrnec na nakládání zelí – obvykle se jedná o kameninový hrnec s glazurovaným povrchem. Hrdlo zeláku je pro snadné plnění širší než jeho trup. Obvykle je hrnec vybaven madly pro pohodlné přenášení.
  • Hrnec na nakládání zeleniny – hrnec na nakládání zeleniny je vybaven speciálním víkem s kolíkem a gumou, které zajišťuje správné těsnění, a tím podporuje optimální kvašení zeleniny.
  • Kameninový hrnec na nakládání masa – kameninové hrnce na nakládání masa mají obvykle objem 15 – 30 l. Součástí hrnce je poklice a závaží, které maso zatíží, a tak jej udrží potopené v láku.

Odpeckovače

Odpeckovač výrazně usnadní práci. Do odpeckovače jednoduše nasypete hrst třešní a jedním stisknutím ovoce vypeckujete. Třešeň sklouzne do připravené kuchyňské mísy a pecka zůstane uvnitř odpeckovače.

Odšťavňovače a odšťavňovací hrnce

Odšťavňovače do domácnosti a odšťavňovací hrnce vytěží z ovoce maximum šťávy s minimální potřebou úsilí. Díky odšťavňovačům si pochutnáte na čerstvém džusu, nebo skvělém domácím sirupu.

  • Mechanický odšťavňovač – ruční odšťavňovač se podobá ručnímu mlýnku na maso. Využijete jej i tam, kde nemáte přístup k elektřině. Do mlýnku vložíte nakrájené ovoce a otáčením páčky z něj vylisujete většinu šťávy.
  • Elektrický odšťavňovač – elektrický odšťavňovač je oproti ručnímu odšťavňovači výrazně rychlejší a výkonnější. Do nádoby stačí vložit ovoce nebo zeleninu a zbytek práce udělá přístroj za vás.
  • Odšťavňovací hrnec – parní odšťavňovací hrnce se skládají ze tří částí – spodní část naplníte vodou a vrchní ovocem. Stoupající pára uvolní ovocnou šťávu, která stéká do prostřední nádoby a hadičkou odtéká do připravené nádoby na mošt.
Info:

Přemýšlíte nad dalším způsobem, jak zakonzervovat úrodu ze zahrady? Pořiďte si praktickou sušičku potravin, se kterou můžete sušit téměř všechny druhy ovoce, zeleniny i masa.


Buďte
a nakupujte s dopravou ZDARMA
0
měsíčně
Upřesnit parametry
Leifheit Odpeckovávač švestek Bormioli Rocco Zavařovací sklenice , FIDO HERM JAR | 149220FSA121990 | 6 x 1000 ml
Leifheit Odpeckovávač švestek

div>Leifheit Odpeckovávač švestek odděluje pecky od švestek. Připravte se na švestkovou sezónu s předstihem.

můžete mít DNES

Od MALL
Ruhhy 20623 Odpeckovač třešní s nádobkou Bormioli Rocco Zavařovací sklenice , FIDO HERM JAR | 149220FSA121990 | 6 x 1000 ml
Ruhhy 20623 Odpeckovač třešní s nádobkou

Tento nástroj umožňuje rychlou a pohodlnou přípravu ovoce na zavařování.

můžete mít 18.7. - 19.7.

Gastrozone Trháček na borůvky , bukové dřevo Bormioli Rocco Zavařovací sklenice , FIDO HERM JAR | 149240FSA121990 | 6 x 2000 ml
Gastrozone Trháček na borůvky , bukové dřevo

Trháček na borůvky, pro lehčí sběr, bukové drevo, Gastro

můžete mít 22.7. - 23.7.

De Gusto Odšťavňovací mlýnek na ovoce OM51, samostatně Bormioli Rocco Zavařovací sklenice , FIDO HERM JAR | 149240FSA121990 | 6 x 2000 ml
De Gusto Odšťavňovací mlýnek na ovoce OM51, samostatně

Odšťavňovací mlýnek vhodný na maliny, ostužiny, rybíz, jahody,…

můžete mít 18.7. - 19.7.

Westmark Vypeckovávač třešní Altom Sklenice na zavařování okurek 6 kusů 900 ml 6 háčků
Westmark Vypeckovávač třešní

Odpeckovač na čerstvé a konzervované třešně a višně, s kapacitou 15 kg ovoce za hodinu, se zásobníkem na pecky. Materiál: lakovaný hliník, SAN

můžete mít 22.7. - 23.7.

Altom Sklenice na zavařování okurek 6 kusů 900 ml 6 háčků Altom Sklenice na zavařování okurek 6 kusů 900 ml 6 háčků
Altom Sklenice na zavařování okurek 6 kusů 900 ml 6 háčků

Skleněné nádoby o objemu 900 ml, balené po 6 kusech, jsou vyrobeny ze silného průhledného skla.

můžete mít 19.7. - 22.7.

Browin Víčko na sklenice kašubian fi66 10 kusů Altom Sklenice na zavařování okurek 6 kusů 900 ml 6 háčků
Browin Víčko na sklenice kašubian fi66 10 kusů

Víčka na sklenice jsou vyrobena z nejkvalitnějších materiálů v kašubském stylu, takže se velmi snadno čistí, jsou barevná a svým vzhledem zdobí sklenici. Víčka jsou nezbytnou součástí každé kuchyně, díky nim jsou domácí produkty pevně uzavřené a chráněné. Zaklapávací uzávěr umožňuje zkontrolovat, zd

můžete mít 19.7. - 22.7.

Gastrozone Zavařovací sklenice pro marmelády, 212 ml, 6ks, víčko ovoce Bormioli Rocco Zavařovací sklenice Fido 1 l patentní obloučkový uzávěr, 6x
Gastrozone Zavařovací sklenice pro marmelády, 212 ml, 6ks, víčko ovoce

Zavařovací sklenice pro marmelády, 212 ml, 6ks, kulatá, víčko s dekorem

můžete mít 22.7. - 23.7.

Bormioli Rocco FIDO gumové těsnění 90mm Bormioli Rocco Zavařovací sklenice Fido 1 l patentní obloučkový uzávěr, 6x
Bormioli Rocco FIDO gumové těsnění 90mm

Těsnění na sklenice s obsahem od 0,35 do 5 litrů FIDO.

můžete mít 19.7. - 22.7.

Bormioli Rocco Zavařovací sklenice Fido 1 l patentní obloučkový uzávěr, 6x Bormioli Rocco Zavařovací sklenice Fido 1 l patentní obloučkový uzávěr, 6x
Bormioli Rocco Zavařovací sklenice Fido 1 l patentní obloučkový uzávěr, 6x

zavařovací sklenice s obloučkovým uzávěrem a gumovým těsněním Fido1 l ale i např. na utopence

můžete mít 22.7. - 23.7.

Zavařování, nakládání, odšťavňování

Zavařování, nakládání i odšťavňování patří k běžným činnostem ve většině domácností. Zavařovací sklenice a víčka zeleninu i ovoce spolehlivě zakonzervují. Elektrické zavařovací hrnce udělají většinu práce za vás! Odpeckovače přípravu ovoce výrazně urychlí. Pokud máte rádi čerstvé ovocné šťávy, pořiďte si elektrický odšťavňovač.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Zavařování, nakládání a odšťavňování.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Zavařování, nakládání a odšťavňování výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Zavařování, nakládání a odšťavňování akce.