Zavařování, nakládání a odšťavňování

Je zavařování, nakládání a odšťavňování vaší oblíbenou činností v kuchyni? Hrnce na nakládání, zavařovací sklenice a hrnce i odšťavňovače vám práci výrazně usnadní. Na zpracování drobného ovoce se hodí odpeckovače.

Zobrazit více

Zavařovací sklenice

Bez zavařovací sklenice se při zavařování neobejdete. Slouží k uchování zavařenin, nakládané zeleniny, ovoce, kompotů apod.

→ K dostání jsou klasické zavařovací sklenice o objemu 500 a 700 ml, i velké zavařovací sklenice na 5 l. Velmi oblíbené jsou zavařovací sklenice s klipem.

Zavařovací víčka

Zavařovací víčka musí sklenici spolehlivě uzavřít, aby se dovnitř nedostal vzduch. Použít můžete šroubovací zavařovací víčka, k dostání jsou také zavařovací víčka s potiskem.

Zavařovací hrnce

Hrnce na zavařování slouží ke konzervaci a zavaření potravin. Jsou vyrobeny z nerezu nebo smaltu, obvykle mají objem cca 25 – 30 l, najednou zavaří až 25 běžných zavařovacích sklenic.

  • Klasický zavařovací hrnec – jednoduchý zavařovací hrnec je třeba ohřívat na běžném sporáku. Jeho výhodou je nižší pořizovací cena, vyžaduje však neustálou kontrolu při zavařování.
  • Elektrický zavařovací hrnec – elektrický zavařovací hrnec se nahřívá automaticky. Lze nastavit mnoho způsobů zavařování, proces zavařování je automatický a výrazně snazší.

Jaké další zavařovací pomůcky práci usnadní?

Pomůcky na zavařování v podobě cukroměru nebo lihoměru zajistí přesnější postup při zavařování a tím i lepší výsledek. Dokoupit samostatně můžete také víka na zavařovací hrnce.

Hrnce na nakládání zeleniny a masa

Hrnce na nakládání pomohou s naložením masa, zeleniny, utopenců, zelí, nebo hermelínů a dalších pochutin. Součástí hrnce je víko, objem hrnců se pohybuje mezi 2 – 30 l.

  • Hrnec na nakládání zelí – obvykle se jedná o kameninový hrnec s glazurovaným povrchem. Hrdlo zeláku je pro snadné plnění širší než jeho trup. Obvykle je hrnec vybaven madly pro pohodlné přenášení.
  • Hrnec na nakládání zeleniny – hrnec na nakládání zeleniny je vybaven speciálním víkem s kolíkem a gumou, které zajišťuje správné těsnění, a tím podporuje optimální kvašení zeleniny.
  • Kameninový hrnec na nakládání masa – kameninové hrnce na nakládání masa mají obvykle objem 15 – 30 l. Součástí hrnce je poklice a závaží, které maso zatíží, a tak jej udrží potopené v láku.

Odpeckovače

Odpeckovač výrazně usnadní práci. Do odpeckovače jednoduše nasypete hrst třešní a jedním stisknutím ovoce vypeckujete. Třešeň sklouzne do připravené kuchyňské mísy a pecka zůstane uvnitř odpeckovače.

Odšťavňovače a odšťavňovací hrnce

Odšťavňovače do domácnosti a odšťavňovací hrnce vytěží z ovoce maximum šťávy s minimální potřebou úsilí. Díky odšťavňovačům si pochutnáte na čerstvém džusu, nebo skvělém domácím sirupu.

  • Mechanický odšťavňovač – ruční odšťavňovač se podobá ručnímu mlýnku na maso. Využijete jej i tam, kde nemáte přístup k elektřině. Do mlýnku vložíte nakrájené ovoce a otáčením páčky z něj vylisujete většinu šťávy.
  • Elektrický odšťavňovač – elektrický odšťavňovač je oproti ručnímu odšťavňovači výrazně rychlejší a výkonnější. Do nádoby stačí vložit ovoce nebo zeleninu a zbytek práce udělá přístroj za vás.
  • Odšťavňovací hrnec – parní odšťavňovací hrnce se skládají ze tří částí – spodní část naplníte vodou a vrchní ovocem. Stoupající pára uvolní ovocnou šťávu, která stéká do prostřední nádoby a hadičkou odtéká do připravené nádoby na mošt.
Info:

Přemýšlíte nad dalším způsobem, jak zakonzervovat úrodu ze zahrady? Pořiďte si praktickou sušičku potravin, se kterou můžete sušit téměř všechny druhy ovoce, zeleniny i masa.


Orion Hrnec na nakládání 6 l ZELÁK
22x

Orion Hrnec na nakládání 6 l ZELÁK

719 Kč
Doprava zdarma

Nakládací hrnec zelák od značky Orion pro všestranné využití v kuchyni. Výborně slouží k nakládání utopenců, zelí, ryb a dalších pochoutek. Je vyroben z užitkové glazované keramiky, která nepropouští světlo a vytváří tak ideální podmínky pro potraviny k jejich dozrání.

Od prodejce MALL
Orion Dóza sklo CLIP patent 2,4 l IRMA 126477 x 4 ks
3x

Orion Dóza sklo CLIP patent 2,4 l IRMA 126477 x 4 ks

589 Kč
579 Kč
Doprava zdarma

Patentní dóza ze skla se silikonovým těsněním a drátěným uzávěrem vyrobená pod značkou Orion pro uchovávání všech různých druhů potravin. V balení 4 kusy, každá o objemu 2,4 l.

Od prodejce MALL
-20%
Banquet Odpeckovač třešní CULINARIA Red
24x

Banquet Odpeckovač třešní CULINARIA Red

249 Kč
199 Kč

Usnadněte si česání úrody s odpeckovačem třešní, jenž je opatřen přísavkami pro zajištění stability při práci. Banquet odpeckovač třešní CULINARIA Red měří 15,5 × 26 × 9,5 cm (š x v x h) a pohodlně tak pojme i větší sklizeň z vašeho sadu.

Od prodejce MALL
Marex Trade Skleněný demižón 15 l s kvasním ventilem a popruhy
8x

Marex Trade Skleněný demižón 15 l s kvasním ventilem a popruhy

579 Kč
559 Kč
Doprava zdarma
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Skleněný demižón 15 l Marex Trade s hermetickým uzávěrem, který slouží při kvasení a hermetickou šroubovací zátkou pro uskladnění hotového vína. Demižón je vhodný pro zpracování hroznů, pro nakládání okurek, kysaného zelí atd. Jeden uzávěr demižón pevně uzavře, uchová obsah i pro bezpečnou přepravu, druhý uzávěr je opatřen žlábky které po zalití hrdla ve víku zajišťují proces kvašení.

Od prodejce MALL
Orion Zavařovací hrnec set 30 l
9x

Orion Zavařovací hrnec set 30 l

1 349 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Smaltovaný zavařovací hrnec s roštem využijete na hromadné zavařování. Součástí hrnce je rošt, který brání přímému kontaktu sklenic s plochou hrnce, což** zamezí prasknutí skla. V sadě také najdete kleště na vyjímání horkých sklenic z vroucí vody. Lze použít na všechny typy sporáků včetně indukce. Objem hrnce je **30 litrů.

Od prodejce MALL
Orion Hrnec na nakládání zeleniny 1,3 l PICKLES
62x

Orion Hrnec na nakládání zeleniny 1,3 l PICKLES

399 Kč
369 Kč

Hrnec na nakládání zeleniny značky Orion vám pomůže připravit Pickles – zeleninu kvašenou pomocí bakterií mléčného kvašení. Pickles je tak ideální oblohou k hlavnímu jídlu nebo přísadou do salátu. Vnitřní poklička je tlačena dřívkem a gumičkou stále ke dnu a vyvíjí tlak na zeleninu.

Od prodejce MALL
Orion Dóza nerez/UH nakládací 4 l
6x

Orion Dóza nerez/UH nakládací 4 l

399 Kč
Posledních pár kusů za tuto cenu!

Dóza na nakládání s objemem 4 l od značky Orion pro přípravu utopenců, nakládaných hermelínů a marinovaného masa. Víčko s pružinkou z nerezu umožňuje stlačit nakládané potraviny, což snižuje spotřebu tekutiny a zintenzivňuje jejich chuť. Výborně slouží i při převážení.

Od prodejce MALL
Orion Hrnec nerez na odšťavňování 8 l
13x

Orion Hrnec nerez na odšťavňování 8 l

1 199 Kč
1 119 Kč
Doprava zdarma
Poslední kus za tuto cenu!

Hrnec na odšťavňování od značky Orion vhodný pro přípravu sirupů a džemů. Každé patro hrnce plní svůj účel – spodní varná nádoba se sendvičovým dnem, sběrný hrnec s vypouštěcí hadičkou a perforovaný hrnec k propařování ovoce. Vyroben z nerezu, vhodný na všechny typy varných desek včetně indukce.

Od prodejce MALL
Toro Zavařovací sklenice OMNIA 710 ml 8 ks
4x

Toro Zavařovací sklenice OMNIA 710 ml 8 ks

149 Kč
141 Kč

Zavařovací sklenice se uzávěrem na omnia víčko. Toro Zavařovací sklenice OMNIA 710 ml 8 ks jsou čiré, určené k zavařování potravin a můžete je mýt v myčce nádobí. Sada obsahuje 8 sklenic bez víček.

Od prodejce MALL
Tescoma Souprava pro odšťavňování DELLA CASA
4x

Tescoma Souprava pro odšťavňování DELLA CASA

759 Kč
729 Kč
Doprava zdarma

Souprava pro odšťavňování ovoce a zeleniny DELLA CASA od české značky TESCOMA je výborným pomocníkem při přípravě domácích ovocných a zeleninových sirupů, přírodních šťáv, želé a džemů. Zpracovávejte průběžně sezonní produkty a vytvořte si doma výborné zásoby, které během roku jistě ocení celá rodina.

Od prodejce MALL

Zavařování, nakládání, odšťavňování

Zavařování, nakládání i odšťavňování patří k běžným činnostem ve většině domácností. Zavařovací sklenice a víčka zeleninu i ovoce spolehlivě zakonzervují. Elektrické zavařovací hrnce udělají většinu práce za vás! Odpeckovače přípravu ovoce výrazně urychlí. Pokud máte rádi čerstvé ovocné šťávy, pořiďte si elektrický odšťavňovač.

Mohlo by vás dále zajímat

Nabídku nejlevnějších produktů seřazených podle ceny naleznete v kategorii levné Zavařování, nakládání a odšťavňování.
Nabídku našich zlevněných produktů naleznete v kategorii Zavařování, nakládání a odšťavňování výprodej.
Produkty v akci naleznete v kategorii Zavařování, nakládání a odšťavňování akce.